Zumongar

Zumongar

Jan Richter

okres Brno

23 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Hra o trůny (TV seriál) (2011)

 • poster

  Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

 • poster

  Death Note - Zápisník smrti (TV seriál) (2006)

  Když mám Death Note okomentovat slovy, tak řeknu perfektní, geniální, temný. Tyto tři slova vystihují příběh o Yagami Lightovi, který objeví Death Note Shinigami Ryuka. Nastává opravdu perfektní, dokonale promyšlený a nepředvídatelný boj s takzvaným "L", který si u mě získává první místa v arcích po všech anime. Jen je škoda, ke konci nastává trochu zlom a s příchodem Neara a Mella trošku chytlavost upadá, nicméně to stále nebrání perfektnímu a drsnému konci. Do toho všeho vás ještě čeká perfektní hudba a zvuky, v čele pro mne se znělkami od Maximum the Hormone (2. OP a EP). Death Note je rozhodně excelentní záležitost, kterou musí shlédnout každý, kdo se alespoň trochu o anime zajímá... 6/5*

 • poster

  Dr. Horrible's Sing-Along Blog (TV seriál) (2008)

 • poster

  Monster (TV seriál) (2004)

  Perfektní anime z prostředí Německa a ČSR, které si každý milovník dramat a detektivek určitě vychutná. Velkým překvapením celého seriálu je, že v průběhu 74 epizod se nebudete nudit, budete pohlížet na stálý pokrok v příběhu se zajímavými zápletkami, nad kterými musíte přemýšlet (hlavně v první polovině série). Někomu jen možná nebude vyhovovat velké množství postav, mezi kterými můžete mít později chaos, když seriál nebudete sledovat opravdu pečlivě. ;)

 • poster

  Elfen Lied (TV seriál) (2004)

  Jedno z anime, které bych komentoval slovy perfektní. Elfen Lied přináší směs psychologických podivností, ale především divákovi poukazuje na lehkou erotiku spojenou s brutalitou. Věřím, že někomu se taková směs moc nelíbila a proto dal přednost jiným seriálům, ale Elfen Lied podle mě patří ke špičce. 5/5*

 • poster

  Mahoromatic (TV seriál) (2001)

  Šílené anime, které bych ze začátku pojmul i jako trapné, ale hned po druhém díle byl můj názor vyvracen. Zábavná komedie s méně slušným až perverzním humorem, který ale dokáže vyvolat smích a zabavení a hutně dlouhou dobu. Dávám rozhodně 5*.

 • poster

  Slayers - Lina, postrach banditů (TV seriál) (1995)

 • poster

  Chobits (TV seriál) (2002)

  Po nějaké době sledování klasických ecchi a komediálních anime jsem se dopracoval i k Chobits. Musím uznat, že po dlouhé době jsem viděl anime, které si mým pohledem zaslouží jednoznačně 5/5*. Chobits je perfektní smíšenina příběhů robotek - persoconů, komediálního a ecchi stylu, který nemá chybu. Rozhodně doporučuji dál, seriál nabízí divákovi 24 epizod, u kterých jsem se (narozdíl od jiných anime) v žádnou chvíli nenudil.

 • poster

  Šinseiki Evangelion (TV seriál) (1995)

  Evangelion je jedno z těch velmi proměnlivých anime, kdy v průběhu se změní styl anime až v opravdu velké míře. Cca prvních deset epizod vás čekají především operace NERVu, kdy v hlavní roli Shinji Ikari s jednotkou 01 vyhrává a vyhrává. Poté se ale příběh více vyvíjí směrem na smysl toho všeho - minulost postav, jejich názory, Second Impact, první Anděl,... Již od začátku se ale rozhodně jedná o velmi zajímavou a povedenou podívanou, nad kterou jen musíte mít smysl pro mecha sci-fi a taky musíte nad vším přemýšlet, zvlášť v posledních dílech tvořených hlavně mindf*ck stylem. Velké zklamání celého anime je konec, který musel kvůli nedostatku financí GAINAXu být tak zhnusený. Celý konec (poslední dvě epizody) je jen směskou těžce pochopitelných a nesmyslných názorů, samostatně by byly jasným cílem pro vhození do odpadu. Naštěstí ale po dvou letech byl vytvořen End of Evangelion, který vše srozumitelněji (ne však úplně srozumitelně) vysvětlil. Celkové hodnocení 4/5*, snižuji hlavně kvůli konci a mnohokrát zbytečně opakovaných animací (opět v několika posledních dílech).