Hlavní kandidát (2018)

Neviem, kde sa stratilo prvych 20 minut filmu, ale bodli by tam. Uplne chyba predstavenie postav, takze sa k nim vobec neda vytvorit vztah. Vsetky tie velmi profesionalne urobene sceny tak nemaju v sebe naboj ani emociu. Ale v USA pravdepodobne kazdy Garyho Harta pozna, takze je to asi moj problem. Tema je super, herci sa snazia (akurat Jackman opat naraza na svoje limity), no vysledok je aj tak nemastny-neslany a pre stredoeuropa vylozeme nudny. Najslabsi Reitman. 5/10

Pan Verdoux (1947)

Ciernocierna komedia na pomedzi thrilleru. Podla nametu Orsona Wellesa natocil Charlie Chaplin kusok, ktory by ohuril aj keby nemal nic ine dobre ako titulnu postavu, ktora je proste uzasna (a uzasne zahrana). Nastastie je tam toho skveleho dost vela. Vyborna vec, ktorej nechyba napatie, presah a najma ten ciernocierny humor. 10/10

Rozmarný duch (1945)

Konverzacka, ktora sa uplne nedokazala zbavit svojho divadelneho povodu. To vsak nevadi, lebo Lean toci tuto ducharsku komediu ako seriozny mysteriozny horor (podobne ako Zemeckis Smrt jej pristane, ktore mi to pripomenulo najviac) a funguje to vyborne. Krasna kamera, s chutou hrajuci herci a aj scenar ma nieco do seba. 8/10

Bláznivá domácnost (1918)

Perfekná smršť hravosti a nápadov. Sport Billy hrniec, podávanie objednávok a aj tie tanečné čísla majú švih, iskru a vlastne je tam všetko, čo má správna groteska mať 10/10

Ve spacím voze (1921)

Divoké tempo, roztomilé dievčatko a jeden potenciálny trapas za druhým. Dobré to bolo, no je mi už definitívne jasné, že Keaton s Chaplinom boli vyššia liga 8/10

Bláznivé natáčení (1932)

Paráda. Prvý a zatiaľ jediný Lloyd, ktorý ma bavil aj po príbehovej stránke. Možno je to aj tým filmárskym prostredím a faktom, že hlavnému motajkovi sa proste nedá nefandiť. Gagy sú takisto namakané a možno to znie ako svätokrádež, no zvukový film Haroldovi praje. Často so sa smial nahlas plus to má veľmi milú romantiku. Jediný problém som mal s tým, že to chcelo pri tých groteskových pasážach viac hudby a najmä bombovo vymyslené finále jej absenciou dosť trpí. 9/10

Fatty v sanatoři (1918)

Úvodná scéna je úžasná a nasadí veľké očakávania, ktoré sa však naplnia iba z polovice 8/10