Moviemaker

okres Bruntál

• 10.3.2011  11:58
    Mimo zákon (2010)

• 9.3.2011  10:50

2. MFF Cinema mundi Na snímku je hlavně zajímavé to že nám vůbec poprvé ukazuje odvrácenou stranu konfliktu v Iráku s pohledu obyčejných lidí a především nám líčí jejich mentalitu. Ale díky slabším hereckým výkonům tento snímek hodně strádá. Mě to osobně tolik nevadilo, protože takových snímků, alepsoň já osobně, si musíme vážit. Mehdi Naderi bohůžel dlouho nic nenatočí protože zrovna strádá v Íránksém vězení a to kvůli tomu že tento film vůbec natočil.....

• 9.3.2011  10:42

Kraj (2010)

• 7.3.2011  15:42
    Dobré srdce (2009)

• 29.1.2011  21:16

Matt Reeves nás staví do role pozorovatele ,který je stále ve střehu a film mě osobně nenechává v klidu ani sekundu. Sice se nám na scéně objevuje jednoduchoučký scénář, ale Reeves ví jak tu štávu vymáčknout a to že si dokáže i ukočírovat kameru, to vim už z Cloverfield. S tak dokonalou kamerou a dobře ujetýma postavama mi tento snímek ve mě vytvořil silný dojem, který na sebe nebere žádnou kupu klišé jak bývá zvykem. Ale hluboký vztah až na krev...

• 25.12.2010  23:05
    Experiment (2010)

Americký remake nepřináší v podstatě nic nového až na mnohem lepší herecke výkony. V téhle oblasti bych chtěl především pochválit Foresta Whitakera , který psychopaty hererecky zvládá na jedničku. Popravdě bych ani nechtěl vědět jaký je to ve skutečnosti človek.....Tahle představa mě mrazí po zádech, ale především je to vynikající herec.

• 17.6.2010  17:26

Takový průměrný thriller. Nejvíce mě ale frustruje proč náš vrah dělal tolik nelogických věcí.Možná i pani scénaristi nad tím moc nepřemýšleli. Zjevné je i kopírování mého nejlepšího thrilleru Seven. Takhle se pohybujeme na hranici průměru.

• 15.6.2010  22:52

Dokonale ponuré.. atmosféra osobitě dýchá... Johny Depp úžasny strašpytel.

• 14.6.2010  22:35
    96 hodin (2008)

Jednorázová akční jednohubka. Moc dlouho se neotálí a už je film v plném proudu. Tak to mám rád. Bez slitování, bez béčkově akčních scén, a z velkou porcí reálna. Já jsem spokojen

• 14.6.2010  17:33
    Avatar (2009)

Zazvonil zvonec a pohádky je konec... Tak nějak bych to viděl já. Přestože animace opravdu není animace, protože je to všechno živé jak to tam pochoduje, tak nějak se mi z těch všch barviček motá hlava. James Cameron zvolil cestu nejmenšího odporu a přináší nám komerční snímek, jednoduše chce se zlíbit většině publiku. Takže najdeme tam akci, romantiku.... atd. No já osobně v tom vydím hlavně pohádku pro dospělé.. no spíše ty mladší dospělé. Ubrat snímku trochu idiličnosti a přidat realismus.. tak je to snímek jenom pro otrlé pány a ja bych neváhal tasit nejvyšší hodnocení... Takhle jsem se na chvilku ponořil do krasně barevného pohádkového světa pana Jamese Camerona. Sáme nevím takže za čtyři za sympatické tvařičky... a jednoduše jsem se bavil =)

• 14.6.2010  14:06
    Legie (2010)

Páni tak tohle byla opravdu trefa hooodně vedle. Pan Scott Stewart měl asi trochu připito když psal scénář, neboť bych mu nesvěřil ani reklamu na prací prášek na kabelové televizi. Kdyby se vrátil do školy a zopáknul abecedu udělal by lépe. Chudáci herci tak se snažili to béčkově uhrát, ale nakonec je z toho slabé céčko ne-li déčko. Za snahu herců dávam jeden špinavý puntík

• 13.6.2010  22:26
    Box (2009)

Opravdu nechápu zdejší hodnocení, já jsem byl téměř celý film tak napjatý že jsem nezvedl ani zadek ze židle. S kždou novou scénou se mi v hlavě tvořili stále nové otázky. Těd jestli to brát dobře nebo špatně, tak na jednu stranu nevím o co tam pořádně šlo a na tu druhou je to v představivosti každého z nás. Mám dvě možnosti. První nechám si to projít hlavou. Druhá odpovím ihned. Takže za čtyři

• 13.6.2010  18:34

Tak silné pocity ve mě převladají... Opravdu mam uplně chuť popadnout Djembe a sednout si vedle Waltera na tu zastávku metra a pořádně si zajemovat. Co dodat.......byla to nádhera

• 13.6.2010  09:49
    Podivní (2010)

The Crazies není čistokrevný zombie horor, neboť nám tam zombíci mluví, jsou rychlí jako normální lidé a dokonce nosí sebou nějakou tu brokovnici či sekáček na maso. V prvé řadě mě v prvních 15 mintách zaujala perfektní kamera jak snímá detaily, ale postupem času se nějak vytrácela. Za to atmosféra se držela po celou dobu. A čert to vem....přišlo mi to mnohem uvěřitelnější než jiné zombie horory. Takže za skvělou zábavu dávám čtyři kousky.

• 13.6.2010  09:43
    Vlkodlak (2010)

Tak takhle roztahaný film jsem už dlouho neviděl. Děj se tak pomalu natahuje až už víte jak to všechno dopadne v polovině. Možná tomu chyběla větší hororová atmosféra. A možná..... vlastně nevím mám z toho smíšené pocity takže za tři.

• 9.6.2010  13:12
    Milý Johne (2010)

Pro mě to bylo opravdu silné. Hlavně takový snímek, kterému jsem to všechno věřil. Nebylo to přehnané a bylo to opravdu ze života a to je hlavní síla tohohle filmu.

• 8.6.2010  20:31

V klidu se posaďte, udělejte si pohodlí. Aji se natáhněte,nezapomeňte vypnout mozek a návštěva u řezníka může začít............. Tak nějak bych popsal několika slovy tento snímek. Mohl to by unikát a mohl stát na stupínku vítězů z jedné strany 300: Bitva u Thermopyl a z druhé Ong bak 2: Pomsta. Právě pro Tonyho Jaa by tento film byl životní rolí. A myslím že by se tam pořádně vyřádil. A myslím že by jste se mnou určitě souhlasili. Takhle s otupěnými smysli dávam za tři.

• 7.6.2010  20:32
    Agora (2009)

Tak težce hluboce filosofické dílo jsem dlouho neviděl. Tento film tvoří mnoho otázek v mnozích s nás. Jak daleko by bylo lidstvo s hlediska vedeckeho pokroku nebýt křestanského naboženství? Alejandro Amenábar uvedl na scénu opravdu odvážný snímek, který křesťany ukazuje s té temnější stránky. Když vydíte jak spalují knihy veškeré znalosti a vědění té doby tak mi to trochu připomělo dokumentární snímky s 30.let 20.století v Německu. Kdy lidé ovlivnění ideologií ničí vše hodnotné. Trochu mi to ty křesťany připoměli, jak nebezpečná je demagogie a převrácení všeho ve svůj vlastní prospěch a lidé slepě jdou za touto myšlenkou. Ruce se mi ještě klepou jak tenká je hranice mezi skutečností a vlastní doměnkou. Pro mě jednoznačně za plný počet.

• 16.3.2010  20:55
    The Pacific (TV seriál) (2010)

Většina lídí si pustí The Pacific s představou pořadne řežby a těší se že zase budou letat kusy těl všude kolem. Jenomže Pacific jde mnohem hlouběji a člověk z trocha citem pochopí že v jádru je to silný příběh, který nadchne a upoutá. Tento seriál jde poněkud jinou cestou nez jeho starší bratříček Bratrstvo neohrožených. Vede si svou trnitou cestu dobre vypracovanych charakteru symbolizující tři hlavní hrdiny. Unikátnost každého dílu tkví ve své originalitě a neopakovatelnosti. A ne vždy je nepřítelem japonec, ale i džungle, morální hodnoty či nemoc......

• 18.1.2010  05:06
    Zlatý Glóbus 2010 (TV pořad) (2010)

Opravdu velkolepý večer. Myslim si že z 90% byli ceny Globus rozdány oprávněně. Nejvíce zahřálo u srdce ocenení Martina Scorsese. A o Jamesi Cameronovi ani nemluvím, neboť tolik let dřiny na Avataru se skutečně vyplatilo. Myslim si, a rozhodne nejsem jediny, že to není posledni Cameronova soška. Však něco za měsíc se uvidí.

• 30.10.2009  10:13
    Náhradníci (2009)

Kdyby se Surrogates natočilo před filmem Já,robot tak je to totalní pecka. Takhle to je pouze volný remake. Když předem víte jak to dopadne tak je asi něco špatně.

• 4.10.2009  16:10

Nový tým, nové planety. Ano je to všechno v novém kabátu a navíc to působí všechno realističtěji než předchozí SG seriály. Musim uznat že svět Stargate ma nového bratříčka který tuhle ságu posouvá o pěkný kus vpřed. Jen budeme tiše věřít našim starým známým scénaristům aby serial dějově neposlali do kytek. Jěště rád bych podotknulů perfektní herecké výkony. Opravdu jim jejich roli věříte s každou větou co vysloví. Hlavně Robert Carlyle. Lod Destiny se opravdu povedla. Takže třetímu SG seriálu přeju velké úpspěchy neboť tenhle svět má šťávu, která stojí za vymackání. ( a že už se mačká pěkně dlouho =D )

• 29.9.2009  22:52

Opravdu zamrzí špatně zvolená režie. A že se chudak Michael Bay za tohle postavil jenom schvaluji. Dát do vedení někoho z nalítanými snímky je hlavní bod pro příští pokračování. Jinými slovy být lepší režie, film nemá chybu.

• 23.2.2009  04:57
    The 81st Annual Academy Awards (TV pořad) (2009)

aj aj velké zklamání. Asi nebudu sám když řeknu, že pohled na Milionáře z chatrče byl trochu hyperbolický. Nejvíce zklamala režie, kdy jsem držel palce Davidu Fincherovi a jeho Benjamin Button - škoda no, ne všechno dopadne tak jak si přejem. Zklamáni z nominace byl tak Nouzový východ, který si myslím měl dostat vyššího ocenění. Na druhou stranu potěšila Kate a jeji role v Předčítači, která byla naprosto zasloužená, ale to si už uvědomili pánové za zlatými glóbusy. Ale nebýt Hugha tak výsledek je pouze mírně nadprůměrný, takhle velmi dobrý.

• 7.1.2009  21:59

Perfektni zkraceni casu pred 3. serii. A nase oblibene hrdiny zase vidime, protoze nam bylo smutno jak jsou na tom kdyz je tak nelitostne okupuji cyloni. Tyrolovi preji detatko =)

• 5.1.2009  01:17

parodie na horor =D. Kdyby aspon nekdo hral a ne delal ze hraje ve filmu.

• 23.8.2008  18:21

jejky jejky copak tu to máme za hodnocení. Star Wars miluji od svých pěti let přečetl jsem téměř všechny knížky z touto tématikou, a odehrál i několik povedených Star Wars PC her. Film me opravdu nadchl a beru ho opravdu jako Pilot k seriálu a né jako celovečerní film do kina. Někter scény opravdu nadchnou alá Star Wars Republic Commando, které opravdu ve filmu spatříte odvede výbornou práci i taktiku. Výborně se nám začína prohlubovat svět Star Wars i na plátně. Jestli jste někdy hráli Star Wars Knights of The Old Republic tak vám vedlejší postavy a děj zasazený do vedlejší dějove linie plné vedlejších dějových dialogu opravdu vykouzlí úsměv na tváři. Doslova z hladovou motivací si užíváte drobných vtipků. Jedné v čem mi Pilot moc nevoněl tak to byl hudebni doprovod, který mi místy připadal jak z romantického filmu a sem tam chyběl. Ještě že ko konci zazněla klasicka Star Wars melodie loučení a zamyšlení =)...

• 21.8.2008  18:27
    Den osynlige (2002)

film za 4 ale za tu hudbu musím dat 5 =). Soundtrack můžu jenom doporučit.