Nejsem blázen (1994)

Velmi dobry feel good film ako zo zivota. Paul Newmna bol proste kral a strka v pohodicke do vrecka cely zvysok stabu (okrem inych aj Willisa, Griffithovu alebo Seymour Hoffmana). Akurat to nemuselo byt tak dlhe 8/10

Ad Astra (2019)

Marketingové štúdio nás zase raz poriadne napálilo. Ad Astra nie je v žiadnom prípade prvoplánovo diváckym dielom. Omnoho viac sa hodí do programov klubových kín. Najviac mi pripomenul Soderberghov remake Solarisu. Avšak formou, ktorá má veľmi blízko Terrencovi Malickovi. Určité pasáže si budem na domácom nosiči určite často prehrávať a aj základná myšlienka mi prišla dostatočne podnetná. Aj keď nie je nijako originálna a v úplnom závere až príliš polopatisticky podaná. Ale inak mi to veľmi sadlo. Vyzerá to krásne, Pitt hrá ako o život a atmosféra je skvelá. Problém je opäť v Greyovi, ktorý dodal mimoriadne kvaltný film, ale k dokonalosti a výnimočnosti mu opäť niečo chýba. 8/10

To Kapitola 2 (2019)

Je to dobre, ale opat sa ukazuje, ze Kingove horory sa hodia na fim jedine so silnou reziserskou osobnostou (ako Kubrick, Reiner alebo Darabont). Takze je to presne take ako som sa po vynikajucej jednicke a znalosti predchadzajucej adaptacie bal. Dospela rovina pribehu totiz nie je tak zaujimava a naplno sa v nej ukazuje to, ze literatura pouziva iny druh rozpravania a papier zvladne viac nez platno (vizie zdaleka nie su tak posobive/strasidelne akoby mali byt). Kvoli castemu rozdeleniu postav je to prilis dlhe a velmi repetativne (kazdemu sa deje to iste a pri tretej "nocnej more" za sebou je to uz otravne). Scenaristi alebo strihac s tym proste mali popracovat trochu filmovejsie. Na druhej strane je tam mnoho vybornych scen, velka davka (casto cierneho) humoru potesila, herci su vynikajuci, postavy zaujimave, epilog spravne dojimavy a urcite ide o nadpriemernu zanrovku. Akurat naposledy to bolo chytlavejsie, citlivejsie a...skratka lepsie. 7/10 P.S. kto ocakava horor v style baf baf bude sklamany podobne ako pri jednotke. Tu sa hra podla inych (za mna lepsich) pravidiel.

Krvavá nevěsta (2019)

Most dangerous game meets Clue. Milunka hovadina, z ktorej sice nebude klasika ale na jedno pozretie potesi. Skoda, ze to obcas stracalo tempo. Chybaju mi podobne filmy. 7/10

Kdo je další? (2018)

Je to obcas hrozne naivne, moralizujuce a casto to ani zdaleka nesplna parametre kvalitneho filmarskeho remesla. Ma to vsak mnozstvo napadov, tie pribehy su dostatocne silne a vrcholne momenty triafaju do cierneho. Takze na slovenske pomery alibistickych 8/10. Ta tema proste prebija kvalitu spracovania a robi to omnohoho presvedvijsie ako napr. nestastny Unos

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Zacnem tym, ze vacsina Tarantinoviek je lepsich/divacky privetivejsich. Tu to konecne vyzera, ze sialenec z videopozicovne definitivne dospel. Kazda scena je brilantnou filmarcinou, herci su dokonali a minimalne prve dve hodiny som vrnel nadsenim. Bohuzial (aspon na prvykrat) mi to nefunguje ako celok. Preco tomu vsak je nemozem napisat bez spoilerov (tentoraz sa im treba fakt treba vyhybat). Takze obrovska spokojnost, ale nadsenie sa nedostavilo. Mozno po druhej projekcii (update: dostavilo sa), ked uz budem vediet do coho idem. Ta nepredvidatelnost je totiz rovnako hlavnym tromfom ako aj achillovou patou tohto projektu. 9/10 Bojim sa vsak, ze vacsinu ludi to moze byt ukrutna nuda.

Turínský kůň (2011)

Oooooooukej. Pre mna dost velky sok. Samozrejme to absolutna mega ar*ova picovina a nikomu pricetnemu bybsom to neodporucal, ale odpustim to tomu. Je to totiz fascinujuca a po filmarskej stranke vylozene strhujuca zalezitost. Za tie dve a pol hodiny som na to cumel s otvorenou hubou(vynimocne nie od zivania). Netvrdim, ze by som to chcel vidiet druhykrat, ale velmi ma bavilo to obdivovat a nechat sa vtahovat do tej bezutesnej atmosfery. Problem som mal najma s hovorenym slovom, pretoze tych par(nepotrebnych) viet dost narusalo caro tohto filmu. 10/10 P.S. som prekvapeny, kolko si odtialto vypozical moj oblubeny Perfect Sense

Final Cut - Dámy a pánové (2012)

Mam k tomu velmi, velmi vela vyhrad, ale urobilo mi to tak velku radost, ze sa v tom radsej nechcem sparat, nech si to nepokazim. Krasny love letter filmom 9/10

Insomnie (1997)

Reklama na zmysluplnost drahych hollywoodskych remakov 6/10

Jezero smrti (2008)

Krutejsia, drsnejsia a znepokojivejsia verzia Deliverance. Skoda tych vyraznych scenaristickych barliciek, pretoze mohlo ist o buducu klasiku. Paradny zaver vsak dojem v mnohom vylepsuje. 9/10