Kráčející skála (2004)

Stupidný pohľad The Rocka ako aj celý príbeh nestojí za nič. Príde si po rokoch do rodného mestečka a hneď ide nastolovať poriadok. A čo myslíte vyšlo mu to? To je ovšem len rečnícka otázka. Scenár musel písať nejaký obmedzenec lebo je to fakt hrozné.

Nebohá paní Pomsta (2005)

No neviem čo k tomu napísať. Je jasné, že Park je génius, ale posledný diel trilógie o pomste ma nenadchol až tak ako napríklad Sympathy for Mr. Vengeance. Pozrel som si to tiež dvakrát za sebou, ale ani na druhý krát ma to až tak nenadchlo. Príbeh je zaujímavý a dáva hlavnej postave vážny dôvod na pomstu. Trinásť rokov je trinásť rokov a to človeka určite zmení najmä ak každý deň myslí na svoje vykúpenie, na pomstu pred bezcitným vrahom, kvôli ktorému musela opustiť len narodenú dcérku. Príbeh je precízne napísaný, ale tak jednoduchý dej je podaný veľmi zložito. Časté stredanie scén z minulosti a prítomnosti a hlavne veľa postáv. Ale nieje problém sa v tom zorientovať. Formálna stránka ako je kamera či hudba je dokonalá ako aj zahrané hlavné postavy. Yeong-ae Lee to zahrala veľmi dobre, určite si pozriem aj jej ďalšie filmy. Pri konci mohli ukázať scénky mučenia, ale to by už asi bolo príliš a skôr by sa to približovalo štýlu torture porn. Ale aj tak sko to je, že zobrazuje hlavne ľudské emócie, túžbu po pomste je to dokonalé.

Má je pomsta (2002)

Hneď ako som to dopozeral som si to musel pustiť znovu a keď mi to všetko dávalo zmysel tak nejde inak hodnotiť ako že to je veľmi dobrý film.

Dalkomhan insaeng (2005)

Páni to bol teda film. Trúfam si povedať, že možno najlepší juhokórejský akčný film (spolu s Rough Cut). Myslím, že nič viac k tomu netreba písať som maximálne spokojný.

Smrtící spojení (2007)

Po filme Shutter som sa veľmi tešil, čo prinesie duo jeho režisérov. A som veľmi nadšený. Takmer bezchybná thajská ducharina. Znova veľmi pekné tmavé farby, veľa ľakačiek, ktoré dobre fungujú vsadené do pekelnej hudby robia z tohto filmu nezabudnuteľný zážitok. Už je to pekne dlho čo som sa takto pri horore bál. Do posledných asi 20 minút to pekne šľape, ale potom už je všetko jasné a zbytočne sa to naťahuje. Koniec trošku zráža hodnotenie a tiež nebol taký výborný ako pri Shutter.

Joru no Shanghai (2007)

Ja som sa skvele bavil od začiatku do konca. Nieje to nič revolučné, to nie, ale určite je to zaujímavý film. Japonský vizážista prichádza do Shanghaia so svojou priateľkou, aby nastyeloval krásne slečny na deň odovzdávania popových cien. Po práci sa vytratil sám na prechádzku kde tu doňho nabúrala krásna taxikárka. A potom ho vzala do auta a začala sa, dá sa povedať čínska roadmovie. Muž hovorí len po japonsky a taxikárka len po čínsky tak majú menší jazykový problém, ktorý im ovšem veľmi nevadí. Nádherná romantická dráma s peknými prvkami komédie.

Milk (2008)

Ťažko povedať, čo si mám po tom myslieť. Pred zhliadnutím filmu som si o ňom nič nečítal takže som nemal tušenie o čom môže byť a keď sa v ňom objavil Sean Penn ako bozkáva iného muža tak som bol sakramentsky prekvapený. Pravdu povediac rešpektujem homosexuálov, ale nie je mi po chuti sa pozerať ako sa milujú. Toto mi vadilo asi prvú polhodinu alebo aj trocha slhšie kým som si na to zvykol. Odhliadnuc od toho prvá polovica filmu bola skutočne dobrá, ale potom prišiel nejaký zádrheľ a všetko sa začalo vliecť vždy tie isté scény dookola, pochody, výstupy v televízii a podobne. Keby to Gus Van Sant trochu upravil, skrátil tak by to bolo určite lepšie. Sean Penn hrá samozrejme výborne. Hlbšie stopy to vo mne nezanechalo, ale ajtak to nieje zlý film. Dobré ***.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Oscarová snímka s veľmi pútavým dejom, ktorý vie Fincher porozprávať veľmi zaujímavo a chytľavo, ale zbytočne je to strašne dlhé. Po technickej stránke a scenáristicky tomu nieje čo vytýkať. Ale na takého Foresta Gumpa to rozhodne nemá.

Gran Torino (2008)

Oh my fucking god! Sorry za slovník, ale po tomto čo som teraz videl, fakt nejde napísať nič iné. Clint Eastwood má teraz sakra dobré obdobie. Najpr príjemný The Changeling a teraz sto krát lepšie toto. Nebudem tu chváliť, že čo všetko bolo dobré lebo všetko bolo výborné! Veľmi krásny príbeh, aj to čo predvádza Clint za kemerou aj pred ňou. Scéna s "čokoládami" patrí už teraz k mojim najobľúbenejším.

Zvrácený (2002)

Geniálna vec, natočená smerom do minulosti kde postupne zisťujeme čo sa stalo. Od začiatku scéna za scénou sú výborné a pôsobia silným dojmom a veľmi realisticky. Taká scéna znásilnenia so statiskou kamerou nemá ani najmenšiu chybičku krásy. Posledné 2 alebo 3 scénky mi prišli už tak ako pes na oko, len aby sa trošku natiahla stopáž. Ale to kľudne odpúšťam, lebo je to fakt silný film s poriadnou myšlienkou. [čas všetko zničí] A ten soundtrack je božský :)