ABLABLABLA

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52
    • 27.8.2017  10:47
    Song to Song (2017)

Jsou dvě kategorie lidí. Jedna, která tento film považuje za artový zázrak a druhá, která za pytel sra*ek. Artové snímky mám ráda, ale tenhle "art" byl pěkně bez hloubky, bez jakéhokoliv smyslu, postavy ploché a pro mě to teda nemělo žádnou výpovědní hodnotu a ani ty "krásné přirozené" záběry si tu člověk neužil, protože to všechno bylo až moc vyumělkované. A jakože "příběh" ani nechtějte, abych nějak komentovala, protože takový mišmaš už jsem dlouho neviděla. Po hodině jsem film musela vypnout, protože už jsem tu nicneříkající nudu nemohla ustát a druhou půlku jsem si pak pustila s čerstvýma očima další den a opět ji relativně protrpěla a doufala, že už nastane konec tohoto blábolu. Ani skvělí herci tento film prostě nemohli zachránit.

• 5.3.2017  22:02

Jsem na vážkách mezi 2 a 3*. Na jednu stranu je to docela povedená česká komedie, na druhou je místy neskutečně stupidní. Rudolf Hrušínský nejml. je zcela odpudivý a tu košili si ve filmu opravdu svlékat neměl. Iveta Bartošová tam toho moc nenamluvila ani nenahrála, ale furt hezky vypadala a usmívala se. Film tedy stál především na hereckých výkonech Nárožného, Preisse a Táborského, kteří se svých rolí zhostili skvěle. Celé to má i docela rychlý spád a furt se něco děje, nejsou tam hluchá místa, má to atmosféru Prahy 18. století a když to tak sepisuju, tak jo.. jsou to ty 3*.

• 5.3.2017  21:57

Knihu jsem nikdy nečetla a po zhlédnutí filmu asi ani neplánuju. Ukamenujte mě... Filmy podobného ražení mám ráda a to moc, takže i tento se mi veskrze líbil, avšak má dva velké zápory. Za a, Toma Hankse a za b, už v 1/3 filmu jste šifru rozluštili. Toma Hankse prostě nemusím a ani v této roli mě bůhvíjak neuchvátil a spíše místy iritoval. No a co se týče šifry, tak jakmile Teabing prozradil, že Svatým grálem je vlastně žijící potomek Ježíše Krista, tak snad všem v tu chvíli muselo být jasné, kdo tím potomkem je. Jediné, co film zachránilo byly ty peripetie mezi tím a ta různá do sebe zapadající smyšlená i nesmyšlená fakta, než se i postavy dobraly stejného závěru. 3,5*

• 5.3.2017  21:47
    Ples upírů (1967)

Dnešní den jsem pojala jako studii upírských filmů a ze všech tento jediný měl, co nabídnout a bavil mě. V každé minutě se něco odehrávalo a nechávalo vás to napjaté či udivené či pobavené atd. Každá postava měla svou specifickou charakteristiku a ve filmu by prostě chyběla a herci byli výteční. Místy mi to připomínalo šílené ruské pohádky - zrychlené záběry, postava profesora Abronsia jako by z jedné přímo vypadla a i pojetím samotných venkovanů. Hrabě von Krolock sice nesahá Bela Lugosimu jako Drákulovi ani po paty, ale i tak je skvělý. Jeho homosexuální syn (a ne že ne) měl slušně namakaná stehna, jak tam tak běhal za Alfrédem jen v košili... No a Sára byla zcela nádherná oběť. Řekla bych, že český název "Ples upírů" je zavádějící, jelikož ples se tam odehrává až v posledních 10 minutách, takže možná se měli překladatelé držet originálního názvu. No a konec? Bravo... tleskám. Tohle totiž byl dokonalý konec, který jsem tedy minimálně já vůbec nečekala a film tak vzrostl v mých očích ještě více.

• 5.3.2017  21:32
    Dracula (1931)

Jediné, ale opravdu jediné, proč stojí za to tento film vidět je Bela Lugosi jako Drákula. Ten je naprosto prvotřídní. Jeho pohledy... ty vás spalují a děsí ještě nějakou dobu po zhlédnutí snímku a řekla bych, že je to jeden z nejlepších Drákulů. A zbytek filmu? Děs a hrůza aspirující na odpad. Každá další postava, snad až na alespoň lehounce zajímavého Van Helsinga, byla naprosto nudná, zcela plochá, nesympatická a naprosto postradatelná. Příběhově se tam taky nedělo téměř nic zvláštního a bylo to celé takové nezajímavé. Takže 2* ale jen a jen za Lugosiho, jinak by to skončilo v odpadových vodách.

• 5.3.2017  21:24
    Upíři (1957)

Ach, ten kdo psal scénář, tak si evidentně myslel, že všichni lidi jsou idioti, a tak je třeba jim monology postav říci, co se vlastně stalo, co se děje a co mají za lubem, protože to přece není zcela evidentní. S každou další minutou jsem si říkala, jestli ty dialogy a monology mohou být ještě více bolestnější a ony byly. Každopádně ať už je to céčkový film sebevíce, nemůžu si pomoct, ale mělo to něco do sebe. Především to, že název je zcela zavádějící a o upírech to vlastně vůbec není, ale tak nevadí, že jo. Ono i stařena, která po transfúzi krve mladé ženy omládne, převezme její hlas, její oči a vlastnosti těla jakože se stane na den či tři levákem, není jen tak v každém filmu. 1,5*

• 5.2.2017  11:16
    Interstellar (2014)

Bacha spoilery. Proč 3*? Proč? No přece protože ten konec víc posrat nemohli. Mnoho z uživatelů píše, že by tento film vydal za dvě super scifi, kdybychom jej rozdělili na část na zemi - postapokalyptické zaprášené scifi - a část ve vesmíru - postapokalyptické hledání domova za černou dírou pro kolonii zmražených vajíček - a dali tomu trochu souvislejší linii. S tím se zcela ztotožňuji, pak by tu byly dva 5* filmy. Upřímně on by ale i Interstellar byl na alespoň 4*, kdyby nebylo toho stupidního přešťastného konce. Osobně bych dala konec v momentě, kdy se Cooper odpojil od Endurance a nechal tak doktorku Brand plout vstříc budoucnosti kolonie oplodněných vajíček, ze které teda netuším, jak chtěla udělat děti, ale nevadí. The end. Ne, místo toho skončí v nějaké pětidimenzní knihovně, aby mohl komunikovat se svou dcerou a dal jí vědět, jak vyřešit problém gravitace tím, že do vteřinové ručičky hodinek morseovkou zakóduje neskutečně složité rovnice, které zachrání zbytek lidstva. Ale ani zde to nekončí. Nikoliv. Ono ho černá díra v jeho skafandru vyplivne poblíž Saturnu, kde čirou náhodou krouží nějaká ta záchranná stanice, kterou vybudovala jeho dcera. A aby toho nebylo málo, tak to samozřejmě přežije. Stále Vám to nestačí? Scénáristům taky ne, a proto ještě naposledy uvidí svou dceru, která se čirou náhodou probudila z dvouletého kryotického spánku a čeká na milosrdnou smrt stářím. A pokud ani tohle není předuhovatělý přejednorožcovatělý konec. Tak ještě odstartuje lodí za doktorkou Brand, aby spolu žili na nové planetě šťastně a do smrti a nejlépe založili vlastní rodinu k těm oplodněným vajíčkům. Tak co? Stačilo vám jednorožců jezdících na duze a prdících bonbonky? Nejhorší konec, jaký filmu mohli dát. A proto 3*.

• 25.6.2016  16:27
    Committed (2014)

Člověk by si řekl, hmm film o dvou hercích, trošku road movie po Kypru, to by mohlo být fajn. A víte co? Aji jo. Nebylo to ale úplně ono. Ano, místy jsem se přistihla, že sleduju opravdu se zaujetím. Potkat nevěstu, která vám 3/4 filmu neřekne své jméno, je docela vzrůšo. Je pravda, že většinu filmu si nemyslíte nic jiného, než že opravdu zdrhla od oltáře, ale zpětně, když se zamyslím, byly tam náznaky - např. když urvala knoflík od rádia, aby nemohl naladit zprávy, to že si nechtěla sundat ty rukávce... Takže ano, bylo tam i překvapení, ale prostě mě ten film nevzal nějak za srdce. Jaký je tvůj oblíbený obraz? Jaký je tvůj oblíbený malíř? Jaká je tvá oblíbená kapela? Jaký je tvůj oblíbený citát? Jak to sakra může někdo tak s klidem říct? Já třeba nemám jen jednu oblíbenou cokoliv.... je toho několik a nejsem schopná si vybrat a z toho důvodu tyto otázky nesnáším a upřímně si ani nemyslím, že by člověk mohl mít jen jednu oblíbenou věc... vždyť se stále měníme, dospíváme, někteří naopak mládneme, přibývá nových kapel, hudebních žánrů, songů, filmů, umělců.... ale vás přece vůbec má polemika na "nejoblíbenějším" nezajímá :D

• 25.6.2016  16:18
    Emma (1996)

Vzhledem k tomu, že se mi nelíbila ani filmová adaptace Pride and Prejudice (asi jako jediné z mého širokého okolí), začínám to přisuzovat tomu, že nemám ráda Jane Austen. Já vím, strašné příznání, za nějž mě řada lidí ukamenuje, ale asi to tak bude. Pravda, nic jsem nečetla, ale když i filmové zpracování jejích děl mě nudí k smrti, co teprve originál. No a tohle nebylo o nic lepší... Furt to samé dokolečka. Dohazování, nehrající 16letý věkový rozdíl (dle filmu) a ani další páry na tom nebyly o moc lépe, společenská podřadnost a nadřadnost, nudné dialogy točící se stále dokola o společenských drbech, vyznání si lásky v posledních dvou minutách filmu, když to bylo všem jasné celé dvě hodiny... No a jinak co se týče hereckých výkonů, tak mě taky moc neohromily, žádná z postav mi nebyla sympatická a sledovat film až do konce pro mě bylo značné utrpení, ale já jsem vytrvalá a odvážná a tak jsem to přečkala, abych byla svědkem zaručeně nejhorších kostýmů a účesů ve filmu. Ty připosraté kudrlinky byly zcela úděsné.

• 2.4.2016  17:46
    Modré stíny (TV seriál) (2016)

Jako celek mi to nakonec nevyznělo tak strašně. Na tuhle minisérii jsem se těšila, zvláště jsem byla zvědavá právě proto, že se to natáčelo u nás v Olomouci na univerzitě a mém milovaném Konviktu. První díl byl pro mě šok. Hercům jsem vůbec nerozuměla, hrozně všichni huhlali. Kamera naprosto strašná... nevím, kde pobrali nápad natáčet proti světlu, takže člověk nevidí vůbec nic. Herecké výkony? Jako oni jim zakázali hrát nebo co? Tak ploché postavy byste těžko pohledali. Nehledě na to, že jste najednou vrženi do nějakého děje nějakým divným rozhovorem mezi dvěma cizími lidmi, z nichž tomu jednomu (rozuměj Chalupovi) rozumíte každé 10. slovo. Pak přijde Voříšková, tváří se jak kdyby jí uletěly včely, naprosto hysterická přehrávající uklizečka... Velké zklamání. Pak přišel druhý díl a člověk konečně začal chápat, o co tu jde. Postavy začaly vypadat více reálně, ale stále mi přišly totálně ploché. Začínám se docela bavit těmi close-upy a kapitán Mráz mi začíná připadat jako sexy tatínek. Taky se bavím tím, kdy evidentně UP má jen jednu budovu - konvikt a je úplně jedno, za kým jdou, všecko se odehrává tam. Čili vy víte, že ona se nachází na Konviktu a právě se chystá vejít dveřmi /které reálně vedou do horního patra kaple/, kterými vejde do kanceláře/zasedací místnosti, která se nachází na Křížkovského. Funny. Třetí díl začne tím, že vedoucí případu doktorka Výrová se opije po skleničce a půl vína a začne tam řvát na plukovníka Vitouše, přičemž potom, co na sebe řvou, on v klidu prohodí "Tak si vem křupky, nebo co..." a ona "Nechci křupky." Kapitán Mráz má sexy narezlý fous. Čtvrtý díl a díky bohu už je tu konec. Můžeme vidět totálně rozmlácenou Voříškovou... nejprve heverem do hlavy, pak hlavou do auta, pak si její hlavou otevře skleněné dveře... cool. Závěr? Mám z toho hrozně smíšené pocity, první dva díly jsem myslela, že umřu nudou a hrozně mě to všecko sralo. Kamera, zvuk, herci, jejich postavy, nikam nevedoucí vyšetřování. Pak jsem se ale začala bavit nad některými scénami a že jsem v komparzu zahlédla známé tváře, ale i tak je to tak na 2,5*.

• 6.1.2016  21:48

Máte rádi electro? Máte rádi Djs? Rádi si občas trsnete nebo zapaříte v klubu (nebo alespoň dříve jste pařili a teď už na to není kdy nebo se vám nelíbí, co hrají a přijdete si na to moc staří)? Tak potom je tohle pravý film pro vás... jo dějově je to o hovně... ale upřímně, kolik filmů není? Jde o tu atmosféru a ta tady byla. Já si u filmu slušně zatancovala na mém křesle (no dobře, je to ta druhá nejlevnější židle z Ikey, co vám tu budu nalhávat, jsem chudý student) a prostě se mi přesně strefil do nálady. K tomu se dozvíte něco málo o Djingu (nemám páru, jak se to píše, či zda je to reálné slovo), že je to všechno o BPM aka jakmile dosáhnete 128 BPM, tak ovládáte celé publikum a to jak se hýbe. No a tenhle film mě prostě dostal do té správné tepové frekvence a dokonce jsem místy měla husí kůži (jakože fakt!). Jdu si hned najít celý soundtrack, něco málo znám, zbytek ale budu následující týden poslouchat v jednom kuse. Jo a prostě, kdo vyrůstal na Zacu Efronovi a jeho rolích v HSM, Hairspray atd.. tak sorry, ale prostě furt vám bude připadat sexy :)

• 1.1.2016  16:07

Já nevím, co říct... Možná jen "Si ze mě někdo dělá prdel, ne?" Tolik pro mě naprosto nechutných momentů, kdy jsem měla velké problémy vůbec udržet zrak na obrazovce, aby se mi neudělalo blbě (ano, jsem slabší povaha). Na druhou stranu rozhodně podává "pohádky" ve velmi hrubé a násilné formě... prostě pro dospělé, žádné přikrašlování, žádné tralala tralili a žili šťastně až do konce. Co tu můžete vidět? Jako každá pohádka obsahuje magické prvky... tož to je jasné, ale taky spoustu skryté i neskryté erotiky, lesbické hrátky, stahování z kůže, žraní syrového (mělo být prý uvařené... no to težko) srdce, lámání vazů, slovanského cvičitele medvědů (jakým jazykem mluvil, když říkal "sadni si" a "salut"?), potápěčský oblek, který nepotřeboval žádný přívod kyslíku, spoustu nechutných nestvůr a proměn charakterů postav... No jak říkám, tento film ve mně zanechal hodně hluboké stopy nechutnosti, ohavnosti, pocitu nevolnosti a vůbec neskutečného odporu a nikdy v životě ho už nechci vidět. Ale právě asi právě proto je tak dobrý. Sama nevěřím, že tomu dávám tohle hodnocení, ale fakt si to nejspíše zaslouží...

• 6.9.2015  20:04
    Catastrophe (TV seriál) (2015)

"You' re gonna keep it? - I don't know. Are you gonna keep yours? - I've already invested in them. They've got braces and stuff now. They worth money." Syrový britský humor. Krása. Byly tu hrozně divné postavy... polovinu času jsem nevěděla, zda mi jsou sympatické, nebo nejsou. Třeba Fran? Hmmm.. hrozně suchá, jakože měla taková být, ale stejně. Za to její manžel Chris mě dostával svým humorem. Jen tak úplně bokem, všimli jste si, že hlavní postavy mají stejná jména jako herci, jež je hrají? "That's why I want more than one kid. There's a reason people had 11 kids in the older days. When one or two died you still have leftovers." Je to 3-4*, nejsem si úplně jistá... uvidíme, co přinese 2. série, (SPOILER) protože ten konec nedával úplně smysl... jakože celou tu dobu se hádali v pohodě, nadávali si jen tak z prdele a prostě úžasně ironičtí... a pak o svatební noci se prostě pohádají do stádia, že jeden odejde? (Kones SPOILERu) That doesn't make any sense.

• 4.9.2015  23:07
    Nové světy (TV seriál) (2014)

Spoilery. Vážně. Nečtěte, pokud jste neviděli. Velkým kladem tohoto "seriálu" (spíše to nazvěme 200 minutovým filmem) je že nekončí šťastně. Není to tím pádem žádná romantická ufňukárna, ale solidní historické drama. Založeno na skutečných událostech, ač se zabývá spíše neznámými postavami, mnohdy i neexistujícími, v tomto politickém a mocenském bordelu nazvaném "Snaha-o-Anglii-jako-republiku,-která-se-stejně-nevydařila,-snaha-o-nezávislost-Nové-Anglie-od-Staré-Anglie,-která-se-podařila-až-o-sto-let-později-a-snaha-o-nezabíjení-a-neutlačování-indiánů-osadníky,-jenž-byla-úplně-usmrcena", tudíž je to relativně smyšlené. Čímž se ale zase otevřel prostor pro rozvinutí jednotlivých postav. Překvapivě téměř všechny hlavní postavy mají modré oči nehledě na to, jestli jsou úplně blond nebo tmavovlasí.. asi všichni herci před natáčením vyfasovali světle modré čočky. Je fakt, že v prvním díle jsem se dost ztrácela a nějak mě to vůbec nechytlo. Dala jsem šanci ještě druhému a tam to přišlo.. tam přišlo to vcítění se do některých postav a dokonce asi třikrát jsem uronila slzu nad někým, kdo umřel v boji za svobodu... a že tam těch postav umřelo... každý druhý... A když už neumřeli, tak si jiní mysleli, že umřeli. Proč dávám tedy jen 3*? Protože tomu něco chybělo, líbil se mi příběh, líbila se mi myšlenka, líbilo se mi herecké obsazení (například Jamie Dornan, kterého mám ráda díky jeho roli Huntera z Once upon a time, nikoliv 50shades, nebo Joe Dempsie ze Skins, jehož jsem vůbec nepoznala)... ale nebylo to prostě až tak procítěně podané, aby to bylo na ty 4*. A taky mě úplně nedojal ten konec, že ač lidé umírají v boji za svobodu, ač nám vládnou tyrani, ač se evidentně ani žádnými povstáními a boji nic nezmění, ač nám umřeli všichni přátelé, rodina a známi, ač nám seberou dítě, tak máme pořád lásku, která zahojí rány. Proto 3*.

• 25.8.2015  19:50

No čekala jsem od toho úplně něco jiného, podle názvu a traileru. Ale ani to, čeho se mi dostalo, nebylo špatné, avšak žádná novinka pod sluncem. Je to fajn vztahovka mezi sourozenci, do níž jsou částečně připleteni manžel ségry a její syn/jeho synovec, ale je to hlavně o těch dvou. Nečejte však žádný zázrak, žádné vtipné hlášky nebo scénky... komedie to fakt v pravém slova smyslu rozhodně není... a ani žádné zvraty nebo nečekané odbočky. 2,5*, ale na ty 3* to nemá, protože to přece jen plynulo pořád v jedné vodorovné čáře bez jakýchkoliv upside down a herci hráli furt jen v jedné tónině.

• 17.8.2015  20:34

Už vím, proč jsem se na ten film nikdy nedívala... protože je strašně... jak to říct? Strašidelný? Depresivní? Neuvěřitelný? Zvrácený? Nechutně morbidní? Prostě ne vůbec můj styl? Ne, ani jedno to nevyjadřuje přesně.. prostě po jeho dokoukání cítíte hroznou úzkost, znechucenost a snad i nudu a nedokážete uvěřit tomu, co se právě na plátně stalo a že někdo vůbec měl tendenci tuhle knihu zfilmovat, aby tím znepříjemnil lidem celý den, kdy tento "zázrak" spatřili. Na Spalovače bych se asi nikdy sama od sebe nepodívala, ale když už ho dávali v rámci letního kina v parku (tématicky u mauzolea), můj notebook mi odešel do pekla, takže jsem stejně neměla, co dělat... tak jsem si šla s pivkem sednout do trávy a koukat. Koukala jsem... ale vzhledem k tomu, jak jsem se cítila, tak vůbec netuším, jak hodnotit... Jako výkon Hrušínského je jednoznačně skvělý, ta atmosféra plná úzkosti a děsu, že se někdo takhle nechal ideolgicky zbalamutit je vykreslena taky dobře... ale v závěru se mi prostě spalovač nelíbil.

• 31.7.2015  16:37

To je prostě práce mých snů poté, co dostuduju dějiny umění. Dělat kustoda. Nebo v jejím případě jen blokací dveří. Jop... protože to vůbec nedělají samé důchodkyně, které baví buzerovat lidi a pronásledovat je po galerii, abyste náááhodou pod ty tenké letní šaty neukradli jeden z těch 1x2 metry obrazů nebo z těch 10kg soch. Nebo nedejbože, když máte v ruce svetr, protože se udělalo tepleji, tak si ho musíte dát na sebe, jelikož pod tím svetrem bych mohla velmi lehce uschovávat Picassův autoportrét z Veletržního paláce... true story bro. Jedna z dalších "pravdivých" story je tady. Zajdete za vedoucí, řeknete jí, že nesnášíte svou práci a chcete dělat něco jiného. Co na to vedoucí v reálném světě? Zahraje si na Milionáře a řekne Máte padáka. Co vedoucí v tomto filmu? Zeptá se, co byste chtěli dělat a vytvoří vám na to pracovní pozici. Jooo v takovém světě, bych chtěla žít. Nejlepší byl stejně Topher Grace. Ten si tu zahrál jednu vydařenou kuriozní postavičku. Jak začít vykládat sám o sobě, jaký jste king, že létáte první třídou a jste slavný spisovatel? Začněte mluvit o vašem svetru, že kouše a že si ho zrovna vzal, když letěl na autogramiádu.. první třídou.. blablabla. Perfect. Milá romantika, která ale dle mého není ničím odlišná od jiných jejího druhu.

• 31.7.2015  16:27

Poznáš až to přijde. Prostě poznáš, až přijde ten nejvíc zbytečný film, který není ani vtipně blbý, aby se člověk zasmál nad jeho stupiditou, který není dobrý prostě vůbec v ničem. Který je jen a jen zbytečný. Herecké výkony 0. Příběh 0. Zvraty? 0. Humor mínus 5. Nevím, jak víc vyjádřit, že se mi to absolutně vůbec nelíbilo a byl to jeden z těch nejhorších filmových zážitků, protože všechno bylo hrozně umělé. Já vím... Dát tomu odpad... jenže to je mi zase vzhledem k Reese a Paulovi líto.. tak alespoň za ně je tam ta půl hvězda.

• 31.7.2015  16:15

"A co děláš celý den ty? - Nic. Jsou mi 4." Typický Jackie Chan v trochu méně typické rvačce... Takové to nezamrzí, ale nenadchne. Už nám holt stárne a tak to není úplně ono. Bitky jsou fajn, ty děcka mě občas bavily, občas štvaly, ale jinak je to jen typická vata. Ta malá holčina aka Já jsem kyborg z budoucnosti a vyhodím tě do povětří mě asi dostávala nejvíce.

• 31.7.2015  16:11

"Sure. We can talk about politics again. - Well we could talk about your two favourite subjects. Television and body parts. - Asshole. - That's a body part." Kdo by nechtěl takového prímového otce. Tenhle film si hraje na něco, co není. Hrozně velké drama, psychiku postav prožívajících těžké životní období...boo hoo. Já jim to teda vůbec nežrala. A jako sorry, ale ten Boyd Holbrook není ani trochu hezký, takže nechápu, co by na něm ty dvě viděly? Jako vážně... Obě to jsou moc pěkné mladé holky, Dakota je talentovaná herečka (tady se teda ale vůbec nepředvedla), a obě se zamilují do kluka, který není ani trochu pěkný a ani trochu sexy a prodává nanuky. Za mě je tohle jednoznačně jedno z největším zklamání z roku 2013. 1,5* a ani o krapet víc... mám dokonce chuť tomu dát jen tu 1*, ale to nemůžu Dakotě udělat.

• 31.7.2015  15:59

Samozřejmě na Mikulášovy patálie z roku 2009 to nemá. Už jen proto, že tu jsou jiní dětští herci a pro to, že je to pokračování, ale stále se nasmějete nad myšlením a výtržností těchto malých ničemů. Z Mikuláše se nám vyklubal malý Casanova aneb nestačí mu, že v minulém díle sbalil jednu slečnu, on si tady s ní celé léto dopisuje a při tom si tam začne s další slečnou... se kterou zdrhne do hradu plného výbušnin, bomb a zbraní... Který se úplně komplet zřítí do moře, těsně potom, co přejdou most... oba se na sebe jen podívají, pokrčí rameny a jdou dál.. ach ta dětská lhostejnost. Následně se vrátí domů a je nucen první slečnou rozejít se s druhou, s níž si začal dopisovat. Překvapil mě ten klučina jakože z Anglie... mluvil vážně dobře francouzsky (logicky, když je Francouz) s naprosto skvělým britským přízvukem... zírala jsem... musí mít prostě oba tyto jazyky jako rodné, jinak nechápu, jak by v takovém útlém věku, dokázal takhle dobře jazykově zvládnout svou roli. No co na to říct, všechno to bylo takové plné barviček, aspoň jednou jsem se díky tomu podívala letos v létě na pláž a Mikulášova nová parta byla stejně nezbedná jako ta předešlá a opět stejně charakterově rozličná.

• 31.7.2015  15:43
    Ladíme 2 (2015)

Suprové stejně jako první díl. Všechny Belly mě zas a znova bavily, až na nový přírůstek - ten mě tam spíš iritoval aneb o Hailee už jsem dnes jednou psala, takže stačilo. Zajímavý sestřih byl při jejich zkoušení. Zajímavě debilní sestřih bych to nazvala, protože člověk ten roztříštěný obraz na asi nějakých 12 scén nestíhal sledovat... silně chaotické.. možná nebylo, co vidět, ale člověk měl rozhodně pocit, že mu muselo něco utéct. Za to scéna, jak jela Amy na kanoi za Bumperem a zpívala.. jooo tam vám nemohlo nic utéct.. jen jste si říkali Wtf? Wtf? Proč to dělá? A přitom jste se chlamali. Taky se tu vyskytuje zvláštní fakt, že když jste na světové soutěži, kdy všechny národnosti zpívají ve svém jazyce, tak jen Němci, jako ti úhlavní nepřátelé, zpívají v angličtině a ne němčině. Hmm? Čím to asi tak bude... Už vím, tenhle film je z americké produkce. Každopádně tak jak tak, jsem na konci při závěrečném songu byla dojatá... nečekaně. A ač vám přijde, že jsem to teď spíš jen zkritizovala, nenechte se zmást.. já si Pitch perfect 2 naprosto užívala.

• 31.7.2015  15:25

Já si nemůžu pomoct, ale prostě zbožňuju filmy o tornádech. Vím, že to jsou nebezpečná monstra, nikdy bych se nechtěla ocitnout v jejich dosahu, ale jsou to naprosto fascinující monstra. Jakože vážně... wau.. a tady bylo i hořící tornádo.. wau. Jakože u katastrofických filmů nemůžete komentovat děj. Je to totiž vždy to samé. Někdo honí tornáda, do toho se zapojí amatéři a civilisti, je tam romantická linie, je tam smutná linie, kdy se někdo s někým pohádal, myslí si, že umře a lituje toho a ono nakonec ne. Minimálně dvě z hlavních postav musí umřít, jinak by to nebylo ono a na závěr trochu amerikanismu a věříme v boha a uklízení trosek. The end. Klidně si šablonu půjčte a napište vlastní katastrofický film. Ale jde především o ty efekty a ty tady byly wau... Naprosto mě dostaly na kolena, zvlášť v jednom hodně dobrém momentu, kdy jsem zírala s otevřenou pusou a průvanem se mi doma zavřelo okno... No jako vůbec jsem nenadskočila na židli. A nejlepší část byla po filmu. Kdy jsem se vypravila za kámoškou... Pohoda... a najednou na obloze úplně černo.. velmi děsivé.. velmi autentické s filmem... a zničehonic.... začal liják (dobře tornádo to nebylo).... aneb nééé vůbec jsem nezmokla v té průtrži mračen. Takové horší 4*.

• 31.7.2015  15:14

Nápad i provedení dobré - prostě klučina natáčí na kameru, amatérským stylem, jeho život. Pár dobrých scén se tu taky najde, ale víc jak na 3,5* to prostě není. 1) Asi žiju v jiné době, ale já si v 11 letech nedávala rezervaci v cukrárně na rande a hlavně ještě v 19:30, pak jít ještě do kina a ještě si sednout na lavičku, kde tu holku to rande hrooooozně bavilo. Ty vole, já musela v 11 letech být doma tak v 8 večer :D 2) Uvidíte zde typický exemplář české babičky. "A co holky? Ty máš holku? - Ne. - No všam máš čas.... A ty Harisi? Ty máš holku? - Ne. - No však máte čas." Ano typické aneb proč se sakra ptají, když pak při negativní odpovědi řeknou, že máte čas? Tímhle mě štvali všichni příbuzní (nejen babičky) už od mých ani nevím kolika let. 3) Asi jediná scéna, při níž vám bude hrozit bolest slinivky díky nadměrnému smíchu, nastala, když ta holka zpívala Stín katedrál a Tomáš do toho natočil černobílou sekvenci, kdy je v obleku a Haris ve svatebních šatech a běží si vstříc :D 4) Ty songy od Nedvědů mě hrozně iritovaly. Fuj. 5) Pamatujete si, jak se rozdávalo ve škole vysvědčení? Ne? Já už taky ne, ale rozhodně si pamatuju, že učitelka neodcházela hned po odevzdání vysvědčené ze třídy, zatímco žáci seděli a tleskali ji, jak kdyby odcházela v divadle ze scény. Ehm ehm... my jsme vždycky vyletěli jako první a učitelka ještě dalších 5 minut sbírala papíry a kytky a dárečky...

• 31.7.2015  15:00

Jdem na to.. další kritika.. ty mi dneska nějak jdou. Ovšem musím uznat, že tohle byla relativně dobrá komedie. Bavila jsem se, ale hlavní hrdinka mi byla krajně nesympatická. Já si nemůžu pomoct, ale Hailee u mě teda nezazářila - zatím v žádném filmu, co jsem ji viděla (v Pitch perfect 2 je otravná, v Ender's game jsem ji nějak ignorovala, v Hateship loveship byla za krávu a v Begin again nevynikla). Mnohem víc mě bavila vedlejší story dvojice Liz a Gooch. A hlavně všechny ty outfity, co měla Hailee na sobě byly otřesné. Se nedivím, že jí Sophie řekla, že vypadá jako transka ve všem (nic proti transkám). Takže byl to fajn film, super nápad, ale když je pro vás hlavní postava otravná, je to těžké. Takové lepší 2*, horší 3*... prostě něco na pomezí.

• 31.7.2015  14:53

Řeknu to asi takhle... Prvně jsem se smála, jak začali Doug a Jimmy tančit na té cizí svatbě - hlavně ten balet. Druhá vtipná scéna byla, když fotili tzv. "zážitkové fotografie". Právě jsme v půlce "komedie" a jen dvě dobré scény. Ok jdeme dále... Pak následovala scéna se psem - ano přesně tohle je ten hnusný zvrácený nechutný humor, který nesnáším. Asi stejně jako scéná s "hořením" babky. Hmm a jsme na konci.. ten jediný dostává ode mě velké plus a zvedá tenhle 1* odpad na 2*.

• 31.7.2015  14:35
    5 Flights Up (2014)

"I'd like to worry, it keeps me calm." Ach jo.. vypadalo to na fajn pohodu za 3*, z které se bohužel postupem filmu stala nudná šeď jako na zdech jejich bytu a ani to přemalování na bílo na konci tomu nepomohlo. Nejde o to, že se tam nic neděje... i takové filmy jsou fajn, jde o to, že se tam VŮBEC nic neděje a slyšíte furt dokola to samé... pořád dokolečka, prodat/neprodat, terorista aneb má bombu či nemá bombu/neterorista abeb USA ze všeho dělá big deal, bude pes chodit/nebude pes chodit... aaaaa to jsem právě vylíčila 3 základní body snímku. Hádejte, jak to asi skončí... 2,5*

• 31.7.2015  11:58
    Skrytá vada (2014)

Při sledování jsem se cítila, jako by se tohle Sheldonovi povedlo. Prostě, co jsem to viděla? To nemělo ani hlavu, ani patu, neskutečně zamotané linie příběhu, nechápala jsem, kdo je kdo, co tam pohledává, proč ho hledá, proč to dělá.. no prostě nic.. Nechápala jsem, proč byl Owen Wilson všude. Nechápala jsem, proč Reese Witherspoon vypadala jak 50letá babka. Nechápala jsem, proč byl J. Phoenix v gynekologické ordinaci. Nechápala jsem, co je sen a co skutečnost s Katherine Waterston a hlavně jsem nechápala, co na ní kdo viděl, když vůbec není sexy ani hezká. No jednoduše řečeno jsem nepochopila celý tenhle film. Bavila mě ta atmosféra 70. let a pobavily mě dvě scény. Ten Joaquinův řev, když viděl fotku dítěte, jehož matka brala heroin a na to hned nasadil výraz hmm hezké dítě. A nejvíc mě pobavil pohled Joaquina na J. Brolina, jak lízal ten banán v čokoládě na špejli, když jeli autem.... kvůli tomu rozhodně stojí snímek vidět. Jestli máte - evidentně - větší mozkovou kapacitu než já a nebo si dokážete lépe uspořádat naprosto chaotickou story, anebo jestli se před snímkem zhulíte, tak se vám to možná bude i líbit.

• 31.7.2015  11:33
    Big Eyes (2014)

Hezký film, krásně plynul, ale kde nic tu nic. Story je to super. Že se někdo chopil zpracování asi taky, ale celé mě to nějak úplně nedostávalo. Nehledě na to, že obrazy Margareth Keane nepovažuju za plnohodnotná umělecká díla. Kýče to nejsou, ale je to velmi, opravdu velmi podbízivé umění. Ne že bych úplně fandila cákancům v galerii naproti, ale rozhodně bych si radši koupila cákanec než tohle naivní vykulené děcko. O tom, že ani ve světe umění ji nepovažují (stejně jako kritici ve filmu) za umělce hodného viset v národních galeriích, si myslím svědčí i fakt, že kromě let, kdy vyšla publikace ještě pod jménem jejího exmanžela a poté, kdy se vedl soudní spor a vyšla pod jejím jménem, tak nebyla vydaná žádná kniha o ní nebo jejím umění až do roku 2013. Což byla ale její vlastní biografie, která právě dala základ tomuto filmu. Takže asi tak. "Why does someone become a critic? Because he cannot create." Fakt originální a hlavně naprosto nepravdivé ;) Dost mě pobavil soudní proces, kdy tam Keane předvedl divadélko ve stylu, já jsem svůj právník a svědek a obžalovaný a všechno a pobíhal po soudní místnosti. Zajímalo by mě, jestli to bylo poprvé, co se soud rozhodnul podle toho, kdo co namaloval.

• 31.7.2015  11:22

No original songs? Samé covery a mash-upy... ale tak strašně ohraných songů, že byste je nechtěli už slyšet ani v originále, natož jako cover. Osobně se považuju za velkého fandu animáků, ale tenhle byl vážně hrozný. Když už já dám animáků méně než 3*, tak to vážně musí být strašné. Bylo to především o písních a zamilovávání se, ale jak už jsem psala, to byly covery otřesných songů. Přišlo mi, že tvůrci zadali do google "song with world love in it" nebo "song about love" Nekecám.. tak se podívejte na soundtrack... Can't help falling in love, I'll never fall in love again, I Wanna dance with somebody who loves me, What doesn't kill you etc. Jediné velké pozitivum je, že se kráska-bojovnice, zamiluje do toho "zlého a ošklivého", ale co ta závěrečná scéna aka kaleidoskop?

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52