Špatnej polda (2009)

No ja som videl aj originál s Harvey Keitelom. A mňa veľmi neočaril pôvodný Bad Lieutenant, ale ten film mal niečo do seba. Už určite len kvôli famóznemu výkonu Harveyho Keitla a réžii Abela Ferraru. A okrem iného aj kvôli ratingu NC-17, ktorý nájdeme len pri malom množstve filmov. A na remake som sa celkom tešil a mal som vysoké očakávania. Tie sa mi síce nenaplnili, ale ani som nebol veľmi sklamaný. The Bad Lieutenant drží nad vodou celý čas výkon Nicolasa Cagea. Neveril som mu, že by to dokázal zahrať takto dobre, ale Nicolas po páru zlých filmov sa dostáva podľa mňa znova na výslnie. Začalo to filmom Knowing cez tento film a bude to pokračovať v Kick-Ass a The Sorcerer's Apprentice. Ale späť k filmu. Scenár je celkom dobrý, ale najviac mi vadila réžia. Tá ide presne podľa vyšľapaných chodníčkov, nič nové neprináša, žiadne čo i len malé experimentovanie, ide presne podľa scenára a tak mi to pripadalo trošku plytko. Nebyť tak Cagea, ale nejakého neznámeho herca bez skúseností tak by tento film mohol dopadnúť oveľa horšie. Ja sa zľutujem, chcel som tomu dať 3 * ale nakoniec som sa rozhodol pre slabšie 4 *.

Eros (2004)

Antonioni - ** / Soderbergh - *** / Wong Kar-wai - **** = ***

Kimssi pyoryugi (2009)

Tu nemá význam niečo písať toto treba vidieť. Skutočne magický zážitok :)

Lady Ninja (2009)

Tak mne toto vyložene nesadlo. S bratmi Raging Phoenix a Chocolate sa toto nemôže rovnať. Neviem čím to je, ale mne sa čínske martial arts filmy nikdy nepáčili. A thajci práve naopak ma stále ešte dokonca prekvapujú. Tak by som to zhrnul, že čo sa mi konkrétne nepáčilo a to bola pre mňa absolútne nesympatická hlavná postava, ktorá sa s takou JeeJa Yanin nemôže porovnávať. Po druhé nedostatočná motivácia hlavnej postavy. Ja viem, že ono to tak v béčkových filmoch a všeobecne býva, ale tu som sa nad tým skutočne zamýšľal, že prečo chce tak veľmi nájsť svojho bosa. A po tretie čo mi najviac vadilo to boli konkrétne martial arts bojovky. Nedokonalé triky s množstvom strihu už skoro ako v Hollywoode. Skoro vôbec som nemal potešenie s priamych úderov do tela keďže kamera dosť často uhla a bol počuť len zvuk. Tak toľko k tomu. A možno som bol len veľmi unavený keď som to pozeral o druhej ráno na Vianoce a preto sa mi to tak nepáčilo :)

Grotesque (2009)

Tak toto teda bolo niečo! Čakal som možno všetko , ale určite nie to, že skoro celý film sa bude odohrávať v mučiarni a budú sa mučiť naše dve obete od začiatku do konca. Toto je proste pure torture! A aby toho ešte nebolo málo, tak dokonca to má aj akú takú myšlienku. Je človek ochotný zomrieť pre ženu, ktorú pozná možno jeden deň? Je to skutočne ťažké rozhodnutie keď ste pripútaný na mučiacej doske a viete, že smrť sa blíži. Tento film obsahuje veľmi kruté fyzické a psychické týranie na oboch osobách, sexuálne znásilnenie ženy aj !muža! . A dokonca čo pokladám za veľké plus a čo som ešte nevidel takto kontrastne podané, je to, že náš psychicky narušený perverzák obe obete začal liečiť a povedal im, že budú prepustené. Dal im takú nádej na nový život a viacmenej istotu, že sa to pre nich už skončilo. Opäť mali sny a vyzerali celkom šťastný keď boli spolu. Ale príde ďalšie ráno a opäť sa budia na mučiacej doske... Gore efekty niesú nič extra, ale sú na celkom slušnej úrovni. Aj to ma potešilo, že nie všetko ide na kameru. Ale nakoniec niečo mi v tom filme chýbalo. Skúšal som sa zamýšľať nad tým čo to asi mohlo byť a napadlo ma len to, že mohol ich mučiť trošku viac. Spraví jednu masakrálnu vec a potom dlho čakáme na ďalšiu. Malo to ísť do väčších extrémov a bolo by to aj za plný počet. Ale inak odporúčam len pre exploitation, torture porn fanúšikov. Normálny ľudia by to asi ťažko vydýchavali.

Pokrevní bratři (1999)

Tak toto je teda ultimátna nálož! Niečo také som ozaj nečakal. Okamžite od začiatku začala u mňa filmová extáza, ktorú som už dlho nezažil. Aj na druhý deň sa mi plno scén vybavuje v mysli a neviem na to prestať myslieť. Má to vážne úžasný a vtipný scenár aj všetky postavy, najmä keď niektorí prichádzajú o nervy. Neviem to vyjadriť slovami ako som s týmto filmom spokojný.

Jija deu suay doo (2009)

Po výbornom filme Chocolate, prichádza taktiež veľmi výborný film Raging Phoenix. Na konci absulute guilty martial arts pleasure. Dej bol podľa mňa celkom zaujímavý, aj keď trochu nevýrazný. Samozrejme tu boli niektoré veci, ktoré mi vadili, ale tie sú pre celkový dojem úplne nepodstatné. Ja som si to užil a som maximálne spokojný.

Symptom Pandorum (2009)

Buhužiaľ, ale je to veľké sklamanie. Na tento film som sa tešil už dávno, už odkedy vyšli prvé fotky alebo trailer. A teraz je konečne tu a nedopadlo to vôbec podľa mojich predstáv. Nemám rád filmy, kde sa atmosféra vytvára len pomocou tmy a nejakých zvukov. Toto na mňa neplatí. Nedokázal som sa stotožniť s hlavnou postavou a tak mi prišiel tento film, taký, prázdny. Mal som dokonca aj problém to dopozerať do konca.

Ovládací panel
4 body