Wanted (2008)

Nevím. Stává se to málokdy, ale vážně vůbec nejsem rozhodnutá, jak Wanted hodnotit. Na jednu stranu mě nereálné scény (jako například vlak, přežití jeho pádu z mostu, volný pád hlavního hrdiny stojícího při něm snad na svém pravém otci atp.) téměř pobuřovaly, na druhou stranu i docela pobavily, ale nějak jsem sama nepochopila, jestli to měl být účel. A o to mi jde. Jestli se jedná o záměr natočit komediální absurdní akčňák, skoro parodii, dávám 4 hvězdičky, kdyby mělo být všechno myšleno seriózně (jak to taky určitě někteří návštěvníci kin chápají), zbydou jen 2. Bylo mi divné, proč se z celého sálu směju jen já a pár mých kamarádů. Kromě uvedených sporných scén, automobilových honiček, které mě příliš neberou, stejně tak jako Angelina Jolie, se ve Wanted dá nalézt jistě i něco kvalitního, povedeného. Třeba kamera, zaměření na detaily, jednoznačně efekty, triky. A šéfová Janice se svou koblihou. Prozatím ***, uvidíme, jak se mi to ještě rozleží v hlavě...

Zpověď královny střední školy (2004) odpad!

Myslela jsem, že horší teenagerovský film než High School Musical přijít nemůže. Omyl. Tohle se Lindsay vážně vůbec nepovedlo... Nemám totiž jediný nápad, co na Zpovědi vyzdvihnout nebo pochválit, a to se mi stává opravdu jen zřídkakdy, protože se u filmů snažím hledat spíš klady než zápory. Ale tentokrát snad vím jistě i o několika "černě hodnocených" filmech tady na csfd.cz, které rozhodně dosahují vyšší kvality.

P.S. Miluji Tě (2007)

Krátce po zhlédnutí jsem na papír ležící na stole napsala ozdobným písmem slovo Ireland. Netřeba víc dodávat, já to Irsko miluju, já tam pojedu, nikam jinam snad tolik nechci. Téměř všichni z mého okolí u filmu brečeli, já taky, dvakrát. Poprvé, když Gerry poslal v dopise Holly do Irska a ona tam přijela. Podruhé, když se do irské vlasti vrátila i s maminkou v úplném závěru... To mě dostalo nejvíc, hodnotím hodně podle konců a tenhle byl skoro vzorový. Líbilo se mi, že Gerryho nenahradil jen tak někdo, ani věčný kamarád Daniel. Žádný přehnaný happyend, jen ta úžasná irská krajina...

Moje borůvkové noci (2007)

Nejprve mírně rozvleklé, zbytečně dlouhé a nepříliš záživné. Arnieho smrt je celkem působivá, ale popravdě mě film začal bavit až s nástupem Natalie Portman coby Leslie. Závěr akorátní, žádný přehnaný happyend. Zaujaly mě proložky s počtem dnů, pohledy a taky borůvkový koláč, který si nikdo neobjednává... *** + 4. hvězdička za Juda Lawa.

Já a Ty a všichni ostatní (2005)

"Macaroni!" Me And You And Everyone We Know je plný napadů, inspirace, dojme i rozesměje. Scénář mi připadá dokonalý, příběh má zvláštní kouzlo, které ve vás dlouze doznívá... "Fuck Peace!" A malému chatujicímu Robbymu uděluju ještě hvězdičku navíc! ))< >((

Napříč vesmírem (2007)

Na Across the Universe jsem se opravdu hodně těšila a musím přiznat, že bohužel nesplnil moje očekávání. Filmová hudba sice výborná, ale obsah jako takový nic moc. Čekala jsem víc akce, možná té slibované války, větší drama, lepší zápletky. Dokonce se mi povedlo po první půlhodince usnout, když jsem se na Across the Universe dívala poprvé. A to nebývá dobré znamení. Každopádně za hudbu, hlavní představitele, hlas Jima Sturgesse a oblíbenkyni Evan Rachel Wood ***.

Once (2007)

Tak neprofesionální, až vás chytí za srdce. Tak nevšední hlavní hrdinové, až jim neherectví odpustíte. Na první poslech tak příšerný irský přízvuk angličtiny, až vás okouzlí. Tak povedený soundtrack, že si několik dní jiný nepustíte. Co dodat? Snad jen, že Oscar za Falling Slowly je rozhodně zasloužený.

Grandhotel (2006)

"A na to's přišla sama?" "Ne, vyšlo mi to v testu..." Mně se Grandhotel líbil. A moc.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

AWESOME! Awesome obsazení, awesome hlášky, které jen tak nevyženete z hlavy, awesome je Barney, který mě baví už přes 60 dílů... Neméně awesome Lily a Marshall, v Lily se vážně vidím za několik let - a možná nejsem sama. A co mě navíc vždycky dostane, jsou fiktivní seriálové webovky, které potom tvůrci doopravdy rozjedou. Zkuste si schválně zadat: tedmosbyisajerk.com, marshallandlilyselltheirstuff.com nebo guyforceshiswifetodressinagarbagebagforthenextthreeyears.com. Geniální seriál! *****

Gympl (2007)

Gympl je třeba vzít opravdu s velkou nadsázkou, ostatně podobně jako další Vorlovy filmy. Rodiče přišli z kina šokováni s obavou, že všichni dnešní gymnaziální studenti se dnes chovají podobně jako Petr a Michal. Vždyť je to fór. Učitelé jsou přivedení do extrémů schválně, není to výsměch zvlášť mířený proti nim. Studenti jsou náhodou docela povedeně vybraní a speciálně jeden pobaví... "Hele, oni pěstujou rybičky. A stejný jako u nás doma." "Vždyť jsme u tebe v bytě, vole." Gympl dokonce dopadl nad má očekávání. Jde o to mít ten správný nadhled.