marra82

okres Praha-západ

1 bod

• 3.1.2019  02:10
    Magnolia (1999)

180 minut neředěný deprese vyhrocený do masakru obřích žab padajících rovnou z nebe, následovaný osmi minutama deprese. Uf, kde je to světlo na konci tunelu.?

• 3.1.2019  01:49

Na filmy s Britt Robertson se dívám kvůli Britt Robertson a vždycky mám trochu obavu že to bude pitomost...a pak si pokaždý říkám že za tu mojí obavu může nějakej můj hloupej předsudek. ...Je to něco jako Tomorrowland- film s hodnocením kolem 60pr. a přitom- proč.? mně tam (v danym žánru) nic nechybělo, naopak. Kluk, kterej se rozhodl poznat místa odkud pochází a bylo by na pováženou, kdyby se "nepolidštil" láskou (víme že každýmu, kdo se ocitne na Zemi, se to stane). Film má svoje slabší místa, ale myšlenka pořád zůstává jasná...vůbec si nemyslim, že by to byl promrhanej nápad a materiál, naopak.

• 2.1.2019  08:22
    Hodiny (2002)

Cunninghamovi se v románu Hodiny povedlo rozpracovat některé postavy románů Woolfové, ale hlavně se mu podařilo interpretovat samotnou Woolfovou jako literární postavu. Zmiňuji to proto, že film Hodiny je v mnoha ohledech rozšíření a dobarvení toho, co Cunningham v knize začal. Předně postava Woolfové dostala konkrétní podobu, mám dojem že Nicole Kidman předvedla fenomenální výkon, její Woolfová je persóna která ani v županu a trepkách nenechá nikoho na pochybách, že jde o vůdčí osobnost literárního modernismu. Knižní vyvrcholení jejího osobního dramatu ve scéně „před výlohou“ působí oproti filmové scéně „na nádraží“ téměř banálně. Film několika obrazovými prvky pospojuje dějové linky aniž by vyzněl jejich podtón a v závěru kontrastuje charakter Laury Brownové, čímž jí dává prostor, který v knize neměla. Pět hvězdiček je za dokonale převyprávěný příběh. Ještě dodám, že klavírní partitura hudby k filmu je docela dobře dostupná i hratelná a to všechno dohromady dělá z Hodin (románu, filmu i hudby) bohatý zdroj námětů k zamyšlení nad možnostmi vyjádření a interpretace, i Woolfové jako člověka a autorky.