petikacka

Filmový fanatik,čtenář a cestovatel

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36
    • 26.11.2020  22:08

Pro mě je to docela brutalní představa, že nešťastné neplodné nebo bez chlapa ženy, oplodní doktor stejným semenem. Nikdy jeden neví, které dítě se s kým seznámí a do koho se může zamilovat. Navíc si myslím, že každé dítě má nárok na oba rodiče respektive vědět kdo je jeho druhý rodič. Je to vysoce etická otázka a rozhodně bych nikdy nechtěla být v situaci Terezy Brodské v roli Katky. Za mě 85%

• 26.11.2020  18:30

Jéžiš, už jsem to viděla taaaaak strašně dávno, ale pořád to ve mě rezonuje. Naprosto geniální dánská černá komedie o boji světlé a temné strany síly a kdo se kam postaví. Ovšem jakým způsobem je film vyprávěný to je prostě fuuuckt neskutečně zábavné. Byly to mé počátky seznamování se s dánskou kinematografií, nikdy jsem nelitovala a pokračuji v tom pořád...Za mě 100%

• 25.11.2020  22:45

No, Richarda Pryora mám zafixovaného jako herce jedné role "Nevidím zlo, neslyším zlo", která byla výborná, ale jinak jsem o něm nic nevěděla. Tento dokument mi velice rozšířil obzor o tomto muži mnoha talentů a hlavně o jeho velkém vlivu na černošskou komunitu potažmo na celou Ameriku. Za mě 85%

• 24.11.2020  22:20

Jeden z mých oblíbených válečných filmů z války ve Vietnamu. Viděla jsem ho už hodně dávno, ale přesto ve mě pořád rezonuje. Zručná kamera i režie, vynikající děj a samozřejmě herecké výkony. Za mě 90%

• 24.11.2020  21:34

Tenhle díl mě trefil přímo na komoru. Je opravdu strašně důležité o svých pocitech mluvit , ovšem ne s psychologem spát. Pak to dopadne jak to dopadne. Tajnosti a lži jsou ve vztahu naprosto smrtící. Za mě 85%

• 23.11.2020  18:09

Zlatý, starý, dobrý Morgan Freeman a jeho Sběratelé polibků a Jako pavouk. To bylo ukázkové napětí, atmosféra a děj. Tady tento pasqil je parodie sebe sama a herecké výkony přímo tristní. Matt Fox se sice snaží seč mu síly stačí, ale nakonec se tím tlačením na pilu zesměšnil sám. No prostě katastrofa. Za mě 45%

• 23.11.2020  16:18
    Dark - Série 2 (série) (2019)

Druhá série nás dovedla k hlubšímu poznání všech čtyř rodin z Widenu. A taky to parádně rozjela cestováním v čase, kde to švihalo do budoucnosti a zpět, do minulosti a ještě větší minulosti pak do současnosti, no jeden musel dávat obrovský pozor, aby se v tom neztratil. Což se mi chvílemi stávalo a někdy jsem i přestávala chápat, ale pak to opět naskočilo a fičelo se dál. Doufám, že trojka už to nějak dokončí. Za mě 90%

• 19.11.2020  22:40
    Dark - Série 1 (série) (2017)

Je to takový německý NÁVRAT Z a DO BUDOUCNOSTI a zároveň trochu SVĚT POD HLAVOU, ale hlavně INTERSTELAR.. Takové hrátky z cestováním v čase mě baví, ale zároveň děsí. Je však pravda, že pokud měl Einstein pravdu, tak teorie strun dokazuje, že minulost, přítomnost a budoucnost existuje současně, díky zakřivení časoprostoru. O to více je to pro mě děsivější, protože jeden neví jestli my ovlivňujeme budoucnost nebo jestli budoucnost ovlivňuje nás. Rozhodně je to zajímavý námět. Za mě 90%

• 19.11.2020  21:53

Líbil se mi námět a to jak tak nějak najednou dostane vyhazovač z práce vyhazov z práce. Langoš to zahrál sqěle a kdo byl někdy v takové situaci ví, že to není žádná sranda. I když ti účetní (Ondřej Malý) jsou daleko více adaptibilnější než ti nahoře. Byla to trochu pohádka, ale přesto je dobře, že to vůbec vzniklo. Je to ze života a je dobré to ukazovat. Za mě 75%

• 19.11.2020  21:44

Tady se zcela jasně ukazuje jak se nám ten chlast propojuje celým životem. I když už jste v prdeli a chcete skončit, pak se setkáte s někým a zase si dáte. Je to začarovaný kruh ze kterého, ale bohužel musí vyjít každý sám. Výborný příběh, kde naprosto exceluje Stanislav Majer o takovém malém popíjení, které nám dokáže zničit celý život. Nejhorší na tom je, že je to celou společností neustále naprosto tolerováno na rozdíl od drog. Za mě 98%

• 19.11.2020  17:38
    Kat (2004)

Na tomto filmu se mi líbí, že se vůbec nebere vážně. A i přes tu jeho brutalitu se tu ukazuje i lidská tvář některých postav. Baví mě hlavně sousedi Punishera a pak způsob jakým dostal padoucha Travoltu :-)) Proboha lidi, vźdyť je to podle komiksu! Tak se bavte a nepičujte tady o kvalitě. Za mě 88%

• 19.11.2020  17:28
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Ačkoliv nečtu komiksy, nikdy jsem nečetla a ani číst nebudu, tak tahle pecka od Marvelu mě dostala. Dobře vystavěný příběh, napětí, brutalita, auto-moto honičky, geniální záběry některých akcí, humor a v neposlední řadě naprosto fantastický Jon Bernthal udělal z této série skvost. Jak to jednoho vcucne už ho to nepustí a vyplivne až na konci. Já jsem nadšená. Za mě 95%

• 17.11.2020  23:19

Znám knihy Terezy Boučkové a tento film je osobní výpověď z jejího života. Intelektuálními elitami vysoce hodnocený Pavel Kohout (Jiří Dvořák), který byl v 50.-ých letech zarytý komunista se po 68.-ém najednou stal odpůrce komunismu a myslel si, že se z něj všichni po*erou. Přátelil se s Václavem Havlem (Ondra Vetchý), ale když Havla zabásli, tak dělal, že se ho to netýká. Vy*ral se na svou rodinu a své dcery a pak prostě emigroval. Tereza Voříšková jako alter ego Terezy Boučkové tady odvádí skutečně poctivou a uvěřitelnou práci jako dcera disidenta kvůli kterému nemůže studovat na gymnáziu. Začne spolupracovat s Havlem a ve finále jako 18.-letá podepíše chartu 77. Pak může pracovat pouze jako uklízečka. Vy všichni co tenhle film haníte si laskavě zjistěte souvislosti a teprve potom hodnoťte. Je to naprosto ze života skutečných lidí. Ovšem musíte si dát tu práci a zjistit si kdo je who. Všechny jsem si je taky nerozklíčovala, ale jenom tím co vím, je tento film pro mě zcela zásadní. Za mě 100%

• 17.11.2020  21:38
    Osmy (TV film) (2014)

Zase po dlouhé době výborná tragikomedie z šedých normalizačních let. Jirka Strach to dokonale zrežíroval a ukázal některým a jiným připomněl jak se v té době žilo. Já jsem nadšená z té komičnosti kterou nám předvedl, protože podle mě tím nejvíce vynikne podstata problému té doby. Za mě 100%

• 16.11.2020  18:18
    Nelidské zdroje (TV seriál) (2020)

Ty vole, tak tenhle seroš jede fuuuckt bomby. Naprosto uhrančivý Eric Cantona, který si tuto roli musel opravdu užít, protože vystihuje jeho povahu i ve skutečnosti. Kdo se zajímá o sport, tak ví, že to byl takový fotbalový McEnroe. No zpět k seriálu. Mě úplně spadla brada z toho geniálního příběhu, který spousta lidí v Evropě, tak důvěrně zná. Já jsem ho tedy zažila i když ne tak drsně. Korporátní firmy berou zaměstnance opravdu pouze jako "Zdroje" (od toho se odvíjí zkratka HR human resources) a ty je třeba vysát, vyždímat a když jim projde záruční doba, tak vykopnout. Vždyť lidí je na světě jak sraček. Co se s nima stane když je do důchodu daleko a práci ne a ne najít? NASRAT, to je absolutně nezajímá. Pak stačí, aby přetekl pohár a průser je na světě. Já jsem si to maximálně užila a myslím, že nebudu sama. Za mě 100%

• 15.11.2020  23:04

Film jsem viděla velmi dávno a teď jsem si ho oživila. Je to drsný příběh z doby velké hospodářské krize vyprávěn skrze taneční maraton o velkou výhru. Taková paralela o běžném životě té doby, kdy si každý hledal cestičku k normálnímu přežití potažmo životu. Za mě 85%

• 15.11.2020  21:55

Sqělá road movie o dvou ženách, které si chtějí užít výjimečný víkend akorát se jim do toho během cesty zamotá příliš negativních zážitků a konec se neúprosně blíží...Mladinký Brad Pitt tady odvedl dobrou práci i přes malou roličku a celkově je film takovou kultovní ženskou bezstarostnou jízdou...Za mě 90%

• 15.11.2020  21:02

Konečně můžu tenhle skvost okomentovat :-) Tohle se fuckt povedlo. Herecky, vizuálně, dějově, ale hlavně vtipně a to je na tom nejlepší. Jeden to nesmí brát vážně a když se mu to povede, tak zjistí, že je to naprosto sqělá podívaná na kterou se dá dívat pořád dokola. Za mě 88%

• 15.11.2020  14:22

Sqělá dobovka natočena z pohledu dvou Texas rangerů kteří dopadli Bonnie a Clyda. Jinak, ale celkem nezajímavý film i když Kevin a Woody byli bezkonkurenčně opravdoví. A to pomalé courání od někud někam bylo příliš dlouhé a chvílemi i uspávající. Za mě 70%

• 15.11.2020  14:14

Takový "obyčejný" film o jednom z*urveném životě v drsném městě bez možnosti uniknout a jediné co jednomu zůstane je akorát POMSTA. Herecké výkony výborné, ale na mě příííliš pomalé tempo. Za mě 70%

• 12.11.2020  22:01
    Temné lesy (TV seriál) (2020)

Škoda, že se to nedovedlo k dokonalosti. Mohla z toho být opravdu dobrá krimi, ale tímto zpracováním se to prostě, tak nějak rozplizlo. Zbytečné statické záběry, nedořečené věci, divný střih a logika. Jak říkám škoda, mělo to potenciál, který prostě vyšuměl. Za mě 75%

• 12.11.2020  21:56

Tak opravdový patos a patriotismus na druhou se jen tak nevidí. Nevím čemu se film chtěl přiblížit, ale rozhodně se mu to nepovedlo. Amíci už nemají nepřítele, tak bojují s EMzáky a točí to jako Roland Emmerich nebo Ridley Scott. Akorát, že tohle jim nemůže nikdo sežrat. Sorry Ellmariachi. Za mě 45%

• 10.11.2020  22:06
    Fair Play (2014)

Konečně někdo natočil film o vrcholovém sportu za komančů. Rodina nic neví, trenér dodává a doktoři s tím nic nechtějí mít. Kdo viděl atletky té doby (viz Kratochvílová) tomu to musí být jasné, protože to byly prostě mužatky. Je otázka zda se to neděje neustále, protože jak chce člověk neustále překonávat rekordy? To už ani není v normálních lidských silách. Tady vyvstává otázka za jakou cenu se dělá sport?! Za mě 85%

• 10.11.2020  19:45

Nevím jestli jsem se dívala na stejný film jako všichni 4*-í komentátoři, ale takovou píí*ovinu už jsem dlouho neviděla. Přestože tam hráli mí oblíbení herci, tak nesmysl toho děje nepřebilo ani úchvatné prostředí krajiny. Ty kolapsy logiky byly, tak do očí bijící, že to jeden nemohl fuckt brát vážně ani v rámci žánru. Sorry, ale tohle se mohlo líbit asi jenom fuckticky "chlapákům". Za mě 50%

• 10.11.2020  18:59

No, tak nebyla to úplná kravina a dalo se na to dívat. Krimi z prostředí arabských obyvatel Francie na obou stranách spektra a nutno říci, že to asi jinak dopadnout nemohlo. Prostě prachy a vliv až na prvním místě a to za každou cenu. Za mě 75%

• 9.11.2020  19:32
    Zločin (TV seriál) (2014)

Dívala jsem se jenom kvůli Helu, který miluju a osobně znám. Příběh, zápletky i dějová linka je totální kopírka švédských "Vražd na Sandhamnu". Takže žádné překvápko, ale opravdu pohodička a Tomek je fuckt jako kopie Ondry Vetchého. Za mě z nostalgie 65%

• 9.11.2020  15:12
    Znaky (TV seriál) (2018)

Celkem slušně atmosférický krimi seroš. Je fuckt, že Poláci to umí a ten jejich náboženský fanatismus je taky jedinečný. Je zvláštní jak dvě sousední země můžou být, tak naprosto rozdílné v myšlení i ve víře. Jinak 1. série se trochu držela zpátky, ale dobrý a 2. série už měla jiné grády. Poněkud mě, ale štvalo, že tam spousta věcí zůstala nedořečená. Za to srážím 1*, jinak by to byla plná palba. Za mě 88%

• 7.11.2020  23:09
    Spadla z nebe (TV seriál) (1978)

Tento seroš je naprosto kultovní pro mou generaci. Sice nikdo neví o čem to vlastně bylo, ale "Majku z Gurunu" zná každý... Joo to bylo tenkrát, když pevnou měl jenom někdo, mobily a počítače byli sci-fi a cestování do ciziny bylo naprosto neskutečné. Jo jo pořád se něco děje. Za mě z nostalgie 70%

• 7.11.2020  22:40
    Troja (2004)

S tímhle filmem mám fuckt problém. Jelikož jsem četla a navíc miluju staré řecké báje a pověsti tak pro mě je tento film hodně povrchní. Je sice hvězdně obsazen, má dobré kulisy, ale prostě originálu tzn. knize se to nevyrovná. Za mě 65%

• 7.11.2020  14:30
    Přiznání (TV seriál) (2019)

Solidní počin britů na poli krimi a soudního dramatu. Příběh podle skutečných událostí je ukázkou nedokonalosti zákonů o policii, které ochraňují obviněné před policisty i když se přiznají ke zločinu. Chvílemi absurdní divadlo ze kterého se chce jednomu řvát vzteky a kdyby to nebylo opravdu ze života, tak by si musel myslet, že to tentokrát scénárista fuckt přehnal. Za mě 88%

<< předchozí 1 2 3 4 10 19 27 36