Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dobrodružný
  • Sci-Fi

Máj (2008)

Shrnuto do jedné věty, vystihující celý film: Vzali Máchův Máj a o*#?ali ho do p*#?le. Po povedené Kytici by člověk neřekl, že stejný tvůrce takhle zneuctí českou klasiku. Bez přehánění je to urážka předlohy. I tak ale dávám jednu hvězdičku za nápad a za Johna Trisku.

plakát

Kokoti na neděli (2021) (TV pořad)

Je to trapný a často docela dost. Ale ten pořad má být přesně takový. A takový pořad tady je strašně potřeba, aby si hovada jako Verbal nakonec zvykli (a když ne, tak aby jim mělo co zvyšovat tlak). Podle mě by to chtělo trochu víc si vyhrát se scénářema a vtipama, ale kromě toho je to skvělý! Navíc to vychází teprve chvilku, takže jsem si jistý, že tomu tvůrci a tvůrkyně přijdou na kloub.

plakát

Star Trek: Discovery (2017) (TV seriál)

Jde v podstatě o kompromis mezi starým dobrým Star Trekem a novým restartem od J. J. Abramse. Tomu odpovídá i čas, kdy se tento seriál odehrává: Těsně před odklonem od příběhové osy starých Star Treků a vznikem "nové časové osy". Od starých Star Treků se tento seriál nejvíc liší tím, že na sebe všechny epizody navazují, tak jak je v dnešních seriálech běžné. Tím se ale naprosto zásadně nabourává schéma starých startrekových seriálů a tak si Discovery musí vybudovat nové schéma, což se mu velmi postupně daří a to hlavně díky přítomnosti hlavní postavy, aktérky první vzpoury v historii hvězdné flotily, Michael Burnham, což je nehledě na netradiční jméno, žena (ani jeden z předchozích Star Treků neměl žádnou jednoznačnou hlavní postavu). První sérii považuji spíš za rozjezd a těším se na druhou. Hlavní plus je pro mě pokračování ve startrekovské tradici "boření stereotypů" (žena jako hlavní postava, přítomnost homosexuálního páru, alegorie startrekovských ras jako lidských ras apod.), zároveň si ale uvědomuji, že pro někoho (zvlášť v této době) to může být spíš mínus - a o to víc to oceňuji. Hlavní mínusy jsou občasné logické lapsy, "umělé" a nedořešené zápletky. Dohromady 4* a doufám, že s dalšími sériemi hodnocení zvýším.

plakát

Vetřelci dávnověku (2009) (TV seriál)

Dost lidí má s timhle dokumentem problém... že prej je nevědeckej... navíc to většinou říkaj lidi, který nemaj páru, co slovo "vědecký" vůbec znamená. Dobře to bylo vysvětlený v jednom díle tohohle seriálu, kde Erich von Däniken vysvětloval, že v těhle teoríích většinou jde o to, nahlížet na problém trochu jinak, než konvenční věda (aniž by vůbec nějaká z "objasňujících" teorií musela bejt správná) - a to naprosto stačí, konvenční věda totiž spoustu věcí nedokáže vysvětlit (nebo je spíš odmítá vysvětlit, a nebo je dokonce vyloženě popírá), proto je tenhle dokument i celkem dost důležitej, a proto mam tenhle seriál dost rád, i když se u něj někdy i celkem pobavim... Hlavně je tu ale k smíchu (nebo spíš možná k pláči) jak Tsoukalos (takovej ten rozcuchanej magůrek) vždycky řiká, že sou mnohem užasnější věci, než si umíme představit a vysvětlit a že dějiny lidstva proběhly mnohem úžasnějšim způsobem, než si umíme představit. Jenže problém tu je ten, že to Tsoukalos všechno vysvětluje mimozemšťanama... jakože to, že na Zemi někdy v minulosti přistáli mimozemšťani je pro něj to nejúžasnější, co se mohlo stát... a to je na tom to smutný. To už je hold posedlost. Ale... Prostě shrnutím: Jak tvrdí i tenhle dokument, je důležitý samostatně přemýšlet!!

plakát

Dva a půl chlapa (2003) (TV seriál)

Za to, co sem viděl z novějších sérií snižuju hodnocení o dvě hvězdy.

Pořád jsem to já (2014)

Jednotlivý pasáže mohly bejt lepší - například scénu v divadle mohli vynechat (člověk pak docela chápe, proč divadelní kariéra Aliciny dcery takhle stagnuje) atp. ale jako celek se mi film líbí. Všichni herci se na svoje postavy dobře hodí, dokonce i Kirsten Stewart (až na to divadlo, to totiž nebylo zrovna věrohodný...) a Julianne Moore není věrohodná jenom typem, ale hlavně i herectvím. Jinak tenhle styl ubrečených filmů o různých chorobách nemam zrovna v lásce, ale u tohohle konkrétního je jeho ubrečenost tak nějak legitimní. Asi je to divná asociace, ale nabízí se mi srovnání s Přeletem nad kukaččím hnízdem, ten totiž vlastně v poslední scéně naznačuje něco jako: "Je lepší umřít než nebýt sám sebou", poslední scéna tohohle filmu zase naznačuje: "Člověk nikdy nemůže přestat být sám sebou" což zrovna v případě Alzheimera asi bude i pravda (z jistýho pohledu na věc). Prostě... pořád je to Alice.

Nezlomný (2014)

Řek bych, že producenti udělali u tohodle filmu jedinou chybu - že svěřili režii Angelině Jolie. Připadá mi, že například to, že chlapum rostou vousy, by mohla vědět... Jakou dobu chlápci ztrávili na moři - kolik měsíců a po celou dobu byli hladce oholení... Angelina by se měla hanbou propadnout...

Birdman (2014)

Lidem se tenhle film nelíbí, protože v něm viděj něco jinýho, než ve skutečnosti je. Je to zábavnej film, kterej neni hloupej. Ale neni to žádný filozofující dílo a ani si na to nehraje. Je to tak trochu film, kterej se vysmívá diváckým trendům posledních let, ale ne nějak arogantně. Má nízký hodnocení hlavně proto, že si většina lidí brání svoje preference a tenhle film považujou za útok na ně. Ani to neni žádnej film pro artový ufony - a Verbalův komentář je docela vtipnej, ale hlavně proto, že vůbec nedává smysl... jenom takouvej nesouvislej soupis rádobyvtipnejch slov.

plakát

Natočto! (1999) (TV pořad)

Něco tak příšernýho, až je to dobrý :D