Black Friday (1940)

Vykradacka Jekylla a Hyda zasadena do gangsterskeho prostredia. Znie to rovnako sialene ako originalne a funguje to. Skoda, ze sa toho nechytil ambicioznejsi tvorca, lebo to mohlo byt uplne super. V tejto podobe citit, ze to malo naviac. Mozno by to chcelo remake. 8/10

Chlapec, který se stane králem (2019)

Snazim sa na podobne filmy pozerat optikou cielovky (tentoraz cca 10 rocni chalani), takze je to v podstate celkom ok. Akurat nechapem, preco ma detsky film takmer 2 hodiny a su v nom dost temne pasaze a tak malo humoru. Najviac vsak prekvapilo zle remeslo. Reziser nevie vygradovat scenu, rakurzy kamery su volene velmi nevhodne, nema to spad a niektore kreativne rozhodnutia su uplne mimozne (Merlinove carovanie WTF). Herci takisto slabucki. To vsak decka zaujimat nemusi. 5/10

Člověk do každého počasí (1966)

Velmi dobre, aj ked s vyhradami. Ide totiz o rovnaky typ filmu ako Lev v zime. Skvelemu textu a silnemu pribehu sa (aj napriek vybornej kamere) nepodarilo uplne dostat z podrucia divadla a chyba teda viac filmovosti. Velmi tomu vsak pomahaju fantasticke herecke vykony. 8/10

Krásná čarodějka (1942)

Musim uz zacat konecne doplnat Reneho Claira, lebo toto ma dostalo. Uz na zaciatku som si vsimol, ze na screwball komediu to ma prekvapivo krasny vizual. A bolo este lepsie. Pretoze Veronica Lake je na zozratie a skvele sa doplna so sucharom Marchom. Do toho originalny namet a vyborne vystavany scenar. Vlastne jedine, co tomu mozem vytknut je, ze to ma (na rozdiel od napr. Hawksovych kuskov) pokojnejsie tempo. Na druhej strane som mal aspon cas sa nadychnut. Super film. 10/10

Spravedlnost podle Spensera (2020)

Velmi sympaticka a s chutou natocena old school kriminalka so zabavnymi postavami a potencialom na rozrastenie v seriu. 7/10

The Black Sleep (1956)

Slusny klon Ostrova Dr.Moreaua. Akurat bez zvieratiek a exotickeho prostredia. Miesto nich je tu parta sialencov, goticky zamok a fajn obsadenie. 6/10

Loď duchů (1952)

Právom zabudnutá záležitosť, ktorá má zaujímavého deja tak na 5 minút a zvyšok je vata. Ale aspoň vata so sympatickou ústrednou dvojicou a niekoľkými akože fajn pasážami. 4/10

Díry (2003)

Vobec mi to nesadlo. Asi viem o co tvorcom islo, no vobec sa im nepodarilo svoju viziu predat. Na detsky film malo zabavne, na dospely prilis detske. A hlavne zbytocne dlhe. Ma to vsak aj par peknych momentov a snazivych hercov. 5/10

13 Ghosts (1960)

Je jasne, ze v sucasnosti to uz nikoho nevydesi. Navyse to ma mrte WTF prvkov. Preco sa hned neodstahuju? To je existencia duchov vazne tak normalna vec? A preco riskovat, ked je jasne, ze jeden z clenov rodiny pride o zivot? Ale! Ten film ma obrovske srdce a vsetky scenaristicke bizarnosti su podavane (pre mna) mimoriadne sympatickou formou. Je to proste krasne zabavny beckovy rollercoaster, ktoreho pribeh moze fungovat iba v dobe vzniku. Remake si teda ani radsej nechcem predstavit. Innocents alebo Haunting su uplne ina liga, no ta odzbrojuja blbost/naivita tohto filmu je stale velmi nakazliva. Nenudil som sa ani sekundu, atmosfera to krasne potiahla a vlastne som si to cele dost uzil. 7/10

Scooby-Doo (2002)

Uletena crazy hovadina v style svojho animovaneho predobrazu (co je velky klad). S dobrym scenaristom a reziserom to mohlo byt super, pretoze casting sa podaril a herci si to uzivaju. Takto obycajny fajn rodinny priemer so slabuckymi efektami. Slabsich 6/10