PeterJon

PeterJon

Peter Jonaštík

kraj Bratislavský
Wu wei - nechávam veci plynúť

homepage

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 19.1.2019  10:27

Žumpa a klišé. Keď použijú 47x za film slovo "F", neurobí to film atraktívnejším. Hlúpe a prekuknuteľné postavy. Uveriteľné ako Commando z 80. rokov. A koniec indikuje, že séria mieni pokračovať brakovým tempom. 1*

• 14.1.2019  21:39

Sympatickí herci a odkedy sa zjaví Harrison Ford to začne byť aj pútavé. Koniec však príliš predvídateľný a zhodil to do kategórie teenagerských romantických filmov. 2,5*

• 13.1.2019  11:54

Výsmech, ničím ma to neoslovilo. Tie škrabanice nemajú s umením nič spoločné a nekonečne dlhé zábery na ne sú nezaujímavé a nepôsobili na mňa dobre tie zdegenerované prvky. Príde mi to ako film z STV1. Po vyše 90 min. som to vypol - strata času. Film má neskutočných 240 min! 2*

• 8.1.2019  21:56
    Bio Ráj (1988)

Ako dieťa som bol dojatý tým filmom, bol to silný zážitok pre mňa a tak som si ho uchoval, až keď som si po takmer 30 rokoch pozrel znova. Aké rozčarovanie nastalo - bol pre mňa príliš emotívny a low level groteskný humor v štýle Fantozziho mi prišiel rušivý. Ale chlapci, čo si honili v prvých sedadlách kina nemali chybu - toľká úprimnosť :D Pozeral som 124 min verziu - prišla mi dosť unáhlená. Až ku koncu, keď sa vrátil Toto štyridsiatnik, to bolo silné - zaujalo ma, že mal skôr radosť z tých nostalgických vecí a nie smútok, že to je preč. 2,5* Možno dám o ďalších 30 rokov šancu Director's cut: 173 min. verzii.

• 5.1.2019  09:44

Skvelý film. Milan Mikulčík výborne stvárnil postavu koktavca. Výber postáv je celkovo veľmi dobrý, skvelé výkony tiež Táňa Pauhofová, Ondřej Vetchý, Ady Hajdu a Csongor Kassai.

• 4.1.2019  18:39
    Drsňák (2001)

Film z prostredia prostitútok a pasákov, obsahuje opäť zvláštne a nevysvetlené prvky typické pre Kima. Myšlienku som však nepochopil, možno chcel ukázať poetickosť v špinavých veciach. Kvalitou samaritánke alebo jar leto jeseň zima nesiaha ani po členky. Nič moc, v podstate ma ničím nezaujal.

• 3.1.2019  19:49

Celkom dobrá, reálna dráma, ale koniec ma dosť sklamal, inak dosť ubíjajúce.

• 2.1.2019  22:33

Škoda, že to naivita to pokazila. Benovi rodičia boli až príliš čiernobielo vykreslení. Všetky dvere pootvárané v psychiatrickej liečebni s najvyšším stupňom, alebo útek z väzenia, lol. Mal som veľké očakávania, 50, roky južanského zapadákova sú totiž moje obľúbené. AnnaSophia Robb ako ďalšie očakávanie nebola zaujímavá, skôr Cayden Boyd zaujal prirodzenosťou. Film bolo mega ťažké zohnať, totálne neznámy kúsok. 2,5*

• 13.12.2018  20:36
    Cirque du Soleil: Toruk (divadelní záznam) (2016)

Zaujímavé digitálnymi kulisami, spravili to živším. Inak nuda, celé je to rýchle a chaotické ako príbeh - tých 5 relikvií nazbierali príliš jednoducho, ani sme sa nenazdali ako. Artistickými výkonmi ničím nezaujalo. 2*

• 23.11.2018  21:38
    Watchmen (TV seriál) (2008)

Vadí mi, že jeden rozprávač hovorí všetky postavy, vrátane ženských, čo je fádne. Spočiatku je to ako 1:1 predloha k filmu, ktorá film aj rozvíja :) Neskôr už môžeme pozorovať odchýlky, je zaujímavé sledovať, čo film zobrazil lepšie a čo bolo lepšie podané v komixe. Na konci 4. časti o Dr. Manhattanovi je silný citát "The release of atomic power has changed everything except our way of thinking ... the solution to this problem lies in the heart of mankind. If only I had known, I should have become a watchmaker ― Albert Einstein. (1945)” Ale práve posledné časti, ktoré sa venujú Dr. Manhattanovi sú dosť nezáživné. Asi to je tým fádnym hlasom.

• 4.11.2018  09:59

Zvláštny film, snažil sa byť iný a poliricky nekorektný, až sa mu to podarillo a nebol mainstream-úspešný. 4*

• 25.10.2018  22:33

Začína to dobre ale potom sa to zvrhne ako obvykle u Spielberga na "deti zachraňujú svet". Moc mi to nesedelo artom tie avatary vo VR dosť umelé. Niektoré pop-kultúrne odkazy celkom sympatické ako Iron Giant, ale z každého len veľmi krátko ukážu.

• 18.10.2018  22:04
    Teorie tygra (2016)

O nadvláde, kontrole v domácnosti. Pekné aj s poučením ale nie výnimočné, nepotrebujem vlastniť. 3,5*

• 12.10.2018  22:41
    Constantine (2005)

Skvelé zobrazenie pekla a princípu odplaty za hriech.Trocha mi vadí, že len čisto z katolíckeho pohľadu. Tempo filmu - nenudím sa.

• 7.10.2018  12:20

Rozbeh nudný, dával som tomu šancu, ale celé to ostalo nezáživné. Veľmi narýchlo prestrihané súvislosti, žiaden z hercov ma nezaujal, rozpočtom to pôsobí ako TV film. Vsuvka z WWI úplne trápna bez náboja.

• 22.9.2018  11:08

Lol, po troch z 12 minút som to vypol. Neni tam zvuk a ničím nezaujalo

• 8.9.2018  22:46
    Hra o trůny - Série 6 (série) (2016)

Už len vata. Naťahované a hlúpe - Jon Snow mal ostať mŕtvy. Dekadencia opäť posunutá ďalej - mužské partie detailne zobrazené patria do pornofilmu

• 29.8.2018  23:48

Sean Penn má silné filmy, všetky 3 majú kúzlo. V tomto je ťažšie stráviteľné utrpenie. Musím pozrieť znova, aby som dokázal to utrpenie stráviť, je to pre mňa nepochopiteľné. Toto je ozajstná obeta - tí ľudia vymenili bezpečný a pohldný európsky život za takýto risk. Mohli sa tváriť, že sa ich to netýka. Aj tak tá pomoc vyzerá byť iba plýtvaním zdrojov. Je to asi ich karma, že sa tie opice medzi sebou strielajú.

• 27.8.2018  22:11

Na druhé pozretie o 10 rokov mi to prišlo, že žil ako bezdomovec a mrhal časom. Chcel sa však vrátiť, ale už sa nedalo. Silné myšlienky: "Radosť v živote npochádza len zo vzťahov". "Nechápem, prečo sú ľudia k sebe takí zlí - ovládanie, príkazy..." Recenzia: http://www.epochtimes.cz/200806185363/Recenzia-Utek-do-divociny-/-Into-the-wild.html

• 25.8.2018  10:27
    Hra o trůny - Série 5 (série) (2015)

Tak, ako som chcel skončiť 4. sezónou, tie isté dojmy zúfalstva a beznádeje vo mne vyvolávala 5. sezóna. Krutý a bezútešný svet. Dekadencia tu už dostáva karmickú odplatu. Stále ma ale ženie pozerať ďalej, aj keď predpokladám, že ďalšie sezóny opäť skončia cliffhangerom - je to tak koncipované.

• 5.8.2018  12:56

Som príjemne prkvapený, že v 2016 už CGI vyzerá úplne dôveryhodne. Nevydarený výber hl. protagonistu. Ako malé bábo bol sympatickejší. Problém amerických rozprávok je málo obsahu /dobro, poučenie/ a veľa vaty /akcia - všade rovnaká/. Nebavilo ma to, nepozeral by som ani s dieťaťom.

• 4.7.2018  14:50
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Bulvárne na môj vkus. Vadí mi, že vsádzajú na brutalitu a sex ako na prvky, ktorými chcú pritiahnuť pozornosť - samoúčelný šok. Obsah samotný sú len desiatky postáv a intrigy. Ale je to chytľavé a napínavé, pozrieš jednu časť a chceš ďalej a ďalej, každý deň..Napätie ťa pritom drží až do konca. Nevýhodou je, že to treba sledovať v kuse, inak človek stratí prehľad, kto je kto a čo komu kedy čo spravil a prečo sa ten chce teraz pomstiť. Celkovo príliš kruté aby som to znova pozeral - a spracovaním taká divná mediocre telenovela.

• 2.7.2018  22:14
    Kung Fu (TV seriál) (1972)

Bohaté obsahom, béčkové spracovaním. Vysokorozpočtové seriály typu Game of Thrones sú oproti tomuto prázdnota. Človek, ktorý nemá dom, peniaze, putuje, zažíva utrpenie a urážky, je ajtak nezničiteľný. Keď žije podľa hodnôt, dostane všetko, čo má mať k životu. Po odchode z oblasti, kde sa nakrátko zdržal, svojimi činmi zanechá v ľuďoch odkaz, ako sa zušľachťovať a byť lepším človekom. Výhodou seriálu je, že ho netreba sledovať v kuse ako Game of Thrones, človek nestratí prehľad po dlhšej prestávke, jednotlivé diely len minimálne na seba nadväzujú.

• 23.6.2018  14:37
    Hra o trůny - Série 4 (série) (2014)

Daario Naharis je akoby sa nič nestalo nahradený iným hercom. Veľké sklamanie, aj Deneris sa tvári, akože sa nič nestalo...lol, toto mi nepredáte.

• 25.5.2018  21:08
    Jackie (2016)

Film nie je hodný hĺbky témy, ktorú sa rozhodol spracovať. Natalie Portman je v roli sklamaním, zobrazila Jacqueline skôr ako sedláčku v Bielom Dome. Omnoho viac vyniká sila osobnosti novinára, alebo samotného JFK, ktorému dali pramálo priestoru a pritom vybrali výborne pasujúceho herca. Od začiatku keď zazneli nepríjemné tóny som cítil, že mi film nesadol. Silných bolo len posledných 10min. 2,5*

• 28.4.2018  21:33

Pekný film. Vedel som sa vžiť do kráľa, kedže podobne nerád robím prejavy na verejnosti. Bolo to však až moc zamerané na kráľa a problém zveličený. Geoffrey Rush mi nie je sympatický. Všetko pekne dobové, krásne kráľove deti, ale nemusím vlastniť. 3,5*.

• 1.4.2018  22:18

Skvelé vybočenie zo šablóny a tempa hollywoodskej produkcie. Film nemá žiaden dynamický strih. Proste relax na Thajskom zapadákove. Zaujalo ma, ako s lahkosťou si žijú. Z druhej polovice sa ale vykľuje nezmyselná haluz, takže celkovo odpad. Jednu hviezdičku dávam za odvahu prísť s touto absurdnosťou ako hotovým dielom.

• 9.3.2018  19:22

Veľmi zaujímavý pohľad, ktorý sa dá len z 50-ročným odstupom predostrieť. Veľmi pekne a štýlovo-dobovo spracované. Na rozdiel od druhého dielu to nie je také zúfalé. 4*

• 28.2.2018  16:53

Zaujímavý pohľad, troška náročnejšie na strávanie, ale dozvedel som sa fakty, ktoré som nevedel. 4*

• 24.2.2018  22:02

Smutné a bolestivé - ukazuje nezmyselnosť vojny. Aj tvrdohlavosť a slepú vieru v japonskej kultúre. Ale ma to scénami nezaujalo, aj postavy pešiakov sú si strašne podobné a neviem, kto je kto. Celkovo dobré 3,5* ale nepotrebujem vlastniť.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10