Věčně mladá (2015)

Sympatickí herci a odkedy sa zjaví Harrison Ford to začne byť aj pútavé. Koniec však príliš predvídateľný a zhodil to do kategórie teenagerských romantických filmov. 2,5*

Krásná hašteřilka (1991)

Výsmech, ničím ma to neoslovilo. Tie škrabanice nemajú s umením nič spoločné a nekonečne dlhé zábery na ne sú nezaujímavé a nepôsobili na mňa dobre tie zdegenerované prvky. Príde mi to ako film z STV1. Po vyše 90 min. som to vypol - strata času. Film má neskutočných 240 min! 2*

Bio Ráj (1988)

Ako dieťa som bol dojatý tým filmom, bol to silný zážitok pre mňa a tak som si ho uchoval, až keď som si po takmer 30 rokoch pozrel znova. Aké rozčarovanie nastalo - bol pre mňa príliš emotívny a low level groteskný humor v štýle Fantozziho mi prišiel rušivý. Ale chlapci, čo si honili v prvých sedadlách kina nemali chybu - toľká úprimnosť :D Pozeral som 124 min verziu - prišla mi dosť unáhlená. Až ku koncu, keď sa vrátil Toto štyridsiatnik, to bolo silné - zaujalo ma, že mal skôr radosť z tých nostalgických vecí a nie smútok, že to je preč. 2,5* Možno dám o ďalších 30 rokov šancu Director's cut: 173 min. verzii.

Kruté radosti (2002)

Skvelý film. Milan Mikulčík výborne stvárnil postavu koktavca. Výber postáv je celkovo veľmi dobrý, skvelé výkony tiež Táňa Pauhofová, Ondřej Vetchý, Ady Hajdu a Csongor Kassai.

Drsňák (2001)

Film z prostredia prostitútok a pasákov, obsahuje opäť zvláštne a nevysvetlené prvky typické pre Kima. Myšlienku som však nepochopil, možno chcel ukázať poetickosť v špinavých veciach. Kvalitou samaritánke alebo jar leto jeseň zima nesiaha ani po členky. Nič moc, v podstate ma ničím nezaujal.

Opravdový život (2008)

Celkom dobrá, reálna dráma, ale koniec ma dosť sklamal, inak dosť ubíjajúce.

Have Dreams, Will Travel (2007)

Škoda, že to naivita to pokazila. Benovi rodičia boli až príliš čiernobielo vykreslení. Všetky dvere pootvárané v psychiatrickej liečebni s najvyšším stupňom, alebo útek z väzenia, lol. Mal som veľké očakávania, 50, roky južanského zapadákova sú totiž moje obľúbené. AnnaSophia Robb ako ďalšie očakávanie nebola zaujímavá, skôr Cayden Boyd zaujal prirodzenosťou. Film bolo mega ťažké zohnať, totálne neznámy kúsok. 2,5*

Cirque du soleil - Toruk: The First Flight (2016) (divadelní záznam)

Zaujímavé digitálnymi kulisami, spravili to živším. Inak nuda, celé je to rýchle a chaotické ako príbeh - tých 5 relikvií nazbierali príliš jednoducho, ani sme sa nenazdali ako. Artistickými výkonmi ničím nezaujalo. 2*

Watchmen (2008) (seriál)

Jeden rozprávač hovorí fádnym hlasom všetky postavy, vrátane ženských. Farby sú ako CGA hry v roku 1988, viac ako 16 ich nie je :D V tomto spracovaní ma to nezaujalo. Spočiatku je to ako 1:1 predloha k filmu, ktorá film aj rozvíja.Neskôr už môžeme pozorovať odchýlky. Bavilo ma sledovať, čo celovečerný film zobrazil zaujímavejšie a čo bolo naopak lepšie podané v komixe. Na konci 4. časti o Dr. Manhattanovi je silný citát "The release of atomic power has changed everything except our way of thinking ... the solution to this problem lies in the heart of mankind. If only I had known, I should have become a watchmaker ~ Albert Einstein. (1945)” Ale práve posledné časti, ktoré sa venujú Dr. Manhattanovi sú dosť nezáživné. Celkovo si to žiada skrátenie a film by zasa potreboval doplnenie chýbajúcich, vysvetlujúcich častí. Pozrel som všetkých 12 častí, aby mi komix zodpovedal otázky, ktoré mi film zanechal v hlave a to sa mu podarilo. 3*

Strážci - Watchmen (2009)

Zvláštny film, snažil sa byť iný a poliricky nekorektný, až sa mu to podarillo a nebol mainstream-úspešný. 4*