V kůži Johna Malkoviche (1999)

Prvá hodina je fakt geniálna. Dej má celkom rýchly spád ale ku koncu je to trochu naťahované, aspoň mne to tak prišlo lebo som sa už začal nudiť. Výborný John Cusack ako aj všetci ostatní herci. Veľmi zaujímavý nápad a ja mám surrealizmus rád tak ma to veľmi potešilo. Čo ma ešte uchvátilo je perfektný scenár. Čo človek neurobí kvôli láske, ktorá mu nieje v skutočnom živote opätovaná.

Rallye smrti (2008)

Bol som veľmi zvedavý, že čo pán Paul W.S. Anderson nám prinesie po nie príliš úspešnom filme Alien vs Predator, ale celkom milo ma prekvapil. Pôvodný film som bohužiaľ nevidel takže neviem to porovnať s týmto remakeom. Nečakal som od toho nič seriózne len poriadnu akciu v závodoch na život a na smrť. A presne to som aj dostal. Po nie dlhom začiatku, čiže žadne zbytočné naťahovanie, sa dostávame na Rallye a to nie len tak hocijaké, ale na Rallye, z ktorého prežije len jeden človek. V podstate do konca filmu je poriadna akcia, až na pár tmavších miest. Dej je predvídateľný od prvej minúty, ale tu nejde o dej, ako o formu a tá je výborná.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Film, ktorý natočil môj obľúbenec Zack Snyder ani nemohol dopadnúť horšie ako na 5 hviezdičiek. A už vôbec nie ak si zobral pod palec spracovanie komiksu od Franka Millera. 300 je vizuálne úplne geniálny film, ktorému podľa mňa chýba k dokonalosti málo. Má výborný príbeh, dobre zahraté postavy, dobré masky a najmä nádhernú vizualizáciu na modrom a zelenom plátne. Trošku mrzia niektoré zbytočné dialógy, ktoré sa v podstate opakovali, ale to sa dá ospravedlniť lebo aj napriek tomu som sa vôbec nenudil.

Ilsa: vlčice SS (1975)

Určite veľmi zaujímavý film v dobe, v ktorej bol natočený, ale teraz to je celkom o ničom. Nechýbala krv ani sex, ale nebolo tam toho za tak veľa. Úplne zbytočné dialógy, plytkých hereckých výkonov. Mohlo tam byť namiesto toho určite viac mučivých scén. Vlastne ani neviem čo chcel dať režisér v tomto filme do popredia, keď mne to pripadalo tak, že nám ukázal z každého rožku trošku. Ako keby mučenie bolo na druhom mieste lebo ho ani poriadne neukazovali. Ale čo teda bolo na tom prvom? Tak to fakt netuším. Ešte by som mal výhradu k farbe krvi, ktorá sa na ňu ani len trochu nepodobala a atmosféra tam fakt úplne chýbala. Ale ináč napriek tomu všetkému to nebolo až také horzné. Niektoré scény sú brutálne pekné a Dyanne Thorne nieje tiež na zahodenie.

Requiem za sen (2000)

Páni ta atmosféra je fakt brutálna. Milujem tento film videl som ho už asi 5 krát a stále som mal na konci rovnaké pocity depresie. Skvelé pomalé gradovanie príbehu a stredanie dvoch dejov, z ktorých sú obidva veľmi zaujímavé ako aj detailné zábery (na tabletky, drogy) ukazujú ako veľmi je Darren Aronofsky talentovaný filmár. A ten koniec je proste ...wau.