Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi

Recenze (3 206)

Mortal Kombat (2021)

Tak teda nič. Hru som hrával, ale nikdy by mi nenapadlo, že to má nejakú mytológiu. To budovanie tu pôsobí ako veľké WTF a tie akčné scény tiež nie sú žiadne terno. Niekde od polovice som sa šialene nudil a dokukal to veľkým sebazaprením. Andersonova verzia ma fakt nebavila, ale asi ju spätne docením. 3/10

Maximální riziko (1996)

Veľké prekvapenie. Už vôbec netuším prečo som to nevidel vtedy, ale o to väčšiu radosť mi to urobilo teraz. Nie je to síce žiadna bomba, ale vo filmografii JCVD je to určite jeden z vrcholov. Najviac to pripomína produkciu Europacorpu a s výnimkou prvého Taken z Bessona nič lepšie nevypadlo (myslím scenáristicko producenstské kúsky). Žánrovo nostalgických 7/10

Žena v okně (2021)

Fantastické filmárske aj herecké remeslo v rukách príšerného scenára. Trochu mi to kvalitatívne pripomenulo Pod povrchom. Poctivá a výborne urobená pocta Hitchovi, ktorá sa vo finále zmení na úplný béčkový blábol. Škoda. 6/10

Minari (2020)

Pekný, malý, citlivý film, ktorému trochu škodí oscarový buzz výnimočnej udalosti. 7/10

plakát

Judas and the Black Messiah (2021)

Tema je skvela. Ale cele je to tak mdle, ze som na tom 3x zaspal. Stale nechapem ako sa takto silny namet podarilo urobit takto nevzrusivo a s vynikou dvoch scen nenapinavo. Kde je Spike Lee, ked ho spolocnost potrebuje? Slabsich 6/10

Bedfordský incident (1965)

Vynikajuca dobovka. Rozbieha sa to pomalsie, ale o to silnejsie to graduje k uzasnemu zaveru, ktory este riadne dlho doznieva. Widmarck je vynikajuci, rovnako ako Poitier. Velmi silna, velmi napinava a velmi zabudnuta zalezitost. 9/10

plakát

Justice Society: World War II (2021)

Prva polovica je super. Tieto alternativme univerza ma bavia. Potom tomu bohuzial spadne retaz, naznacene temy su hodene do kosa a preklopi sa to do jednej velkej akcnej sceny, kde to aspon obcas funguje emocne. Je to fajn, ale flashpoint oaradox je ina liga. 7/10

plakát

Jak se vaří dějiny (2008)

Minimálne už len za ten námet si to zaslúži zhliadnutie...a pochvalu 7/10

Deluge (1933)

Krásne položený základ žánru postapo. Aj keď k ultimátnemu podaniu, ktoré vytvoril Mad Max ešte dosť chýba. Miešajú sa tu žánre (katastrofický film, western, dráma), no nemal som pocit, že by sa nejako navzájom bili. Teraz už pravdepodobne viac kuriozita, než intenzívny zážitok, no pre milovíkov histórie pohyblivých obrázkov veľmi podnetný titul. A verím, že Emmerich má ten film veľmi rád :) 8/10

Rampa (1962)

Strhujúci a fascinujúci formálny experiment, ktorý slúžil ako predloha majstovskému dielu 12 opíc. Pokojne to mohlo byť dlhšie, pretože som žral každé jedno políčko toho filmu. Ale bacha, je to ultra mega art. 10/10