ABLABLABLA

ABLABLABLA

Česko

1 8 9 10 11 12 13 14 27 39 52
    • 4.6.2014  09:59
    O zakletém hadovi (TV film) (1983)

Jakože jo, hezká stará česká pohádka, ale prostě jedna z těch béčkových, co se určitě teď vysílá jedině v neděli po obědě na ČT1. Herecké výkony hrozné i od těch lepších jako Štěpánek nebo Paulová. Jediný, čí herecký výkon se mi líbil byla Březinová:) Spousta nesmyslů, co by se ani do pohádek neměly dávat jakože, sotva ten princ zmizel, protože blbka spálila jeho ponožku (no tak jo prý "hadí kůži"), tak se tam zjevila matka královna a všecko ví a všecko zná, protože je asi vědma ne? Nebo když Běla má nají zlaté zrní, tak si vezme šutr a tím šutrem prostě vlastní silou na jednu ránu rozpůlí jiné šutry - asi je Samson bo co. "Hospodáři, řekni něco." - "Eeeee, na to se raději napijeme." aneb jo chlastejme pořád, dobré ponaučení z pohádky:D No a andulka jako zlatý pták mě fakt dostala snad ještě víc než ponožka jako had.

• 3.6.2014  12:45
    Kvílení (2010)

"Teď nepřímo dělá to, co má zakázáno dělat přímo." Tak první postřeh byl, že James Franco je milionkrát víc sexy, než kdy byl Allen ve skutečnosti - na něj se fakt potom víc hodil Radcliffe. I když v těch studentských letech je fakt, že v reálu až tak odpudivě nepůsobil, ale i tak Franco je Franco:) Velmi zajímavé propojení básně s animací, výslechy ze soudních síní a jeho reportáží/rozhovorem. Ten les kokotov z nichž vystřeloval ohňostroj.. ehm.. zajímavá animace vskutku. Jo byla tam i zmínka o Praze, postřehli jste? "...jak jsme se opili a nechali si strčit do zadku násadu od smetáku v pražském hotelu Ambassador...." Ale i tak to bylo trošku moc psychedelické, místy trošku moc nesmyslné, i když to propojování bylo moc fajné - 3-4*.

• 3.6.2014  12:37

Hmm.... upřímně nevím moc, co k tomu mám říct. Takové 3-4*. Radcliffe mi prostě nějak nesedl do té role, i když je fakt, že to že byl gay bych mu věřila, ale prostě mi nepřišel jako nejlepší možný výběr pro tuto roli. Za to role Luciena byla pro Dane DeHaana jako stvořená. No a vidět zase v něčem hrát M. C. Halla bylo moc příjemné. Je pravda, že mě film přiměl ke zvídavosti nad danou dobou a její generací a hlavními iniciátory. Něco jsem si početla na wikině a z toho všeho mohu říct, že film byl relativně dobře natočený vzhledem k realitě, takže to životopisné jim výjimečně žeru. Zjistila jsem, že informace v mé hlavě byly značně chabé - věděla jsem jen, že existuje báseň Kvílení a že byla napsána beatníkem, ale to bylo celé... takhle jsem se začetla do životopisů Ginsberga, Burroughse, Kerouaca (Jo o tom jsem věděla něco víc, i když to jeho nudné dílo jsem nečetla, jen viděla a nic moc) a samozřejmě i do životů Kammerera a Luciena Karra. A ještě mě to iniciovalo k tomu, abych se konečně koukla na Howl, které mám v ntb už nějaké dva roky.

• 3.6.2014  12:14
    Dar od Boha (2005)

"Co je to buzík? - Ale nic. Taková hloupost." Příjemný snímek s výbornými herci, který pobavil, zabavil a krásně u něj plynul čas, ale zase zázrak na 5* to není ani omylem. "Jak krátká a příjemná byla půlnoční mše, když jsem se stal ateistou." No ten chlap každopádně neměl nehorázně moc synů, že? "To jako mám doma líheň teploušů?" Přišlo mi, že tato rodina byla ale docela hodně otevřená novému a výchova byla relativně volná, jinak si nedokážu vysvětlit, jak by mohl být z toho nejstaršího takové totální hovado, ten Zachary měl taky období, kdy se třeba oblékal a chodil vystylovaný úplně mimo normálnost a oni to všechno tolerovali... tolerantní je to slovo pro tuto rodinu vcelku adekvátní, samozřejmě až na postoj vůči tomu, že by měl syna teplouše. Naprosto fantaskní záběr byla scéna, kdy ho srazilo auto.. jak letěl.. dokonalá lahoda pro mé oči. Zastávám názor, že odteď každá scéna bitky nebo rodinných nepokojů u stolu by měla být doprovázena áriemi, zpomalenými scénami (zásadně.. už nikdy nechci vidět jinak zpracovaný tento typ scény) a ignorantským vítězoslavným povýšeneckým poklidným a přesto vysmívajícím se pohledem. Z toho jeho pohledu jsem vůbec celá roztávala aka pohled teď-jsem-vyhrál-ty-kokote-a-ty-s-tím-nic-nezmůžeš.

• 3.6.2014  11:58

"Jak říkával tvůj otec: Vzdej své sny a vzdal jsi svůj život. - Proto se radši zastřelil? - To není pravda. Trefil se omylem." No byla to fajn komedie, ale nepřišla mi zase tak něším vybočující od jiných. Maximálně tak zemí původu a toho, že se přesto odehrává z větší části v teple Thajska. A hlavní hrdina se každopádně vůbec nesnažil permanentně vypadat jako hrozný macho, že? A přitom z toho samozřejmě vycházel jako největší trapák. "Sonja má něco na práci. - (Řítí se na skůtru po hladině a nemůže ho zastavit.) Aaaaaaaaaaaa. - Ne jen poznala nového kamaráda. - Aaaaaa.

• 3.6.2014  11:53

"Co ty bereš vážně, to vážně nevím. Bych se nedivil, kdyby si bral vážně všecko. Ty jsi taková lehkovážná povaha." Na ten film jsem se začala dívat už s nadšením a hlavně docela zvědavá, jak se s tím dané skvělé herecké obsazení popere. Samotnou knižní předlohu přímo zbožňuju - jedna z nejlepších divadelních her, co jsem kdy četla a zároveň jedna z nejlepších knih, co Wilde napsal. Z herců jsem byla u vytržení, prostě Abrhám, Hanzlík, Šafránková a Konvalinková v asistenci dalších skvělých herců, jsou už relativně předpokladem pro nejméně 3*. "Jste naprosto dokonalá slečno Bracknellová. - To doufám nejsem. To by nepřipouštělo další rozvoj a já se hodlám rozvíjet... ještě v mnoha směrech." Co se týče těch hereckých výkonů, tak bych samotné herce ani nepoznala... všichni tu měli pro ně naprosto netypické výrazy obličeje, gesta, mluvu a intonaci hlasu... a to právě patřilo k té strojenosti a povedlo se jim to fantaskně. "Poslyšte Iane, vy jste úplný pesimista. - Dělám, co mohu, abych se zavděčil pane."...... "Pokud vím, Iane, Váš soukromý život mě vůbec nezajímá. - Také na něm nic zajímavého není, pane. Sám na něj nikdy nemyslím." Zdálo se mi to, nebo tam každý sotva se vidí po 2 sekundách spolu flirtuje a málem by na sebe už skočili? Ne nezdá:) A po 10 minutách od seznámení se už budou brát. Juch. "Můj bratr... mrtev. - Jaká výstraha pro něho. Doufám, že si z ní vezme ponaučení."....... "Když už jsme se všichni smířili s jeho ztrátou, připadá mi jeho návrat neobyčejně trapný." No ale jedno menší zklamání tu bylo, moje nejoblíbenější scéna - ta s chlebíčky, je zde ale zpracována úplně divně... vůbec z ní nečišel ten humor jako v knize. "Je slečna Cardewová spřízněna s nějakým větším londýnským nádražím? Chci se jen poučit, až do včerejška jsem totiž neměla ani tušení, že existují rodiny nebo osoby, které pocházejí z konečných stanic."

• 3.6.2014  11:35

Nakonec tu zásilku dostal, no ni? Co je doručovateli do toho, že při tom vyhubil celou rasu a spálil na popel celou planetu.. skoro jak Česká pošta u nás :) Možno zhlédnout zde: http://www.videacesky.cz/kratke-filmy-online-zdarma/johnny-express

• 14.5.2014  18:52
    Red (2010)

Tak tenhle filmík se mi líbil už od začátku.. jak vstanul a jak probíhal začátek jeho všedního dne.. Btw. to mezi vstanutím a dobou, kdy začal pít kávu uběhla hodina? :) "Did you vacume? - A little. It was messy." Mě Bruce s Helen a Morganem a Johnem a taky Karlem bavili celou dobu. Nejlepší fór byl ovšem když Bruce vystupoval z auta jako by nic zatímco auto bylo v rychlé rotaci a přitom mířil na Karla zbraní a pak minulo auto jeho nohu jen o kousek... jakoby nic.. the best scene in this movie. "Moldova sucks." Mám takové tušení, že se tento víkend podívám na dvojku.

• 14.5.2014  13:59
    Repo Men (2010)

"Zajímavé zprávy přišly dneska ráno z Nigérie. - To je v Africe, že?" Ne asi... v Austrálii přece. Aneb film od kterého jsem čekala málo a dostalo se mi toho mnoho. J. Law byl skvělý, námět a jeho zpracování mě taky bavilo a to po celou dobu a ten konec byl boží. Vážně mě tvůrci dostali, protože tohle jsem rozhodně nečekala.. jak to říct, abych nic neprozradila... takovou pokročilou technologii :) Ještě jednu věc musím vyzdvihnout a tou je soundtrack - opravdu každý song, co tu byl byl skvělý a celý soundtrack jsem si okamžitě stáhla. "Nechceš uháčkovat pytlík na koule? Chybí ti."

• 14.5.2014  13:39
    Nevěřící (2013)

Tak tohle bude buď velmi dlouhý komentář, jelikož tu budu chtít narvat všechny mé myšlenky, nebo velmi krátký, protože nebudu vědět s čím začít. (Osobně doufám ve verzi číslo jedna.) V prvé řadě asi napíšu to, že Lawrence Krauss je neskutečně inteligentní a vtipný člověk a vidět ho naživo bylo velké privilegium. Za druhé jsem věřící a tak je tento snímek pro mě jedním velkým soustem, se kterým jsem se musela poprat. Aneb jděte na Velký Pátek na AFO 2014 na film brojící proti víře... přijdu do pekla, ale to jen v případě, kdy bych na něj věřila, takže jsem vlastně v suchu:) Na jednu stranu jsem s řadou věcí, co ve snímku i v závěrečné diskuzi zazněly souhlasila, na druhou stranu jsem našla i pár názorů, co se mi nelíbily a s kterými nesouhlasím. Podle mě se tam až moc často zdůrazňovalo slovo inteligence, jak kdyby věřící byli totálně vygumování kokoti, co si neumí bez pomoci boží zavázat tkaničky. Potom mi vadilo to, že jim nestačí to vyvrátit /to bych brala/, ale oni to ještě musí s pohrdáním zesměšnit a ještě prohlašují, že je to správné to zesměšňovat a opovrhovat těmi lidmi. No a názor, že když se jim podaří všechny lidi přesvědčit, že Bůh neexistuje a budou všichni nevěřící, že už nebude potřeba to slovo "Nevěřící" používat, protože se nikdo nebude lišit... to je naprosto bláhová a nikdy se neuskutečnitelná myšlenka. A poslední s čím nesouhlasím je jeho prohlášení, že dnes řada "moderně myslících" lidí si vybírá jen určité věci z náboženství a že víru a církev nelze od sebe rozdělovat, že když už si vybírají jen něco, můžou přestat věřit úplně. Bullshit. Víra a církev jsou dvě totálně odlišné věci a člověk může věřit v Boha a přesto pohrdat církví, která stojí za tolika zlem v dějinách lidstva a jejíž názory se vůbec neposouvají s dobou a jsou pořád na úrovni středověku. (Což se samozřejmě netýká jen křesťanství, ale i islámu a dalších). Pak ale přišla spousta názorů, které mě ohromily a musela jsem přikyvovat. Vzhledem k vědě, tam bylo řečeno, že "Jsme ještě méně významní než jsme si mysleli a měli bychom se radovat, že můžeme žít v této době. Je to privilegium žít v této době." Ovšem jejich "hnutí" mi nepřijde o tolik odlišné od náboženství... vždyť ty shromáždění s přednáškami atd... to působí jak sekta:D Ale to si asi neuvědomují, takže pšššt. Nebo že oni věří v multiverzum, když je něco doposud nevysvětlitelného, no a jaký je pak problém, když se jiní ze stejných důvodů obrazí k Bohu? Je pravda, že tento snímek je spíše zaměřen na USA, že tady to na nás až tolik nepůsobí, zvláště v ČR, které je jednou z nejateističtějším zemí. P. S. Lawrencovy tenisky a Richardovy kravaty byly úžasnými zpestřeními snímku. A vůbec velký potlesk oboum za jejich práci a za to že se nebojí takto vystupovat a prohlašovat veřejně své názory.

• 14.5.2014  12:58
    Gravitace (2013)

Tenhle snímek jsem původně neměla v plánu vidět, protože mě nijak nezaujal. Ovšem když mi ho AFO 2014 nabídlo zadara a ještě ve 3D, tak bych byla blbá nejít... aneb AFO miluju tě. No ale jakože sorry, to byla neskutečná nuda... vážně.. kdyby to nebylo ve 3D, tak bych tomu dala klidně odpad... to třidéčko to zachránilo aspoň na 2*. Opravdu jsem si říkala, jestli jako celých těch 91 minut, kromě počátečních 10 budu muset koukat na Bullocku ve skafandru s otřesným účesem nebo ne.. a ono jo.. kromě dvou mrtvol, pár scén s Georgem a jednu scénu s kýmsi zamaskovaným, který měl pouze hlas a pak ho sejmul střep ze satelitu... tam nikdo jiný nebyl. Největší vytržení bylo spojení s nějakým japončíkem bo kým ani už nevím, kdy tam zpíval ukolébavku a žvatlalo tam mimino. Já holt věděla, proč jsem si to už v počátku nedávala do Chci vidět.

• 14.5.2014  12:29
    Sněhy Nilu (2013)

Krásné, krátké a přesto dostačující, skvělý projekt, který chválím. K tomu dva až podivně stejně vlasatí maníci, co se rozhodli přes grant nějakého pivovaru Stay thirsty uskutečnit svůj nápad. No přála jsem jim to a výsledek stejně jako cesta k němu byl uchvacující a především komický. Jak ho šimral křupkou pod nosem, nebo když spadl do bahna při poučování, jak se má skákat po drnech, abyste do něj nespadli. Kdyby se o tom někdo chtěl dozvědět více, protože mě to rozhodně nadchlo.

• 14.5.2014  12:11
    Mozek v akci (TV seriál) (2011)

Páni, tak viděla jsem jen jeden díl na AFO 2014, ale tak mě to zaujalo, že se musím poohlídnout po dalších. Naprosto fascinující, překvapující a velmi interaktivní na to, že je to už předem natočené a nemůžou to měnit. Naprosto skvělé byly ty roztleskávačky aka vyber si tým, když nevíš, že jeden z nich je vždycky převlečený chlap... Ovšem ten jeden co si vybral samé chlapy na tom bude asi hodně blbě se zrakem:D Nebo s tou nalepenou kartou na čele a jak si jí lidé nevšimli, protože se dívali na jeho ruky. No a ty balony byly bomba. Myslím tím, že když na ploše byly 4 nehýbající se míče a kolem běhaly tečky a když se člověk soustředil jen na jeden míč, po nějaké době ty ostatní zmizely a neviděli jste je.. a jako fakt se to stalo i mě... prostě skvělé.. Asi jdu hned hledat další díly, když jsem si na to teď vzpomněla.

• 14.5.2014  12:04
    Záhada spánku (TV film) (2004)

Popravdě? Nic moc. Nejvíc mě bavili ti lidé, jejichž záhady spánku se řešily. Samotné vysvětlování mi přišlo vcelku nejasné, ovšem tato věda je rozhodně velmi prospěsná lidstvu, avšak tento snímek ji teda moc nepomáhá. No nejvíc mě dostal ten Ital, co býval boxer, teď vypadal přesně jak takový ten dědek někde z vesnice s pivním pupkem na trakařu, až na to že on jezdil minibourákem a řekl "Proměnil jsem se ve spícího prince." (Prince? Prince? :DDD) Každopádně mě fascinovalo, že když má někdo takové poruchy, že klidně usne během pár vteřin, kdy jí nebo při jakékoliv jiné činnosti, tak že pořád řídí auto. Na tom jihu se s těmi řidičáky asi moc neserou, když je nechají těmto lidem. Nemyslím to jako nějakou diskriminaci, ale přece jen jsou velkou hrozbou pro ostatní lidi v silničním provozu. Viděno na AFO 2014.

• 14.5.2014  11:56
    Jak funguje vesmír (TV seriál) (2010)

"Eternity is really long time especially near the end." Pětipodlažní foťák aka detektor byl fascinující. To, že vesmír vznikl z ničeho je samozřejmě fascinující samo o sobě - Tečka pure energy se během miliontiny miliontiny miliontiny miliontiny vteřiny rozrostla do nezměrné velikosti. Nebo že není nic rychlejší než rychlost světla, ale ono to vlastně bylo nic. JInak slovo miliarda bylo velmi oblíbené a stále dokola vyslovované, stejně jako všechno ostatní tam bylo řečeno nejmíň 20x a pokaždý s jiným tónem vzrušení/nadšení/objevejí. Tento seriál je opravdu udělán přímo pro úplné debily, aby to asi pochopily i děti v mateřské školce. Opět viděn jen 1. díl na AFO 2014. "My jsme vlastně zbytek mezi zápasem hmoty a antihmoty." Aneb je hezké vědět, že jsme zbytek:)

• 14.5.2014  11:32

Tak jo, přiznám se, viděla jsem jen 1. díl, který se vysílal na AFO 2014, ale myslím, že jsem si dokázala udělat dobrý obrázek toho, jakým směrem seriál směřuje. No na mě to bylo až moc zpopularizované, málo vědecké a až moc zaměřené na tu blbější polovinu lidstva, aneb ne všichni potřebují jednu věc slyšet 5x za sebou, aby to pochopili a ještě takovým tím hlasem, jakože "jooo tohle poslouchejte, to je neuvěřitelné a úžasné, chápete to?". Takže já dávám 3-4*. Ovšem dozvěděla jsem se řadu faktů, o kterých jsem nevěděla, anebo mě pobavily některé řečené věty. Třeba že bakterie vynalezly sex. Díky bakterie! Ten cosmic calender byl docela povedený nápad. No a první namalovaný obraz vznikl v posledních 60 sekundách kosmického kalendáře. Bohužel si nemůžu vybavit, co bylo vteřinu před koncem, ale vím, že mě to taky zaujalo. No a ten příběh s Brunem, tož chudák to byl, ale ta animace byla otřesná. Tyhle snímky mě prostě fascinují, ať už jsou sebehůř či sebelépe podané, protože záhada vesmíru je kouzelná a nikdy nám nebude zcela vysvětlena a nebude námi pochopena.

• 14.5.2014  11:24
    Tajný život kočky (TV film) (2013)

Jak rozesmát plný sál univerzitních studentů? Pusťte jim snímek plný záběrů na kočky. Nejbáječnější na celém tomto dokumentu byl ten nápad, projekt a potom hudební podkres. A to, že to vlastně celé bylo zaměřeno na ten humorný výsledek alias, díky kamerám se sousedi můžou červenat, protože zjistili, že jejich kočka chodí žrát do misky k sousedům. Nebo že jiná kočka chodí krást prádlo z protější zahrady. Zajímavé bylo i jak vlastně na tak malém území (vybrali si menší městečko) dokáží vedle sebe ty kočky žít, jak si samy určily nějaké "směny", kdy která hlídkuje, aby se nepotkávaly a zabránily tak "hádkám". Velmi humorné a roztomilé 4-5*. Viděno na AFO 2014.

• 14.5.2014  10:55
    Superpavouk (2012)

Jakože nejvíce si asi pamatuju tu velmi dlouhou a entuziastickou přednášku o pavoucích před zahájením snímku od nějakého zažraného borce do této tématiky, přestože to měl být lehký úvod před dokumentem. Jako nebudu vám lhát, ale ten snímek samotný mě až tolik nebavil, mnohem více mě zajímala ta petka vína, co kolovala na tomhle velmi pozdním nočním promítání. Bylo tam pár zajímavých faktů, ale asi prostě nejsem tak velký fanda pavouků, aby mě to uchvátilo jako toho přednášejícího. 2-3*. Viděno na AFO 2014.

• 14.5.2014  10:38
    Měsíčky (2014)

Jako obzory to člověku rozšířilo, ale přišlo mi to takové hodně bizardní a moc hippie nebo spíš moc prosazující takovou podivnou přírodní cestu podivínů aka "Radujte se z toho, že z vás každý měsíc teče krev jak z vola a svíjíte se v křečích. Vždyť to je přece krásné." Takže jako nic pro mě:D Trošku mě překvapily teda praktiky z jiných koutů světa, jako že dívky, které poprvé v životě dostanou periodu, tak mají nějakou silnou moc, až tak, že je zahrabou do písku (Austrálie nějaký kmen myslím), nebo zašijí do sítě mezi stromy (Někde v jižní Americe), anebo vás na rok strčí samotné do tmy do nějaké chýše bo čeho (nějaký severský kmen, kde je kosa a sníh). No a na jihu Indie na to uspořádají dívce velký žúr, aby to vědělo celé město, že to poprvé dostala.. jupííí. Ehm... Ten chlap, co si z naplavených aplikátorů od tamponů udělal kostým sochy svobody, to ale rozhodně neměl v hlavě v pořádku. Každopádně mě celý snímek neskutečně bavil svou šíleností a podivným myšlením, ke kterému já v životě nepřistoupím. Jo a ty animace vajíčka a spermie byly bombastické:) A úplně nejvíc mě rozsekal ten chlap, co ho na ulici zastavili a on jim na místě složil a zazpíval píseň "It's her period time". Ten byl prostě nejlepší:) Viděno na AFO 2014.

• 14.5.2014  10:23
    42 (2013)

"Jackie is definitely brunet." U životopisných snímků, pokud sami o jejich životech nemáte páru, težko hodnotit, do jaké míry jsou autentické. Tento se mi ale líbil a docela i pozdával, že si snad moc nevymýšlel. Rozhodně tu platí jako u většiny sportovních filmů, že si tu najde své i nesportovec, tady konkrétně dobře rozvinutou reakci okolí na černochy v 50. letech. Velmi "krásný" byl takový malý okamžik, kdy tam seděl v tribuně otec se synem a otec začal pořvávat, ať ten černoch vypadne z hřiště. Syn nevěděl, co se děje, ale viděl, že bučí všichni, tak se začal opičit po dospělých, protože si myslel, že je to správné. No a takhle je to vždycky se vším i celým tímto filmem.. Předsudky, škaredá to věc. Rasismus ještě horší. Každopádně herecké výkony na výbornou, nějaký ten humor pro mě tam byl taky, přikápli tam trošku romantiky, trošku rebelantství, starého H. Forda, mladého Ch. Bosemana a krásnou N. Beharie a máte z toho parádní snímek na 4*. "Come on, take a shower with me, Jackie. I didn't mean it..."

• 14.5.2014  09:37
    Simone (2002)

Nastal čas se začít učit na zkoušky, což pro mě automaticky znamená srát na to a jdu psát resty (rozuměj kotel komentářů během jednoho dne) na csfd.... Možné SPOILERY. Na S1mone jsem se dívala vlastně z nouze, protože v autobusech SA moc filmů, co by mé oči nespatřily není a cesta do Paris je dlouhá. Nakonec se ze Simone vyklubal velmi povedený snímeček, který mě překvapil a potěšil. Na filmu mě hlavně hrozně upoutávaly a lahodily mým očím ty promyšlené malinké detaily. Např. když tam ten "šílený počítačový génius" beznadějně stál, že mu nechtěl rejža zavolat a on věděl, že umře kvůli zhoubnému nádoru v oku a najednou za ním v pozadí projel velký bilboard s okem. A těch detailů s oky tam bylo více, třeba i když mizela Simone, nebo se vracela zpátky, tak vždycky poslední nebo první se objevilo oko a čirou náhodou to pravé stejné jako u vědátora. Byla tam spousta i komických nebo teda humorných scének a gagů. "She's good. You can hardly tell she's reading it." - když bylo totálně vidět to mžikání očima po řádcích:) Nebo když do telefonu řekl, že už mu věřitelé klepou na dveře a najednou někdo zaklepal a on začal zdrhat - "I'm not him!!!!". Vtipná scéna mi hrozně přišla i když se snažila jeho ex aka producentka vyzvědět, jestli Simone nepotřebuje limuzínu, maskéry, kadeřníky, kostýmy či kaskadéra na pád z letadla. Záchvat smíchu jsem dostala, když ten pošuk z novin sahal na záchodové prkénko, protože si myslel, že na něm Simone seděla a povzdechl si, či jak čuchal ke kartáčku, který předtím rejžovi spadl do hajzlu. Každopádně šlo vidět, jak tomu Taransky postupně propadal... začínal to přehánět, že se opravdu jak kdyby sám stával Simone, parfémy, fotky, živý koncert, na to že ze začátku říkal, že se nechce moc propagovat, to působilo divně. No a v závěru jakože vážně? Jeho dcera je asi úplný počítačový Bůh, když vidí disketu s nápisem viru, třikrát klikne a najednou se to celé vrátí, i přestože harddisk, na kterém to celé bylo uložené tam nebyl... jasnéééé :D Ještě jedno musím dodat a to, že film měl naprosto úžasný soundtrack.

• 11.5.2014  16:24

No tož jsem asi ještě duší i srdcem trapná 12letá puberťačka, protože mě se to hrozně líbilo, takže 4*. Bylo to prostě totálně nadupané humorem, kapku mysteriózní, trošku parodie (aneb na slunci se netřpytíme) a hlavně jsem totálně žrala hlavní herečku Zoey Deutch. Bez ní by to prostě nebylo vůbec tak dobré a asi by to spadlo někde na 2*. Její sarkasmus byl naprosto boží a její komentáře vizí ani nekomentuju:D Přesně takový ten typ, co na srdci to na jazyku.. v jejím případě spíše, co na srdci to na jazyku a pěsti. Bomba scéna byla, když na konci byl úplně romantický okamžik a ona ho místo polibku přehodí přes rameno na zem zatímco má jednu ruku v gypsu. Potěšilo mě, že tam hrál fešák zrzek ze Shameless, ale bylo mi ho trošku líto, že Rose nechával chladnou, za to se zabouchla do o nejmíň 15 let staršího Rusa, super. Někdy to bylo trošku zmatečné, protože tam věci nebyly dostatečně vysvětleny, asi kdybych si přečetla knihu, víc bych to "chápala" ale ono to až tak velký dopad v závěru asi nemělo. "Slyšeli jste, že se Bruce a Sheila rozešli? Prý má Bruce pořád mléčné tesáky a to Sheilu děsí." Každopádně velmi nenápadný konec dávající předzvěst druhého dílu, ovšem pokud se vůbec natočí, tak myslím, že se to propadne úplně někam do těch trapáckých kolejí teen-upíro-bláznících komedio-romancí, takže prosím žádné pokračování. Super komentář: Omnibus.

• 26.4.2014  09:04

režisér: "What's hapenning?" - Linda: "He came." - režisér: "He what? He came? You came? Get out of here. What is it? Your junior prom?" - herec: "I know.. i did.. it wasn't.. just give mi three minutes. I can go again." - Linda: "I'm really sorry. Did I do something wrong?" - všeci v pokoji jednohlasně: "No." Bylo to zajímavé, o tom žádná, ale nebylo to úplně ono. Všechno, co se tam událo, tak vlastně člověk předpokládal od začátku, aniž by do té doby o Lovelace (té pravé) něco slyšel nebo věděl, o jejím životě. Jediné, co můžu říct na chování její matky, je asi to, že přesně kvůli takovým si ty týrané ženské myslí, že si za to můžou samy, protože nejsou dobré manželky.. hnus. Z toho porno průmyslu tam toho teda moc nebylo, kromě asi dvou scén blowjob, takže ta biografie je prostě zaměřená na toho jejího pošahaného manžílka a proč se z ní pak stala taková aktivistka v boji proti násilí a pornografii, ale zdaleka podle toho, co jsem pak četla o ní, to nevystihuje její následný boj proti všemu. Herecké výkony především dvou hlavních herců (Amanda a Peter) jsou ovšem perfektní.

• 26.4.2014  08:36

Film jsem chtěla vidět především kvůli Lizzy Caplan. Jaké milé překvapení nastalo, když jsem zjistila, že tu hraje i Alison Brie aka pro mě známá jako Annie z Community. Ten Jonathan byl so funcking weird, vypadal teda jako nějaký šílenec, co za ní dochází každý den do knihkupectví a byt má polepený jejíma fotkama:D Ale tak prý jsem byla daleko od pravdy, ale stejně jeho chování vybočovalo i od mírně divného chování všech ostatních. Všimli jste si, že si ve filmech vždycky čistí zuby hrozně krátkou dobu? Tady to bylo třeba 14 sekund.. wau.. zubaři musí být nadšení. No a konec? Just perfect.. jako vážně naprosto boží, všichni věděli, co pak přišlo, ale přitom to nebylo vysloveno... prostě střih v tu správnou chvíli. Tento film ač by se dal považovat za obyčejnou romantickou komedii právě vyniká svými lehce šílenými přesto velmi sympatickými postavami, jež hrají relativně neokoukané tváře a samozřejmě skvělými úvodními titulky a fantaskním střihem konce. Nejlepší scéna? Když na to Jonathan zrovna chtěl jít a najednou jim za oknem skákala Beth "Sarah? Sarah? Are you humping?".

• 26.4.2014  08:17

Co jiného si pustit večer před spaním než porno nebo pohádku ne? Má volba padla na pohádku a to nejen ledajakou, ale jednu z mých krásných dětských let, čili předestírám, že samotná pohádka kvality dosahuje tak 2-3 hvězd, ovšem účinkem na diváka a z nostalgie až těch 4-5*. Viděla jsem to po nehorázně dlouhé době, takže mě to zase slušně pobavilo. Pár faktů. Za prvé Čenský tu měl naprosto epesní super moderní modré punčocháče. Za druhé zametání v jeho podání vypadá jak kdyby hrál kriket, ale tak nějak furt sem a tam :) Za třetí trošku mu nedořešili kostým, když mu ty lacle pořád padaly. Za čtvrté se tu objevily dvě formy vznešeného "R" a to forma francouzská, kdy ho zastřeme, zachrchleme a vytvoří se v zadní části hrtanu nebo co to je - a tou mluvili všichni až na Čenského jako prince, jež si vybral formu španělskou, čili vypouštěl z úst nádherné znělé rrrrrrr. No a na závěr bych jen dodala, že královské reggae je nejlepší song na pařbu aneb umbabaum umbabaumbaumba......

• 9.4.2014  16:44

"Proč se musím takhle strojit? - Protože královna je už plnoletá a bude mít korunovaci. - Ale já za to nemůžu." Jsem myšlením asi 10leté děcko, ale já si to užívala včetně všech vtipů, i přestože ty dialogy tam byly někdy neskutečně stupidní, že i 5letí si museli říkat, co si o nich asi tvůrci myslí.. že nepochopí normální souvětí? "Můžu říct něco bláznivého? Vzala by sis mě? - Můžu říct něco bláznivějšího? Ano." Jinak nejvíc epic scene byla samozřejmě při písni Let it go, kdy se z ní najednou stala totální kočka s božími šaty a ten účes.. mě je fuk, že je to kreslené, ale ten účes chci.... Ohledně ústřední písně - mě se ze všech verzí nejvíce líbí španělská Libre soy a popravdě i Najednou od Absolonky je lepší než originál od Lovato :) Jinak sob, co se chová jak pes? A blázen, co mluví místo něj? Sněhulák, co má rád vřelá objetí a sní o tom, jak se bude opalovat na písečné pláži? Princezna co se klouže v ponožkách po parketách s princem? Nebo ti podivní kamenoví trolové aka "Koukej, narostla mi houba. - A já dostala ohnivý krystal. - A já ledvinové kameny."? Jo to všechno tu je. Je fakt, že ten song se sněhulákem v létě a v altánku stepující s deštníkem, pak skotačející na louce, byl i na mě moc, ale myslím, že tento jediný přešlap tvůrcům odpustím. "A kdo je ten srandovní osel? - To je Swen. - A kdo je ten sob? - Swen."

• 9.4.2014  16:10

Jeden z těch slabších Marvelovských akčňáků, ale i tak to celou dobu slušně baví a konečně jsem viděla aspoň nějaký film s Hulkem /když nepočítám Avengers/, který se mi nějak pořád úspěšně vyhýbal na to jak je zelený a velký a všude kam jde udělá obří humbuk. Jinak uhasit oheň tím, že tlesknu? Good one.

• 9.4.2014  15:45
    Lukostřelci (2011)

Ty strašné klobouky s korálky, které vás ani před zvratky neochrání. Tenhle film byl pro mě hrozně velikým zklamáním... už asi rok mi ležel ve filmotéce a včera na něj konečně přišel čas... Bohužel kromě prvních 20 minut, kdy to mělo nějaký příběh a dějovou linku se to najednou zvrhlo v to, že se furt jak idioti honili po lesích a polích - což byly 3/4 filmu a zbylou 1/4 se teda vraždili.... pak zas až za něco stála poslední scéna, kdy jsem teda čekala, že zemře ona, pak jsem si říkala, že umřou všichni tři.. no tak neměla jsem pravdu, protože ona jediná přežila.. ale jako jak mu mohl střelit šíp z boku do krku, když stál naproti němu? To je přesně o 90°.. naprosto nereálné.. ani s pomocí větru nebo výkruty. Jako já fakt usínala.. a kdybych vystřihla prostřední hodinu a půl filmu, tak bych vlastně vůbec o nic nepřišla... hrozná škoda, protože korejské historické snímky mám hrozně ráda. Já jsem se na to vydržela dívat celé, za což si tedy podle některých komentářů zasluhuju obdiv:D 1*, ale docela bych chtěla vysvětlit, proč tomu většina mužské populace zde dává 4 hvězdy a více...

• 9.4.2014  15:28
    Tajné hrátky (2013)

To vypadalo tak dobře.. jak po herecké stránce, tak námětově... škoda.. vyklubal se z toho naprosto tuctový film, který mě ani trochu nebavil. Prostě snímek, o tom jak se ženská v domácnosti znudila tak, že už nevěděla, co má dělat a jak z toho ven, tak si domů přivedla prostitutku, kterou předtím hrozně nenápadně stalkovala. Proč si ji pozvala domů? Protože byla zvědavá a doufala v to něco a ne že ne.... Jako jestli je otrávená svým životem, kdy nemusí nic dělat, tak mám pro ni skvělou radu - Find a fucking job! - pak nebude mít čas na to být znuděna sama sebou nebo platit tisíce za psycholožku na hovno, která místo aby jí pomohla nebo se tak minimálně tvářila, tak se jí v ordinaci sama složí. Jako tohle ani na tu 1* není.. to je odpad... mám chuť tomu dát odpad. A víte co? Jeden je právě na cestě.... P.S. Postava Rachel mi byla naprosto nesympatická a ten konec? Jako kdyby to možná nebylo tak přehrávané, tak aspoň za tu závěrečnou scénu bych dala 1*.

• 6.4.2014  20:47

"Ballsack is life." Sorry, ale tohle se nikam nehýbalo.. a ani tou konverzací. Chválím konec.. za ten je ostatně jedna hvězda navíc, takže celkově se dostává u mě snímek na 2*. Bylo to strašně dlouhé, strnulé, nepřirozené konverzace, ten smích Edith byl otřesný, osobnost Audrey jakbysmet. Americký úsměv a totální flegmatismus Conrada ani nekomentuju.. jediný, kdo tam stál za něco byl George a Kaštánek.

1 8 9 10 11 12 13 14 27 39 52