Všemocný (2011)

Výborné. Místy až dechberoucí, především vizuálně. :) Jen škoda toho tak trochu nelogického konce.

Venkovský učitel (2008)

"Každej někoho potřebuje..." 4 hvězdičky + 1 navíc za Zuzanu Bydžovskou.

Match Point - Hra osudu (2005)

Sofokles řekl: "Nikdy se nenarodit může být největší výhoda ze všech" Moderní tragédie. Match Point se mi líbí všemi střípky, které do sebe zapadají - na začátku filmu čte Chris Dostojevského Zločin a trest, sám potom zločin spáchá, ale trest jej v závěru mine. Podobně propojí konec s filozofickým úvodem i Tomovo přání čerstvě narozenému Terencovi: "Nezáleží mi na tom, jestli bude skvělý. Já jen doufám, že bude šťastný". A Emily Mortimer má u mě plus.

Pravidla moštárny (1999)

"Good night, you princes of Maine, you kings of New England!" Nádhera!

Sesterstvo putovních kalhot 2 (2008)

Ještě o kapku lepší než jednička. Živější, barevnější. Obdivuju režisérku a snad i více scénáristku, protože vměstnat tři knižní díly do jednoho filmu bez toho, aby divákovi chyběly souvislosti, se jim povedlo znamenitě. Sesterstvo je moje dlouhodobá srdcovka, proto 5 hvězd. A taky za fantastické hlavní představitelky, zvláště pak za talent Amber Tamblyn a vlasy Blake Lively... ^^

P.S. Miluji Tě (2007)

Krátce po zhlédnutí jsem na papír ležící na stole napsala ozdobným písmem slovo Ireland. Netřeba víc dodávat, já to Irsko miluju, já tam pojedu, nikam jinam snad tolik nechci. Téměř všichni z mého okolí u filmu brečeli, já taky, dvakrát. Poprvé, když Gerry poslal v dopise Holly do Irska a ona tam přijela. Podruhé, když se do irské vlasti vrátila i s maminkou v úplném závěru... To mě dostalo nejvíc, hodnotím hodně podle konců a tenhle byl skoro vzorový. Líbilo se mi, že Gerryho nenahradil jen tak někdo, ani věčný kamarád Daniel. Žádný přehnaný happyend, jen ta úžasná irská krajina...

Já a Ty a všichni ostatní (2005)

"Macaroni!" Me And You And Everyone We Know je plný napadů, inspirace, dojme i rozesměje. Scénář mi připadá dokonalý, příběh má zvláštní kouzlo, které ve vás dlouze doznívá... "Fuck Peace!" A malému chatujicímu Robbymu uděluju ještě hvězdičku navíc! ))< >((

Once (2007)

Tak neprofesionální, až vás chytí za srdce. Tak nevšední hlavní hrdinové, až jim neherectví odpustíte. Na první poslech tak příšerný irský přízvuk angličtiny, až vás okouzlí. Tak povedený soundtrack, že si několik dní jiný nepustíte. Co dodat? Snad jen, že Oscar za Falling Slowly je rozhodně zasloužený.

Grandhotel (2006)

"A na to's přišla sama?" "Ne, vyšlo mi to v testu..." Mně se Grandhotel líbil. A moc.