Adikts (2024) (seriál)

Tvl mě je z toho špatně. Nevim jak to dnešni děcka maj, ale jestli to maj takto, tak ja tutok nebudu. Asi su fuckt stara a toto mě zabilo. Neznám dnešní prostředí mlaďochů a chápu, že tohle bylo stvořeno jako odstrašující případ, mě to, ale fakt sejmulo. Je to vlastně paradox, to co má odstrašovat většinou přitáhne ke zkoušce. Svého času Memento ( četla jsem knihu, ta je vždy lepší) měla mít stejný účinek, ale mě po přečtení napadlo jediné...chtěla bych to zkusit. Naštěstí jsem to nikdy neudělala. A jenom doufám, že Adikts bude mít stejný přínos... Za mě divně se cítících 85%

Fallout (2024) (seriál)

Především chci říct, že jsem Fallout nehrála a tím pádem ani neznala. Na seroš mě přivedl můj človíček, že by se mi to mohlo líbit...a měl pravdu. Vlastně jsem docela nadšená i když mi to celkem dost připomínalo Westworld . Posléze při zjišťování scénáristy jsem zjistila, že jsem objevila Ameriku a trefila to přesně. Takže sečteno a podtrženo mě to bavilo, byl tam humor i když brutální a o napětí nebyla nouze. Za mě příjemně strávená 2 odpolka a spokojených 85%

Griselda (2024) (seriál)

Za mě je to dost přehypovaný seroš s hype Sofií. Jasně, že to každý srovnává s Narcos to se přece nabízí. Já ho viděla když neměl žádnou reklamu a skoro nikdo o něm nevěděl a byla to jak víme naprostá pecka. Za to toto dílo je vidět všade, ale skutek utek. Vůbec to nemá koule i když je tam reklama cpe horem dolem a po mě to steklo jako voda po igelitu. Takže nic, žádné emoce, žádný zážitek. Zítra už o tom ani nebudu vědět na rozdíl od Narcos, které mám pod kůží. Holt agent Peňa je jenom jeden...Za mě vyčpělých 55%

Kluk spolkne vesmír (2024) (seriál)

Sakra, kde vzali toho malého Elije? Ten byl prostě neuvěřitelně skutečný a opravdový a já jsem ho s chutí žrala. Navíc celý koncept tohoto seroše byl dokonalý. Obrousit hrany té brutality a zoufalství ze života v rodině matky feťačky a otčíma dealera, zároveň šikany ve škole a postupným propojením drogového světa se životem dvou bratrů spojením obrázků, hudby a nezdolnou vírou, že to jednou prostě musí být lepší a dělat pro to všechno co jde, to byl skvělý nápad. Zároveň ten příběh pokrýt závojem fantaskních snů dokázal všechnu tu zoufalost a zmar povýšit na pozitivní pocity a zahřátí u srdce. Mě to zcela pohltilo a bavilo. A tentokrát mi ten hepáč vůbec, ale vůbec nevadil.  Za mě velmi potěšených 95%

Smysl pro tumor (2024) (seriál)

Tak tady se povedlo úplně všechno. Jelo to jako dobře promazaný stroj, kde všechny součástky dokonale zapadly tam kam měly, tedy do sebe. Herecké výkony byly až odzbrojující a přitom tak civilně a přirozeně zahrané, ta chemie mezi herci doslova čišela z obrazovky. Uvěřitelné příběhy, které jsem sežrala i s navijákem, skvělá režie, kamera, hudba, no prostě VŠECHNO...A co si cením nejvíc je, že je to bez patosu a citové ždímačky. Ještě se vrátím k hercům kteří byli všichni vynikající ovšem musím vyzdvihnout Jiřího Bartošku, Filipa Březinu, Terezu Brodskou ( ta se teda v některých scénách opravdu nebála :-)), Pavla Řezníčka i Alžbětu Malou. Opravdu smekám...Za mě nadšených s kapkou slz 100%

Železná pěst (2024) (seriál)

Hnus, špína, korupce, drogový kartel, nenávist, odplata a jedna zmizelá zásilka drog z Méchika a to vše v jednom nákladovém přístavu v Barceloně dnešních dnů. Je to zábavné ve smyslu ne nudné, násilí tudy teče jako řeka, postavy jsou dostatečně tajnosnubné a děj je příkladně zakroucený takže za mě super oddechovka s chtíčem vidět co bude dál...A doufám, že brzy!  Za mě spokojených 75%

Anatomie pádu (2023)

A je to tady zas! Další oceněný festivalový film na který se pějou ódy a já se těšííím a... opět NIC. Už jsem holt zapomněla, že si mám dávat bacha na oceňované filmy, protože to většinou smrdí průserem. Tak jako, dívat se na to skoro dalo i když já jsem to musela dát 2x páč poprvé jsem u toho usla :-))) Znáte to, je vám to celé podezřele pomalé a divné, ale je tam ten slepý syn ( ten byl mimochodem vynikající, jako jediný) a podezření na pomstu manžela a vy čučíte pořád dál, protože čekáte na to rozuzlení a konečně je tu konec a.....dozvíte se kulový. Sorry za ten spoiler, ale tomuto dílu nemůže uškodit nic, ten si uškodil už sám sobě si. Tohle doslova nenávidím, když vás někdo vodí 150 minut kolem a okolo a pak se vám vysměje do ksichtu a vy chcete řvát nahlas: " TO byla zase jednou pěkná kravina"! No co už, příště si dám většího majzla. Za mě zpruzených 40%

Bod obnovy (2023)

Tak já vám teda řeknu, že mě ten vizuál nadchnul. Skoro se mi chtělo zvolat: "Heuréka", že se konečně podařilo natočit od dob Karla Zemana a Návštěvníků skutečně světově vypadající sajfaj. Scénář má sice svoje chybky, ale to beru jako daň za to výsostně skvělé podívání. Jenom doufám, že to byla pouze první vlaštovka. Za mě nadchnutých 85%

Boj o moc - Série 4 (2023) (série)

Tak poslední sérka byla pro mě trochu zklamáním. Sice to mělo ke konci koule, ale už trochu vyfouknuté. Bylo to už trochu na hraně happyendu který nakonec nepřišel. Takže zase zůstala pachuť hnusu z boje o moc mezi sourozenci. Za mě opět zhnusených 85%

Bratři (2023)

Tak jsem už konečně viděla tu zfilmovanou anabázi našich bratrů, kterým dodnes nechce žádný prezident dát medaili. Vlastně jsem si myslela, že o nich vím docela dost však docela dost jsem ještě nevěděla respektive když jsem to najednou viděla na vlastní oči, tak už je na otázku, dajli medajli nebo nedajli medajli, poněkud nejasná odpověď. Bylo to docela brutální  až fanatické a to je asi jádro pudla. No, ale zpět k filmu. První seznamovací půlka byla pro mě celkem o ničem ba až nudná a útěk ten už to konečně rozjel a vlastně to nebylo až tak špatné. Akorát mám v sobě rozporuplné pocity. Táňa Dyková tu byla výborná a bratři jakbysmet. Jedno se těm klukům musí nechat, že měli odvahu a urputnou výdrž. Za mě zmatených 70%