Rudyamon

Rudyamon

Rudy P.

okres Mladá Boleslav

homepage

6 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
  • 5.8.2016  13:35
  Forrest Gump (1994)
  *****

  Viděl jsem tento film už mnohokrát, naposledy včera, a pořád je v tom to dojetí, radost, překvapení, smutek, úžas, něha... prostě veškeré ingredience, které tento film dělají bez debaty jedním z nejlepších filmů všech dob. Tom Hanks je Pan Herec, kdokoli jiný by zcela jistě z filmu udělal spíš nepovedenou komedii, nebo slaboduché drama. Samozřejmě, že poklona patří i režiséru Robertu Zemeckisovi, je vidět, že film dělal s naprostou odevzdaností a láskou. A nakonec - všem patří má poklona, je to dílo, které zahřeje, pobaví, rozesmutní a... vždycky potěší... Bez debaty 5 hvězdiček - 100%. Díky takovým filmům je opravdu hezké žít a vědět, že ... život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš... :-)

  • 2.8.2016  14:27
  Barbar Conan (1982)
  ****

  Ve filmu zazní moudrá věta: „Co nás nezabije, to nás posílí.“. Tato klasika je docela ke koukání, snad ale jen proto, že jí říkáme klasika. Hodně hezkých scén, hodně svalů, hodně slaboduchých slov a fakt slabý scénář. Ale... nezabila, tudíž by měla alespoň posílit. No, neposílila, ale byl to poměrně pohodový večer. Jedna scéna ovšem velice oživila vzpomínky na první shlédnutí před dávnými lety - rána pěstí velbloudovi. Pamatuji se, že tuto scénu jsme si připomínali velice často. Tenkrát se odkudsi vynořila myšlenka a pak se tradovala jako fakt, že ta rána nebyla ve scénáři, že to byl jen reflex Arnolda a prudký pohyb zvířete. No, kdo ví... Za tu klasika ale nakonec přece jen dám 4 hvězdičky - 70%.

  • 2.8.2016  14:09

  Byl to napsolutně pohodový, byť i trošku nudný film. Celou dobu jsem měl pocit, že z námětu šlo vytěžit daleko víc. V každém případě měl v sobě spoustu dobrých nápadů, dobrá byla Pippy, pracující s písemnostmi a pořád povídající písmeno P na počátku... slov... :-) Jim Carrey taky evidentně rád pracuje s novými slovy (alespoň to tak vypadá podle dabingu, který se snad drží originálu), viděl jsem poslední dobou několik filmů s ním a v každém nějaké to slůvko bylo. V tomto tedy kromě slůvka napsolutně zaznělo například slovní spojení budoucnost plná viagratility, což je nesporně pevně daná budoucnost... :-) Tučňáci byly roztomilí, ale přece jen příliš umělí. Jinak ale fajn. 3 hvězdičky - 65%.

  • 8.7.2016  17:08

  Ten romantický začátek jsem vždycky obdivoval - starší pán hraje na klavíru, s úctou vstoupí mladý muž a naslouchá lahodným tónům. Pak vytáhne ruku z kapsy a podívá se na hodinky, a než člověk stačí domyslet, proč má na rukou rukavice, vytáhnu druhou s pistolí a klavíristu zastřelí. Nevím, jestli v seriálu začal některý díl tak rychle. Pak už ovšem nastoupila klasická práce padoucha, který spolu se spolupachatelkou udělali všechny kroky, aby je nedopadli. Vše je ovšem marné, protože přijíždí Columbo a svými všetečnými otázkami - „Nechám vám odposlouchávat telefon, nevadí to, že?“ - začne pracovat na padoušské psychice. Dobrá byla scéna s modelkou, ta fakt pobavila... :-) Velice povedený díl. 5 hvězdiček - 100%.

  • 8.7.2016  15:21

  Opět musím konstatovat - škoda, v dabingu Haničinec. Je to dobrý herec, ale naprosto se ke Columbovi nehodící. Nicméně dokonale to vyvážil scénář, upřímný Columbo („Já vím jsem otrava, ale nemůžu si pomoct.“), ale hlavně nesmírně sympatický padouch Jack Cassidy, beznadějný spisovatel, ale nadějný svůdce („Příště vám dám podrobnější interview. Víc do hloubky.“)... :-). Snad svou roli sehrál i Steven Spielberg v režii, podle mě je to v každém případě jeden z nejlepších dílů celé série. 5 hvězdiček - 100%.

  • 8.7.2016  15:11

  Díl o zapomenuté dámě je spíš smutný, než detektivní. Možná hlavně proto, že svým způsobem stejný osud čekal i na Petera Falka („Columbo, to jméno je tak divný, za boha si ho nemůžu zapamatovat...“)... :-( V každém případě vražda proběhla velice profesionálně, stejně tak i vyšetřování, u kterého zaznělo i pár velice trefných myšlenek („Není to kniha, kterou by si člověk četl před tím, než se zastřelí.“). Trošku nezvyklý, přesto ale mile (a smutně) columbovský díl. 4 hvězdičky - 80%.

  • 5.7.2016  16:26

  Oskar Werner předvedl jednoho z nejnesympatičtějších padouchů celého seriálu, možná toho nejvíc nesympatického. Byl to padouch “hračička“, který dojel na to, že se obklopil technikou, kterou zneužil k provedení zločinu. Na druhé straně exceloval Columbo. Jednak mistrným řešením a vyřešením případu, ale hlavně jednou z nejzábavnějších scén snad celého seriálu - scénou v galérii. Ani si ten „obraz“ nakonec nekoupil... :-) Jinak příchod na místo činu se vyznačoval jednou z nejnelogičtějších replik (je to vůbec díl samých „nej“...) seriálu: „Když jste přijeli, byla už mrtvá? Jo úplně.“... :-) Co dodat? 5 hvězdiček - 100%.

  • 5.7.2016  16:15

  Příběh dvou bratrů, kteří přes vzájemnou nevraživost najdou k sobě cestu, když jde o peníze. Tenhle díl jsem vždycky dost nesnášel, hlavně pro tu ujetou hospodyni, která holdovala ještě o něco víc ujetým telenovelám („Vraťte mi stetoskop, Rocky! A hned!“). Columbo sice dostával trochu na frak („To je poručík Columbo, běžný průměrný ušlápnutý manžel, souhlasíte se mnou?“), nakonec ale přece (jak jinak!) ukázal, kdo je tady šéf. Jinak je děj filmu trochu nezvyklý tím, že o vraždě nevíme skutečně všechno, jak jsme zvyklí z většiny dalších dílů. V každém případě i přes těch několik vystoupení šílené hospodyně dávám 4 hvězdičky - 80%... :-)

  • 5.7.2016  16:05
  Spider-Man 3 (2007)
  ***

  Trojka už docela ujela. Pořádně ujela. Akce docela v pohodě, pokud se ovšem nezamyslíme nad logikou. Člověk by spíš čekal nějaký závěrečný a drsný boj mezi bývalými přáteli, a ono se nám do věci zamíchala jakási mimozemská forma života! Spiderman přece nepotřeboval nový vylepšený oblek, aby ukázal svou jinou tvář. Ona mu už sláva a moc docela přerůstaly přes hlavu i předtím: „V těchhle končinách jsem kápo já!“ No ale budiž, tvůrci potřebovali děj zahustit... jenže ta polívka už nebyla tak moc k jídlu, jak ty předešlé chody... :-( „To, co jsme, z nás dělají naše rozhodnutí a my si vždycky můžeme vybrat to správné!“ Toho se ale tvůrci moc nedrželi, škoda. 3 hvězdičky - 60%.

  • 5.7.2016  15:56
  Spider-Man 2 (2004)
  ****

  Dvojka je srovnatelná s jedničkou. Děj docela navazuje a má logiku. Opět pořádná dávka akce, srandy („Ty jo, von mu čmajznul pizzy!“)a moudrosti („Kdyby sliby byly buchty, je moje dcera jako bečka!“). Jistě, že mu lze mnohé trochu vyčítat - vždycky mě například zajímalo, kde se v Spidermanovi bere tolik vlákna (určitě speciální výživa), a taky kdo to pak všechno uklízí, když si to takhle za akcí profičí městem - nicméně je to prostě do „reality“ převedený komix, takže v pohodě. Hodnotím tedy, tak jak minule, 4 hvězdičky - 80%.

  • 3.7.2016  16:11
  Spider-Man (2002)
  ****

  Četl jsem před několika dny zprávu, že Karlovarský filmový festival navštívil Villem Dafoe, a fakt jsem dlouho uvažoval, kde já jsem jen ten obličej již viděl. A pak mi to došlo - vždyť to je ten padouch ze Spidermana! A tak jsem si po delší době připomněl tento nenáročný film. Leckdo by mu lecco mohl vytknout, ale faktem zůstává, že je to docela povedený převod komixového příběhu do „reality“. Jistě že to není žádný skvost, přesto ale pobaví a přes svou jednoduchost neuspí. Tobey Maguire v něm zazářil, myslím, že každý další adept na Spidermana bude tvrdě konfrontován s jeho výkonem. Možná je Spiderman „oslizlej a lepkavej cvok“, kterého čísi „brácha viděl, jak si staví hnízdo“, v žádném případě ale shlédnutí filmu nebyly „muka, lapálie, mizérie“. Jinak J.K.Simmons v roli šéfredaktora byl skutečně skvělý („To je nařčení! Pomluva je ústně, ne písemně!“), a zaujala taky Kirsten Dunst - jiná Mary Jane už prostě bude jen napodobeninou... Velká síla vyžaduje zodpovědnost... a náležité ohodnocení - 4 hvězdičky - 80%.

  • 3.7.2016  15:45

  Jeden z mála dílů (pokud ne jediný), kdy nevíme, jestli zdánlivý vrah je vrahem i ve skutečnosti. Vidíme ho sice střelit, ale nevíme, co vlastně „zastřelil“. Ono těch problematických míst ve scénáři bylo víc. Třeba důvod vraždy - je dost neuvěřitelné, aby padouch nepoznal hlas jiné osoby v telefonu, a když už by i ne, tak přece když by dojel na místo, vše by se vysvětlilo. Hodně kulhavý motiv a provedení. A ty vrány... :-) Nicméně snad to bylo způsobené tím, že poručík Columbo konečně (byť jen pro tento díl) povýšil. Padla směrem k němu totiž věta: „Pojďme ven, komisaři...“ Závěrečná kalhotková scéna sice stála za to, ale rozpačitý dojem už moc nenapravila... :-( 3 hvězdičky - 70%.

  • 24.6.2016  19:13

  Velice povedený díl. Už třeba jen kvůli těm vojáčkům na začátku a na konci, kteří jsou v podstatě i součástí vyšetřování („Podívejte, myslím, že jsme právě ztratili jednoho muže!“), a příslušnou vojenskou muzikou, která se prolíná celým filmem. Vyšetřovací metody poručíka Columba nám ukážou jeho všestranné zájmy („Neumíte si ani představit, kolik je druhů bláta!“). I padouch voják, který má sice evidentně drsný vojenský výcvik, pochopí, že tento protivník, je fakt nebezpečný („Naším úkolem je očekávat neočekávané.“). No a milou korunou je malinkatý poručíček mezi vojáčky... :-) Dávám jednoznačně 5 hvězdiček - 100%, ovšem s upozorněním: „Bacha na ženu sedící na studni - to znamená past...“

  • 24.6.2016  19:03

  Další díl, ve kterém se jako padouch představil William Shatner, byť tentokrát už není tak sympatický. V každém případě je to padouch, jak se patří. Columbo si cestou za jeho dopadením zahraje ve scéně filmu bezdomovce („Tak, a je konec! Bezdomovci jděte domů a odevzdejte karty!“). Zjistíme taky, že novinařina není sranda („Jo, a tak se stal neznámý novinář zcela anonymním, díky!“). V každém případě je to jeden z mile průměrných dílů. 4 hvězdičky - 80%.

  • 11.6.2016  19:07

  Hvězdou dílu byla jednoznačně Tyne Daly, její opilecké scény byly fakt nepřekonatelné, až jsem ji podezříval, že to nehrála, ale prostě se před natáčením sjela. Díl byl ovšem i poučný, dozvěděli jsme se, kde všude lze zjistit informace ohledem sestrojení trubkové bomby, což ocení leckterý nadějný terorista. Ale k filmu - podle mého jeden z nejlepších dílů. Hlavním rysem je dvojice padouchů, kteří zapomněli, že práce v týmu se vyplácí. Jelikož každý pracoval na svou vlastní pěst, dopadlo to blbě, pro ně. Pro poručíka Columbo to byl opět další díl, ve kterém ukázal umění dedukce a policejních metod: „Můžu jít?“ „Jistě, ale nechoďte daleko.“ Skvělá byla scéna v autosalonu, chudák prodavač, měl fakt špatný den... 5 hvězdiček - 100% a mírně absurdní věta z filmu navrch: „Poručíku! Poručíku, ukradli mi auto! Celé auto!“ :-)

  • 5.6.2016  17:44

  Opravdu povedená výpravná pohádka! Jednak dějem, který má logiku a postoupnost bez zbytečných manýrů mnohých fantasy počinů, a jednak scénami - radost pohledět na všechna ta starověká města, přírodu a kostýmy. A taky humorem, který je fakt na úrovni („... já tu pověst jen přiživuji, abych odrazil to nejzákeřnější zlo, jaké existuje - daně!“ - „Tuhle vyměnit za velblouda? Prosím tě, tahle má cenu nejmíň dvou!“). A v neposlední řade i obsazením, padouch je padouch a hrdina je hrdina, všechny postavy prostě „sedí“. A princezna... ach jo, princezna... to jsou ty princezny... :-) Hodnotím na kouzelné 4 hvězdičky - 80%, a přidám moudro, ale fakt hezké, na závěr: „Říká se, že předivo času spojuje životy některých z nás. Tím předivem je dávné volání, které zní ozvěnou napříč věky...“

  • 5.6.2016  17:32

  Další z „politických“ dílů, teda dílů, kde politika hraje alespoň podružnou roli („On přece není zubař, je jen příští president Spojených Států!“). Hlavní je zde ovšem opět padouch, který se rozhodne pro dobro věci spáchat menší vraždičku. Jenomže je mlsný, a na to dojede. Proto nikdy nejezte sýr, když jdete vraždit! V hlavní roli je velice charismatický Patrick McGoohan, který mi navždy utkvěl v paměti spíš jako úspěšný majitel pohřebního ústavu z jednoho staršího dílu. Ale ať funebrák, nebo politik, stále proti němu stojí poručík, který má sice taky rád sýr (hm, při vyšetřování si ten sýr nechal zabalit, to se smí?), ale má taky rád logiku, pro kterou zločinci moc pochopení nemají... :-) Jednoznačně hodnotím naplno: 5 hvězdiček - 100%!

  • 5.6.2016  17:19

  Jeden z docela sympatických padouchů, William Shatner, který se účastnil u Columba ještě několika dalších padoušských výtržností, si tentokrát zahrál úspěšného herce, který je přinucen přenést jednu ze svých rolí do reality. Působil tak trochu studeně, jak psí čumák (ne v realitě ale ve filmu, ve kterém hrál onu realitu... ) a byl fakt dobrý. Columbo mu zdatně sekundoval, je to jeden z hodně povedených dílů. Jako obvykle, vyskytly se maličkosti, které neseděj, a vnesly do dílu i kapku sebekritiky: „To já jen tak divně působím na lidi...“. Však taky Columbo dostal zabrat: „...kvůli tomu se neposílá detektiv, který dává hloupé a nevinné otázky!“. Hodně povedené byly scény z vyšetřování, které spolu vedli dva detektivové, filmový (ten, který je v realitě herec) i skutečný (který je ve filmu reální detektiv), přičemž se bavili o třetím, tj. o tom, který je v realitě hercem, a snažili se střídavě dokazovat, proč zločin mohl, či nemohl spáchat. Uf, to jsem zas vypotil komplikaci. V každém případě je tento díl na jedničku: 5 hvězdiček - 100%... :-)

  • 29.5.2016  21:18

  Velice příjemný díl, snad hlavně kvůli velice sympatické vražedkyni, které člověk prostě musí držet palce, protože dobře chápe, že není vražda jako vražda. A snad by i chtěl, aby Columbo pro tentokrát přivřel oči. Ale jak jí na konci řekl, jak ona, tak i on jsou profesionálové. Díl je zvláštní tím, že si Columbo zajezdil rolls-roycem: „Budeme porovnávat chudobu otců? V rolls-royce ne, madam...“. Spisovatelka je, na rozdíl od mnoha columbovských padouchů, velice humorná osůbka: „Vidíte ty bizarní věci u zdi? Říká se jim lyže.“. Škoda jí... V každém případě paráda, dávám za jedna: 5 hvězdiček - 100%, a přísloví navrch: „Pryč se starým, sem s novým, ať je to cokoli!“

  • 29.5.2016  21:16

  Ať si odbijeme nepříjemnosti hned na začátku, zeptám se: „Řekne mi někdo, co má do prdele co pohledávat v této fantasy, v příběhu, který je mimo naše dějiny, který má svou historii i budoucnost, neskutečně primitivní katolický otčenáš? Tohle mi fakt hlava nebere, to se opravdu náboženství musí cpát všude!?“ Tak, teď střih a jdem na to. Kromě toho trapasu s modlitbou, se mi tento film docela líbil. Tvůrci nezapřou svou fascinaci Pánem prstenů ani scénami (královná nořící se do mléka - Glum nořící se do lávy; Sněhurka prchající na bílém koni přes les před jezdci - Arwen na bílem koni prchající před přízraky...), ani temnou náladou přírody (Temný les - Temný hvozd), ani různými tvory (obr na mostě - zlobři) atd. Příběh je fantasy modifikací klasické pohádky s použitím klasických motivů (zrcadlo, jablko...) obohacenou prstenovskou temnotou, hororovou složkou (zombie královna vysávající energii...) a parádní akcí. Byl to příjemný večer, kdykoli zopakuji. Nebýt oné nepříjemnosti ze začátku asi bych dal plnou palbu, takhle musí stačit 4 hvězdičky - 70%, a jak pravil onen trpaslík, „jdu pustit kládu po proudu...“:-)

  • 28.5.2016  21:47

  Jak jsem se dozvěděl, je to jediná epizoda, kterou Peter Falk režíroval sám, a to je škoda. Je to jeden z těch fakt dobrých dílů. Když uvážíme, že je to zároveň jediná epizoda, kdo ho někdo přirovná k pavoukovci, čili klíštěti, je to dost zajímavé... :-) A že těch jsme od padouchů inkasoval! V každém případě namyšlený architekt už víc šancí na urážky nedostal. Zajímavou perličkou filmu je jedna ze scén, které se nemohli stát. Když čekal Columbo na úřadu, několik míst za ním stál chlápek, který evidentně zároveň stál i v jiné řadě v jiné kanceláři, protože když tam Columbo odešel, chlápek už tam byl. Asi nebylo dost peněz na komparz. V každém případě díl je na jedničku, přesněji na 5 hvězdiček - 100%. Kdoví, co na to řekne “budoucí bývalá“... až ji jednou potkám... :-)

  • 22.5.2016  18:17

  Super díl, akorát opět škoda hlasu Haničince. Je fakt, že jsem na něj dost vysazený, prostě se mi ke Columbovi nehodí. V každém případě tento díl patří ke Columbovské elitě. Koneckonců už i samotní lékaři jsou elitou („Hrozná noc, jen jsem usnul, už mě odvolali apendixu.“ - „Vidíte, jak umíme sešívat tlusté střevo?“). Primářský padouch ovšem uzná i protivníkovy kvality („Je velice výkonný...“), a taky mu to dá patřičně najevo („Vy to zvládnete poručíku, najdete si k šikanování někoho jiného.“). Ale to závěrečné rozuzlení - když už padouch myslel, že to má v kapse, trumf vytáhl z kapsy Columbo - to fakt stálo za to. Jak jinak hodnotit, než hezkých 5 hvězdiček - 100%. A jdu pracovat, „unavuje mě odpočívat“... :-)

  • 15.5.2016  15:52

  V tomto perfektním dílu zazní dvě důležité myšlenky: „I poručíkův Pes může být zbraní, už je zčásti vycvičený.“ a „Myšlení je starodávný zvyk, stojí za to ho pěstovat.“ A obě vedou k odhalení padoucha, který použije k vraždě své dobrmany a myslí si, že má tajné slovo, které utají. To ale ještě nezná Columba. Jinak se tímto dílem evidentně vzdává hold starým dobrým filmům. Tolik kulis a drobností z jiných filmů se v jednom filmu asi jen tak nevidí. Na toho občana Kanea a jeho „Poupě“ se už chystám... :-) Dávám 5 hvězdiček - 100% jednoznačně, a zahnuté tágo k tomu... :-)

  • 14.5.2016  18:09

  Velice chytrý příběh o inteligenci, kterou (podle svého mínění) oplývá leckterý můj kolega („Byl to šok, když jsem zjistil, že jsem inteligentní.“), nevšímavosti („Mluvím s nejinteligentnějšími lidmi na světe a ani jsem si toho nevšimnul!“), policejní práci („Třicet vteřin je dlouhá doba na to, abyste jen tak lelkoval kolem mrtvoly!“) a genialitě (chlápek s gumovou teorií měl IQ fakt na vysoké úrovni). Řekl bych, že jeden z nejlepších columbovských. A pokud na konci řekl Columbo, že by nedělal nic jiného, než to, co dělá, není fakt co řešit. Snad jen litovat, že to nedělal déle... :-( Jednoznačně dávám kompletních 5 hvězdiček - 100%.

  • 8.5.2016  16:37

  Docela průměrný díl se spoustou fakt úsměvných detailů, hlavně co se týče technologií (při pohledu na počítač, který řídil „třetí světovou válku“ jsem si poměl na jiný počítač z osmdesátých let, který nám chtěli předvést ve výpočetním středisku, a na otázku, kde je ten počítač, nám odpověděli, že jsme právě v něm... ). Padouch tohoto dílu byl docela vlažný (no jo, vědec... ), motiv spíš vhodný do seriálu ze studentského, či filosofického prostředí („Ukradl práci giganta, aby získal uznání tyrana!“), nicméně měl i své dobré stránky. Dozvěděli jsme se třeba, že pes Pes demoralizuje ostatní studenty psí školy... :-) No Columbo opět svou práci dělal skvěle, spousta drobností ho trápila a tak se ptal a „slídil“. A pořád bavil, jak celé ty roky. Takže dávám jasné 4 hvězdičky - 80%, a abych nezapomněl: „Třetí světovou válku odložíme na odpoledne!“... :-)

  • 7.5.2016  13:36

  Jedna z nejlepších epizod seriálu. Velice charismatický padouch, který, jelikož je vysokým policejním důstojníkem, ví jak spáchat dokonalou vraždu. Nic dramatického, jde prostě jen o nějaké dědictví. Ovšem chybička se vloudí, k případu se dostane poručík Columbo a Halperin má na problém zaděláno. Zvlášť závěrečná scéna korunovaná překvapením padoucha, který je sice podle svého plánu ve správném bytě a s těmi správnými důkazy, a nakonec zjistí, že vše je úplně jinak, stojí za to. Jinak Columbovi v tomto dílu třikrát vyplivlo auto, což žel jeho nadřízené nepřimělo k zvýšení platu, aby si mohl koupit nové. Aspoň že dostal skvělou nabídku k odkoupení svého modelu... :-) 5 hvězdiček - 100%.

  • 1.5.2016  17:10

  Padouch tohoto dílu mi byl vždycky výrazně nesympatický, nicméně volbu tvůrců docela chápu a schvaluji - takhle nějak má prostě vypadat správný zkorumpovaný (tedy téměř každý) politik se spoustou nabubřelých slov a lačný po požitcích, které si z běžného příjmu nemůže nikdy dovolit. Kolik jen Columbů by na ně bylo potřeba! No, ale zpátky do reality... :-) Je to jen z těch průměrnějších dílů, byť závěrečná pointa je opravdu exkluzivní. Za zmínku určitě stojí taky otázka velice dlouho neřešeného oblečení: „Pomýšlíte na změnu šatníku?“ - „Ne leda tak baloňák, ale to nespěchá, je totiž nezničitelný, dobrá koupě.“ 4 hvězdičky - 80%.

  • 30.4.2016  14:36
  Columbo - Past (S01E06) (epizoda) (1972)
  ***

  Škoda, v dabingu opět Haničinec, první špatný bod. Snad i z toho důvodu je to jeden z nejslabších dílů seriálu. Začíná to ovšem už padouchem, který (byť je tak trochu psychopat) je na vraha vyžadujícího jednoho z nejlepších detektivů světa, prostě nedostatečný. Dokonale to vysvětlí závěrečná scéna. Velice nezvykle nemám k dílu už moc co dodat. Snad jen nějaké ty slabší 3 hvězdičky - 80%.

  • 30.4.2016  00:13
  Dům kouzel (2013)
  ***

  Je to taková skutečně dětská pohádka, kterou dospělý asi moc neocení, navíc s hrozným dabingem. Asi proto jsem u ní usínal a měl nakonec radost, že všechno dobře dopadlo - to znamená, že to skončilo. Jistá zájemkyně o dům řekla, že racionálně vzato, v tom domě straší. No, racionálně vzato, bylo to poměrně nudné strašení. Aspoň, že ta animace se povedla, tak to nakonec nebyl až tak ztracený čas. 3 hvězdičky - 65%.

  • 29.4.2016  18:23
  Báječní a bohatí (TV seriál) (1987)
  odpad!

  Viděl jsem jen několik střihů z dvou famózních seriálů Mladí a neklidní a Báječní a bohatí, přičemž samozřejmě dnes nedokážu rozlišit, který byl který. To ale naprosto nevadí, ba spíš v tom vidím obrovskou výhodu - můžu prostě napsat jen jeden komentář a udělat z něj dvě kopie. A můžu si být jistý, že ani jednomu neublížím víc, než ublížili oni světu svou pouhou existencí. Je to totiž skutečný odpad... :-(

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14