Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Dobrodružný
  • Sci-Fi

Oblíbené filmy (10)

Přelet nad kukaččím hnízdem

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Jeden z nejlepších filmů, který byly natočený, a taky jeden z (mnoha) důvodů, proč mám Nicholsona a Formana v oblíbencích.

Návrat do budoucnosti

Návrat do budoucnosti (1985)

V dětství můj oblíbený film - možná hlavně proto, že to byl i vůbec jeden z prvních, co jsem viděl. Má skvělý příběh, dokonalý obsazení, naprosto zapadající hudbu, ale hlavně skvěle propracovaný příběh, proto je to podle mě nejlepší Zemeckisův film, ale naprosto chápu, že když ho někdo nevidí s TV Nova dubbingem, nemusí se mu vůbec líbit, když sem si ho já koupil s Barrandov dubbingem od Blesku (možná Aha nebo podobnýho hovna), tak sem to musel vyhodit, ten dubbing tomu filmu ubírá tak 1-2*, jak se tak neschopnej angličtinář může stát překladatelem filmů?

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Možná (i když mluvíme o celé trilogii) může mít člověk, který nečetl knihu menší problémy s pochopením motivací postav, děje apod.. Právě proto je lepší si knihu přečíst, díky tomu pak můžeme "filmovou adaptaci" brát spíš jako "velkolepou audiovizuální ilustraci knihy", a když jí tak bereme, je tenhle film prostě parádní žážitek. Jediná věc, která tomu efektu trochu brání jsou některé dementní scény s Orlandem Bloomem (ten, kdo tohohle divnýho cápka vybral do role Legolase, to pěkně posral) - v jedničce zabití dvou skřetů jedním šípem, ve dvojce skateboardová scéna a ve trojce zabití Olifanta z jeho hřbetu... a potom pár scén, které jsou přidané (oproti knize), ty mě tam trochu štvou. Stejně je to ale pro mě za 5*

Život Briana

Život Briana (1979)

Always look on the bright side of death Just before you draw your terminal breath Life's a piece of shit, when you look at it Life's a laugh and death's a joke, it's true You'll see it's all a show Keep 'em laughing as you go Just remember that the last laugh is on you And always look on the bright side of life... geniální komedie!

Reklama

Reklama