Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Krátkometrážní
  • Komedie

plakát

Perníkový táta (2008) (seriál)

Nejlepší na tomhle seriálu je, že vlastně nevíte komu máte fandit. Genialita sama.

plakát

UDG - Hvězdář (2007) (hudební videoklip)

Včera večer jsem si ji po letech pustil ani nevim pořádně proč, a už od první vteřiny se na mě valily neskutečné pocity nostalgie na časy, kdy jsem tuto píseň slýchával vždy jednou za rok v noci u ohně od člověka, ke kterému jsem měl skvělý vztah. Teď už je vše jinak ale píseň má furt v sobě něco, co nedokážu popsat... Prostě výborné

plakát

Harlej - Když chválíme, tak vás! (2005) (koncert)

Harlej jsem poslouchal asi dva roky zpátky a teď se k nim pomalu vracim. Když se zaposlouchám do jejich songů tak si říkám, že v době Šafránka to byla asi nejvíc nedoceněná kapela u nás.

plakát

Perníkový táta - Už zase (2010) (epizoda)

Nevim jestli to byl původní záměr, ale třetí série je zatím velmi dobrým argumentem proti feminismu :).

Mia a já (2011) (seriál)

Toto je pro mě totální nostalgie. S jistotou mohu říct, že třetí sérii jsem už neviděl, protože jsem tento fantastický seriál sledoval primárně když jsem byl hodně malej. Každopádně mám na něj skvělé vzpomínky a dokonce si vzpomínám že jsem chtěl v takovém světě žít :D Nebo že když mi táta zakázal na pár hodin televizi, zrovna v čas, kdy běžela Mia, byl jsem hrozně zkleslej 🤣 Měl jsem skoro až závislost na tom :). Někdy plánuju zkouknout alespoň pár dílů znova, čistě z nostalgických důvodů :))

plakát

Kuratorium (2022) (TV film)

Velké překvapení. Jelikož to vysílala státní televize, čekal jsem, že tam bude mnoho propagandy a opak je pravdou. Tento dokument je naprosto objektivní a hlavně skvěle zpracován. O kuratoriu vim už delší dobu, ale vždy mě zajímalo, jak na to dnes pohlíží ti, kteří v něm byli a tento dokument mi nejen toto zprostředkoval. Nejvíce si ale cením Milana Nakonečného, který narozdíl od dnešních demokratů a bolševiků nezkresluje fakta o Třetí říši. Dosud neznámé záběry z výcviku mládeže nebo neznámé projevy neznámých instruktorů a kolorované fotografie (taková třešnička na dortu) poslouží jako dobrý prostředek na to udělat si vlastní názor na toto období našich dějin.

Reefer Madness (1936)

Čekal jsem, že se aspoň zasměju nad demencí tohodle filmu, ale bylo to spíš nudný a trapný. Hodně špatnej exploitation. Jednu hvězdu dávám ale zhulenýmu pianistovi :D. Každopádně když srovnám tuhle prolhanou sračku a naše bolševický filmy z padesátejch let, nenajdu rozdíl.

plakát

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Teď právě poslouchám soundtrack a nedá mi to, ale musim říct, že tohle je jeden z mála romantických filmů, co mě opravdu dostal a jeden z mála co mě opravdu rozbrečel.

plakát

Prokletí domu Hajnů (1988)

Za komoušů u nás moc hororů nevznikalo, o to víc jsem rád, že Jiří Svoboda natočil takovouhle pecku. Viděl jsem adaptaci i z šedesátých let, a musím říct, že Prokletí domu Hajnů by se s ní skoro dalo rovnat. Do dokonalosti tomu ještě něco chybí, ale v podstatě tu s ničím nemám problém. Když jsem slyšel hudbu, hned jsem si vzpomněl na filmy Lucia Fulciho nebo Lamberta Bavy. Kameraman Smutný je zodpovědnej za navození strašidelný atmosféry, neboť kamera je furt na blízku, někdy až úplně u obličeje samotných herců, tím pádem to vypadá, jako by zlo bylo furt přítomno. Zajímavý je, že jak v této, tak v adaptaci od Jiřího Bělky hráli Cyrila oba mí oblíbený herci (Rudolf Hrušínský v první, a Petr Čepek v této). Těžko říct, kdo je lepší, každopádně je tam rozdíl v tom, že Hrušínský působí opravdu jako nemocný a zahrál to fenomenálně, kdežto Čepek, který to také zahrál skvěle, působí opravdu strašidelně až perverzně. Skvělý výběr pro roli. Spoiler: Kolevská, jakmile zešílela, mě strašně srala, byla opravdu otravná, ale to znamená, že to zahrála skvěle. Slovenský herec Emil Horváth si to taky dal na jedničku. Nejvíc mě srala ale ta stará Bába, doufal jsem, že chcípne! Někdy si musím přečíst Neviditelného. Jiřímu Svobodovi se musí nechat, že je to filmový mistr.

Ovládací panel
2 body