Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Krátkometrážní
  • Komedie

plakát

Tažní ptáci (1983) (TV film)

Po průměrnym a naprosto nadhodnocenym filmu Ikarův pád jsem dnes viděl tuto pecku a pořád jsem v divnym psychickym rozpoložení. Paralela s tažnými ptáky, kteří letí od svých problémů a za lepšími časy je naprosto vynikající. Nejlepší je v tomto filmu samozřejmě Vlastimil Brodský v jeho roli Fendrycha, člověka, kterej rezignoval na normální život a kterej věří, že i on dokáže odletět od svých problémů. Je v něm vidět smutek a vzdávání se všemu a všem, protože už to dál neunese. Hororově smutná hudba je pro atmosféru této inscenace klíčová. František Filip byl vynikající režisér a Jiří Hubač bezpochyby náš nejlepší scenárista všech dob. Nic tomu nechybí a vám už jen zbývá ocenit tuhle ač smutnou, tak vynikající přehlídku zmařenejch lidskejch osudů.

plakát

Hodina klavíru (2007) (TV film)

Z dua Zelenka a Hubač vždycky vyleze koukatelnej film. Vysoký plus tohodle filmu je to, že nenudí, ačkoli se tu neděje nějaký příliš velký drama (což je ale samozřejmě veliká chyba, proto jen ty 3 hvězdy). Musím vyzdvihnout hlavně kameru a charakter Bolka Polívky, ale ostatní postavy se chovaly docela nelogicky vzhledem k situacím, který prožívaly. Po většinu času je film celkem smutnej, i když se najde docela hodně vtipnejch momentů. Tohle není film o nešťastný lásce, ale hlavně o přátelství.

plakát

Hřbitov pro cizince (1991) (TV film)

Vynikající drama o poúnorových společenských přeměnách. Škoda, že filmů o konci 40. let je zatraceně málo. Viděno 21.6. 2021, jako připomenutí 72 let od popravy generála Heliodora Píky. Tohle už se nikdy nesmí opakovat.

plakát

Like House (2021) (TV pořad) odpad!

Odpad bez milosti a ani jsem to neviděl. Influenceři všech zemí, vyližte si prdel, vy píče!

plakát

DISSCAST (2020) (TV pořad) odpad!

Moderátor je neskutečně otravná píča. Tohle nikdy nemělo vzniknout.

Pasiáns (1969) (TV film)

Snad bude stačit když napíšu, že tohle dílo je na úrovni Spalovače mrtvol...

plakát

Podezření (1970) (TV film)

Tak tohle byla paráda. Landovský v klobouku vypadá jak mafián :-o. Typicky se v tomto filmu najde socialistická propaganda, v tomto případě očividný kolektivismus. Psychický deptání Brodskýho bylo naprosto geniální. Skvělej scénář, režie, hudba i kamera a samozřejmě herci, kterejm korunuje Hrušínský. Prakticky neznámej režisér Jan Matějovský vytvořil vynikající drama, ovšem s velkou porcí thrilleru, což je typický pro přelom 60. a 70. let co se týče československý kinematografie. Opravdu vynikající dílo!

plakát

Hovory Kalousek Soukup (2021) (TV pořad) odpad!

Jestli to hovado Soukup a zrůda Kalousek trollí, tak je to mistrovský dílo

plakát

Drácula contra Frankenstein (1972)

Zajímavej film. Ne úplně dobrej, ale zajímavej. Mluví se v něm minimálně, zato je však obohacen různejma strašidelnejma zvukama a hlavně to se mi líbilo. Hudba mistra Nicolaie se sem skvěle hodí. Abych řekl pravdu, nemyslím si, že Franco úplně věděl co točil. Přijde mi, že nejen film je zmatenej, ale i Franco sám. Příběh je jasnej - jeden magor chce, aby na zemi zavládla temnota a terror a proto stvoří Frankensteina a Draculu. Exteriéry i interiéry byly fakt pěkný, jenže se daly mnohem líp využít. To by u toho ale nesměl stát Franco. Nejvíc mě srali ty cikáni, ty tam byli fakt k hovnu (což je klasika :)).