Český sen (2004)

Tak som si tuto "praveku Kazmovinu" konecne po rokoch kukol a dobre to je. Aj ked nie uzasne. Najviac to funguje ako cool pohlad do sveta reklamiek a sily markentingu. V tom je to stale nadcasove. Staci sa pozriet na manipulativne politicke kampane. Filmarsky je to este trochu neohrabane, to vsak nevadi. 7/10

Budiž světlo (2019)

Silny, dolezity a vynikajuco zahrany (Ondrik je bombovy) slovensky film. A nemyslim to tentoraz vobec zo srandy. Jedina skoda, ze to pokojne mohlo byt este vyhrotenejsie a filmovejsie bez hry na art (najma koniec). Ale inak velka spokojnost. 8/10 tentoeaz bez tradicneho "na slovenske pomery".

Milionový závod (2001)

Zamrzia dve veci. Obcas prilis vela hlusiny a kruto nevyuzity potencial. Ale inak dobra zabava, ktoru nad priemer vytahuje niekolko vypecenych scen, kde som sa smial na plne hrdlo (zraz veteranov, krava, rychlostny rekord, vevericky). Navyse som fakt netusil ako to skonci a pointa milo prekvapila. Vo vysledku skoro tak dobre ako Edwardsove Velke zavody (mozno aj preto, ze to nema cez 2 a pol hodiny). 7/10

Batman vs. Hush (2019)

Velmi slusny dc animak. Mihne sa tu asi kazda postava a vacsina z nich ma aj oporu v deji. Rychle tempo, hromada akcie a fajn pribeh. Spokojnost, ale bojim sa, ze podobnych peciek ako Dark Knight Returns, Doomsday, Flashpoint paradox alebo Assault on Arkham sa uz v tejto serii nedockame.

Jay a mlčenlivý Bob: Přeprc (2019)

Metashit s hromadou nevtipnych wtf scen a niekolkymi skvelymi frkmi. Keby som tak nemal rad starsie Smithove kusky, tak je to nepozeratelne peklo. Ked v blaznivej komedii najlepsie funguje sentimentalna otcovsko dcerska linka, tak asi nieco nie je v poriadku. Uz prvy film mi prisiel dost mimo, ale toto je fakt trapas. Velka skoda a smutok nad smutnym pokracovanim jednej kedysi uzasnej kariery. 4/10

Judy (2019)

Po kazdem stranke obycajny priemer. Teda az na jednu vynimku. Tou je neprekvapivo famozna Renee Zellweger, ktorej to snad opat nakopne karieru. Skoda, ze sa film viac nevenoval praktikam hollywoodskych studii pri tvoreni hviezd. Tych niekolko malo retrospektiv je totiz po pribehovej stranke tym najzaujimavejsim. 6/10

Malé ženy (2019)

Nadhera. Ma to obrovske srdce, nasadenie a ta story je casom overena. Herecky aj herci bez vynimky super a aj ked prehadzana chronologia je obcas bez zrozumitelneho kluca, tak vo finale to funguje uplne dokonale. Krasne som sa zabavil aj poplakal a rozmyslam, ci to nie je najlepsi zensky film od Piana. 9/10

Frigo jako Sherlock Holmes (1924)

Uzasne napadite, hrave, carovne s hromadou uzasnych gagov a scen. Casto som sa smial nahlas. A velmi by ma zaujimalo ako s dobovou technologiou tocili niektore pasaze (hlavne bicykel a biliard). Keaton bol genius. 10/10

Gigi (1958)

Velmi mila, technicky a remeselne paradne urobena feel good zalezitost. Akurat ten scenar mohol davat hrdinom pod nohy napaditejsie polena. 8/10