• Krátkometrážní

Živí mrtví - Na stopě (2020) (epizoda)

Až na tu Lydii, která se tam objevila jako na zavolanou tak překvapivě hodně dobrý.

Hrůza na jevišti (1987)

Až na dvě hovadiny (nechci spoilovat.. a nebo víte co? Nasere si! - vrah odněkud utekl hodně rychle... Totiž soudím podle toho, že ten, koho vezli na nosítkách byl ten vrah. A za druhý - když to dostal přímo mezi oči.. neměl by náhodou umřít?) je tohle jedna z nejlepších osmdesátkovejch záležitostí. Proč nazývat Fulciho Otcem goreu, když můžete Soaviho? =)

Bez motivu (1971)

Francouzský starý kriminálky mám rád, ale tohle byla kurevská prázdná nuda. Všechny postavy byly strašně nudný a tempo filmu je víc než hrozný. Po hodině filmu nešel zvuk tak jsem to ani nedokoukal, ale nelituju toho.. Stahovat to znova nebudu. Jednu hvězdu dávám asi proto, že mě film nenasral zas tak, abych kvůli tomu musel dávat odpad. P.S. giallo to rozhodně není.

Velký strach (1976)

Celkem v pohodě giallo, které neurazí ani nějak větším způsobem neosloví. Ale rozhodně scéna s tygrem nebyla úplně k zahození. Mohlo být zobrazováno víc vražd a krve plus konec mě vůbec nebavil. Myslím, že film chtěl vyjádřit, že i lidi na vysokých místech jsou svině a každý by se měl prošetřovat.

Trauma (1993)

Film se zaobírá tématem pomsta a láska ke svému dítěti. Ptá se diváka, zda se pomsta vyplatí a nebo ne, do jaké míry můžeme překročit hranice a jestli vůbec nějaké hranice překročit můžeme. Skvělý psychadelický horor, kterému chybělo pouze víc krve a dal bych 5 hvězd. Skvělý Argento, který vám nesmí uniknout, pokud máte rádi giallo.

Dracula Daria Argenta (2012)

Argentova senilita se na tomhle projektu silně podepsala. Bohužel.. je mi líto, že to říkám, ale Argento by se měl na to už vysrat.

Armáda démonů: Matka slz (2007)

Co se tady v tomhle filmu rozhodně Argentovi nedá upřít je fakt, že dobrou atmosféru umí vytvořit i ve svejch 67 letech. Já pořádně nevím ani jak mám tenhle film hodnotit. Je rozhodně zvláštní a jedinečný. Něco podobného jsem nikdy neviděl. Fantasy nesnáším, démonické kokotiny taky ne, ale tady mi to nějakým záhadným způsobem vůbec nevadilo. Argento prostě umí... Úžasný gore (A FAKT SKVĚLÝ!), lekačky skvělý, atmosféra celkově v pohodě, i když někdy jsem se nudil a to je taky důvod, proč strhávám hvězdu a další důvod je takovej, že tady bylo plno pičovin jako např. vyhození mobilu z okna aby ty dvě čajky náhodou nevystopoval démon. To byla třeba kravina, ale jinak je tenhle film fakt crazy a je to taková sonda do zvrácený mysli Argenta, kterou projevil dost dobře jak v režii tak i ve scénáři.

Inferno (1980)

Lepší než suspiria? Hovno. Ano, má to skvělou atmosféru (když nepočítám konec). Ano, má to skvělý gore. Ano, je to krásně natočeno, ALE! - vlastně jsem vůbec nevěděl o čem to je plus konec byl úplně dojebanej a to s tím kostlivcem byla docela sračka k popukání ale jinak good job, Argento. Napínal jsi mě po celou dobu a bavil jsem se, takže ti dám 3 hvězdy.

Děs v opeře (1987)

Argento si ve svých filmech hodně zakládá na vizuální stránce a tady, nebo třeba u Suspirie je to hodně vidět. Atmosféra skvělá, soundtrack taky, kamera jakbysmet. Celej tenhle film působí hodně umělecky. Konec jsem čekal lepší, nebyla to žádná hitparáda, ale zase to nebylo tak otřesný, abych kvůli tomu musel ubírat hvězdu. Co mě docela sralo byla angličtina herců, na kterou tu hodně lidí upozorňuje. To docela trhalo uši, ale dá se to překousnout. Co mě ale štvalo fakt asi nejvíc byla metalová (nebo něco podobnýho, sorry, v tomhle oboru se úplně nepohybuju) hudba při scénách, kde by se hodila třeba ta, která byla v závěrečných titulkach. Celej ten metal strašně moc ubírá na kvalitě filmu, na atmosféře, a také z celkového dojmu z filmu jako celku. Potom další věc co mě stvala byla taková, že jsme hned měli možnost vidět hlavní postavu a vlastně vo ní vůbec nic po celej film nevíme, jen to, že ji chce někdo zabít a ani o nějakejch vedlejších postavách nevíme skoro nic, prostě minimum. Taky by mě zajímal motiv vraha. Jasně (SPOILER) - říká něco o mámě Betty, ale jinak se o žádný mámě Betty nezmíní ani jednou. Je to takový neúplný. Rozhodně to není špatný, fanoušek italskejch klasik by to měl rozhodně vidět