Agora (2009)

Tak težce hluboce filosofické dílo jsem dlouho neviděl. Tento film tvoří mnoho otázek v mnozích s nás. Jak daleko by bylo lidstvo s hlediska vedeckeho pokroku nebýt křestanského naboženství? Alejandro Amenábar uvedl na scénu opravdu odvážný snímek, který křesťany ukazuje s té temnější stránky. Když vydíte jak spalují knihy veškeré znalosti a vědění té doby tak mi to trochu připomělo dokumentární snímky s 30.let 20.století v Německu. Kdy lidé ovlivnění ideologií ničí vše hodnotné. Trochu mi to ty křesťany připoměli, jak nebezpečná je demagogie a převrácení všeho ve svůj vlastní prospěch a lidé slepě jdou za touto myšlenkou. Ruce se mi ještě klepou jak tenká je hranice mezi skutečností a vlastní doměnkou. Pro mě jednoznačně za plný počet.

Ajťáci (2006) (seriál)

Britsky humor naprosto miluji tak co dodat jednoduse bozi. Nektere hlasky dokonce hńadchnou programatory. Takpkud jste vystudovali prumyslovou skolu tak se podelate smichy

Amadeus (1984)

3. MFF Cinema Mundi Brno

Americké graffiti (1973)

Kouzlo téhle doby mě opravdu dostalo. Kdy se holky balily na nablejskané bouráky. noc plná zvratů, která nemohla skončit lépe

Americký gangster (2007)

Ridley Scott ma po dlouhé době řadu vynikajících snímku a to je jenom dobře. Film American Gangster patri mezi ně a je perličkou jeho poslední tvorby. Zacyhcuje skutečnost jaká byla, atmosféra mě fakt vtáhla do 70. let a jak to chodilo když jsi nedělal cos měl skončil jsi s kulkou v čele. Vynikající role Denzela Washingtona hrající nelistostného bosse ohromý každého. Dlouho jsem neviděl takový snímek který s i opravdu zasloží chválu. Ridley jen tak dále...

Asad (2012)

4. MFF Cinema Mundi Brno

Ať vejde ten pravý (2010)

Matt Reeves nás staví do role pozorovatele ,který je stále ve střehu a film mě osobně nenechává v klidu ani sekundu. Sice se nám na scéně objevuje jednoduchoučký scénář, ale Reeves ví jak tu štávu vymáčknout a to že si dokáže i ukočírovat kameru, to vim už z Cloverfield. S tak dokonalou kamerou a dobře ujetýma postavama mi tento snímek ve mě vytvořil silný dojem, který na sebe nebere žádnou kupu klišé jak bývá zvykem. Ale hluboký vztah až na krev...

Avatar (2009)

Zazvonil zvonec a pohádky je konec... Tak nějak bych to viděl já. Přestože animace opravdu není animace, protože je to všechno živé jak to tam pochoduje, tak nějak se mi z těch všch barviček motá hlava. James Cameron zvolil cestu nejmenšího odporu a přináší nám komerční snímek, jednoduše chce se zlíbit většině publiku. Takže najdeme tam akci, romantiku.... atd. No já osobně v tom vydím hlavně pohádku pro dospělé.. no spíše ty mladší dospělé. Ubrat snímku trochu idiličnosti a přidat realismus.. tak je to snímek jenom pro otrlé pány a ja bych neváhal tasit nejvyšší hodnocení... Takhle jsem se na chvilku ponořil do krasně barevného pohádkového světa pana Jamese Camerona. Sáme nevím takže za čtyři za sympatické tvařičky... a jednoduše jsem se bavil =)

Battlestar Galactica: The Resistance (2006) (seriál)

Perfektni zkraceni casu pred 3. serii. A nase oblibene hrdiny zase vidime, protoze nam bylo smutno jak jsou na tom kdyz je tak nelitostne okupuji cyloni. Tyrolovi preji detatko =)