ABLABLABLA

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52
    • 4.5.2020  23:34
    Fotograf (2015)

Ta jedna hvězda je za Karla Rodena. Perfektní herec je obsazen do povrchní role egoistického umělce. Dejme úplně stranou fakt, že dílo Jana Saudka nemám ráda - jeho akty mi nepřijdou ničím zvláštní, výjimečné - spíše naopak kýčovité, že nemám vůbec ráda ani osobu Jana Saudka, že nemám ráda ani osobu Sáry Saudkové a její dílo, protože je to (ať si říká, kdo chce, co chce) kopie díla Jana Saudka, a i tak je film nehorázná nuda, hrozná sračka a velmi jednopohledově zaměřený. Už jen "rádoby hraný" úvod aka počátek rozhovoru Saudka s Rodenem je trapný... Nijak neobhajuji reálnou Sáru Saudkovou, ale ve filmu byl vyobrazen prostě jen jeden pohled - "pana mistra" a nikoho jiného. Ok, není to dokument, namítnou někteří, ale to neznamená, že když pojednává ještě o žijícím autorovi, tak musí být pojat jen z jeho pohledu. Ženy jsou sice krásné téma - to je asi jediné, na čem se s umělcem shodnu, ale jeho pohledem bych je nikdy vidět nechtěla.

• 19.4.2020  15:37
    Too Hot to Handle (TV pořad) (2020)

Já vím.. já vím :D kokotina na entou, ale! Ale já jsem potřebovala prostě vypnout mozek na chvíli, odpočinout si a řekla jsem si, tohle vypadá jako dobrá sračka, tam se určitě budu moct pobavit nad hloupostí lidí. A ono jop.. a moc :D Koukat se na zhruba desítku namachrovaných pi*í a ko*otů, co si myslí, že jsou středobodem světa a doslova se chlubí, jak každý večer spí s někým jiným a už ráno si v posteli říkají, koho jiného si přivedou zase večer.... Koukat se na nejhloupější výběr těchto barbín a kenů, kteří neví, kde je Austrálie (kua asi ten z těch 7-4 /jak to berete/ obřích kontinentů na světě, který není Amerika), neví, jak vypadají hodiny (ale zárověň ve stejné větě prohlásí, jak jsou inteligentní myslitelé), kteří se ptají, jaké je číslo na 911 (ehm asi 911).... Koukat se na lidi, kteří o sobě prohlásí "I'm part time model, part time selfie seeker", lidi, kteří prohlásí "My jsme jako ananas a pizza, dokonalá dvojka" (bleh), nebo o sobě řeknou, že jsou teď jako Matka Tereza... Lidi, kteří nedokážou vydržet jeden večer, aniž by se po někom sápali.. Jo občas člověk potřebuje vidět, jak se chovají takoví pamrti (čti koko*dní imbecilové mrdnutí po hlavě) ve výběhu :D

• 13.4.2020  16:49

Měla jsem husí kůži. Vlastně tady nebylo nic extra děsivého, ale v hloubi duše člověk ví, že je šílené nahrát do nějakého softwaru lidskou bytost s city, vzory chování na základě jeho online života. Šílený je taky fakt, který tady ani nebyl zobrazen, jak snadno by se tato situace dala zneužít. A to je na tom asi to "děsivé". Každopádně naprosto perfektně zahrané.. úplně jsem byla na emocionální dráze spolu s postavami. 4*

• 13.4.2020  14:43

Pro mě nejlepší díl 1. série, sice nejméně "technologicky futuristické", ale za to příběh nejpůsobivější a nejemotivnější. A hlavně hrozba tohoto dílu je už v dnešní situaci zcela realistická, není to žádná "děsivá budoucnost", ale naopak to může být "děsivá přítomnost". 4-5*

• 13.4.2020  14:40

Zbytečně dlouhé, což ubírá na důraznosti situace, a to je velká škoda. Nápad opět perfektní, perfektně hrůzostrašný. Provedení nebylo vůbec špatné, ale ta délka tomu hrozně uškodila. Žít v apokalyptickém světě, kde máte téměř nulovou šanci stát se něčím jiným než slouhou společnosti. Kde šlapete na výrobu elektřiny, přičemž všude kolem vás jsou hromady obrazovek, celý váš pokoj je jedna obrazovka, v práci obrazovka, na záchodech v zrcadle obrazovka, automat na jídlo obrazovka... ale pak nemůžete obrazovkám utéct, jste prostě vězeň... jste ve svém malém kamrlíku a najednou vyjede porno, které nechcete vidět a nemůžete ho vypnout, protože nemáte dost "kreditů" na vypnutí reklamy a zároveň jste otrok, takže nemůžete z kamrlíku ani odejít, protože se vám prostě odmítne otevřít... zavřete-li oči, začne mučivé pískání. Hodně creepy... eče buďme rádi, že reklamy furt můžeme přeskakovat po 5 sekundách :D A i závěrečná myšlenka je bombovní, prostě každý podlehne, když může utéct, i když jeho záměry byly jiné. Ale prostě stačilo by to o půlku kratší... vážně... 3-4*

• 13.4.2020  14:34

Nápad perfetně děsivý. To, že si každý kdykoliv může přehrát cokoliv, co jste dělali, zažili. Ať už na kontrole na letišti, nebo při pohovoru do práce. Nedejbože pak v osobním sektoru. Když nemáte čip, jste považování za politického aktivistu. Rozhodně mě napadlo, že by bylo fajn si pamatovat "okna v alkoholovém opojení", aby člověk nedumal, co sakra zase dělal. Jenže pak bych rozhodně nechtěla, aby je někdo kdykoliv viděl :D Nástroj více ke zneužití než pomoci. Hodně děsivé, avšak ten příběh, do nějž celou "budoucnost" zasadili a díky němuž se dostáváme k nápadu, byl neskutečně nudný a o ničem... a to je velké mínus tohoto dílu. Sledovat žárlivého manžela, který si celou noc přehrává uplynulý večer a hledat sebemenší náznaky manželčiny nevěry... nuuuudaaaa. Za nápad 5*, za příběh 2*, tím pádem průměr prostě 3*.

• 10.4.2020  21:35

Pomalu jsem se na to nemohla ani dívat... Bylo mi za postavu Kayle tak neskutečně trapně jak už dlouho u žádného snímku ne. Trapně mi bylo, protože jako asi polovina populace, jsem v jejím věku zažívala také řadu trapných situací, a tak jsem se dokázala vcítit do jejích pocitů. Každopádně zásadní problém filmu je, že hlavní hrdinka je nesympatická. Neskutečně. Líbí se mi myšlenka obsadit do role filmu o dospívání "normální" holku s akné, obyčejnou postavou s bříškem, lehce křivými zuby. Protože sorry, ale většina puberťáků takových je :D Ne ty cool děcka, které hrají dvacetiletí krásní herci bez chyb jako ve většině adolescentních filmů. Ale prostě mi postava, nebo herečka, jak ji podala, byla krajně nesympatická. Jo a pak taky fakt, jak film absolutně nikam neplynul a že je hlavní hrdinka v podstatě fakan, který po svém otci dokáže řvát... udělat to v jejím věku mým rodičům, tak dostanu takovou přes hubu, že to svět neviděl :D

• 10.4.2020  15:00
    Love (TV seriál) (2016)

Chtěla jsem napsat, co se mi líbilo, co ne a proč stojí za to seriál vidět, ale naprosto perfektně to shrnul komentář dennykr :) Já bych jen dodala, ať to vydržíte dokoukat do konce, i přestože po asi 4. díle první série začnete mít tendence to zahodit. Pak se ale objeví super epizoda nebo okamžik a tohle Vás bude provázet celé tři série. Jenže víte co? O tom je prostě život... Taky ho nemůžete po 4. dějství zahodit, protože Vás v tom okamžiku začne nudit, nebo se Vám nelíbí. A to tenhle seriál krásně shrnuje, i když mě upřímně Gus začal v 2. sérii nehorázně srát a nepřestal až do konce. Shrnuje, jak to v životě je, obyčejný vztah se svými ups and downs a životními fuck upy.

• 9.4.2020  13:11

Lupin III. a zámek Cagliostro byl poslední celovečerní film, který jsem od Miyazakiho neviděla. Dnes se situace změnila, a tak už mi nezbývá, než se snažit ulovit nějaké ty mnou ještě neviděné kraťasy. Ač viděno jako poslední, Lupin je vlastně Miyazakiho první celovečerní film, a přesto je už top! Animaci netřeba komentovat - perfect! Příběh je naprosto skvělý akční film o "lupiči" něco ve stylu Ocean´s eleven se potká s Bondem, plný stříleček, honiček, triků, vtipu, napětí a promyšlených plánů a samozřejmě nechybí element záchrany krásné slečny. Sice bych to neoznačila za klasického Miyazakiho, jak jej většina lidí zná, ale rozhodně je to velké a milé překvapení. Skvělý koment od Divočáka - pobavil :D

• 8.4.2020  21:43

Tak já nevím, docela zklámání vzhledem k tomu, jak film všichni vychvalují. Od Takahaty to je pro mě v pořadí čtvrtý viděný snímek a dala bych jej zatím na 3. místo. Hodnocení 3-4* - rozhodně to není na 4*, ale zároveň to není ani na 3*, které jsem dala Cellistu Gauchovi. Animace krásná stejně jako u Vzpomínky jako kapky deště, té její unikátnosti nelze nic namítat, jen obdivovat. Hudba jako asi u všech japonských animovaných filmů je okouzlující. Co mě však na princezně Kaguye zklamalo, byl příběh - zbytečně dlouhý, nic moc se tam celý prostředek neděje... filmu by mnohem více prospělo kdyby se po prvních 35 minutách snímek prostříhal na délku zhruba 90 minut. Potom by to mohlo být i 5*. Takto jsem měla furt tendenci snímek stopovat a jít mezitím dělat něco jiného, neuchvátil mě. Vzhledem ke stopáži by člověk alespoň doufal, že mu postavy přirostou k srdci, ale to se vůbec nestalo. V podstatě mě žádná postava nijak neokouzlila, nevytvořila si s divákem vztah, a bylo mi vcelku jedno, co se s nima děje.

• 6.4.2020  23:27

Wau, tak jo.. ač to vypadalo jako nějaká další konina, tak dost krutopřísně drsné :D Emma a Dave naprosto perfektně zahrané. Námět typu Big Brother všechno vidí a když chce, dokáže Vám ukrást identitu, prachy z účtu a nastavit hru dle vašich likeů na fb a dalších sítích... jop.. nereálně, až je to vlastně (přiznejme si) zcela realistické... a to je na tom právě to děsivé a to, díky čemuž Vás ten film ani na chvíli nepřestane "bavit" a nebudete se moci odtrhnout. Také je to krásná ukázka dnešní anonymní internetové společnosti, kdy lidi koukají na vše možné, baví se nad vším možným a nebo jsou toho součástí jen jako diváci a myslí si, že to jsou neviditelní a nikoho nic neovlivní. Pod touto rádoby akční/romantickou skořápkou člověk najde řadu závažných problému současného internetového anonymního světa.

• 6.4.2020  21:27

"Nikoho tu neznám." - "Tak se s nima seznámíš a budeš je znát." Ach ta česká moudrost.... Upřímně nechápu ty vesměs špatné reakce. Pro mě krásný prozaický příběh s výborným hereckým obsazením, poetickou hudbou, sympatickými postavami a skvělou atmosférou. Místy vtipné - ano hodně jsem se nasmála, místy smutné - ano často jsem měla na krajíčku a slzička ukápla, naprosto perfektní. Člověk to musí brát jako samostatný film, nikoliv jako pokračování/flashback Obecné školy. Pro mě v tom bylo vše i víc, než jsem vůbec čekala. "Ty opravdu tak vypadáš?" - "Jak?" - "Že chceš dostat přes držku."

• 6.4.2020  18:52

Monty Python je pojem. v roce 2012 jsem viděla Život Briana a vůbec jsem z toho nebyla odvařená jako většina populace. Pustila jsem si ještě Meaning of life ve stejném roce, to už bylo o něco lepší, přišlo mi to i vtipné, ale furt jsem se nechytala a nesmála. Ztratila jsem nějak tendenci koukat se na další. Teď po hodně dlouhé pauze s vytříbenějším smyslem pro humor (co si to nalhávám? :D) jsem si pustila díky Netflixu tento snímek. No a... hmm.. nope.. prostě ano chápu ty vtipy, ano chápu tu parodii, ano příjde mi to i důmyslné, ale ani jednou jsem se nezasmála, dokonce ani nepousmála. Nevím, prostě to fakt není můj šálek kávy... Relativně se naprosto shoduji s komentářem J*A*S*M

• 2.4.2020  23:23
    Zádrhel (TV seriál) (2015)

SPOILERY! Jako vážně! Prostě spousta spoilerů. První série - klube se něco zajímavého, hodně mě to chytlo tak první 4 díly. Postavy věrohodné, člověk s nima sympatizuje, některé mu pijí krev, jiné si oblíbil, napětí tam rozhodně je, zajímavý nápad a zápletka. Člověk je zvědavý, co bude dál, ale už od 5. dílů se to začíná docela protahovat, hrozně se furt všechno omílá a ty jejich záblesky furt o tom stejném bez jakéhokoliv posunu. Druhá série - začne našlápnutě, první dva díly cool.. ale pak to jde od desíti k pěti. Žádné nové rozvíjení postav, furt jsou zaseknuté ve stejných bodech a řeší stejné sračky a furt je nemají vyřešené. Začíná mě štvát většina postav. Furt někdo někam "zdrhá" a polda je furt všechny nahání, aby zůstali hezky pohromadě "v bezpečí". Sotva najde jednoho a odvede ho zpět do domu u jezera, zjistí, že zas někam zdrhnul jiný.. a o tom je v podstatě celá série.. Jo a nikdo si nic neříká a jakékoliv náznaky vysvětlení toho všeho jsou utnuté hned v zárodku. Třetí série - tak tu už bych popsala jako komedii. Přibyly další postavy, nikdo nechápe proč, asi aby v tom byl ještě větší bordel. Teprve v 1. díle 3. série je člověku vysvětlen název celého seriálu a lehce naznačeno, co se tam teda jako vlastně děje, i když nikdo neví, proč se to dělo i jiným než tomu původnímu. Hromada věcí je furt zcela nevysvětlená. Původní postavy jsou furt stejné, na bodě nula, jen jsou více iritující. Furt tam někdo chcípá a obžívá a chce je zabít, pak si to rozmyslí a je na jejich straně, objeví se další, co je chce zabít, tak ho chce zabít ten původní zabiják, ale nakonec ho přesvědčí zpět na správnou cestu, ale pak ho zabije třetí zabiják atd atd.. Furt se všichni míjejí a rozutíkavají a vlastně celá třetí série by se dala vysvětlit jako - lidi se furt míjejí, nikdo nechápe co se děje, protože nikdo nikomu nic neřekne a všechno si zamlčují a pak týpeček zapíská na píšťalu (kterou btw. absolutně nikdo nevysvětlil, kde se tam vzala, co je zač, proč ji má zrovna on, co způsobuje), kterou měl celé dvě série u sebe v kapse a najednou všichni dobrovolně skočí do ohně a šlus.. Jo a ten nenápadný "otevřený konec" po 20 letech už byla jen třešňička na dortu :D

• 1.4.2020  22:27

Příběh byl krásný, herecké výkony Fassbendera, Vikander a Weisz parádní, kamera a záběry na přírodu nádherné...no prostě atmosféra vykreslená na jedničku s hvězdičkou... ale ta stopáž! To neskutečné protahování! To bylo utrpení. Zkrátit o půl hodiny a hned bych dala o hvězdu lepší hodnocení. Takhle nelze než 3*, protože už tak od 60. minuty jsem si říkala, že snad usnu a nic se tam neděje. Protože jóo to vzrůšo začalo až tak od 90. minuty, ale i to vzrůšo nakonec protahovali, až už to ani vzrušující nebylo. A upřímně ten úplný konec aka po xy letech mohli zcela vypustit, to už bylo bezostyšné hraní na city, aka jak ještě na konci zkusit vyloudit nějaké sladkobolné slzy.

• 21.2.2020  21:44
    Le Jeu (2018)

Jak píše většina, je to zcela totožné s flmem Perfetti sconosciuti jen ve francouzštině. Tím, že se to opravdu nijak nelišilo a člověk věděl, co přijde, tak to byl o dost slabší zážitek. Na druhou stranu, srovnáme-li tento francouzský remake s italským originálem, jede si na stejné notě, narozdíl od amerických remaku francouzských originálu. Takže v závěru u toho i tak strávíte relativně příjemný večer, pokud jste to opravdu viděli dva roky od sebe a ne v jednom týdnu :D Stále ale remake doslova přes kopírák, proto nejde dát vyšší hodnocení.

• 9.2.2020  14:47

Surrealistické, nápadité a velmi hravé. Trochu mi to připomíná milion optických klamů spojených dokupy v jeden snímek. V závěru si ale říkate, co jsem to sakra právě viděla a proč tohle někdo natočil. HellFire to napsal dobře "Fantasmagorie". K vidění stále zde: https://www.youtube.com/watch?v=7nWn7rEy5co

• 9.2.2020  14:34

Krása střídá nádheru, ta animace kombinující vzpomínky ve stroji s alchymistickými párami a tekutinami s přírodou.. Nádhera... A příběh sám o sobě? Co je důležitější - peníze nebo rodina? Někdy v dnešním světě ztrácíme přehled o tom, co by mělo znamenat více a ospravedlňujeme si jedno druhým. K vidění stále zde: https://vimeo.com/125527643

• 9.2.2020  14:24
    Nahrávka (2014)

Celý život ve 3 minutách, proč ne? Je to geniální a shrnuje to celou podstatu lidského života a taky to, že zvědavost se nevyplácí. Na konci mi lehce naskočila husí kůže. Možnost stále vidět zde: https://vimeo.com/225249697

• 9.2.2020  14:18
    9 (2005)

Kraťas vyhrává nad celovečerákem ;) Bohatě stačilo na děj a myšlenku snímku 10 minut než 70min. u prodloužené verze filmu. Tady je vše, co se mi na dlouhé verzi líbilo, plus tu není to, co se mi na ní nelíbilo, aka tohle je perfektní. Někdy je lepší zůstat u jednodušší a kratší verze.

• 9.2.2020  13:49
    4 (2009)

Nope... možná jsem to měla vidět v roce 2009, možná bych tehdy z toho měla jiný pocit. Ale dnes je to jen přehršel překrývajících se obrázků, které má spojovat jakýsi komentář odrážející se od čísla 4 a slov se 4 písmeny a má to být asi hrozně art a komentovat tehdejší společnost či co, ale na mě to působí jen jako jeden velký nic neříkající chaos.

• 1.5.2019  18:29

Teď bych tomu dala tak 3*, protože zápletka je tam téměř nulová a v rámci děje se tam nic neděje a dospělákovi ten film může přijít jako lehká nuda. Avšak jako malá jsem ten film zbožňovala a i dnes pořád jednotlivé postavy fungují jak mají, animace je klasická jak bývala, která se nikdy neomrzí, takže z nostalgie přihazuju 4*.

• 1.5.2019  11:42

Nevím čím to je, ale dvojka se mi líbila mnohem více než jednička. Řekla bych, že je na stejné úrovni jako Lego Batman movie. Asi jsem víc infantilnější než dříve (nebo naopak víc moudřejší?), i když si myslím, že řadu narážek a dvojsmyslů by asi menší děti nepochopily. Proč film vidět? Kromě milionů hlášek, nespočtu narážek a odkazů na filmy, přehršle barviček a třpytek a roztomilosti v sesterském systému, cestování časem, jsou tam asi i tři rádoby i nerádoby úchvatné songy a taky je to asi jediný film, ve kterém má své okolí rádo Green lanterna a není za totálního outsidera. Jo a samozřejmě má film i vyšší význam v rámci vztahu sourozenců a rodičů ve světě lidském. Asi těžko najdeme člověka, který má mladšího nebo staršího sourozence, a jednou v dětských letech nebyl ve stejných kolejích. Jo a vyústění konce? WAAAAU. Aneb Everything's not awesome. P. S. Rozhodně sledujte i závěrečné titulky, teda se do nich spíše zaposlouchejte, protože ty zase boží jsou :D

• 7.4.2019  11:37

Jednoduchá animace byla kouzelná, námět a myšlenka filmu také. Snímek, ač animovaný, rozhodně není určen primárně pro děti, protože by neměly šanci vlastně pochopit, o co režisérovi jde - pro ně by to byla jen pohádka "jak se vydal chlapec do světa", ale nic by si z toho nevzaly. Jak tu píšou jiní, sice sledujeme příběh chlapce, který hledá otce, ale vlastně nám ukazuje témata dnešního světa - rozdíly vesnice/města, nástup technologie a modernizace nahrazující pracovní místa lidem, konzumerismus a zkaženost dnešní společnosti a v neposlední řadě "válku a nepokoje". Rozuzlení v závěru bylo, přiznám se, pro mě nečekané. Avšak je tu jeden výrazný zápor a to velký - délka snímku. Na tohle téma s touto animací by bohatě stačilo 30 minut, mělo by to rychlejší spád a možná i větší dopad na mou mysl. Dlouhá stopáž ale bohužel hodně zkazila prožitek ze sledování a po 40 minutách už jsem jen blahosklonně čekala na závěr. 3-4*

• 3.3.2018  21:07
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Po shlédnutí 2. série - proč nejde dát více jak 5*???? Protože tenhle seriál je naprosto úžasný, skvělý, brilantní, bezchybný, báječný... jak 1. tak 2. série. Má to v sobě všechno - scifi, drama, napětí, lásku, přátelství, vtip, šok... všechno prostě.. jakýkoliv další komentář je asi zbytečný, všechno už bylo řečeno a já se nerada opakuju. Prostě tohle musíte vidět... Aneb já chci 6*!!!

• 27.8.2017  10:47
    Song to Song (2017)

Jsou dvě kategorie lidí. Jedna, která tento film považuje za artový zázrak a druhá, která za pytel sra*ek. Artové snímky mám ráda, ale tenhle "art" byl pěkně bez hloubky, bez jakéhokoliv smyslu, postavy ploché a pro mě to teda nemělo žádnou výpovědní hodnotu a ani ty "krásné přirozené" záběry si tu člověk neužil, protože to všechno bylo až moc vyumělkované. A jakože "příběh" ani nechtějte, abych nějak komentovala, protože takový mišmaš už jsem dlouho neviděla. Po hodině jsem film musela vypnout, protože už jsem tu nicneříkající nudu nemohla ustát a druhou půlku jsem si pak pustila s čerstvýma očima další den a opět ji relativně protrpěla a doufala, že už nastane konec tohoto blábolu. Ani skvělí herci tento film prostě nemohli zachránit.

• 5.3.2017  22:02

Jsem na vážkách mezi 2 a 3*. Na jednu stranu je to docela povedená česká komedie, na druhou je místy neskutečně stupidní. Rudolf Hrušínský nejml. je zcela odpudivý a tu košili si ve filmu opravdu svlékat neměl. Iveta Bartošová tam toho moc nenamluvila ani nenahrála, ale furt hezky vypadala a usmívala se. Film tedy stál především na hereckých výkonech Nárožného, Preisse a Táborského, kteří se svých rolí zhostili skvěle. Celé to má i docela rychlý spád a furt se něco děje, nejsou tam hluchá místa, má to atmosféru Prahy 18. století a když to tak sepisuju, tak jo.. jsou to ty 3*.

• 5.3.2017  21:57

Knihu jsem nikdy nečetla a po zhlédnutí filmu asi ani neplánuju. Ukamenujte mě... Filmy podobného ražení mám ráda a to moc, takže i tento se mi veskrze líbil, avšak má dva velké zápory. Za a, Toma Hankse a za b, už v 1/3 filmu jste šifru rozluštili. Toma Hankse prostě nemusím a ani v této roli mě bůhvíjak neuchvátil a spíše místy iritoval. No a co se týče šifry, tak jakmile Teabing prozradil, že Svatým grálem je vlastně žijící potomek Ježíše Krista, tak snad všem v tu chvíli muselo být jasné, kdo tím potomkem je. Jediné, co film zachránilo byly ty peripetie mezi tím a ta různá do sebe zapadající smyšlená i nesmyšlená fakta, než se i postavy dobraly stejného závěru. 3,5*

• 5.3.2017  21:47
    Ples upírů (1967)

Dnešní den jsem pojala jako studii upírských filmů a ze všech tento jediný měl, co nabídnout a bavil mě. V každé minutě se něco odehrávalo a nechávalo vás to napjaté či udivené či pobavené atd. Každá postava měla svou specifickou charakteristiku a ve filmu by prostě chyběla a herci byli výteční. Místy mi to připomínalo šílené ruské pohádky - zrychlené záběry, postava profesora Abronsia jako by z jedné přímo vypadla a i pojetím samotných venkovanů. Hrabě von Krolock sice nesahá Bela Lugosimu jako Drákulovi ani po paty, ale i tak je skvělý. Jeho homosexuální syn (a ne že ne) měl slušně namakaná stehna, jak tam tak běhal za Alfrédem jen v košili... No a Sára byla zcela nádherná oběť. Řekla bych, že český název "Ples upírů" je zavádějící, jelikož ples se tam odehrává až v posledních 10 minutách, takže možná se měli překladatelé držet originálního názvu. No a konec? Bravo... tleskám. Tohle totiž byl dokonalý konec, který jsem tedy minimálně já vůbec nečekala a film tak vzrostl v mých očích ještě více.

• 5.3.2017  21:32
    Dracula (1931)

Jediné, ale opravdu jediné, proč stojí za to tento film vidět je Bela Lugosi jako Drákula. Ten je naprosto prvotřídní. Jeho pohledy... ty vás spalují a děsí ještě nějakou dobu po zhlédnutí snímku a řekla bych, že je to jeden z nejlepších Drákulů. A zbytek filmu? Děs a hrůza aspirující na odpad. Každá další postava, snad až na alespoň lehounce zajímavého Van Helsinga, byla naprosto nudná, zcela plochá, nesympatická a naprosto postradatelná. Příběhově se tam taky nedělo téměř nic zvláštního a bylo to celé takové nezajímavé. Takže 2* ale jen a jen za Lugosiho, jinak by to skončilo v odpadových vodách.

<< předchozí 1 2 3 4 14 27 39 52