Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Dobrodružný
  • Sci-Fi

Poslední recenze (114)

plakát

Kokoti na neděli (2021) (TV pořad) 

Je to trapný a často docela dost. Ale ten pořad má být přesně takový. A takový pořad tady je strašně potřeba, aby si hovada jako Verbal nakonec zvykli (a když ne, tak aby jim mělo co zvyšovat tlak). Podle mě by to chtělo trochu víc si vyhrát se scénářema a vtipama, ale kromě toho je to skvělý! Navíc to vychází teprve chvilku, takže jsem si jistý, že tomu tvůrci a tvůrkyně přijdou na kloub.

plakát

Star Trek: Discovery (2017) (TV seriál) 

Jde v podstatě o kompromis mezi starým dobrým Star Trekem a novým restartem od J. J. Abramse. Tomu odpovídá i čas, kdy se tento seriál odehrává: Těsně před odklonem od příběhové osy starých Star Treků a vznikem "nové časové osy". Od starých Star Treků se tento seriál nejvíc liší tím, že na sebe všechny epizody navazují, tak jak je v dnešních seriálech běžné. Tím se ale naprosto zásadně nabourává schéma starých startrekových seriálů a tak si Discovery musí vybudovat nové schéma, což se mu velmi postupně daří a to hlavně díky přítomnosti hlavní postavy, aktérky první vzpoury v historii hvězdné flotily, Michael Burnham, což je nehledě na netradiční jméno, žena (ani jeden z předchozích Star Treků neměl žádnou jednoznačnou hlavní postavu). První sérii považuji spíš za rozjezd a těším se na druhou. Hlavní plus je pro mě pokračování ve startrekovské tradici "boření stereotypů" (žena jako hlavní postava, přítomnost homosexuálního páru, alegorie startrekovských ras jako lidských ras apod.), zároveň si ale uvědomuji, že pro někoho (zvlášť v této době) to může být spíš mínus - a o to víc to oceňuji. Hlavní mínusy jsou občasné logické lapsy, "umělé" a nedořešené zápletky. Dohromady 4* a doufám, že s dalšími sériemi hodnocení zvýším.

plakát

Vetřelci dávnověku (2009) (TV seriál) 

Dost lidí má s timhle dokumentem problém... že prej je nevědeckej... navíc to většinou říkaj lidi, který nemaj páru, co slovo "vědecký" vůbec znamená. Dobře to bylo vysvětlený v jednom díle tohohle seriálu, kde Erich von Däniken vysvětloval, že v těhle teoríích většinou jde o to, nahlížet na problém trochu jinak, než konvenční věda (aniž by vůbec nějaká z "objasňujících" teorií musela bejt správná) - a to naprosto stačí, konvenční věda totiž spoustu věcí nedokáže vysvětlit (nebo je spíš odmítá vysvětlit, a nebo je dokonce vyloženě popírá), proto je tenhle dokument i celkem dost důležitej, a proto mam tenhle seriál dost rád, i když se u něj někdy i celkem pobavim... Hlavně je tu ale k smíchu (nebo spíš možná k pláči) jak Tsoukalos (takovej ten rozcuchanej magůrek) vždycky řiká, že sou mnohem užasnější věci, než si umíme představit a vysvětlit a že dějiny lidstva proběhly mnohem úžasnějšim způsobem, než si umíme představit. Jenže problém tu je ten, že to Tsoukalos všechno vysvětluje mimozemšťanama... jakože to, že na Zemi někdy v minulosti přistáli mimozemšťani je pro něj to nejúžasnější, co se mohlo stát... a to je na tom to smutný. To už je hold posedlost. Ale... Prostě shrnutím: Jak tvrdí i tenhle dokument, je důležitý samostatně přemýšlet!!

Poslední hodnocení (1 512)

Sexy příšery (2021) (TV pořad)

21.07.2021

Něco na té Mary je (1998)

18.07.2021

Brooklyn 99 (2013) (TV seriál)

03.07.2021

Kokoti na neděli (2021) (TV pořad)

14.06.2021

Tak nějak (2020) (TV seriál)

07.06.2021

iZombie (2015) (TV seriál)

08.01.2021

Crazyhead (2016) (TV seriál)

25.11.2020

The Late Show with Stephen Colbert (2015) (TV pořad)

05.11.2020

Génius moderního světa (2016) (TV seriál)

27.10.2020

Reklama

Reklama

Reklama