• Mysteriózní

Život pod vodou (2004)

Predstavte si titulný plagát, zaujímavé prostredie a čo všetko sa tu mohlo podariť s Andersonovskou poetikou. Čo ale dostanete je úbohá báchorka zbytočne natiahnutá cez nezaujímavých hercov (blanšetka mi fakt vždy zdvihne kufor) a režisérsky štýl aj napriek jeho genialite je tatam....človek by nikdy nepovedal, že pri takejto produkcii sa potvrdí, že forma nikdy nebude prevládať nad obsahom. Škoda....čakal som teda oveľa viac.

Komorná (2016)

Parkov epos so šťastným koncom ? Zaujímavý prerod. A jeho rukopis je až hypnotizujúci.

Poslední noc v Soho (2021)

Nakoniec ale vlastne celkom fajn. Keď sa pozriem retrospektívne dokonca aj dobre rozohrané. Neviem, ale asi som už po tých rokoch trošku náročnejší. PS: chlapci, čo to tu prirovnávaju k Lynch-ovi by sa už asi mali prestať hrať na recenzentov 🤦

Konečná (2018)

Prvá hodinka dosť nezáživnej nudy, kde vás postavy vôbec nezaujímajú a dej sa vyloží na stôl už v úvode. V závere zistíte, že si tu niekto chcel natočiť vlastné šťastné číslo, ale skončil len pri slabom amatérizme. Prestige odhalenie zbytočné a odtrpená pointa Vám je vlastne úplne jedno. Skôr tých jeden a pól ako dve....

Za každou cenu (2016)

Ničím špeciálne, nie však zbytočné. Atmosféricky ma to vtiahlo, a to niekedy stačí.

Coherence (2013)

Nie, toto mi nestačí. Veľmi pekne premyslené a vzhľadom na podmienky aj remeselne zvládnuté. Ale ja potrebujem viac. Potrebujem nejaký zmysel, nejaké smerovanie. Jednoducho nejaký koniec. A keď sa nad tým tak zamyslím tak variácie na podobnú tému tu už boli a dokázali ju dokonca zakomponovať do vyššieho presahu, nie len rozoberanie myšlienky.

Na návštěvě (2015) odpad!

To ako ste mysleli, že sa režisér vrátil ku koreňom ? Akože je to Ind, takže začal točiť sračky ? Lebo toto dámy a páni je ďalšia tuctová found footage zývačka ktorú som chcel vypnúť už po pár minútach. Netušil som, že Shyamalan sa zníži na otrepaný grc typu pol hodinu chrápem, buch buch, znova chrápem, buch buch, pre istotu si jebznem redbull, vysvetlovacie buch a titule. Ža stará škola hororu 🤣.

Uncharted (2022)

Veľmi príjemné. Takýmto smerom sa to má asi uberať, keďže verná adaptácia už tak realistickej hry vskutku nemá čo nové priniesť.

Zabít tiše (2012)

Pripomenie Vám to Ritchieho, ale nemá to ten drajv; Cronenberga, ale chýba tomu tá atmosféra; no najviac asi Coenovcov, ale nemá to tú hĺbku. Minimalistická prázdnota, ktorá občas esteticky uteká mi ale sadla do momentálnej nálady a tak trošku prižmúrim očko. Ale len ako jednohubka.