PeterJon

PeterJon

Peter Jonaštík

kraj Bratislavský
Wu wei - nechávam veci plynúť

homepage

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 22.6.2020  23:45
    Dumbo (2019)

Burton buď vyhorel, alebo sa úplne podriadil Disneymu. Hlučné, nudné, nepútavé, prázdne. Pre deti to môže byť, ani tam nie sú nejaké temnosti alebo jeho úchylnosti 2*

• 13.4.2020  21:22

Skvelá mystery atmosféra, Sharon aj Jeanne sú úžasne atraktívne, klasika. Videl som 128 min Director's cut, dosť odvážne :)

• 6.4.2020  21:34

stresujúce, plné nepohody, vykreslujúce hyenizmus dotiahnutý do dokonalosti americkými právnikmi a na aké peklo človek dokáže premeniť manželstvo. Zároveň autentické a veľmi prirodzené, najmä vďaka výkonu Adama Drivera. 3,5*

• 2.2.2020  23:04
    Maléna (2000)

Pekné, smutné, humorné a asi aj autentické. Pozeral som 108min. uncut verziu. Možno trocha priveľa onánie a neúmerne zveličená túžba po ceckoch a chlpatom bobrovi. Krásna atmosféra talianskeho juhu.

• 2.2.2020  17:53
    Marwencol (2010)

Dojímavé, ten chlap má vlastný svet, ktorý mu odburáva stres a drží ho pri živote. Je sám sebou.

• 22.12.2019  14:29

Veľmi príjemný film, inteligentný, uveriteľný aj humorný i keď to je smutná dráma. Cheadle a Sandler skvelý. Takéto problémy majú bohatí. Som rád, že spracovali tému doapdu 9/11 na osudy ľudí. 4*

• 18.12.2019  15:21

Veľkorysé produkciou, Zemeckis vykúzlil krásny, autentický vianočný pocit, pre mňa je tento film symbol Vianoc. Pasáž s vianočnými duchmi bola trocha úletová a dala by sa zostrihať o 20 minút. Postavy majú stále mŕtve výrazy v tvári. Poučenie o tom, že život nie je na to, aby sme zo všetkého zarobili. 3,5*

• 26.11.2019  14:10

Ako 17-ročný som bol v kine uchvátený výtvormi experimentov klonovania, inak nenáročný film a jemne béčkový. Má to akciu aj humor, ale zmysel toho celého žiaden...Vtedy uchvátilo, teraz už prázdne. 2,5*

• 16.11.2019  19:24

Ako intro ku hre perfektné, ako samotný film príliš preštylizované, 3*. Odporúčam pred hrou Assassin's Creed 2. si pozrieť, rozvíja hru, dobre objasní pozadie.

• 29.10.2019  21:24

Dobre natočené, atmosférické, chýbajú mi tam ale vystrihnuté scény Last Supper a Alien: Covenant - Prologue: The Crossing, niektoré v réžii Luke Scotta. Nechapem, preco ich zmazali, vysvetluju film a robia ho uplnejsim. Dolezite na vytvorenie vztahu s postavami. 3* Celkovo mi Prometheus a Covenant prišiel zaujímavejší než ktorýkoľvek predošlý Votrelec. Je tam menej odporných, slizkých horrorových prvkov a viac mystiky.

• 26.10.2019  11:14

Už to nie je nostalgické retro ako prvý diel, ale realita v internete. Podaná zaujímavým spôsobom, aj deti tak môžu lepšie pochopiť svet internetu. Zaujalo ma napr. že keď kliknem na odkaz, tak príde virtuálna kabína, ktorá ma vezme do sveta tej stránky - tak ako Ti v realite naozaj vezme pozornosť. Dosť som bol ale ohučaný z Venelope a Ralpha. Prvý diel obsahoval viacero vsunutých reklám na známe značky, tu sú snáď všetky ako eBay, Amazon, Facebook, Google a do očí bijúce.

• 24.10.2019  20:39
    Prometheus (2012)

Veľmi dobre, pútavo natočené. Vynikajúca hudba. Vadia mi tam však tie rôzne druhy slizských Alienov, tým sa mysterióznosť mení v odporný horror. Škoda. 3*

• 5.10.2019  20:48

S citom priblížil arcadové klasiky a mechaniky. Krásne, ako vdýchol postavám v hrách život - "You die outside of your game, you are dead, forever". 4*

• 20.9.2019  13:19

Fakt zlé.. podpriemerní herci, stres, neustále napätie, násilie, utrpenie na mňa nepôsobí dobre - dokonca horšie než prvá séria. Mark Hamill je trápny. Je to krutejšie než prvá séria, tvorcovia chcú ísť v štýle GOT. Temnejšia, industriápna hudba. Zaujalo ma odhalenie De Nogaretovho motívu - už nie je len taká čiernobiela intrigánska postava, jeho správanie dáva zmysel. Chcel som to zabaliť už v 5. časti a potom 7. keď ich mučili rôznymi spôsobmi, bola ťažko pozerateľná. Nie je to zaujímavé ani ako inšpirácia pre kultiváciu charakteru, kresťansky založení templári sa obviňujú "To je kvôli tebe Landry, že si spal s kráľovnou Joan, celý rád templárov zničili kvôli tomu. A Landry povie - nie, to je kvôli tebe Gawain, že si sa postavil proti nám bratrom". 2*

• 27.8.2019  22:27

Nevýrazní herci, stále sa riešia intrigy ako v GOT, dôraz na emócie a drámu, než na históriu. Zaujímavo však seriál vykreslil kráľa Filipa, bohatého muža, ktorý namiesto toho, aby si užíval svoj status, je neustále v napätí, starostiach, nespokojnosti a strachu o moc. Dizajnovo mali templári vkusné uniformy, štýlové :) Celkovo je to tak lacno, seriálovo-trápne natočené: {SPOILER} Pápež ako zaritý katolík náhle po krátkom rozhovore zmení celý pohľad na rozsudok. Koniec 10. časti bol gýčový, emocionálne patetický. Landry doráňaný v boji dostal toľko krát do papule železnými rukavicami od kráľa Filipa, že by mal zlomený nos a výbité zuby. Nos ani poškrabaný, zuby krásne biele, nedotknuté... Viaceré vedlajšie postavy mali dostať viac priestoru - Rashid, Parcival a židovka. Kráľovná Joan spomenie, že čaká už 5. dieťa. Kráľovskí synovia sa v prvej sérii však vôbec neobjavia, ani nespomenú... 2,5*

• 24.7.2019  22:10

Nezáživné, nudné. Aspoň Bela a Tor stáli za to. Má to len 70min, ale prišlo mi to ako nekonečné. Čo je na tomto horrorové?

• 22.7.2019  21:41
    Ed Wood (1994)

Výborný a starostlivý výber hercov, aj všetky mini role sú pozoruhodné, okrem Johnnyho Deppa, ktorý pôsobí ako kretén.

• 3.7.2019  20:53

Prišlo mi to príliš krátke na to, aby sa tam niečo výrazné udialo, chcelo to byť strašne veľkolepé, ale pritom nič moc. Priveľa akčných scén a menej pútavého príbehu. Michael Fassbender slabý. Sympaticky mi to ale priblížilo a objasnilo niektoré veci k hre, idem sa do nej pustiť. Prepadák to určite nie je, rád by som bol, keby to pokračovalo. 3*. Michael Fassbender, producent a představitel obou hlavních rolí v jednom rozhovoru neváhal říct, co se na na filmu nepovedlo: „Myslím si, že jsme trochu promarnili příležitost, takže budeme čekat a uvidíme, s čím přijde Ubisoft. Udělal bych to zábavnější, mám pocit, že se film bral až příliš vážně.... Myslím si, že jsou tam tři začátky filmu a to je chyba.“

• 8.6.2019  17:53

Pure 1980s Béčko jak hrom! :D Star Wars klon, ale narozdiel od Star Wars sa mi to páčilo. Super výber hercov - Chelsea Field a Meg Foster sú tam sladučké a roztomilé. Celé je to také nevinné. Nemôžem to ale brať vážne, kulisami strašne strohé, ako študentský film. Kultovka. 3*

• 18.5.2019  00:42

Wildling dievča v scéne s Jon Snowom má nalakované nechty na červeno, lol. Brienne of Tarth je zobrazená ako retardovaná - dejovo ubohé a neprofesionálne. Akurát blow jobs sú poctivé :) - ako píše Kaposlav: "Nebyť v názve na čo je to paródia a tých kostýmov, tak by nikto ani nevedel."

• 22.4.2019  11:01

Tak ako ma nezaujal svet Harryho Pottera, tak ani tento jeho "fantastický" prequel. Druhá časť je ešte prázdnejšia než Fantastické zvery a ich výskyt. Aspoň Johnny Depp zaujme hereckým výkonom, inak prázdna, obrovská nuda. Beriem si ale ponaučenie od Dumbledore: "“Regret is my constant companion. Do not let it be yours.” 1*

• 16.4.2019  23:06

Výprava, kulisy...dobový New York úžasne zrekunštruovaný, to muselo byť drahé. Zvery sú dizajnom neinšpiratívne, veľmi narýchlo splácané a nevkusné. Film je celkovo plytký, plný efektov a temný, pre deti pod 12r neodporúčam. Neoslovilo ma to podobne ako všetko z Harry Potter univerza.

• 4.4.2019  22:18

Silný film, prvú hodinu mi vadilo, že oslavuje lavičiara Noama Chomsky, a že otec síce deti vzdeláva a dáva im fyzický tréning, učí ich porozumeniu a nikdy neklamať, v spoločnosti však nemajú problém klamať policajtovi alebo v supermarkete a kradnúť (free food). Neskôr to ale už nie je lavicová agitka - film ukáže obe strany mince bez toho, aby boli postavy čiernobielo vykreslené. Viggo vyzerá veľmi dobre na svoj vek, krásny chlap s krásnymi deťmi. 3,5* P.S. Je to dosť protikresťansky orientované.

• 2.4.2019  23:00
    Wyatt Earp (1994)

Veľmi slabé réžiou. Chýba tomu napätie a silné herecké výkony, len chabá reprodukcia o rok mladšieho filmu Tombstone. Akurát som sa dozvedel viac zo života (v tomto filme znázorneného ako neprestrelného) Wyatta Earpa, kedže Tombstone zachytáva len určitý úsek života. Zaujímavé ako veľmi sa podobal Dennis Quaid na skutočného Doca Holidaya, keď pozerám dobové fotky. Výprava veľkolepá, veľmi dôveryhodné, toto muselo byť drahé. 2*

• 19.3.2019  17:48

Oceňujem, že film nevykresluje nacistov, ako debilkov (ako to Američania majú vo zvyku) ale smart & cunning. Vynikajúci Christoph Waltz. Jedinú hlúpu rolu vo filme dostal Brad Pitt, ktorý bol fakt únavný a neprirodzený a pokazil dojem z celku. Deleted scenes v zberateľskej edícii sú krátke a ničím prevratné, kľudne ich mohli nechať vo filme, minimálne dvojminutovú "Suspense in the Cinema". 2,5*

• 15.3.2019  11:17
    Vodní svět (1995)

Pozeral som Ulysses cut, 176 min. Má to skvelú letnú atmosféru. Ale ako píše Lima "První dvě třetiny jsou jednoduše skvělé a být takový i celý film, neváhám sáhnout po nejvyšším hodnocení. Jenže ten nepovedený závěr s "vysvobozovací" scénou z tankeru dobrý dojem z filmu naprosto kazí. Moc špatná je scéna, kdy se Costner probíjí tankerem a následně ho zapálí a to co následuje, včetně scény s bunjee-jumpingem..." je na odpad. Proste Hollywod 1990s. A takisto celý Smokers gang pôsobí groteskne, nemožne a neprirodzene. Škoda, lebo koniec je zaujímavý 2,5*

• 10.3.2019  18:15

Fakt pekná oddychovka, aj pre deti aj ja som sa úprimne zasmial. V nádhernom južanskom zapadákove.

• 2.3.2019  21:55

Silné herecké výkony, Viggo aj černoch, perfektné aj vtipné. Sklamalo ma ale, že propaguje LGBT. pritom ten klavírista bol tak morálne vyspelý a distinguovaný. "Dignity always prevails, always." Antirasistická a antigay téma = stávka tvorcov na oscarovú istotu. 3,5*

• 19.1.2019  10:27

Žumpa a klišé. Keď použijú 47x za film slovo "F", neurobí to film atraktívnejším. Hlúpe a prekuknuteľné postavy. Uveriteľné ako Commando z 80. rokov. A koniec indikuje, že séria mieni pokračovať brakovým tempom. 1*

• 14.1.2019  21:39

Sympatickí herci a odkedy sa zjaví Harrison Ford to začne byť aj pútavé. Koniec však príliš predvídateľný a zhodil to do kategórie teenagerských romantických filmov. 2,5*

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11