Zheltaya Koshka (2020)

Typ filmu, kvoli ktoremu som vymyslel definiciu ar*ovej picoviny. Strasne nudne, monotonne a nasilu sa tvariaca zalezitost pre hrstku "vyvolenych" 3/10

Věčný Jožo aneb Jak jsem potkal hvězdu (2020)

Koncept sa mi velmi pacil, no ma to jeden podstatny problem. Raz je uplne priserny respodent a svojou aroganciou a neochotou spolupravovat to taha cele strasne dole. Je tam niekolko peknych napadov a vidiet snahu ako to bolo myslene, no ked divak kuka na takto otravneho cloveka, tak je proste nasraty a nedokaze si uzit kvalitne ciastocky projektu. 4/10

Armáda mrtvých (2021)

Útek z NY/LA meets Aliens meets zombies. A bavilo ma to aj napriek nedovarenosti. Veľmi ambiciózny projekt, ktorý chcel byť definitívnou (a definujúcou) blockbusterovou zombie jazdou. Do cieľa ale smeruje nie ža tak zábavne ako by sa patrilo. Stále však ide o nadpriemernú záležitosť, ktorá ale nesadne každému. Ak máte to šťastie ako ja a Snyderov štýl vám vyhovuje, tak si to užijete. Pokiaľ nie, ani to radšej nepozerajte. 7/10

Mortal Kombat (2021)

Tak teda nič. Hru som hrával, ale nikdy by mi nenapadlo, že to má nejakú mytológiu. To budovanie tu pôsobí ako veľké WTF a tie akčné scény tiež nie sú žiadne terno. Niekde od polovice som sa šialene nudil a dokukal to veľkým sebazaprením. Andersonova verzia ma fakt nebavila, ale asi ju spätne docením. 3/10

Maximální riziko (1996)

Veľké prekvapenie. Už vôbec netuším prečo som to nevidel vtedy, ale o to väčšiu radosť mi to urobilo teraz. Nie je to síce žiadna bomba, ale vo filmografii JCVD je to určite jeden z vrcholov. Najviac to pripomína produkciu Europacorpu a s výnimkou prvého Taken z Bessona nič lepšie nevypadlo (myslím scenáristicko producenstské kúsky). Žánrovo nostalgických 7/10

Žena v okně (2021)

Fantastické filmárske aj herecké remeslo v rukách príšerného scenára. Trochu mi to kvalitatívne pripomenulo Pod povrchom. Poctivá a výborne urobená pocta Hitchovi, ktorá sa vo finále zmení na úplný béčkový blábol. Škoda. 6/10

Minari (2020)

Pekný, malý, citlivý film, ktorému trochu škodí oscarový buzz výnimočnej udalosti. 7/10

Jidáš a černý mesiáš (2021)

Tema je skvela. Ale cele je to tak mdle, ze som na tom 3x zaspal. Stale nechapem ako sa takto silny namet podarilo urobit takto nevzrusivo a s vynikou dvoch scen nenapinavo. Kde je Spike Lee, ked ho spolocnost potrebuje? Slabsich 6/10

Bedfordský incident (1965)

Vynikajuca dobovka. Rozbieha sa to pomalsie, ale o to silnejsie to graduje k uzasnemu zaveru, ktory este riadne dlho doznieva. Widmarck je vynikajuci, rovnako ako Poitier. Velmi silna, velmi napinava a velmi zabudnuta zalezitost. 9/10

Justice Society: World War II (2021)

Prva polovica je super. Tieto alternativme univerza ma bavia. Potom tomu bohuzial spadne retaz, naznacene temy su hodene do kosa a preklopi sa to do jednej velkej akcnej sceny, kde to aspon obcas funguje emocne. Je to fajn, ale flashpoint oaradox je ina liga. 7/10