Chermy

Ondřej Radosta

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 21.5.2019  11:27

Mám takovou pěknou analogii. Představte si finále Společenstva prstenu, poměrně adrenalinovej, hodně se toho stane, společenstvo je roztříštěné. Na další díl si ale musíte počkat cca dva roky. Oficiálně na Dvě věže není rozpočet, budou jen dva díly. Skutečnost je ale taková, že Peter Jackson vydělal balík a konečně se může umělecky realizovat a natočit vysněného King Konga. Po dvou letech konečně kino, v úvodní scéně ale vidíte jak Frodo vbíhá do jeskyně a háže prsten do lávy. Na Sama asi scénáristé zapomněli, Gluma ani nepředstavili, nebo na něj nebyl rozpočet, Jackson ho vyplácal na klubíčko dinosaurů v Kongovi. Střih, Aragorn dostává korunu všichni se klaní, následuje 40 minut loučení se Středozemí, nějaký trapný pokec v hospodě.. mělo by Vás to dojímat, ale je Vám to u prdele.. a hele Sam.. a má děti, asi na něj byla cesta do Mordoru dlouhá, tak šel domu dřív. Konec

• 17.1.2019  08:52
    Skleněný (2019)

Chtělo by to strašně prostříhat. Shyamalan trpí tím, co já označuju jako "ženský způsob dialogu": Informaci kterou stačilo jen naznačit, či říct jednou větou, zopakuje pro jistotu desetkrát jinak a pak se diví, že je posluchač dávno nasraný filtrováním balastu a už dál poslouchat nechce... Mně se totiž moc líbil úvod, líbila se mi i prostřední pasáž v sanatoriu. Líbila se mi myšlenka, i ta pointa s organizací... proč ne, i když je to neoriginální. Co mě ale otrávilo byl závěr. Tam se naplno opět projevilo, že Shyamalan je absolutně neschopný natočit akční scénu. A na takovou katarzi se prostě divák těší. A především se vykecávání díry do hlavy a polopatické opakování komiksových souvislostí stává opravdu nesnesitelné. Chtělo to producenta s nůžkama a druhý štáb s Davidem Leitchem :))

• 28.6.2018  14:28

Asi je to o tom jak přijímáte jedničku. Mně přišla dost utahaná. Dvojka mě tedy chytla daleko víc a nebýt toho drobného zaškobrtnutí na závěr byla by to 100% spokojenost! Emocemi je to protkané daleko více než první díl a to jak film graduje je neskutečný. Je evidentní, že si Sheridan libuje ve formování charakteru a ztrátě nevinnosti/naivity. A v tomhle směru tedy katarze Isabely Moner funguje nesrovnatelně silněji, než ta Emily Blunt(první díl)! Problém je, že tam to mělo skončit.... pohled na ten výraz, vrtulník odletí do háje a nazdar! Pak se ovšem odnikud objeví scéna, která to všechno zkazí. Aneb jak zvorat parádní film posledními 5 minutami.

• 27.4.2018  13:18

Další kvalitní práce od bratrů Russoových. Ukočírovat takovou spoustu postav je na metál a jsem rád, že si tvůrci dobře uvědomují, že dobrý film stojí a padá na dobrém padouchovi. Film šlape od začátku do konce. Já si přeci jen užil trochu více první půli, zejména při nástupu Kapitána Ameriky, protože je mi přeci jen o něco bližší fyzická akce s propracovanou choreografií, než digitální superděla a chapadla, vyrůstající odnikud s vysvětlivkou, že jde o nanotechnologie :). 100% zážitek mi kazí jen momenty vynucených komediálních výstupů v závěru, kdy šlo opravdu do tuhého a nehodilo se to. Stejně tak některé scénáristické berličky, které byly tak extrémní až jim člověk těžko věří a ví co nutně musí přijít za rok v pokračování - a pokud tomu tak bude, půjdu s hodnocením ještě níž... a nebo to bude úplně jinak, kdo ví :)

• 7.7.2017  10:44

Jedna z nejlepších komixovek, co kdy natočili. Tom Holland i Michael Keaton jsou kastingová trefa a jejich vzájemné špičkování patří k vrcholům filmu. Především tedy Keatonův Vulture je snad nejlépe napsaný a zahraný záporák v historii. Je to svižné, vtipné a ve správný moment emocionálně vyhrocené. To že Peter Parker opravdu dostává nakládačky a že jsou opravdu fyzicky cítit, je v záplavě těch dnešních digitálních panáků také docela osvěžující.

• 20.5.2017  10:54

Nejlepší verze krále Artuše, co kdy vznikla a nejlepší film, který jsem letos viděl!

• 5.1.2017  09:13
    La La Land (2016)

Nevím kdo je pro mě větším hrdinou, jestli Justin Hurwitz, nebo Damien Chazelle. Ten film je kouzelný. A teď nemyslím sladký. To vlastně spíš naopak. Je ale do detailu promyšlený, každá scéna, každá nota krásně ladí a je na tom vidět tvrdá práce a talent. Muzikály nemusím, ale tenhle mě chytl od první scény. Může za to nádherná hudba, propracovaná choreografie, úžasný scénář... je tam všechno a nemůžu se toho nabažit!

• 18.11.2016  10:19

Nebylo to špatné, ale s filmem mám pár zásadních problémů. Hlavní hrdina Mlok Scamander, jako introvertní asociál byl zahraný dobře. Tak dobře, že mám po filmu pocit, jako by tam ani nebyl. Naopak postava, kterou hraje Katherine Waterston mi byla nepříjemná už z plakátů a nezměnilo se na tom nic ani během filmu. Neumím si představit, že bych se těšil na pokračování ve stejném složení - tedy téměř neviditelný hlavní hrdina a extrémně nesympatická pipka vedle něj. Jejich vztah byl pak hodně vynucený. Naopak linka nejsympatičtější postavy (Kowalski) zdá se skončila. Tlustý albínek Depp tomu pak dává korunu (negativně).... tak nevím :)

• 14.11.2016  11:22

Neviděl jsem snad lepší film o nesmyslnosti válčení. Nemůžu si pomoct, ale podat tak patetický příběh o dokonalém klaďasovi (který byl ve skutečnosti dost možná tak trochu náboženský fanatik), aby to nevyznělo lacině, je kumšt. A Gibson si evidentně příběh tvrdohlavého medika vybral jen jako pozadí, k daleko univerzálnějšímu sdělení: Ta válka byla nesmyslný masakr, kde člověk neměl větší hodnotu, olivy v lisu na olej...

• 14.11.2016  10:33
    Příchozí (2016)

Velké zklamání... Film je na motivy knihy a je to na něm znát. Troufám si říct, že látka je dost nefilmová. Rozhodně jsem nečekal Hvězdné války, ale ten film podle mě nefunguje ani jako rodinné/psychologické drama.... protože tam chybí nějaký dramatický oblouk, nějaký příběh.... je to v podstatě jen slepenec zajímavých myšlenek. Umím si představit, že knížka je super- taková ta u které se člověk několikrát zastaví a zamyslí se....ale neumím si představit, že bych si tohle kdy chtěl pustit znova. Můžete žasnout nad promyšleností a technickou dokonalostí - ano, je to hezky natočené, ale vleče se to od nikud nikam. Těch pár myšlenek a dialogů co si pak člověk po filmu vymění s partnerem/kámošem podle mě za kino nestojí

• 14.11.2016  10:19

Jeden z těch filmů, kdy věříte, že to takhle opravdu chodí. Za vidění rozhodně stojí, pokud vás tahle témata zajímají. Film je ale natolik ukotvený v realitě, že se až střetává s nudou. Ono někdy není od věci, přilít trochu té filmové šťávy a nesnažit se být za každou cenu seriózní.

• 14.11.2016  10:15
    Oculus (2013)

Chytrých hororů je málo a přitom si někdy stačí pohrát s jednoduchou myšlenkou. Tady to vyšlo na jedničku. Koncept je dostatečně zábavný a využitý, atmosféra jak má být a žádný logický nesmysl vás do očí nebije. Skvělý horor!

• 5.5.2016  08:57

Ještě mi to musí v hlavě trochu uzrát, ale film je to perfektně napsaný! Není tak dynamický a svižný jako Cap 2, což je asi důvod proč zatím nejdu nejvýš. Na druhou stranu má ta pozvolnost a ukecanost svoje opodstatnění.Dialogy jsou vypilované a díky tomu každá scéna perfektně graduje. Trochu mě otrávila roztřesená kamera v akčních scénách - tedy přesně to co ve dvojce kapitána nebylo, tak nevím proč to teď muselo být jiné... "moderně intenzívní". Jděte s tím do prdele :). Tak, ale příběh baví, postavy jsou rozehrané skvěle a člověk tak nějak fandí všem. Jen si myslím, že Evans trochu narazil na svoje herecké limity. Tam kde Downey exceluje, Evans si vystačí s nasupeným "arogantním puberťákem", ačkoli každá jeho věta dává smysl a člověk by se s tím snad i ztotožnil spíš, než s otcovskou opatrností Tonyho - ale ten Downey to prostě umí líp zahrát, takže si film krade pro sebe. Tohle byl regulérně Iron man 4 :)

• 20.4.2016  10:56

Vizuální cítění tam vidět je, ale příběh je hloupý a dialogy ještě víc. Sehnat do pohádky tři nesmírně talentované herečky byl jistě úspěch, ale asi jediný, který se režisérovi podařil. Ty herečky své účasti musely strašně litovat.

• 27.3.2016  17:57

Ten film je špatný snad po všech myslitelných stránkách a já nepůjdu s hodnocením výš jen proto, že na něm je vidět velký balík investovaných peněz. Ano, triky jsou prvotřídní, masky také a na hudbě dělal Zimmer, takže všechno tak nějak vypadá líp....ale už na soundtracku je znát jistá vyčpělost - pouze vykradené motivy předchozího filmu a pak balast rytmů. A aby také ne, když je příběh takový guláš, o čem by měla hudba vyprávět. Jak by mohla podtrhovat silné momenty, či gradovat, když Snyder absolutně neumí vypointovat žádnou scénu. Zack Snyder je prostě strašně špatný vypravěč. Když neadaptuje geniální předlohu políčko po políčku je absolutně bezradný. A když je pak scénář taková pitomost jako je tenhle - co by předváděl....rozsype se mu celý projekt pod rukama. Vždyť jen uberte rozpočet a podívejte se jak amatérsky jsou ty scény poskládané, jak klišovité jsou dialogy. Jestli z nich přímo nešustí scénář začínajícího studenta FAMU, minimálně máte pocit jako by za každým hercem běželo čtecí zařízení. Wonder woman je tam násilně nastrčená přesně tak jak se většina lidí bála a Affleck svého Batmana pojal jako afektovaného ublíženého fracka - ačkoli by od Batmana člověk čekal nejinteligentnějšího člena týmu, jak je popisovaný v komiksech... Ono je totiž strašně znát, když dáte neschopnému režisérovi k ruce Russella Crowea a Michaela Shannona, kteří žádné vedení nepotřebují a zahrají sugestivně i účetního z banky a nebo mu zbyde jen Cavill a Affleck. Takový Luthor za mě funguje jen ve scéně na heliportu - jinak je strašně přes čáru. Což by si talentovaný režisér pohlídal. Ale co je snad nejsmutnější, Snyder tentokrát selhává i v akční stránce - je to tmavé, nepřehledné....a ten batmobil skoro ani není vidět.... Strašný film, po všech stránkách.

• 25.12.2015  16:57
    Tři bratři (2014)

To byla ale pitomost! Tak ulevil jsem si. Pane Svěráku, tohle bylo pod Vaši úroveň. Hloupý slepenec pitomě pojatých známých příběhů. Ani dětem bych to nepustil. Ještě by mohly nabít dojmu, že je pedofílie něco správného.

• 21.12.2015  09:03

Příšerná nuda s divnym chlapem v hlavní roli.

• 19.12.2015  21:57

Největší problém filmu je, že láká na něco čím není. A možná i kdyby člověk předem věděl, že nejde na dobrodružnou jízdu, bitvu malého člověka s obřím monstrem, ale na pomalé vyprávění o strastech hladovění na záchranné loďce, i tak filmu zásadně chybí nějaká katarze. Prostě to jen vyšumí do prázdna.

• 1.12.2015  20:58

Tohohle Spielberga jsme vždycky milovali. Úžasně vyvážený mix vážných témat a chytrého humoru. Tom Hanks je samozřejmě bezchybný a zamilujete si i Marka Rylance. Občas navíc jen tak mimochodem vykoukne mrazivá scéna, kterou jen tak z hlavy nedostanete.

• 11.11.2015  14:45

Režisér bude asi docela talent. Pracoval se scénářem plným známých klišé, který Vám připomene leckterý film od Ostrova po Já, legenda. Navíc mnoho scén vyústí způsobem, kdy Vás napadne jestli to jen skončilo ve střižně, nebo si scénárista nevěděl rady s ukončením a tak jen "otočil list" :) Přesto vznikl film, který mě bavil. Možná tím prostředím, možná postavami, ale něco tam funguje a já se docela těším na finální zúčtování. Nesmyslné to ale bez debat je, jako kdyby to psal Damon Lindelof :)

• 3.8.2015  09:16
    V hlavě (2015)

Chytré, zábavné, hravé, prostě boží :)

• 26.6.2015  16:26
    Mimoni (2015)

Nikdy jsem si nemyslel, že mají Mimoni potenciál utáhnout celý film. Jsou roztomilí, jako přicmrndávači mají svoje kouzlo - ale někdo by musel napsat dobrý příběh, aby to fungovalo celý film! To se nestalo.... takže je to strašně utahaná a nezábavná nuda.

• 26.6.2015  16:20

Je to taková jalová ptákovinka. Baví, ale jen jako barevná arakce. Ten původní hmatatelný strach a pocit, že se to skutečně děje je ten tam. Jako romantická komedie to ale funguje dobře.

• 23.2.2015  17:22

Čirá akční radost od začátku do konce. Vystřihl bych snad jen jeden trochu přetažený fór, jinak mi to sedlo moc!

• 16.1.2015  11:01

Nerikam, ze je to spatny film, ale nekde v polovine jsem si uvedomil, ze to vlastne neni ani moc zajimavy pribeh. Ze vse zajimave jsme videli uz v princi egyptskem a navic lepe. U Robina hooda jsem si rikal, ze by to chtelo trochu dovypravet pribeh a pozmenit zaverecnou bitvu. Rezisersky sestrih tak v mnohem pomohl. V tomhle pripade by delsi stopaz pravdepodobne unudila k smrti. Nemyslim, ze bych mel nekdy v budoucnu nutkani videt to znovu.

• 11.12.2014  14:59

Peter Jackson to dokázal! Ve své opulentní megalomanii úplně utopil svět který jsme všichni měli tak rádi. I poslední Hobit je směšný. Všechno to má grády asi jako 10x vylouhovaný čaj. Vypořádání s drakem je k smíchu a není jediný důvod, proč jsme si na něj měli počkat až na začátek 3. filmu! Nebaví mě Legolasovy nesmyslné blbiny, nebaví mě Thorinovo šílenství, nebaví mě bitva digitálních obrázků, nepřirozeně padajících a skákajících postav, nebaví mě nesmrtelný Azog, nebaví mě orlové, nebaví mě už ani ten Gandalf. Je to strašně umělé a bez duše. Osudové chvíle jsou pak natočené jak z rychlíku. Bard je absolutně nevyužitý a Bilbo.....no o něm je v podstatě jen první film :)

• 6.11.2014  10:59
    Interstellar (2014)

Nechal jsem si to trochu rozležet v hlavě. První dojem byl spíš slabý. Na druhou stranu je fakt, že Nolan má veliký cit vybudovat dynamickou atmosféru, kterou maskuje nedostatky ve scénáři. Některé scény jsou tak dechberoucí, že ve mě rezonují ještě teď. Kvůli nim mám občas chuť si to dát ještě jednou v kině. Vedle toho je tu ale děravý scénář, kdy jedni "nemyslí" aby to účelově hrálo pro příběh a jiní "vymyslí" i to co by nenapadlo Einsteina, jen aby to hezky zapadlo... To jsou berličky které tu bijí hodně do očí... ale jinak, jde to :) PS: Matt Damon se do té role vůbec nehodí!

• 14.10.2014  15:40

Smutný pohled na bolestivý odchod našich hrdinů...o to smutnější, když je vidět, že na to stále mají. Fyzička, charisma... ale on jim tu šanci prostě nikdo nedá! První díl šlo ještě bez potíží brát vážně.....tedy jako pořádný akční nášup. Dvojka byla místy přepálená, ale vcelku zábavná.....už se ale hodně klesalo do béčkových vod....a tady se v nich přímo brodí.... Přitom: jeden talentovaný režisér, přiměřený rozpočet, choreograf a jenom trochu práce na scénáři.....byl by to býval byl skvělý film. Byl by to úplně jiný film :)

• 14.10.2014  15:03
    Rohy (2013)

Perfektní úvod, zábavný a neotřelý pohled na poměrně předvídatelnou detektivku. Přímočarost příběhu je však nakonec i ten kámen úrazu. Kdyby celá ta detektivka měla překvapivější a chytřejší pointu, nezbyl by mi na konci pocit, že originální myšlenka hry na pravdu vyšuměla do prázdna, poměrně fádním a béčkovým koncem.

• 5.9.2014  10:46

Úplně jiný zážitek než mdlá jednička! Najednou mi potenciál látky přijde veliký. Režisér je tu skutečným přínosem, protože scénář se asi od jedničky tolik nelišil. Přesto je to úplně jiný film. Tíživá atmosféra, ze které jde strach a všechno je to najednou jakoby skutečné...

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18