delaware

Twitter: LucieKal

<< předchozí 1 2
    • 15.12.2012  23:41
    Všemocný (2011)

Výborné. Místy až dechberoucí, především vizuálně. :) Jen škoda toho tak trochu nelogického konce.

• 10.4.2010  16:44
    Coco Chanel (TV film) (2008)

Příběh plný emocí, módní inspirace a cigaretového kouře. Coco Chanel byla skutečnou osobností a Barbora Bobuľová i Shirley MacLaine ji ztvárnily skvěle, přestože každá trochu po svém.

• 7.4.2010  11:03

It's Always Funny in Philadelphia...

• 16.3.2010  23:22

Předně, nejvíc se mi líbilo pojetí tvůrců dokumentu. Žádný černobílý pohled jedné strany, ale pěkně "černobílý" ze stran obou. Při sledovaní se neustále nemůžete rozhodnout, jestli jste více PRO "bílého muže" či PRO domorodce. Oba pohledy mají totiž něco do sebe. Bílí se snaží Keni pomoci hospodářským rozvojem, jenomže černí v souvislosti s touto pomocí vidí jen samá negativa. A není se jim proč divit. Mnohokrát již byli zklamáni a oklamáni. Ráda jsem se dozvěděla hodně nových cenných informací nejen o všednodennosti života keňského lidu, ale i o politické situaci v zemi. Jednu hvězdičku ubírám snad jen za trochu useknutý konec - třebaže s poetickým závěrem "Nikdy se nevzdáme".

• 3.1.2010  22:06

"Každej někoho potřebuje..." 4 hvězdičky + 1 navíc za Zuzanu Bydžovskou.

• 21.12.2009  16:08

Sofokles řekl: "Nikdy se nenarodit může být největší výhoda ze všech" Moderní tragédie. Match Point se mi líbí všemi střípky, které do sebe zapadají - na začátku filmu čte Chris Dostojevského Zločin a trest, sám potom zločin spáchá, ale trest jej v závěru mine. Podobně propojí konec s filozofickým úvodem i Tomovo přání čerstvě narozenému Terencovi: "Nezáleží mi na tom, jestli bude skvělý. Já jen doufám, že bude šťastný". A Emily Mortimer má u mě plus.

• 2.6.2009  14:40

"Good night, you princes of Maine, you kings of New England!" Nádhera!

• 21.11.2008  19:44

Ještě o kapku lepší než jednička. Živější, barevnější. Obdivuju režisérku a snad i více scénáristku, protože vměstnat tři knižní díly do jednoho filmu bez toho, aby divákovi chyběly souvislosti, se jim povedlo znamenitě. Sesterstvo je moje dlouhodobá srdcovka, proto 5 hvězd. A taky za fantastické hlavní představitelky, zvláště pak za talent Amber Tamblyn a vlasy Blake Lively... ^^

• 13.8.2008  10:45

Step Up 2 the Streets si v konkurenci ostatních tanečních filmů stojí velmi dobře. Plní totiž požadavky svého žánru a "nefušuje do řemesla" jiným, jako to bohužel udělala jednička, která zapojila do děje i dramatické zápletky a nechala dokonce jednu z postav zemřít. Hlavní hrdinka Let's Dance 2 je sympatická, obyčejná, a to na mě funguje. (Nedá mi to, abych opět nesrovnávala s jedničkou - Andie má pro mě daleko větší charisma než Nora.) Dostával mě taky přízvuk Missy (Danielle Polanco) a Adam G. Sevani coby Moose. Ve výsledku si myslím, že se Step Up 2 povedl (a nejen oproti svému předchůdci), a proto ****.

• 17.7.2008  12:53

Respect to Nikola Tesla. Stejně tak jako Jim Jarmusch, Bill Murray, Alfred Molina, Cate Blanchett, Steve Buscemi, Iggy Pop a další... Skvěle pobaví části jako RENÉE nebo NO PROBLEM, zaujmou COUSINS (Cate Blanchett ve dvojroli je prostě dokonalá, obzvlášť jako Shelly) a COUSINS? (Steve Coogan nazývající Alfreda Molinu Albertem) a nakonec určitě DELIRIUM, které mi připadalo téměř geniální s odvoláváním se na předchozí etudy - tentokrát sedí u stolu dva černoši, namísto bělochů, opět je tu muzikant - doktor, znovu jsou tématem kávové nanuky, použití kysličníku uhličitého, příbuzenské vztahy. Když je potom navštíví Bill Murray "v převleku", Delirium jen srší vtipem - jak Billa zákazníci neustále oslovují jménem, říkají mu "krotitel duchů" nebo mu darují tašku s tím, že by se mu mohla hodit k vylepšení kostýmu (opět paralela - s částí COUSINS). Kafe a cigára je skoro pětihvězdičkové dílo, nicméně jednu jsem si dovolila ubrat kvůli hlušším místům filmu (SOMEWHERE IN CALIFORNIA, CHAMPAGNE), kdy jsem někdy až přestávala dávat pozor. Nevadí. Hlavní je, že Kafe a cigára je jeden z filmů, u kterých pokud se chcete bavit, jistě si přijdete na své.

• 13.7.2008  22:23
    Wanted (2008)

Nevím. Stává se to málokdy, ale vážně vůbec nejsem rozhodnutá, jak Wanted hodnotit. Na jednu stranu mě nereálné scény (jako například vlak, přežití jeho pádu z mostu, volný pád hlavního hrdiny stojícího při něm snad na svém pravém otci atp.) téměř pobuřovaly, na druhou stranu i docela pobavily, ale nějak jsem sama nepochopila, jestli to měl být účel. A o to mi jde. Jestli se jedná o záměr natočit komediální absurdní akčňák, skoro parodii, dávám 4 hvězdičky, kdyby mělo být všechno myšleno seriózně (jak to taky určitě někteří návštěvníci kin chápají), zbydou jen 2. Bylo mi divné, proč se z celého sálu směju jen já a pár mých kamarádů. Kromě uvedených sporných scén, automobilových honiček, které mě příliš neberou, stejně tak jako Angelina Jolie, se ve Wanted dá nalézt jistě i něco kvalitního, povedeného. Třeba kamera, zaměření na detaily, jednoznačně efekty, triky. A šéfová Janice se svou koblihou. Prozatím ***, uvidíme, jak se mi to ještě rozleží v hlavě...

• 14.6.2008  10:10

Myslela jsem, že horší teenagerovský film než High School Musical přijít nemůže. Omyl. Tohle se Lindsay vážně vůbec nepovedlo... Nemám totiž jediný nápad, co na Zpovědi vyzdvihnout nebo pochválit, a to se mi stává opravdu jen zřídkakdy, protože se u filmů snažím hledat spíš klady než zápory. Ale tentokrát snad vím jistě i o několika "černě hodnocených" filmech tady na csfd.cz, které rozhodně dosahují vyšší kvality.

• 30.5.2008  17:18

Krátce po zhlédnutí jsem na papír ležící na stole napsala ozdobným písmem slovo Ireland. Netřeba víc dodávat, já to Irsko miluju, já tam pojedu, nikam jinam snad tolik nechci. Téměř všichni z mého okolí u filmu brečeli, já taky, dvakrát. Poprvé, když Gerry poslal v dopise Holly do Irska a ona tam přijela. Podruhé, když se do irské vlasti vrátila i s maminkou v úplném závěru... To mě dostalo nejvíc, hodnotím hodně podle konců a tenhle byl skoro vzorový. Líbilo se mi, že Gerryho nenahradil jen tak někdo, ani věčný kamarád Daniel. Žádný přehnaný happyend, jen ta úžasná irská krajina...

• 29.5.2008  16:14

Nejprve mírně rozvleklé, zbytečně dlouhé a nepříliš záživné. Arnieho smrt je celkem působivá, ale popravdě mě film začal bavit až s nástupem Natalie Portman coby Leslie. Závěr akorátní, žádný přehnaný happyend. Zaujaly mě proložky s počtem dnů, pohledy a taky borůvkový koláč, který si nikdo neobjednává... *** + 4. hvězdička za Juda Lawa.

• 28.5.2008  18:09

"Macaroni!" Me And You And Everyone We Know je plný napadů, inspirace, dojme i rozesměje. Scénář mi připadá dokonalý, příběh má zvláštní kouzlo, které ve vás dlouze doznívá... "Fuck Peace!" A malému chatujicímu Robbymu uděluju ještě hvězdičku navíc! ))< >((

• 11.5.2008  23:05

Na Across the Universe jsem se opravdu hodně těšila a musím přiznat, že bohužel nesplnil moje očekávání. Filmová hudba sice výborná, ale obsah jako takový nic moc. Čekala jsem víc akce, možná té slibované války, větší drama, lepší zápletky. Dokonce se mi povedlo po první půlhodince usnout, když jsem se na Across the Universe dívala poprvé. A to nebývá dobré znamení. Každopádně za hudbu, hlavní představitele, hlas Jima Sturgesse a oblíbenkyni Evan Rachel Wood ***.

• 3.3.2008  20:32
    Once (2007)

Tak neprofesionální, až vás chytí za srdce. Tak nevšední hlavní hrdinové, až jim neherectví odpustíte. Na první poslech tak příšerný irský přízvuk angličtiny, až vás okouzlí. Tak povedený soundtrack, že si několik dní jiný nepustíte. Co dodat? Snad jen, že Oscar za Falling Slowly je rozhodně zasloužený.

• 2.3.2008  19:00
    Grandhotel (2006)

"A na to's přišla sama?" "Ne, vyšlo mi to v testu..." Mně se Grandhotel líbil. A moc.

• 4.2.2008  20:10
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

AWESOME! Awesome obsazení, awesome hlášky, které jen tak nevyženete z hlavy, awesome je Barney, který mě baví už přes 60 dílů... Neméně awesome Lily a Marshall, v Lily se vážně vidím za několik let - a možná nejsem sama. A co mě navíc vždycky dostane, jsou fiktivní seriálové webovky, které potom tvůrci doopravdy rozjedou. Zkuste si schválně zadat: tedmosbyisajerk.com, marshallandlilyselltheirstuff.com nebo guyforceshiswifetodressinagarbagebagforthenextthreeyears.com. Geniální seriál! *****

• 20.10.2007  09:38
    Gympl (2007)

Gympl je třeba vzít opravdu s velkou nadsázkou, ostatně podobně jako další Vorlovy filmy. Rodiče přišli z kina šokováni s obavou, že všichni dnešní gymnaziální studenti se dnes chovají podobně jako Petr a Michal. Vždyť je to fór. Učitelé jsou přivedení do extrémů schválně, není to výsměch zvlášť mířený proti nim. Studenti jsou náhodou docela povedeně vybraní a speciálně jeden pobaví... "Hele, oni pěstujou rybičky. A stejný jako u nás doma." "Vždyť jsme u tebe v bytě, vole." Gympl dokonce dopadl nad má očekávání. Jde o to mít ten správný nadhled.

• 20.7.2007  23:55

Komedie? Jen z části. Jinak vidím spíš psychologické drama, možná avantgardu. Film by se mi asi býval nelíbil, být řadovým divákem, očekávajícím dobré pobavení a snadné pochopení... Já jsem ale měla tu možnost zajít v hradeckém Klicperově divadle na představení Akvabely, režírované právě V. Morávkem. Mezi příběhem Hrubeše a Mareše a přiběhem Akvabel lze nalézt jisté paralely, možná proto jsem děj Hrubeše snáz pochopila, vstřebala. Občas se ve filmu vyskytuje až příliš sprostých slov, ale do života, který je na plátně zobrazován, patří. Resumé? Hrubeš a Mareš rozhodně není hloupý film, myslím, že má v sobě spoustu zajímavých myšlenek. Jen to chce mít čas a chuť je v něm nacházet.

• 1.10.2006  16:40
    Číňan (2005)

Číňan je jednou z mých "životních filmových výher". Dostala jsem se na něho do kina úplnou náhodou se svými rodiči, promítalo se tenkrát jen pro nás tři. Byla to asi nějaká intuice, jít ten večer do kina, protože Číňan za to rozhodně stál (a dnes mi přijde, že snad ani není k sehnání). Jsem ohromným příznivcem filmů o Asiatech, stejně tak filmů o migrantech a nejvíce - o rasově míšených manželstvích. Proto mi Číňan udělal takovou radost. ***** a zasloužené místo v TOP 10.

• 28.6.2006  19:03
    Jane má schůzku (TV film) (2003)

Docela originální zápletky, a to se v tomhle žánru extra cení. Líbí se mi to rozřešení s "dohazovaným" Ethanem Milesem na konci. Jedna z těch lepších romantických komedií.

• 14.3.2006  13:09

* - Protože mě to překvapilo. * - Protože mě dostalo to netradiční téma. * - Protože jsem se dobře bavila. * - A protože Rose McGowan a Judy Greer jsou tak zatraceně dobré herečky.

• 21.2.2006  11:32

Filmové zpracování rozhodně mohlo být lepší. Některé triky byly málo uvěřitelné, efekty nedokonalé. Na příběhu mě zase rozhodil Aslanův návrat na scénu, příliš dojemné, přeslazené, nelíbilo. Přesto si předloha jednu hvězdičku zaslouží, další je za roztomilou Georgii Henley coby Lucinku a konečně poslední za Pravčickou bránu a krásu české krajiny... Lepší hodnocení snad příště u Prince Kaspiana...?

• 22.10.2005  19:17
    Eurotrip (2004)

Škoda toho přehnaně zaostalého Slovenska, ještě k tomu s ruskou vlajkou na mapě. Ubralo to u mě EuroTripu jednu hvězdičku. Jinak docela povedená komedie, ovšem další z těch, u kterých je třeba trochu přivřít oko a brát některé scény s nadhledem. Eurotripácký humor vám prostě buď sedne, nebo ne. Mě rozhodně dobře pobavil, až na již zmíněné východní sousedy. A ústřední píseň zní v uších ještě dlouho... Scotty doesn't know...

• 22.9.2005  16:19

Tady to všechno začalo. Moje láska k raným dějinám Spojených států, k historii celkově, k "společensky nevhodným" míšeným milostným vztahům. Příběh Sally Hemings je podle mě skvěle vykreslený, scény s oběšenci působivé (šel mně z nich až mráz po zádech), herecké obsazení taky výborné. Líbí se mi prostředí Paříže za Velké francouzské revoluce a taky mě upoutává závěr. "Až testy DNA v roce 1998 potvrdily příbuznost rodin Hemingsů a Jeffersonů." Kdysi jsem se zajímala o faktografii, o skutečnou Sally a na dějepis jsem si vybrala referát na osobnost Thomase Jeffersona s ukázkami z Amerického skandálu... Co dodat, takhle to vypadá, když mě film opravdu zaujme...

• 22.7.2005  16:43

Málokterý film podobného žánru mě opravdu zaujme. Ale Tarantino, Rodriguez a Miller to u mě vyhráli na celé čáře. Výborně natočené, úžasné efekty, vynikající herecké výkony. Zbožňuju prolínání postav v jednotlivých příbězích. A zbožňuju malou smrtící Miho (Devon Aoki). Podle mě nejlepší role Jessicy Alby, Brittany Murphy a Elijaha Wooda.

• 18.11.2004  17:02
    Anna a král (1999)

Historie + asijská kultura + vztah dvou lidí rozdílné barvy pleti = velká očekávání, protože tato témata mám nejraději. A byla snad i naplněna, jen přílišná délka filmu a rozvleklost některých scén mu u mě ubrala jednu hvězdičku... Škoda. Za pozitivní zmínku stojí roztomilý Tom Felton v roli Annina syna Louise, velkolepost siamské krajiny a herecké nadání Jodie Foster.

• 17.11.2004  16:22

Nejlepší (a možná zároveň i jediný opravdu koukatelný) film dvojčat Olsenových. Zajímavý soundtrack, dobrá zábava, nabytí trochy vědomostí, ale hlavně výborný námět! Když jsem byla mladší, nepřála jsem si nic jiného, než se účastnit skutečného modelu Spojených národů. (A vloni jsem měla štěstí se s podobným projektem podívat do útrob Evropského parlamentu ve Strasbourgu. Přání splněno!)

<< předchozí 1 2