Nech svět světem (2023)

slušný kúsok utápajúci sa v prílišných ambíciách, dĺžke a egách autorov. Stále však dvíham palec hore. Je v ňom mnoho skvelého. Jeho zápory ale vehementne podrážajú finálnemu tvaru nohy.

Perinbaba a dva světy (2023)

Strašný maglajz. Sled nenaväzujúcich scén, ktoré sú poskladané z nenaväzujúcich záberov, príšerných postsynchrov a hereckých výkonov ako zo Súdnej siene. Našťastie sa občas objavil nejaký pekný moment (dohromady asi tak na 5 minút z pocitovo štvorhodinpvého filmu). Jedničku nemám rád, no vážim si ju ako dobrý film. Takže som aspoň nemal pocit nejakej svätokrádeže (a preto prihodím hviezdičku k dobru). No najčastejšia reakcia počas sledovania bola WTF. 3/10

Zatímco spíš (2011)

Diagnóza záporáka je zaujímavá a mohlo by okolo nej vzniknúť niekoľko úžasných filmov akéhokoľvek žánru. Preto je trochu škoda, že tu je ten príbeh silno nevierohodný. Na druhej strane je to super zahrané, nenudí to a niektoré scény sú v rámci cvičenia ako vybudovať napätie fantastické. 7/10

Bláznivá pětka (2016)

Lepšie než by som od spojenia teenagerská francúzska buranská komédia čakal. Možno kvôli tej fajn civilnosti a veľkému feel good faktoru. Nie je to môj cup of tea, ale myslím, že veľa uživateľom tu by to mohlo spraviť veľkú radosť.  6/10

Zabiják (2023)

Zabiják je nesmierne precízny, no rovnako tak aj veľmi náročný zážitok. Môžete ho študovať frame po frame a budete žasnúť. Niečo tak premakané sa len tak nevidí. Preto je škoda, že Fincher trochu zabúda, že filmy pozerajú okrem cinefilov aj bežní smrteľníci. A tým sa veľa rozkoše v tomto prípade nedostane. No vidieť by ste to mali všetci. Ide o krásnu ukážku filmového umenia, ktorá sa možno náročne sleduje, ale o to intenzívnejšie doznieva.

Fuckin' Pifek (2023) (amatérský film)

neviem, či je tých 5 za kvalitu filmu alebo drôg, čo chlapci fetovali, no pobavil som sa

Pět nocí u Freddyho (2023)

Päť nocí u Freddyho je slušná žánrovka pre mladšie publikum a nadšené híkanie fanúšikov počas projekcie ukazuje, že cieľovka bola zasiahnutá takmer dokonale. Každá generácia potrebuje svoj popkultúrny fenomén a nie je fér im ho haniť iba preto, že k nim nepatríme. Navyše je to vlastne celkom fajn. Na druhej strane by tvorcovia mali mať aspoň trochu snahy strhnúť svojim dielom aj publikum mimo svojej špecifickej bubliny.   P.S. Išlo o jednu z najlepších projekcií v mojom živote. Vo vzduchu bolo celý čas cítiť nadšenie fanúšikov. Čo sa prejavovalo okrem iného tým, že počas celého filmu som ani raz nikoho neokríkol. Všetci boli zažratí do diania na plátne. Čo je vec pri plnom kine teenagerov takmer neuveriteľná.

Vracenky (1990)

ýborný predchodca Obecnej školy. Dospievanie, radosti a starosti v krásne ľudskom podaní a silnou atmosférou 50. rokov. Je strašná škoda, že je to tak zapadnuté.