Zumongar

Jan Richter

okres Brno

<< předchozí 1 2 3
    • 19.10.2017  23:59
    Jeff Dunham: Relative Disaster (TV pořad) (2017)

Upřímně, po několika letech od popularizace Achmeda jsem na Jeffa Dunhama úplně zapomněl, takže o to větší překvapení pro mě bylo najít nové představení na Netflixu. Jeff Dunham mi tentokrát přišel o něco depresivnější jak dříve vzhledem k tomu, že mnohem víc vtipů míří proti své osobě a alespoň jednou za pět minut musí pronést zmínku o tom, že mu je 55 a že má o 18 let mladší (novou) manželku. Celkově však, mimo slabšího Bubbu J, jsem se dobře bavil, obzvlášť závěrečný Peanut mě ubezpečil v tom, že tohle vystoupení si čtyři hvězdy zaslouží.

• 22.4.2017  13:29

Jeden z filmů kategorie „tak hloupé, až je to dobré“. Nebudu zpochybňovat, že velký vliv má i osobní nostalgie. Tak či tak, Haru pobaví i po letech.

• 16.6.2012  22:38
    Helena (TV seriál) (2012)

Nebaví a mám problém se přitom už vůbec jen usmívat. Jakmile Leoš Noha "pjestal tak hezky jíkat J", už ani on nedokáže pořádně pobavit.

• 16.6.2012  22:35

Největší kouzlo z celého tohoto filmu je těch 75 milionů, které ním protekly. Pokud máte svůj život rádi a vážíte si času, který máte... nekoukejte.

• 16.6.2012  22:32
    Signál (2012)

Celý Gogolovský námět považuji za zajímavý, komedii jsem v tom ale nenašel a toho drama není moc zajímavého. Překvapivě se na to dalo koukat až do konce a výsledně se necítím až tak zklamán, možná jen několik rozpačitých dojmů. Výsledně bych to viděl na průměr a malé nesmyslné plus za pár scen s močícím Menzelem... a možná za dechovkové covery dvou skladeb od Nightwork (tepláková souprava a gay). Pravda, u toho jsem se usmál.

• 3.6.2012  13:55
    MM! (TV seriál) (2010)

Dobře šílený námět pro komediální anime, zbytek ale představuje typický nesmyslný průměr, který správný otaku už viděl minimálně 20krát a nemá proto důvod se u MM zastavovat. A nezachrání to ani pokusy o rádobyvtipné parodie na Dragonball s HentaiPower a Hen-tai-ha. 3/5*, očekávaný výsledek mě akorát utvrdil v názoru na průměrnost novějších anime.

• 17.12.2011  01:11
    Abenobaši mahó šótengai (TV seriál) (2002)

Pod komedií si představuji něco jiného, než směsici skoků mezi světy a kupou rádoby vtipů a trapných opakujících se postav (nevím jak vám, ale mně už prostě dívky, které si nesmyslně přijdou do scény poškádlit a zase zdrhnout... příliš nudné). Občas jsem se akorát tak pousmál, ale vážně - ne, děkuji, 13x24 minut šlo strávit lépe.

• 24.7.2011  11:49
    Jú gi ó (TV seriál) (1998)

Původ karetní hry Yu-Gi-Oh! i přes primitivnější děj má své kouzlo. Z téhle doby se ještě vše nemotalo ohledně karet a divák si všimne většího množství her, jako např. Capumon nebo tahové RPG. První polovina seriálu je taková průměrnější, epizody si většinou stojí samy o sobě (až na vyjímky s příchodem Shitennou a Seta Kaiby), navazující díly a větší akce se rozšiřují ke konci seriálu. Tyto díly považuji za nejlepší z celého seriálu. Celý děj mi ale přišel mnohdy přehnaný a nedořešený viz únosy, které poté nikdo neřeší a všichni jsou šťastní. Nu což, je potřeba uznat, že to je seriál pro mladší diváky a nelze od toho očekávat geniální a dokonale promyšlený děj.. hlavně je třeba věřit v sílu přátel a jednoty! :-) Mimochodem: Yu-Gi-Oh! karty v dnešní podobě, jak je můžete znát, se začaly prodávat až rok po odvysílání tohoto seriálu v Japonsku. Proto vám může přijít, že "Duel Monsters" hrají naprosto jinak a jednoduše, tento seriál je základem celé karetní hry. Klasická pravidla jsou od série Duel Monsters z roku 2000. Můžete zde ale i přesto vidět několik karet, které existují i dodnes, jako Blue Eyes White Dragon (zde si ještě můžete vychutnat pocit, že je to nejsilnější karta).

• 7.5.2011  12:24
    Hand Maid May (TV seriál) (2001)

Máme tu vysokoškoláka, který se zajímá o počítače a robotiku. Dále tu máme milou sousedku a dceru domovnice, která za svým kamarádem vysokoškolákem leze po žebříku. Láska? A co když se do toho připlete ještě malá robotka May, která se najednou bezdůvodně objeví v balíku u dveří? /// Toť asi k textu, který by měl nějak navést úvod seriálu, teď s samotnému názoru. První dva až tři díly jsou zábavné, rozvíjí se zde hlavně pohled na samotnou May. Bohužel, dále už pak seriál pokračuje jen stereotypní průměrnou (až podprůměrnou) ecchi šablonou, kde autoři jen přihazují další a další dívky, naprosto nesmyslně a hloupě. Do toho si přičtěte ještě idiota Nanbaru, který po celý seriál jen naprosto otravuje. Za ten hezký start 3*, zbytek si ale zaslouží méně.

• 28.4.2011  17:26

Výprava do světa kresleného mindf*cku, který mi přinesl možná tak ponaučení, že se nevyplatí zamilovat se do "pár" let mrtvé dívky a následně s ní uzavřít krvavý pakt. Hudba je zde do atmosféry opravdu výborně použita, nicméně to je asi tak vše, co zajímavého by se z Cossette dalo vypíchnout. Zbytek tohoto kousku je složen jen z víceméně hůře pochopitelných scén, kde člověk ani neví, co je doopravdy a co ne... krev ale z hlavní postavy cáká všude a pořád.

• 18.3.2011  22:01

Kdyby tam nebyl Donutil, tak se asi unudím k smrti (fanouškům Vladyky se omlouvám, ale tenhle herec mi je odjakživa nesympatický)... čistě za něj si film zaslouží hvězdu, i když si nemusel hrát na takového sprostého drsňáka (Donutil má na to, aby si zachoval pro film tuto image i bez toho, aby nadával kuchaři do ču...).

• 18.3.2011  21:58
    Mahoromatic: Tadaima Okaeri (TV film) (2009)

Krátká vzpomínka na výborný Mahoromatic... není to sice ono, ale zase to není vůbec špatné. Krásně strávená necelá hodinka. :-)

• 18.3.2011  21:57
    DO-RE-MI (TV pořad) (1998)

Taková směs televizní demence, až nad tím člověk nechápe. Na současné noční reprízy při nemožnosti spánku se ale rád dívám a zírám na tu přehlídku hlouposti. Za to dávám symbolicky směšnou hvězdu, jinak to je jasný odpad. Mimochodem, nejtrapnější je vždy naprosto zbytečná porota, která za snahu hodnotí jen 6 6 7 6 7 6 7, ... vždyť víte.

• 18.3.2011  21:55
    Slayers Evolution-R (TV seriál) (2009)

U Revolutionu jsem se chvílemi velmi nudil, nicméně pokračování už překvapilo. Vrací se to lehce do starších kolejí, i když je to bráno vážněji. S celkovým výsledkem jsem spokojen, jen se mi už přestává líbit do klasické přehánění na konci sériích Slayerů. :-) *Spoiler* A upřímně, podle mě by bylo hezčí, kdyby Giga Slave už Lina opravdu nikdy nepoužila... tady ho navíc zakoulila až moc lehkovážně.

• 18.3.2011  21:53
    Death note: Následník (TV film) (2008)

Pokud jste se nedívali na samotný Death Note seriál, na Rewrity/Relighty se rovnou vykašlete, nemá to cenu. Jak řekl Rocky88, je to sestříhané lépe jak první rewrite, nicméně stále se jedná jen o slepeninu dílů pro zpětné zhrnutí. Doporučuji sledovat pouze těm, kteří si chtějí s odstupem času zavzpomínat na Death Note a nechce se jim koukat celý seriál (což je mimochodem můj případ). *Spoiler* Pokud se nepletu a pamatuji si seriál dobře, chybělo tu i mnoho podstatných a zajímavých scén, např. smrt Lightova otce... *Spoiler end*

• 18.3.2011  21:50

Od prvních chvil mi tato OVA naprosto připomněla mé oblíbené komediální anime, Chobits. Nápad je velmi podobný, ne-li skoro totožný. Už jen díky tomu jsem z celého díla měl takový slabší dojem, který vyvrcholil jen v obyčejné klidné drama zaznamenávající jedny prázdniny s malou robotkou. Ale to je vše, výsledně to nemá moc čím nadchnout, překvapit či zaujmout.

• 18.3.2011  21:47
    Samotáři (2000)

Zajímavá komedie, která mě zaujala a vychutnal jsem si ji od začátku do konce... vychvaluji zde hlavně roli Macháčka, která má skvělý nápad i provedení. *Spoiler* Docela mě i překvapil ten "happyend" na konci, ten bych v takovém filmu opravdu nečekal. Dávám 4*, do dokonalosti mi u toho stále něco chybí...

• 13.2.2011  17:08

Jedna z dívek Telecom Maddony se rozhodla, že pomůže klukovi, který má dost delikátní problém. Kdykoliv se vzruší, promění se v ohyzdné zelené monstrum, které by vraždilo na potkání. Nápad sice dosti šílený (možná šíleně dobrý), nicméně ve scénáři už se to při půlhodině projevuje moc jednoduše a trapně. Celkově se ale na to dalo dívat, zajímavý zážitek, jen na můj vkus až moc klidný průběh (čekal bych, že to monstrum natropí trochu více problémů a bude se kvůli němu šířit panika městem).

• 13.2.2011  11:13
    Asura Cryin' 2 (TV seriál) (2009)

Stejná hloupost jako první série (viz. můj komentář k ní), jen k tomu je přidáno skákání mezi světy, resp. "verzemi" světů. Víc jak jednu hvězdu si tahle nesmyslná patlanina opravdu nemůže zasloužit.

• 29.1.2011  13:42

Nápad úvodní epizody a Felicia Day jsou dvě hezké věci z celého seriálu. A to je vše, zbytek je jen smíška neúspěšných pokusů o humor.

• 29.1.2011  13:39
    Player Haters (TV seriál) (2008)

Našly se slabé chvíle, ale objevilo se tu i mnoho povedených situací a nápadů (díl s Pacmanem nejlepší!)... na webseriál vydařené, 4*

• 29.1.2011  13:36
    Asura Cryin' (TV seriál) (2009)

Scénář se snaží být rozmanitý a zahrnout kupu možností, vzniká z toho jen ale nezáživný a hloupý chaos všemožných událostí, které mi postupně přijdou divné. Autoři si skáčou příběhem jak chtějí, jednoduše pokaždé si vymyslí něco, kam nahodí Natsumeho a pár dalších postav s jejich divnými mecha služebníky... bohužel, typický příklad anime posledních let, které nemají diváka vůbec čím zaujmout. Alespoň za jakžtakž animaci dávám 1*, ale každopádně doporučuji se raději podívat po jiném anime a toto nesledovat. ;)

• 17.10.2010  00:34
    Dragon's Heaven (TV film) (1988)

Mnohým určitě bude vadit animace a grafika, podle mě naopak vše tento starší styl zkrášluje. Co se týče příběhu, na samotnou OVA to není špatné, člověk si dívku a Shaiana velmi rychle oblíbí. Za celou dobu jsem se docela dobře bavil, hezký sci-fi zážitek, 4*.

• 28.7.2010  09:19
    Noir (TV seriál) (2001)

Jsem dost zklamán z toho, jak si Noir všichni vychvalují. Obrovské epizodní rozdělení, alias "na tenhle díl si scénáristi vymysleli tohohle záporáka", kromě dvou vyjímek, tu platí neustále. Dívčiny Mireille a Kirika si vždy poradí v až směšně provedených akčních scénách, kdy je patrné, že i elitní protivník musí být absolutní amatér nebo jen jednoduše pořád míři na zdi a objekty za vražedkyněmi. (malý spoil) Ke konci se akorát rozjíždí menší příběh za poznáním Kiriky, jehož konec ale hned poznáte ze začátku, takže nejspíše ani nebudete mít ani nutkání seriál dokoukat. (konec spoilu) Kromě vzpomínek na minulost Mireille je celý seriál dosti nudný, z velké části díky již zmiňovanému epizodnímu rozdělení a slabých akčních scénách. Za zmínku ale rozhodně stojí povedený soundtrack, zde mají autoři u mě plus. Ve výsledku je ale Noir průměr, bohužel. 3*

• 7.7.2010  02:57
    Rosario to Vampire Capu2 (TV seriál) (2008)

Druhá řada ecchi o člověku ve škole monster. Od první série si to kapánek polepšilo, scénář místy není úplně primitivní, za celou sérii jsem se zasmál o několika gagům více jak v první sérii (no... řekněme že v první byly 4 a tady jich mohlo být tak 8). V posledních dvou epizodách si ale seriál získává mírně zvratové a dramatické prostředí, které ale bohužel jen hloupě dělá z mladého Tsukuneho jen většího hrdinu, jenž je milován všemi dívkami. Jinak, do této série byly připsány nové postavy, konkrétně sestra Moky a rodiče jednotlivých Tsukuneho obdivovatelek. Bohužel, i přes nové postavy a mírné zlepšení od první série, stále je to průměr. Tak snad příště... nebo už radši nikdy.

• 22.6.2010  16:19
    Monster (TV seriál) (2004)

Perfektní anime z prostředí Německa a ČSR, které si každý milovník dramat a detektivek určitě vychutná. Velkým překvapením celého seriálu je, že v průběhu 74 epizod se nebudete nudit, budete pohlížet na stálý pokrok v příběhu se zajímavými zápletkami, nad kterými musíte přemýšlet (hlavně v první polovině série). Někomu jen možná nebude vyhovovat velké množství postav, mezi kterými můžete mít později chaos, když seriál nebudete sledovat opravdu pečlivě. ;)

• 22.6.2010  16:16
    Rosario to Vampire (TV seriál) (2008)

A máme tu další ecchi, tentokráte s velkou příměsí fantasy a démonů. Inu, již po pár dílech silně zklamal příběh, který v podstatě je jen na úrovni "pro tento díl jsme vytvořili tohoto záporáka, který je na konci poražen jednou jistou postavou bez jakéhokoliv problému". Ke konci už se to mírně vylepšuje, a tak se dočkáte i něčeho alespoň trochu zajímavého (nepočítám li obrovské množství pantsu shotů v celém seriálu), občas i vtipného a originálního. Ale to je vše, nic víc od R+V nemůžete očekávat, jednoduše další průměrné ecchi...

• 7.6.2010  21:42
    The Guild (TV seriál) (2007)

První a druhá série by si zasloužily 4*, svým stylem určitě mnohé pobaví, hlavně samotné hráče MMORPG. V třetí sérii se ale hodně přiostřuje a nastává kupa šíleně zábavných scén, díky kterým si seriál už zaslouží 5*. The Guild je rozhodně zábavný projekt s dobrým zpracováním, Felicia Day má dobré nápady. :-)

• 29.3.2010  19:46

Další vesmírné anime s moderní 3D grafikou, která mně osobně moc nesedí. I přesto jsem se ale podíval, když už to vyšlo i u nás. První díl TO vypráví příběh o jedné vesmírné stanici, kde se objevuje kapitánka se svoji těžařskou lodí, zaměřenou na tekutý proton. Samozřejmě jedna z teroristických skupin se o této lodi dozvěděla také a chce ji ovládnout a s protony zničit základnu na Měsíci. Začátek i konec trpí na trapnější dojemné scény (i když na konci jsem tam našel i nějaký zajímavý smysl k zajištění), zbytek je vyplněn průměrnou akcí. Pokud se podívám na druhý díl, přesouváme se úplně jinam, do jedné z planet plné "houbovitého života". Zde proti sobě konkuruje Americká a Eurasijská kolonie, každá má svůj názor na chod a využití planety. Problém je, že jeden z amerických vědců se zamiluje do asijské dívenky a je mezi nimi nepřátelská hranice (necítíte v tom inspiraci z Romea a Julie?). Takže souboj kolonií se dostává spíše do pozadí a vepředu je "sci-fi romantika", která samozřejmě nekončí jak jinak, než ubohým happyendem (zde jsem byl opravdu zklamán). Ve výsledku tedy při pohledu na samotné díly a scénář si ode mě TO vyslouží průměrné hodnocení. Sci-fi nadšenci by si ale ještě určitě hvězdičku přidali, jelikož tu místy (hlavně v prvním díle) je poměrně detailně vykreslená vnější stavba základen a raketoplánů. Mě tyto vteřiny ukazování objektů ale nudily.

• 11.3.2010  22:13
    Rande naslepo (TV pořad) (2010)

Námět a celý pořad vskutku (opravdu nečekaně...) trapný, ale dovoluji si dát hvězdu za M. Knora.

<< předchozí 1 2 3