G04T

G04T

Jméno Příjmení

okres Praha
Giallo, nazisploitation, carsploitation, poliziotteschi, italský gotický horory

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 21.10.2020  22:05

Tenhle film má jednoduchý poselství - poukázat na to, jak je tento svět sobeckej, jak lidi využívají ostatní za účelem osobního zisku, jak se člověk přetvařuje a vědomě dělá ty největší hnusy jen aby docílil svého cíle a potom se radostně jen směje nad úspěchem. Polselli vkládal do svých scénářů vždy trochu filozofie. Tohle rozhodně není dokonalý giallo. Rozhodně to není horor, je to thriller. Má tu správnou trhillerovou atmosféru. Svým způsobem se tohle giallo dost podobá těm Lenziho (69-70, přetvářky, intriky, finanční motiv, nečekaný někdy až nelogický zvraty), bohužel jsem ale koukal jen s anglickými titulky, takže jsem nepochytil úplně vše. Nebudu psát ani o čem to je, protože bez vyzrazení celýho děje a jeho konce byste to nemohli pochopit.

• 20.10.2020  22:28

Tak tenhle film mě fakt zklamal na plný čáře. Od mejch oblíbenejch uživatelů to má nasázený skvělý hodnocení, tak jsem čekal nějakej masakr,jak je v názvu, ale žádnej masakr se nekonal. Žádný znásilnění. De Selle to vlastně nevadilo, že se vyspala úplně s cizím chlapem (bodejť by jo, ta ani netají svou promiskuitu před svou sestrou). Začátek vypadá fakt slibně (potencionální záporák v podání Joe Dallesandra utíká z vězení, zabíjí, krade a to všecho pro to, aby mohl získat zpět svých 300 milion italských lir), jenže pak je to hrozná nuda, kde se nic neděje. Jasně - nahoty je tu dost, ale nějakej bobr dneska už dávno nikoho nezajímá, promiň Lorraine. Kdyby scénář psal někdo zručnější než byl Di Leo, mohlo to dopadnout mnohem líp. Scénář nedal prostor záporákovi, prostě nikomu. Nuda a šeď. Vždy to vypadá, že k něčemu má za chvíli dojít a pak hovno. A takhle to bylo po celou dobu. Nechápu jak tohle někdo může hodnotit kladně. Masakr se děje vlastně až na konci. Dohromady trvá tak půl minuty. Fakt škoda, záporák má potenciál (napsanej je špatně, ale zahranej skvěle).

• 20.10.2020  20:20

Jeden z nejlepších rape and revenge filmů který jsem kdy viděl. Konec výbornej. Všechno skvělý. Absolutní spokojenost.

• 18.10.2020  11:54

Ještě o stupeň lepší než původní film. Arizona v podání Gemmy byl spíš optimista a tady v podání Steffena mi přijde Arizona jako realista. Plus si myslím, že Steffen je mnohem výraznější v roli Arizony než Gemma. Taky je tenhle film víc násilnej. Hudba sice není nijak extra dobrá, za to kamera a herci supr. Upřímně jsou tu i lepší přestřelky ve srovnání s původní Arizonou.

• 17.10.2020  10:22

Dobrá pocta R&R Exploitation filmům 70. let. Ale rozhodně ne ta nejlepší. Tenhle film strašně sráží ten do očí bijící amatérismus, škoda. Většinou vše působí komicky a to se mi zrovna k žánru Rape and Revenge nehodí. Ale pomsta se povedla, mačeta v prdeli byla z tohodle filmu nejlepší :D. Celkově to vidím tak mezi 3-4, ale jelikož znásilnění nebylo fakt nic extra a herecký výkony jsou fakt příšerný, dám tři.

• 16.10.2020  09:12
    Avenged (2013)

Ty vole to byla píčovina. To, že tenhle film popírá sociální darwinismus mi ještě tak nevadí, ale úplně z něj srší, že za vše špatný může bílej heterosexuální muž. Negr + hluchoněmá otravná držka (ta byla fakt na pěst) je jeden z nejdebilnejsich párů co jsem ve filmu viděl. Fakt sračka. Už od scény, kde bílý pronásledujou indiány jsem věděl, že to bude shit.

• 13.10.2020  22:27

Nějaký očekávání jsem měl. Čekal jsem, že to bude blbost a hlavně nuda. Ani jedno to nebylo. A o to víc jsem z tohodle projektu šťastnej. Svým způsobem je to vlastně válečný drama. Vynikající vyobrazení demoralizace všech (ne jen milic). Všichni jsou unavení, vyčerpaní a demoralizovaní válkou, že konaj tak, jak by vůbec nekonali, kdyby válka nebyla. Válka člověka změní. Gore (který je mimořádně skvělý, je ho tu docela dost a z tohodle filmu se mi líbilo nejvíc) je pouze ochucení a ukázka ještě většího hnusu války. Finální scéna, kde Anděla maže svou krev na ksicht vůdce (?) milic je úchvatná. Vlastně mu tímto ukazuje a vrací vše, co on udělal ostatním.

• 8.10.2020  23:26
    American Mary (2012)

Jedna z největších píčovin, který jsem kdy viděl. O čem tohle kurva bylo? Ta hlavní herečka mě neskutečně srala, ta kráva si hrála na něco co fakt není. Strašně dementní humor. Woman Power propaganda, kde na konci zemře ta píča ještě jako hrdinka. Hnusila se mi, nesympatická pizda. Hodina a půl mektání o hovnech,bezvýznamný slova a postavy. Chovala se jak kurva a pak se diví že ji někdo znásilní. Scény skoro až misandrijní jsem už fakt nedával. Hnus, odpad a špína, která nikdy neměla spatřit světlo světa.

• 28.9.2020  14:24
    Pasťák (1968)

Po všech stránkách je to úžasný umělecký, autentický a syrový dílo. Na tomhle snímku se mi nejvíc líbila hudba. Prostě skvost! Konec na tu dobu a na naše poměry dost brutální (což je ovšem jen a jen dobře). Některý chovanci jsou prostě nenapravitelný a je dobře že tenhle film to takhle výtečně ukázal. Ale přes tohle všechno mi to prostě na těch 5 nesedí a to pro to, že chovanci vypadaj tak o 10 let starší než Vyskočil. Ale i tak si myslím že se jedná o jeden z nejlepších československejch filmů vůbec.

• 27.9.2020  07:36

Je to píčovina (a fakt velká), ale nenudilo mě to. Pořád se něco děje. Vubec nevím o co tam šlo a myslím že to ani není tak podstatný. Spíš by se z toho dala udělat skvělá hra než film.

• 16.9.2020  21:27

Tak, milé děti, co tímto chtěl básník říci? Nevíte? No, já taky ne.

• 2.9.2020  19:52
    Vladimir 518 & Martin Svátek: Planeta Praha (hudební videoklip) (2013)

Teplý a trapný hovno, ktery je pro mě zajímavý jenom tím, ze se v textu zmíní i tahle močka o Filipu Vávrovi.

• 30.8.2020  10:56
    Dodávka (2012)

Neskutečná debilita bez atmosféry, u který umím ocenit jenom gore a pár vtipnejch scén. Jako vyloženě mě to nenudilo, ale tu třetí dát prostě nemůžu za tu nulovou atmosféru a napětí.

• 29.8.2020  10:49
    Stopař (1986)

Začátek sliboval fakt hodně, jenže potom kvalita tohodle filmu postupně klesala. Rozhodně to není horor, je to thriller. Hauer je magor a pro tuhle roli jako stvořenej. Ale scény, kde zrovna nebyl, mi přišly tzv. "bez šťávy". Další problém Stopaře je, že je to strašně předvídatelný. Po celou dobu sledování jsem většinou věděl, co se stane v dalších pár minutách. Bohužel je tenhle film strašný klišé (např. vězeň usne, probudí se, je otevřená cela a najde všude na policejní stanici mrtvý fízly), a taky je to strašně nelogický. Ale po většinu času napínavý a akční, "carsploitation" scény se fakt povedly! Ale rozhodně to není dokonalej thriller.

• 27.8.2020  00:13

Nejlepší carsploitation horor!!!

• 26.8.2020  22:34
    Delirium (1972)

Ačkoli atypický, tak velmi kvalitní giallo obohacený troškou zvrhlosti, ale ne tolik, jako u jinejch Polselliho snímků. Hargitay je skvělej psychouš, fakt dobrá volba herce pro tuhle roli. Neskutečně mě srala postava hlídače, přál jsem mu aby chcíp. Konec byl docela wtf, takovouhle pointu jsem nečekal (nebo spíš jsem nehádal, kdo bude vrah, prostě se nechám vždycky překvapit). Motiv je láska, žárlivost, sobectví a závist. Upřímně - čekal jsem ještě malinko víc, ale nemůžu říct, že by mě Delirium zklamalo. Atmosféru má, napětí též, hudba supr a samozřejmě.. rukaviceeee! Na Polselliho ale až moc "normální" film.

• 25.8.2020  21:30

Nejlepší poliziotteschi, který jsem kdy viděl. A taky zatím nejlepší Di Leův film (viděl jsem tři).

• 25.8.2020  11:19
    The Young Racers (1963)

Divím se, že jsem to vůbec dokoukal. Můj první a doufám že poslední Corman. Kurevská nuda!

• 24.8.2020  23:38
    Mania (1974)

MASAKR! Další Pollseliho zvrácenej majstrštyk! Přesně jak napsal pepua - normální tam není nic a nikdo! Todle nejde jinak popsat, to se musí prostě vidět.

• 24.8.2020  18:02
    Yellow (2006)

Vynikající giallo kraťas! Film je věnován Mariu Bavovi - otci tohoto žánru. Skvělá atmosféra, argentovský barvy a samozřejmě psychopat, kterej pozval holku na rande, jenže se to nějak celý zvrtne (asi tušíte co se stane). Většina filmů jako pocta giallu v druhým tisíceletí stojí fakt za hovno, ale todle mi sedlo! Jenom škoda, že ta holka vůbec neumí hrát.

• 24.8.2020  17:37
    Nightmares (1980)

Ale jo, v pohodě horor. Místy skvělá atmosféra, i když bylo by dobrý, kdyby tu bylo víc lekaček. Odhalení toho, kdo vraždí je neskutečně jednoduchý. To by uhád i dement. Ale cením snahu navázat na, v době natočení tohodle filmu, polomrtvý žánr giallo. Velkým minusem je taky to, že všechny vraždy vypadaj úplně stejně. A taky že to má dost nudnejch pasáží. Humor je tu zcela trapnej. Hlavní hrdinka silně nesympatická. Flipnic: Já bych se rozhodně nevsadil, že jde o Itálii. Italové mají úplně jinej styl. A je to spíš slasher než giallo. Ale prvky gialla tam rozhodně jsou. A rozhodně to není "zvrácený krutý horor"!!

• 23.8.2020  11:07

Předem bych začal tim, že naprosto chápu zdejší hodnocení a vlastně se i divím, že tenhle film není v černým. Nic jsem od toho nečekal, ale to, co jsem dostal, mě absolutně posadilo na prdel. Polselli naprosto nic neřeší a dává volnej průběh svý zvrhlosti! Z filmařskýho hlediska naprosto nepřijatelný. Střih jak od ožraly, scény na sebe nenavzaujou, dějová linie neexistuje. Za to to má ale atmosféru, i když místy taky chybí. Tohle není horor, tohle je nemocnej a zlej film. Jeden z nejdivnějších, snad i nejdivnější počin co jsem kdy viděl. Polselli byl podle mě fakt narušenej. Třeba kdybych vám pustil jeho režisérskej debut (L'amante del vampiro) a pak todle, absolutně by vás ani nenapadlo, že to točil stejnej režisér. Riti, magie nere e segrete orge nel trecento jsem chtěl nejdřív dát odpad (to byla cca první třetina), jenže postupem jsem se do toho nějak dostal (druhá třetina) a nakonec mě tenhle film fascinoval (poslední třetina). Skvělej úkaz toho, jak vypadá film, kterej točí (pravděpodobně) nemocnej člověk! Bravo Polselli! Strašně mě tenhle tvůrce baví. Už se nemůžu dočkat na Delirium a Maniu.

• 18.8.2020  14:00

Výtečně vyobrazená osoba feťáka a sadisty, poznamenanýho minulostí (chudoba, nepoznání vlastní matky), kterej udělá všechno pro slušnej balík peněz (kupříkladu zabíjení dětí). Milian hraje VÝ-BO-RNĚ! Rozhodně to není nejlepší poliziotteschi, ale v Lenziho filmografii jeden z těch lepších kousků. Škoda, že je to dost předvídatelý. "Ruleta" rozhodně je tím nejlepším, co jsme v tomhle filmu mohli vidět. Jak ale říkám - k nejlepšímu poliziotteschi to má rozhodně daleko. Za mě nejlepší film z tohodle subžánru je rozhodně Dallamanovo Quelli Della Calibro 38.

• 18.8.2020  10:30

Nechápu to hodnocení. Možná jsem jenom nebyl dobře naladěnej na tenhle film, ale mě to kurevsky nudilo. Sídlo nepůsobí vůbec strašidelně, postavy nedokázaly upoutat mou pozornost, příběh nezajímavej, celej tenhle film je jakoby se natočil za dva dny, herci jsou úplně otrávený, ta Laura nebo jak se jmenovala vůbec neumí hrát, to mě fakt sralo to její herectví. Když křičela hrůzou, to bylo tak trapný. Jedině v posledních 20+ minutách jsem se snad jednou lek a asi na chvíli to bylo napínavý. Jinak fakt bída. Gastaldi se tady scénaristicky nepředved, ještě horší je to s režisérem. Konec byl úplně dementní. Rozhodně nejhorší gotickej horor co jsem měl možnost vidět.

• 16.8.2020  13:17

Rozhodně nejde o horor! Tohle je přesná ukázka toho, jak vypadala gialla 60. let. Člověku se při sledování vybaví hned Lenziho Orgasmo (69) a Paranoia (70). Krásná milfka Carroll Baker (Deborah) tvoří se sympaťákem Jeanem Solerem (Marcel) zajímavej pár. Po tom, co mu Phillip (Pistilli) řekne, že je Marcel vrah (může za smrt svý bejvalky Suzanne), zkusí Marcel vypátrat, jestli jeho bejvalka (Galli) opravdu spáchala sebevraždu nebo ji někdo zavraždil. Vztah se s Deborah a Marcelem začne ničit, přičemž se najednou objeví Robert (Hilton), zpočátku se zdá, že je to jen zbytečná postava, jenže se později ukáže, že i on má v tomhle filmu svý místo. Tušil jsem, jak to skončí,takže mě pointa nijak zvlášť nepřekvapila. Nejvíc jsem se těšil na hudbu od Nory Orlandi, jenže ta byla dost nevýrazná. Naopak musím pochválit vynikající kameru Marcela Masiocchiho (Poslední kanibalové). Film nenudí,což je plus, ale čekal jsem něco víc.

• 15.8.2020  21:11
    Romové (1990)

Za ty kecy na konci, kterejm ani autoři dokumentu sami nevěřej nedám tu pátou. Jinak vynikající úkaz toho, jak to vypadalo v Československu v 90. letech. Tu dobu bych chtěl zažít. Hlavně kvůli Orlíku :D

• 15.8.2020  12:31
    7krát3 - Promiň (hudební videoklip) (2019)

On a jemu podobný kreatury se musej vyhladit, doufám, že to jednou přijde.

• 10.8.2020  11:11

Asi nejlepší špageťák kterej jsem zatím viděl. Neviděl jsem jich moc, ale tenhle se mi líbil nejvíc, kupodivu. Dost mě překvapil. Vynikající příběh o mladíkovi, kterej přišel o otce a chce se pomstít těm, který ho zabili. Krásná hudba Nory Orlandi dělá tenhle film ještě víc emotivní (u jedný scény jsem skoro brečel :D). Výtečný přestřelky a ještě výtečnější Lawrence v hlavní roli. Tohle doporučuju úplně všem nadšencům do špaget.

• 8.8.2020  20:42

Cvokhaus měl asi vycházku...

• 8.8.2020  08:37

Tak todle je zatím jedinej film z těch osmi, co jsem od Martina viděl, kterej se mi nelíbil. To byla ale sračka! Hádám, že v tomdle "giallu" se tvůrci snažili napodobit Fulciho styl. No nějak to ale nevyšlo. Nekápla ani kapka krve, červy jsou trapný, o hudbě ani nemluvě (Pater Thomas). Doufal jsem, že hlavní herečka chcípne. Ne že je hnusná, ona je i šíleně nepříjemná a uřvaná, to bylo fakt ušitrhající. Pointa idiotská, celý je to prostě hrozná nuda od začátku do konce. 1 hvězdu za pár lekaček, ale to taky nebyla žádná sláva.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17