Zločiny a poklesky (1989)

Parádna záležitosť. Silná, myšlienkovo podnetná a geniálne zahraná. Jediné, čo mi vadilo bolo, že film vrcholil v polovici. Ale aj to nakoniec dáva zmysel. Veľmi potešilo výborné využívanie retrospektív. 9/10

Darebáčci (2000)

Úvodná pol hodina je mimoriadne vtipná a zábavná. Potom sa to však zvrtne do cynickejšej (a o dosť slabšej) variácie na Born Yesterday. Fajn filmík, na ktorý si o týždeň už ani nespomeniem, že som ho vôbec videl. 6/10

Závrať naruby (1977)

Nezostarlo to pekne. Ale stale tam su paradne sceny (telefonat, prejazd sklom, upir, Pes). Potesila filmova rec inspirovana Hitchom 6/10

Stíny a mlha (1991)

Fantasticke stylisticke cvicenie (kamera je uzasna) s otravnym Allenom a nie uplne dokonale vygradovanym pribehom. Ale bola tam hromada veci, ktore ma oslovili. 8/10

Tajemná vražda na Manhattanu (1993)

Pre dve tretiny su uzasne. Hrave, zabavne aj napinave. Chemia medzi hercami je neodolatelna a Diane Keaton absolutne ruluje. Po odhaleni vo vytahu vsak tomu spadne retaz a posledna tretina nefunguje idealne. A nepomozu ani cool scena s telefonom ani pocta Wellesovi (dost zle natocena mimochodom). Silnych 7/10, no dlho to bolo na hranici totalneho nadsenia.

Zpráva (2019)

Velmi slusna proceduralka, ktorej sa vsak uplne nedari tat do ziveho. Zero Dark Thirty je o 2 triedy lepsie. Aj ked toto tiez nie je uplne marne. Driver opat vyborny. Velmi silnych 6/10

The Shadow (1940)

Milý dobový pulp s hromadou akcie a cool hlavným hrdinom. Úplne ideálna vec na zaspávanie. Drtivá väčšina dielov má po odpočítaní titulkov, retrospektív a upútavky na ďalší diel cca 12 minút. Škoda, že to je veľmi často monotónne a namiesto akčnej scény každé 4 minúty sa mohli tvorcovia povenovať aj hrdinom, ktorí sú definíciou jednorozmernosti. Je jasné, prečo s nástupom Batmana upadol Shadow do zabudnutia. Chcelo by to novú verziu za veľké prachy. Aj keď tá z 90. rokov nie je úplne márna (funguje však viac na úrovni Guilty pleasure) 6/10

Výstřely na Broadwayi (1994)

Vsetky sceny s Palminterim a aj jeho dejova linka su absolutne uzasne. Zvysok je uvrieskany, hystericky maglajz s pokusom o presah a pohonkavanim nad vlastnou karierou. Ani ti herci ma s vyssie uvedenou vynimkou a Dianne Wiest nebavili. Slabsich 7/10

Manhattan (1979)

Nadhera. Krasna atmosfera, perfektne pouzita hudba a dokonala kamera Gordona Willisa. Sice ma stale stvu Allenov herecky prejav a tie jeho dialogove plky, no pribeh sa tentoraz podaril viac nez na vybornu, takze mu to nemam problem odpustit. 9/10 P.S. A ak Allen tento svoj pocin skutocne tak nenavidi, je uplne evidentne, ze som nastastie na uplne inej vlnovej dlzke nez jeho standardna tvorba.

Meyerowitzovic historky (nový výběr) (2017)

Vazne to robil tvorca genialneho Marriage story? Okrem vybornych hereckych vykonov (okrem tradicne strasneho Stillera) je to straaaaaaaaaaasne nezaujimave a nudne. Navyse rozpravajuce o bande snobskych zmrdov. Baumbach je vraj novy Woody Allen. Asi s tym suhlasim. 5/10