Válka zítřka (2021)

Priama úmera medzi blbosťou a zábavnosťou nefunguje úplne ideálne. Režijnému uchopeniu totiž chýba istá jedinečnosť. Nie je úprimne detiské ako u Emmericha, agresivitou napumpované ako u Baya ani satirou šmrncnuté ako u Verhoevena. McKay ide vo svojom hranom debute na remeselnú istotu, no autorská pridaná hodnota predsa len chýba (akokoľvek pochybná ako napr. V Snyderovej Armáde mŕtvych). V kinách by pravdepodobne išlo o veľký trapas. Doma sa dá s vypnutým mozgom úplne v pohode prežiť. Je v ňom mnoho dobrého aj keď to na dobrý film nestačí. Na priemerný predražený VOD titul našťastie áno. 6/10

Králíček Petr bere do zaječích (2021)

Bavil som sa, ale menej nez naposledy. Velmi chyba tomu ta podvratnost, ktora robila z jednotky zaujimavu detsku alternativu. Toto uz je "iba" tradicne rodinne remeslo s par peknymi dramaturgickymi vychytavkami (ktore sme uz ale videli inde). Takze fajn, ale nic extra 6/10

Na špatné cestě (2020)

Velka skoda, ze tie pribehy nemali udernejsie pointy. Mohlo to byt uplne super, pretoze vacsina pasazi bola krasne napinava a fakt som netusil, kam budu smerovat. Skvela festivalovka 8/10

Komuna (2020)

Dalsi kvalitny dokument so silnou temou, no mam pocit, ze sa z toho dalo vycucnut omnoho viac 7/10

Bílá na bílé (2020)

Frem sa mi pacil, ale tento "making of" ma navyse aj ludsky rozmer a najsympatickejsiu umelu inteligenciu od HALa 9000. Obsahovo som bol obcas mimo, no ta filmova rec ma dokazala nadchnut. Ale samozrejme je art ako hrom, takze bacha. 8/10

Krajina ve stínu (2020)

Obrovska spokojnost.Prvu pol hodku som sa trochu bal tej rozvlacnosti, ale ked sa to rozbehne je to uplne strhujuca zalezitost so skvelou formalnou aj technickou strankou. Skvely filmá s mimoriadne silnou temou. Vo vrcholnych pasazch som ani nedychal. Takto som chcel aby dopadli Habermannov mlyn a Lidice. Domacich 9/10

Herec Ivan Palúch (2021) (TV film)

Pekne, pekne. Svizny a v najlepsich momentoch az strhujuci portret hereckej legendy. Tesim sa na kinoverziu 8/10

Muž se zaječíma ušima (2020)

Dochodcovsky remake vybornych Chvilek pre nafrnene artove publikum. Takze bohuzial. Celkom som sa na to tesil, ale toto fakt nie. Strasne dlho som tak v kine netrpel. Technicky je to skvele, vidiet, ze Sulik ma remeslo v malicku. Ale najma vdaka tomu to posobi priserne neuprimne. Komorna art forma za 30 korun by tomu filmu sedela viac. Velmi dlho sa mi pri filme nestalo, ze som sa nedokazal chytit na vlnu autorov a ti mi to vobec kreativnymi rozhodnutiami neulahcovali. A to som prvych cca 15 minut na to kukal plny nadsenia. Protestnych 2/10

Na značky! (2021)

Velmi prijemny, zabavny a smrncovny dokument. Velmi ma to bavilo. Hlavne si cenim, ze to k protagonistom pristupuje s laskou a nadhladom namiesto skodoradosti. A finale je samozrejme uplne epic 8/10

Zheltaya Koshka (2020)

Typ filmu, kvoli ktoremu som vymyslel definiciu ar*ovej picoviny. Strasne nudne, monotonne a nasilu sa tvariaca zalezitost pre hrstku "vyvolenych" 3/10