Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Pro mě je to takových 90%. Hodně příjemné překvapení. Přesně tato část je v knize nudná a je až neuvěřitelné, jak se s tím Yates popral. Osobně mi víc sedí tento ,,detailnější" styl vyprávění, než předchozí výtahové díly, kde bylo opomenuto mnoho důležitých prvků..samozřejmě plných 5 hvězd to není, čtyři hvězdy taky ne...

Orphan (2009)

Zpočátku to vypadalo na hodně povedenou napodobeninu The Omen, až se z toho ke konci vyklubala ,,kruhovina" jak se patří. Ano fungovalo to a napětí gradovalo s tím, jak se Esther vybarvovala. Závěrečné scény byly bravůrně natočené, ovšem to klišé tam bije do očí. Toho se měl scénárista vyvarovat...škoda. Peter Sarsgaard hrál dobře, ale jeho role nikdy nevnímajícího manžela mi chvílemi lezla na nervy...Bez toho a klišoidního závěru by to bylo za plnej. Takhle výborných 85%...P.S.: Pokud mě paměť neklame, atmosféricky se jedná o nejmrazivější thriller horrorového ražení od dob Kruhu...

Půlnoční vlak (2008)

Tohle ne...žádná psychologie postav, absolutně nelogické chování vedlejších hrdinů (hlavně snoubenka). Už vůbec se mi nelíbila ani stylizace kamery a efektů a scénář už vůbec ne (jak mohl hlavní hrdina v mrazírně na jatkách vědět, že se vrah zrovna v tu chvíli sehne, aby se podíval zda uvidí jeho nohy, atd.). Možná je to tím, že před tímto filmem jsem viděl LA přísně tajné, ale víc jak hvězdu si to nezaslouží. Usnout u filmu během mordování se mi ještě nikdy nepodařilo, až teď...

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

To rozporuplný hodnocení chápu, ale pro mě je to výbornej, tak trochu jinej sitcom, u kterýho se pokaždý zasměju. Čtyři hvězdy za seriál a pátá * za Nailse, jakožto mojí nejoblíbenější postavu seriálu. Mit sluhu, tak chci jeho:-)

Policejní odznak (2002) (seriál)

První serie byla za pět, to bez pochyby....ale jak mám ohodnotit druhou, když byla SAKRA lepší, a o moc. Ve druhým dílu se to rozjede způsobem nezastavitelnýho vlaku, kdy cíl je zatracení:-). Welcome to the Farmington for the second time. Just watch and enjoy

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Psát, jak je to vtipný, chytrý, dojemný, pravdivý je zbytečný. Musíte to prostě vidět...Když se mě někdo zeptá, jakej je typ holky, je můj vysněnej, odpovím: Podívej se na HIMYM a Robin je ta pravá!!!

Pařba ve Vegas (2009)

Bláznivá komedie jak má bejt. Al (ten fousatej) je vážně borec a jeho dva ,,kamarádi" ho svými výbornými výkony skvěle doplňují. Za pět hvězd...a šestá * za ty fotky na konci:-)

Zápisník smrti (2006)

Slušný úvod ke druhé části, i když po prvních cca 15 minutách jsem se bál, že to dopadne katastrofálně. Příběh se ovšem drží solidně a dochází zde k úpravám oproti seriálu tak, abychom se vešli do filmové stopáže. Jako celek jsou tyto 2 filmy jasnou pětihvězdičkovou záležitostí, první díl však berte jako pouhý úvod s trochou napětí. Ten pravej, srdcervoucí death note přijde s druhým dílem

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

5 hvězdiček na druhou. Už po prvních pár minutách se přesvědčíte, že se jedná o geniální seriál. Nebudu se tu rozplývat, to prostě musíte vidět. Kdo má jenom trochu rád inteligenci, užasne nad tímto dokonalým snímkem. V každém díle najdete několik zvratů, některé očekávané, některé naprosto vyrazí dech, nikdy však neomrzí. Kdykoliv si myslíte, že Kiro nebo "L" má převahu, vzápětí se karta může naprosto obrátit. Těm, kdo Death note vymysleli vzdávám hluuuuuboký hold....tak pouze pro prvních 26 dílů. Potom přišla snaha ukázat, jak by to vypadalo, kdyby Kira vládl světu a nacházelo se zde spousta logických chyb a to vskutku velkých, až si budete řikat, k....a co to? Měli seriál useknout po 26. epizodě, nebo líp, skončit serii a pokračovat druhou serií. To, co se dělo v posledních dílech, bylo až bolestně odfláknuté a proto stačilo zamakat jako v případě prvních dílů a ¨mohli jsme se těšit na ještě o chlup lepší podívanou. Near s Mellem v souboji s Kirou a zároven sami se sebou se mi zdál zpočátku vskutku luxusní...ale bohužel zůstal nevyužit...jinak Death note se přiblížil mému topu, ne-li uplně na vrchol.

Noc patří nám (2007)

Všechno perfektně napsal DjKoma. Já však dávám plné hodnocení, ne proto, že byl film dokonalý, ale proto, že si zaslouží lepší ohodnocení, už proto, že je výjimečný