Pacifik (2010) (seriál)

Většina lídí si pustí The Pacific s představou pořadne řežby a těší se že zase budou letat kusy těl všude kolem. Jenomže Pacific jde mnohem hlouběji a člověk z trocha citem pochopí že v jádru je to silný příběh, který nadchne a upoutá. Tento seriál jde poněkud jinou cestou nez jeho starší bratříček Bratrstvo neohrožených. Vede si svou trnitou cestu dobre vypracovanych charakteru symbolizující tři hlavní hrdiny. Unikátnost každého dílu tkví ve své originalitě a neopakovatelnosti. A ne vždy je nepřítelem japonec, ale i džungle, morální hodnoty či nemoc......

Zlatý Glóbus 2010 (2010) (pořad)

Opravdu velkolepý večer. Myslim si že z 90% byli ceny Globus rozdány oprávněně. Nejvíce zahřálo u srdce ocenení Martina Scorsese. A o Jamesi Cameronovi ani nemluvím, neboť tolik let dřiny na Avataru se skutečně vyplatilo. Myslim si, a rozhodne nejsem jediny, že to není posledni Cameronova soška. Však něco za měsíc se uvidí.

Náhradníci (2009)

Kdyby se Surrogates natočilo před filmem Já,robot tak je to totalní pecka. Takhle to je pouze volný remake. Když předem víte jak to dopadne tak je asi něco špatně.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Nový tým, nové planety. Ano je to všechno v novém kabátu a navíc to působí všechno realističtěji než předchozí SG seriály. Musim uznat že svět Stargate ma nového bratříčka který tuhle ságu posouvá o pěkný kus vpřed. Jen budeme tiše věřít našim starým známým scénaristům aby serial dějově neposlali do kytek. Jěště rád bych podotknulů perfektní herecké výkony. Opravdu jim jejich roli věříte s každou větou co vysloví. Hlavně Robert Carlyle. Lod Destiny se opravdu povedla. Takže třetímu SG seriálu přeju velké úpspěchy neboť tenhle svět má šťávu, která stojí za vymackání. ( a že už se mačká pěkně dlouho =D )

Pátek třináctého (2009)

Opravdu zamrzí špatně zvolená režie. A že se chudak Michael Bay za tohle postavil jenom schvaluji. Dát do vedení někoho z nalítanými snímky je hlavní bod pro příští pokračování. Jinými slovy být lepší režie, film nemá chybu.

The 81st Annual Academy Awards (2009) (pořad)

aj aj velké zklamání. Asi nebudu sám když řeknu, že pohled na Milionáře z chatrče byl trochu hyperbolický. Nejvíce zklamala režie, kdy jsem držel palce Davidu Fincherovi a jeho Benjamin Button - škoda no, ne všechno dopadne tak jak si přejem. Zklamáni z nominace byl tak Nouzový východ, který si myslím měl dostat vyššího ocenění. Na druhou stranu potěšila Kate a jeji role v Předčítači, která byla naprosto zasloužená, ale to si už uvědomili pánové za zlatými glóbusy. Ale nebýt Hugha tak výsledek je pouze mírně nadprůměrný, takhle velmi dobrý.

Battlestar Galactica: The Resistance (2006) (seriál)

Perfektni zkraceni casu pred 3. serii. A nase oblibene hrdiny zase vidime, protoze nam bylo smutno jak jsou na tom kdyz je tak nelitostne okupuji cyloni. Tyrolovi preji detatko =)

Star Wars: Klonové války (2008)

jejky jejky copak tu to máme za hodnocení. Star Wars miluji od svých pěti let přečetl jsem téměř všechny knížky z touto tématikou, a odehrál i několik povedených Star Wars PC her. Film me opravdu nadchl a beru ho opravdu jako Pilot k seriálu a né jako celovečerní film do kina. Někter scény opravdu nadchnou alá Star Wars Republic Commando, které opravdu ve filmu spatříte odvede výbornou práci i taktiku. Výborně se nám začína prohlubovat svět Star Wars i na plátně. Jestli jste někdy hráli Star Wars Knights of The Old Republic tak vám vedlejší postavy a děj zasazený do vedlejší dějove linie plné vedlejších dějových dialogu opravdu vykouzlí úsměv na tváři. Doslova z hladovou motivací si užíváte drobných vtipků. Jedné v čem mi Pilot moc nevoněl tak to byl hudebni doprovod, který mi místy připadal jak z romantického filmu a sem tam chyběl. Ještě že ko konci zazněla klasicka Star Wars melodie loučení a zamyšlení =)...

Neviditelná manželka (2002)

film za 4 ale za tu hudbu musím dat 5 =). Soundtrack můžu jenom doporučit.