ABLABLABLA

ABLABLABLA

Česko

• 22.1.2014  11:45
    Kouř (1991)

Co tohle ***** bylo? To byla první slova, co mi vyvstanula na mysli při závěrečných titulcích. Tohle je neskutečná blbost (kdy si místy říkáte, co to tam všichni hulili místo těch Startek a jiných značek), podivínská bizardnost... je to prostě recese. "Já povím vám tu velkou věc. Je úžasná a prostá přec. - Co je to? Co to je? Jak se to jmenuje? Nenapínej, honem pověz. Co to vlastně je? - A já vám to nepovím, protože jste zvědaví." Naschvál napsané chabé herecké výkony, otřesné dialogy, zvláště Mirek mluví jak postižený dement, který se u toho ale tvářil, jak kdyby říkal nějaké poetické moudra a když nemluvil, tak se usmíval jak blbeček. Ty přímé velmi blízké záběry na ksichty byly taky k popukání. "A co ta práce? Na to stačit budete? Co kdybysme to dali do figury spolu my dva. - Hmmm a co takhle každej zvlášť. - No, jestli si chcete nasrat na hlavu, prosim." Upřímně? Já jsem se smála skoro celou dobu, nekecám... téměř po celých 89 minut (jak píše info nahoře a já mu budu věřit) jsem se smála, pousmívala, pochechtávala, nevěřícně kroutila hlavou se zadržovaným smíchem... "Ale já dál nepůjdu, víš. Tady se hned všechno roznese. - Hmm ehm. - Jéé ty to tu máš hezký." A už byla vevnitř..... "Abys tady nebyl tak sám. - Ale já tady nejsem sám. Já tady tak chlastám. - Ale seš sám. - Ale já tady nejsem sám, já tady tak chlastám...." Nyní bez jakékoliv urážky, ale lepší teploušsky řečenou hlášku než "Ale ale, co to nevidí oko mé modravé. Ahoj kočko. Tak to dneska rozjedeme. Tak to rozbalíme. Jste skvělí. Jste báječní. Jste dokonalí." jsem prostě neslyšela a myslím, že do konce mého života už ani neuslyším. :D

• 22.1.2014  11:21

Bylo mi to doporučeno od mých spolužáků, že jestli jsem tohle neviděla, tak fakt musím už jen kvůli "A švidra vydra". Upřímně bylo to dobré doporučení. Smála jsem se u toho docela dost, nad těmi stupidními dialogy aka "No tak s dětma už dělám leta. A myslím že to dělám dobře. Zatím. - Eště co na to děti. - Hele sklapni vrtuli Saďoure. Já už hergot nevím. To je asi švidra." či ještě inteligentnější reakce "No a teď ty Bobe. - Já jsem Bob, ale to už si říkal. - To je Bob." Zírala jsem na to ucho, mladičkého "Lotranda" aka Strach jako 17letý (sorry kámo, ale ať už si režíruješ, co chceš - i když jsou to dobré filmy, pro mě si furt Lotrando). Jedné věci si člověk všimne hned na začátku - jak sakra dobré dětské herce jsme dříve měli. Kam se na to hrabou ty dnešní děcka ze všech seriálů a filmů, které odříkávají své řádky jako básničku a tváří se u toho jako "mamí já tu nechci být, co to po mě sakra chtějí". Prostě nevím, čím to je, ale dříve ty děcka uměla hrát a tady tohle je důkazem. "A co kouzelný slovíčko? - Švihej!" Jediná scéna, která mi nešla do hlavy bylo to desetiminutové pochodování krajinou za doprovodu hudby jak od nějaké jazzové alternativní kapely. Zbytek byla řada báječných scén, ze kterých na ukázku třeba, když ten špekáček šel tančit ploužák s dřevěným sloupem, hezky se uklonil a tančil.. a jak pak odstrčil toho, co ho chtěl vystřídat. Prgy mrgy tygr aka Primeros.. evidentně značka prověřená léty. Konec tábora byl naprosto nezapomenutelný a fantaskní. 3-4* P.S: Ty cíchy /rozuměj povlečení/ poskládali pěkně hnusně.

• 19.1.2014  20:33

Nechápu, proč se na tohle dívá někdo, kdo nesnáší hudbu a samotnou skupinu 1D? To abyste si mohli připsat na konto další odpad! nebo co? Nevidím jediný důvod, v čem je tento dokument horší než o kterékoliv jiné kapele či muzikantovi. Např. Katy Perry, která ještě nedávno byla v červených číslech. Stejná struktura - vraceli se k dětství zpěváků, k jejich počátku kariéry až k tomu, co zažívají na turné a jak to vidí s budoucností. Naprosto stejný postup, akorát že Katy Perry nemá tolik nesnášenlivců jako tahle boy band. Vzkaz pro hatery: Užijte si to! ;) Mimochodem v komentářích jsem narazila na to, že se tu o kapele nic nedozvíte, např. kdy a kde a jak se dali dohromady... vážně? tak to ses asi kámo díval na jiný dokument. ;) Ať už na ně má kotel lidí jakýkoliv názor, tak se musí uznat, že za tři roky od té doby, co se dali dokupy, tak se z nich stal trhák a doslova ovládli celosvětovou popovou scénu. A to je teda něco... to dokázala málokterá hudební skupina/zpěvák/zpěvačka. Jasně můžete oponovat, že to je díky mladým naivním trapným dvanáctkám (což btw. nejsou jejich jediní fanoušci), že je kotel lepších kapel, ale nevyvádí takové psí kusy... a o to tu jde.. o tu show.. umět to prodat, získat si širokou základnu fanoušků a posluchačů a to se jim povedlo, i přestože se nedostali ani do finále X-factoru. Splnili si sen v podstatě každého obyčejného člověka (včetně mě)... ze dne na den se stali známými a užívají si života co to jde a přitom jsou to furt normální kluci. Takže já říkám, proč ne.. zaslouží si to. Bylo docela šílené vidět ty záběry ze zákulisí a fanynek... tohle asi nikdy nepochopím, jak řvou z plných plic áááá a skáčou a brečí a přitom natáčí, ale budou to mít celé roztřesené, čekají na letišti jenom, aby je viděli... to mi přijde všecko hrozně směšné. Neurolog: "The girls are not crazy, the girls are just excited." - silně pochybuju, ale fajn no:D Z tohoto dokumentu prostě čiší optimismus a úplně vás pozitivně naladí a to i přesto, že nejsem fanynka téhle kapely, ale ráda si poslechnu jejich skladby, když se mi líbí... (počet, kolik jich znám? teď jsem to spočítala.. 7+1 One way or another, ale to není originálně jejich).... Best song ever doslova provázel celé mé loňské léto na každém kroku (aniž bych to kolikrát chtěla, ale prostě to hrálo všude:D) a je to nehorázně pozitivní píseň.... P.S. Harryho focení mi připomíná, když mě chce někdo vyfotit s bráchou... nikdy se nemůžeme tvářit normálně.. protože to je přece nuda. P.S.S. V jejich filmu se objevily i takové hvězdy jako režiséři Martin Scorsese a Richard Curtis nebo fotbalista Cristiano Ronaldo.

• 19.1.2014  15:10

"Now I would just like to point out, that this film is displaying distinct tendency became silly."Další snímek z díly MP za mnou a řadí se hned vedle Meaning of life.. asi tak nastejno dobré (Ale prostě Life of Brian je pro mě zatím nejméně povedené). Tolik skečů, co tady, jsem snad ještě nikdy nikde neviděla a těžko najít jeden nejlepší, protože se kolkrát střídají závratnou rychlostí. Už svým úvodem aka "jak nebýt vidět" mě rozesmáli... konečně se jim to povedlo. Titulky taky parádní a líbil se mi nápad s vměšováním se do jednotlivých skečů tím vojákem (připomnělo mi to trochu The onion movie, kdy na žádání "měli" měnit témata). Jeden z parádních gagů byl gang senilních babek.. musím podotknout velice reálný.. zajděte si někdy do obchodu, když je nová akce v 7 ráno nebo si sedněte na místo pro invalidy a uvidíte ;) Dobrý byl i smrtící vtip aka bojovali ve válce proti němčourům předčítáním vtipu. Prostě se tu střídají brilantní, vtipné a perfektní scény s opravdu až moc černohumorovými, nechutnými a trapnými (a někdy lze těžko říct, které převažují) a celé je to hrozně nevyvážené, a proto 3-4*."He's a lumberjack and he's ok. He sleeps all night and he works all day."

• 18.1.2014  22:55
    Proutníci (1996)

Tak takhle mladého Vince jsem ještě nikde neviděla (koukám, že fakt ne, první nejstarší po tomto jsem viděla až Nesvatbovi 2005) a zírám, jaký byl fešák. Parta "borečků" aka lehce či hodně namyšlenců, co jdou od jedné párty k druhé - "This place is dead anyway" - totálně narváno, každý jede svým autem (musí se ale nechat, že to měli hezky zesynchronizované), přijdou schválně pozdě, aby je všichni viděli přijít, balí holky jednu za druhou, hrají namachrovance, znají všecky vyhazovače, nosí stupidní řetězy na kalhotech :D Hilarious /představte si, že to říkám Rajovým přízvukem z dílu 3x22;)/. No kdyby mě někdo nechal na záznamníku /kdybych nějaký vůbec měla/ 6 vzkazů za sebou jako Mike, tak je taky odepsaný. Ten konec byl skvělý.. jak jí zavěsil při "I love.." píp.. totálně vyléčený. Celý film doprovázela pohodová swingová hudba a to je velké plus, jinak to ale nebylo nic jiné než normální komedie - 3-4*.

• 18.1.2014  19:02

Po těch animovaných japonských dramatech, co jsem viděla den předtím, tohle byla velmi příjemná změna. Musím vyzvednout hudbu a animaci přírody... báječné. Člověk si mohl všímat třeba i takových detailů, jako když se jen posunula noha na keramickém květináči, tak byl slyšet ten typický zvuk, když se zavadí o keramiku.. prostě do detailu propracované. Jedním slovem bych tohle shrnula asi jako gorgeous a ani to nevím, jestli to dostatečně vystihuje. Btw. ten špendlík, co nosila jako šavli ji neskutečně sekl.

• 18.1.2014  18:57

Asi bych měla být uchvácena z toho, že "se jedná o první počítačem generovaný film, který živé herce nahradil pouze fotorealistickou grafikou" (zkopírováno z wiki), ale nejsem. Celé to působí jako počítačová hra, neskutečně uměle, což je ale logické, když to z počítačové hry vychází, tak čemu se vlastně divím, že? Neříkám, že to bylo špatné, to ne.. dívala jsem se na to s očekáváním, co se teda stane, ti fantomové byli úžasní, ale nějak mě to neohromilo, čili 3-4*. rozhlas: "Odeberte se k nejbližšímu evakuačnímu stanovišti." 2x - Neal: "Musíme k nejbližšímu evakuačnímu stanovišti." - opravdu chytrý chlapec :)

• 17.1.2014  12:18

4-5* - na čistých pět to úplně není, přece jen místy člověk zavadil o hodiny, zvláště v okamžicích dospělé Taeko. Vzpomínky na Taeko z paté třídy byly ovšem úžasné a mně to připomnělo časy na prvním stupni základky. Ohledně vracení jídla, kdy nás taky učitelky kontrolovaly.. ty fígle jakože naběračkou obryndat talíř, protože nikdo nechtěl tu hnusnou polévku jíst, tak aby to vypadalo, že jsme ji jedli a když bylo hnusné i hlavní jídlo, tak jsme špicovali, kdy učitelka odejde na chvíli pryč a frrr půlka jídelky k okýnku odložit nádobí a utéct. Nebo jsem si vzpomněla na ty vtipné přednášky o menstruaci někdy v 6. třídě místo tělocviku. "Když nějaká holka nebude cvičit, tak si budou myslet, že menstuuje?" Tak jasně, jak jinak.. nejlepší výmluva na světě. U nás jsme mívaly za měsíc periodu i třikrát a učitelce to nikdy nebylo divné, ale byl to jediný důvod, který brala aniž bychom musely falšovat omluvenku. Jinak tady jsem se hodně často smála těm situacím - "Proč si kupujete kalhotky v ošetřovně?" - kluci zvědaví, z toho měli akorát prdel a ty holky tam se za to styděly, kdyby to měly. "Menstruační nákaza" je nehorázně vtipná a slyšela jsem to poprvé tady. Nebo systém znovuzačínání.. nechápu, kde to vymysleli takové blbosti... když se rozeběhnete, musíte se vrátit na to místo a jít z něho. Ale musím říct, že bych chtěla vidět takovou studentskou radu v páté třídě u nás v Česku.... to je asi dost nereálné. Jsou tu prostě dobře vyobrazeny nástrahy a pocity při začátku puberty... a hodně otevřeně... ohledně menzesu, psychické šikany, kdy se Taeko styděla, když jí někdo řekl, že ji má někdo rád. Jde opravdu vidět, že Takahata rád rozebírá tyhle témata psychiky lidí a jejich vyrovnáním se s nimi. Hrozně se mi líbila ta nedodělaná animace... postupně se ztrácející barvy přes obrysy až do ztraceno-bíla. Některé okamžiky jsem nechápala - jako tu písničku a duha najednou na nás blikla, jindy zase puma... ale tak co už. "Oblékla si minisukni, když se poprvé objevila, ale při chůzi do schodů si kryla pozadí." Jinak ty rukavice spojené provázkem, co se provlíkaly rukávy bundy, abyste je neztratili, si pamatuju :) P.S. Škoda, že si nevybavím, jak jsem se já tvářila, když jsem poprvé jedla ananas.

• 17.1.2014  11:55

Tak takhle dramatický nebo spíše dospělácký a hrozně smutný animák jsem z japonské produkce snad ještě neviděla. Začala jsem věřit tomu, že ne vše, co je animované, je dětské (asi první mě o tom přesvědčil Persepolis). Je z toho všeho cítit smrt, zkáza a utrpení. Hlavně ten začátek... "V noci 21. září 1945 jsem zemřel" (to není spoiler, toje prostě první věta filmu). Potom opravdu realisticky zobrazena válka a její důsledky.. ohořelá těla, ofačovaní lidé, brouci v obvazech... no a pak samozřejmě protloukání se sirotků. První film od Takahata, co jsem viděla a musím říct, že mě dostal svou atmosférou i příběhem. Kdo neuronil ani jednu slzu při "pohřbu" Setsuko, tak nemá srdce.

• 17.1.2014  11:42

Možné SPOILERY. Wau!!! Na tento film jsem čekala docela dlouho (no teda spíš na titulky) a konečně jsem se dočkala a teda je to naprostá paráda. Prvních asi 10 minut bylo sice hrozně chaotických, jelo to mega rychlým tempem. Zatímco, já byla ještě někde u chápání, co to je sakra ten svět Oz, oni už mezitím dojeli na venkov. Bylo na mě najednou toho moc.. moc věcí, moc barev, moc informací, ale pak to konečně přestalo jít tím "rychloposuvem" a já si to začala užívat. Musím poznamenat, že japonská kultura je zajímavá a evidentně hodně zakořeněná v tradicích, když i mladá holka se uklání před klukem, protože po něm chce, aby hrál jejího přítele. Líbí se mi jak v těchto anime všichni vždycky ukázkově mění barvy - rudnou, bělají atd.. ale komplet celí a hrozně rychle :) Nechtěla bych být asi na místě Kenji-san/kun (ano donutilo mě to znova si zjistit, kdy se používají.. a tady jsem se setkala s novým pro mě neznámým Natsuki-senpai (pak teda Natsuki-chan, ale s tím už jsem se setkala))... když ho představila babče jako svého budoucího manžela... jeho nechápavě-zděšené "he?" při každém dalším slově svědčilo o všem. To představování rodiny mi přišlo hrozně komické a hlavně mi to připomnělo, když občas vykládám já story o mé: "No a manželka od bratra mojí prababičky..." :D Další bomba scéna? Vyložení mega lodi v rybníčku... ti zůstali nevěřícně stát zatímco je opláchla mohutná vlna i s rybami. Nebo "vsázím moji rodinu." a teď záběr na celou familii napojenou na telefony a připravenou hrát:) A nebo "Dopadne na jadernou elektrárnu? A my jíme oběd?" - "Tak si to babička přála." Mimochodem ta babča byla nejlepší... pravá vůdkyn. Ve filmu je hodně dobře vyobrazena hrozba budoucnosti. Už nyní je řada věcí propojených přes jeden online účet /nejlepším příkladem je asi google - teda co já znám/... tady ukázali rizika, jak to může dopadnout, když se přes to napojí bankovní účty, pracovní činnosti firem, ovládání vodovodního potrubí, vlakových spojů, dopravy.. všechno přes jeden program/systém (nejsu IT expert).. no a když by se do toho pak někdo dostal.. BUUUM.. globální katastrofa. Ovládá vlastně životy všech, veškeré správní orgány, prostě celou planetu. A hrozba umělé inteligence je taky reálná, o tom už byla také natočena řada filmů. Ten témeř konec mi vyhrkl slzy do očí, když se nabídl ten jeden němec, ať si vezme jeho účet a pak všichni ostatní.. btw. takhle zamořený počítač milionem okýnek jsem taky jednou měla.. pusťte někoho k vašemu ntb, ať si přetáhne nějaké soubory na disk.. na co po jednom.. všech 50 naráz:D Ten konec mi přišel dost směšný... ti se tam radují nad sportovním utkáním, zatímco vůbec neví, že jim mohla hrozit smrt, kdyby ten satelit opravdu zasáhnul jadernou elektrárnu. Plný počet 5* (myslím, že o bravůrní animaci se ani bavit nemusím).

• 16.1.2014  09:09

Cože??? Tak tohle si mě teda vůbec nezískalo.. já se nudila od začátku do konce, ani jednou se nezasmála, neusmála, neodfrkla nic.. jen jsem na to koukala a říkala si, to to bude furt tak trapné a nezajímavé a kdy už sakra bude konec. Co se týče hereckým výkonů, tak mi teda nepřišly moc dobré, spíše se mi zdály dost přehrávané a to podle mě tak vyznít neměly. Ano jediné co je tu dobré, je to "poslání", ale to je všecko.. jen ta pointa... jedna hvězda a obrovské zklamání... zííív.

• 15.1.2014  21:58
    Transamerika (2005)

3-4* Moc mi nesedlo to pomalé tempo, kde se skoro nic nedělo. Asi jsem od toho čekala moc velkou pecku a trochu mě to zklamalo. Jinak bych nevěřila, jak můžou udělat hezkou herečku tak hnusným transexuálem. Měli jste vidět můj znechucený a bezradný obličej, když Toby ji aka svého otce políbil. Jinak čemu musím vzdát holt jsou herecké výkony.. ty to celé tlačí nahoru. Felicity Huffman i Kevin Zegers bravůrně zvládli charaktery svých postav a díky tomu podle mě tento film převyšuje jiné nudné road movie. Ale ty emoce se na mě prostě nepřenesly, necítila jsem je (teda něco jo, když se tam Kevin promenádoval polonahý, ale to asi nebylo záměrem filmu).

• 15.1.2014  21:49

Podle mě na stejné úrovni jak první díl. Je to sice hrozná blbůstka, ale baví a to celou dobu. Na herce, triky a krajinu se taky dobře kouká. Vtipy tam jsou někdy výborné, někdy kapku ubohé, ale i tak jsem se jim zasmála. To že prostě amíci si sebrali antické téma uzpůsobili si to celé na Ameriku, je věc druhá, ale o tom už jsem tuším psala něco u prvního dílu. Ti hadi na Hermesově holi mně za prvé nezpůsobili infarkt - vypadali totiž moc mile a za druhé byli zábavní. U mě Percy Jackson prostě funguje jako oddychovka, která nezklame. Snake alert (ve snímku se vyskytují scény s hady).

• 15.1.2014  21:41
    Nine (2009)

"Filmy nejsou skromné. Stojí mnoho peněz, zaberou spoustu času a je k nim potřeba mnoho lidí. Měly by mít grandiózní názvy." Jo páčilo se mi to. Sice trošku zmatkovité, ale ne tak, že by se člověk neorientoval. Sice se točí kolem krize umělce, ale jsou do toho dobře zasazeny jednotlivé menší příběhy. Muzikálový styl se mi líbil (ano připomínalo to Chicago a co jako?) a ty tance.. wau.. třeba s tamburánama a pískem to vypadalo velmi efektivně. No a kde najdete takovou plejádu fantaskních hereček na jednom místě? Rada nad zlato - "S hlavou zaraženou do vlastní prdele to nevykoumáš."

• 12.1.2014  21:30
    Pět žen (TV film) (2011)

Tento snímek je zajímavý jednak svým povídkovým stylem, jednak jejich pojítkem, jednak režisérkami a v závěru tím, že je to celé věnované ženám o ženách točené ženami (aneb velmi mě překvapilo, že režisérkou je tu třeba Anistonka, Alicia Keys nebo Demi Moore). Dá se to věsměs hodnotit podle jednotlivých příběhů, ale také jako celek, protože propojeno to postavami je. Hned první povídka o Charlotte /i když to spíše bylo o Pearl jako malé/ mě vehnala slzy do očí.. jako jediná popravdě mě dojala, a když brečím u filmu hned v prvních 5 minutách, tak to je něco (to se mi fakt ještě myslím nikdy nestalo). Druhý příběh Mia se mi taky líbil, za prvé díky Patricia Clarkson a za druhé stylem vracení se zpátky v čase. Třetí Cheyanne byl slušný, ale už slabší než první dva. Čtvrtý Lili se mi líbil nejméně. Nebylo tu nic, co by ve mně něco vyvolalo. No a pátý Pearl bylo takové to ukončení, kdy na úplném závěru se všichni (téměř všichni, to jako ta Chayenne zemřela? asi jo.. ale to tam třeba vůbec nedali vyznít a to je škoda) sejdou na políbení poslední destičky. Všimla jsem si jedné zajímavé věci, a to že je tu hodně, ale hodně herců známých spíše ze seriálů a ze všeho nejvíc mě překvapilo, že tu jsou hned tři nejhlavnější postavy z Once upon a time (vyšlo to ve stejném roce, tak teď jestli se poprvé sešil tady, nebo v seriálu). Jinak vyholený Taylor Kinney už nemá to kouzlo jako s jeho vlasy. Jedna věc mi hodně vadila (a to nejen u tohoto filmu, ale trošku si tady vybiju vztek) - a to český dabing (ano bohužel jsem to neviděla v originále). Poslední léta je tu praktika v českém dabingu, že používají "obecnou češtinu". A to se mi prostě nelíbí. Nemůžou říct "šťastný život", radši řeknou "šťastnej život". "Jasný" místo "jasné" se ještě dá. "Hele" dejme tomu ještě jo, ale "-ej" na konci mě dokáže pořádně nasrat. Měla by si česká dabérská komunita uvědomit, že není nutné se všechny filmy snažit dělat "hovorově", ale používat normální spisovnou češtinu. Kdo to pak má poslouchat? Když tak mluví reálná osoba, tak to samozřejmě chápu (ale strpím to jen u lidí z Čech, jelikož je to původně i jejich nářečí, ale u lidí z Moravy mluvící obecnou češtinou, která vychází z českého nářečí, to nesnesu) i když mi to trhá uši, ale v dabingu je to fujky.

• 12.1.2014  21:11

Tim Roth mě bavil. Teda nejprve jsem se posmívala jeho chůzi a pohybům rukou, boků atd... ale potom jsem pochopila, že to má být vtipné a smála se tomu. Naprosto parádní byly záběry skrz zdi, kdy jdou vidět obě strany a nejlepší samozřejmě byl u uvěznění v okně:) Antonio Banderas tady měl opravdu vážný výraz v tváři "Sekat latinu" a popravdě kdybych ho viděla v reálu, ta bych se i bála, za to v bezpečí obrazovky jsem se pochechtávala. "Nejsem žabák ani králíček, neskákejme kolem horké kaše. - Už hopsám klokani." A ten konec byl fantaskní :) Všechny čtyři příběhy mě sice bavily, ale první dva byly výrazně slabší a moc trapné - "Tys spolkla sperma? Tos to nemohla dělat rukama? Maminka tě neučila, že nesmíš dávat do pusy všechno, co najdeš?" , za to druhé dva byly pro změnu velmi povedené a brány s nadhledem a ironií - celkově 3-4*.

• 12.1.2014  11:18
    Lásky čas (2013)

Tak jako další z mnoha tu napíšu oslavující komentář vyzdvihující tento snímek. Richard Curtis podle mě umí a umí to dobře. Ve své řežiní filmografii má jen tři filmy, ale všechny ode mě dostaly plný počet a to už něco znamená. Někdo může říct, že je to pořád na jedno brdo, ale podle mě není. Ano vše se točí kolem lásky, všude hraje naprosto skvělě skvělý Bill Nighy (a tady opět předvedl parádní postavu) a všude je humor. Moc se mi líbil ten nápad, ukázat nám vývoj jejich vztahu v hale metra - genius. A naprosto mě uchvátila ta netradiční svatba. Červené šaty pro něvěstu? Ne pardon rudé šaty pro nevěstu... ale sakra jí to slušelo. Netradiční píseň při cestě k oltáři, srandičky ženicha i nevěsti při tom. Ten vichr a déšť po svatbě.. nádherné.. takové cheerful weather for the wedding. No a nejenže všichni zmokli po cestě, ale jak se protrhla střecha stanu a vidět ty obličeje jednotlivých postav - to stálo za to. Jednu jedinou věc jsem ale nepochopila. SPOILER. Když se teda vrátil s tou sestrou a pak zpět a ona měla jiného partnera, on jiné dítě, potom se vrátil do dne narození, aby se zeptal otce, jak to funguje a on řekl, že jakmile se narodí dítě a vy se vrátíte do minulosti a něco tam změníte, narodí se jiné dítě. Tak pak nechápu, jak to udělal, že změnil celé jedno vrácení se sestrou a že pak byla zase ta autonehoda kvůli jimmymu. Chápu, že se mohl vrátit do okamžiku, kdy vzal svou sestru do minulosti a nevzal ji tam, jenže to bylo až po té zabráněné nehodě. Čili jaktože pak měla tu nehodu a hlavně stejně už prostě v té minulosti něco změnil tak jak tak, tak pak nemohl mít zpátky svou Possy. Tohle mi nedávalo smysl. Kones SPOILERU. Jinak je tento film dle mého názoru bez chybičky a Rachel a Domhnall /btw. divné jméno/ tvoří parádní dvojici.

• 12.1.2014  11:01
    Nábyteček (2010)

Jedna zásadní chyba na mé straně, že jsem tohle viděla až po dvou sériích Girls. Protože víte proč? Ono je to v podstatě úplně to stejné. Stejní herci (na tom by nebylo nic tak špatného, hodně režisérů má své oblíbence), ale oni dokonce hrají stejné postavy jako v Girls. Ta Charlotta (ta tu dokonce použila naprosto shodnou frázi "Don't do anything I wouldn't do."), Jad a Aura mají úplně stejné povahové rysy jako postavy ze seriálu. Jde vidět, že tedy nejprve si Dunhamka zkusila film, a pak si řekla, je to dobré, zkusím z toho udělat seriál. Kdy ale musím říct, že seriál je možná o kapinku lepší, protože je tam více postav s odlišnými vlastnostmi. Každopádně ale i tak je to vtipné, charaktery jsou tu velmi dobře umístěny a mnoho lidí zde píše, že se v tom mohou vidět všichni ti, co vystudovali humanitní obor, což je v podstatě taky pravda. Jinak bylo něco, co ta její matka neměla v těch bílých skříňkách? A už vím, jak označit jisté osoby - type "I have to go home" (každý má mezi svými přáteli aspoň dva takové). Hodně dlouho jsem si taky lámala hlavu nad tím, kde jsem viděla Merritt Wever a pak mi to docvaklo v New girl, jenže to chudinka nemá napsané ve filmografii. 3.5*

• 11.1.2014  22:54
    El columpio (1995)

Tahle španělská konverzace mě uhranula. Za prvé bych chtěla umět tak dobře španělsky :) Za druhé takhle prázdnou stanici metra člověk asi může vídat opravdu jen ve filmech. Za třetí ten konec je přímo bombózní. Za čtvrté jejich myšlenkové pochody jsou naprosto bezprostřední a to je na tom to nejkrásnější. Za páté (už se blížím ke konci) takhle to dopadá, když lidi moc dlouho váhají a nepromluví, ne každý má prostě radar na ty jemné pošťuchování - viz tato dvojice. A za šesté poslední "Soy frigida, soy frigida. No siento nada, no siento nada." :D Všechny komentáře zde jsou trefné (čili nebudu vypisovat jejich autory).... prostě tolik promarněných okamžiků, co za svůj život člověk zažil, bych nespočítala ani na všech mých prstech. Zpětně člověk občas lituje, že něco nepodnikl. Ale čas vracet neumíme, takže to chce tu odvahu.... K vidění zde: http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/houpacka

• 11.1.2014  18:08
    Mystérium sexu (TV seriál) (2013)

Upozornění na začátek: Následuje hodně dlouhý komentář. ;) Nevím popravdě, kde s mými názory na seriál začít. Hodnocení po první sérii 4-5* (a popravdě doufám, že víc jak tři série nechystají, protože už teď se to občas trochu táhlo, ale zase nás to více ponořilo do myšlení a psychiky postav). V každém díle ve mně nějaká zjištění, názory či spekulace vyvolaly určité myšlenkové pochody a proto bych celý seriál hodnotila jako přínosný, zábavný a někdy samozřejmě i ponurý, ale především - a to je důležité - baví a nenudí. Co se týče otevřenosti - na tu dobu (moc jsem nezkoumala jak hodně je to podle pravdivých událostí) to bylo pro lidi nepředstavitelné. Dnes? No řekněme, že seriál láká na nahá těla, orgasmy a sex.. popravdě tam těchto věcí ale není tolik, jako keců kolem toho, takže až tak něco neobvyklého to zase není. "Every museum in the world is filled with art created for this basic impuls. The greatest literature, the most beautiful music. The study of sex is the study of the beginning of all life. And science holds the key. Yet we sit huddled in the dark like prudish cave man filled with shame and guilt. And the truth is nobody understand sex." 1x03 - když se mu dva homosexuálové nabídli, že mu předvedou, jak probíhá sex mezi nimi, jelikož si to nedovedl představit, tak jeho obličej byl k popukání aneb jak se od sledování masturbace přes sex mezi heterosexály dostal až tady. 1x04 - vtipné, jak když zjistil, že její exmanžel se účastnil studie, hned začal hledat ve složkách, co o ní aka bývalé partnerce říkal, zvědavec jeden :) 1x05 - když tam přišel mladý pobožný pár, že mají problém s početím dítěte a Masters se jich zeptal, jaké polohy zkoušeli a oni že vedle sebe lehávají každý večer, tak jsem dostala záchvat smíchu. 1x05 - "Don't guys like be the girls first? - Are you crazy? It's too much responsibility. They're basically glue to you for the rest of your natural life. Its like those signs you see in thrift shops: You break it, you buy it. - And they say chivalry is dead." Jinak mi přišlo docela úchylné, že mu Libby pořád říkala daddy ačkoliv ještě žádné dítě nečekali, a ne perverzní jako ve stylu Barneyho, ale prostě normálně úchylné. 1x06 - Zajímavé, co tam říkali, že tvrdil Freud, dodnes jsem se s tím ještě nesetkala (je pravda, že mě nikdy nenapadlo číst Freuda), ale je fakt že byl opravdu omezený, když tvrdil, že klitorální orgasmus je pubertální fenomén a při konci puberty se mají pocity přesunout do vagíny, pokud se tak nestane, tak žena trpí sexuální frigiditou. Tak jo dobře Freude:) "My clitoris beat my vagina? That's crazy!" "It means woman doesn't need a man to provide pleasure at all. In fact we're maybe better off without you." 1x09 - "The man you are going to marry is nothing" - vyznělo to vtipně, když to řekl Ethan sám o sobě a to i když člověk znal kontext. 1x10 - menší postřeh: v televizi hrál snímek Duck and cover. No a samozřejmě perlou na závěr z 1x12 zůstává krásné vyznání lásky "I think your vaginal walls are beautiful." Seriál mi prostě sedl, ať už svým stylem humoru, svými retro barvami, hereckým obsazením - Lizzie Caplan je úžasná- tak myšlenkami a samozřejmě doprovodnou hudbou. A jsem zvědavá s čím přijde druhá série. 2. série: No stále to baví, ale už to trochu upouští na tempu a začíná se to táhnout. Takže snižuju na 4*. 2x06 mi Masters dokázal, že je to fakt pořádný hajzlík, ještě větší než předtím. No prostě hrozný vyčuránek. A Libby do něj nemá daleko... tež se z ní vyklubala - z té naivní paničky - řádná kravka.

• 10.1.2014  11:26
    Zambezia (2012)

Jeden z těch hodně slabších animovaných kousků. Většina animáků je určena i pro větší publikum, že si v tom najde nějaký humor. Tady to bych doporučovala tak od 8 let a výše nepřístupné, protože jedině takhle malým písklatům se to může líbit. Vše hrozně prvoplánované, naprosto stupidní a jednoduché dialogy a ty gesta, o příběhu ani nemluvě, ale animace ušla. Co se týče humoru, tak povětšinou byl charakteru jak pro debílky aneb hahaha vrazil žirafě zobák do prdele při nárazu a ta se tam pak svíjela. 1,5* P.S. Nevěděla jsem, jestli brečet nebo se smát, když ti dva padali dolů z útesu, teď ten zpomalený záběr na otce, jak se za nimi chce vrhnout, ale zabrání mu v tom jiný pták, ta patetická africká hudba... výbuch smíchu se slzami v očích.

• 9.1.2014  22:32

Mám z toho takový neurčitý pocit... ani příjemný ani znepokojující. Místy mi bylo blbě - když si rvala ten katetr (nebo jak se to jmenuje, nejsem odborník) do krku, protože z toho grglaní, jak jí samotné natahovalo, bylo špatně i mě. Místy jsem měla svraštěné čelo - třeba když jsem nechápala, co to je za záležitost/vztah mezi ní a Birdmanem. Místy jsem zírala s nevěřícným pohledem - ano na úplném konci, jakože tohle je konec? No a zbytek času jsem prostě necítila nic. Podle mě si akorát film hraje na něco oduševnělého a těžko uchopitelného, že nám přináší složité vztahy a porozumění psychice hlavní hrdinky a nejen její. Ve skutečnosti se tu neděje nic jiného, než že holt holka má matku alkoholičku, otec asi nezvěstný, nedokáže navázat pořádný vztah, tak má akorát divného kamaráda, který si dává müsli s vodkou a o němž vlastně nic nevíme (co je zač, odkud se spolu znají, ani jaký mají spolu vztah). Musí se živit sama a tak má řadu prací a mimojiné objeví job, kde se v prádle promenáduje a nalívá drinky. To ji dovede k tomu, že za peníze se napije zázračného lektvaru, po němž nahá usne a nic kolem nevnímá a neví, co se dělo. Hmm super a co jako já s tím. Tenhle snímek byl velké zklamání.

• 6.1.2014  14:48

Tak až taková katastrofa to zase nebyla. Ano herecké výkony byly otřesné, ale jinak se to dalo. A vůbec jakékoliv pohádky natáčené v rožnovském skanzenu u nás se musím trochu zastat... to víte rodný kraj je rodný kraj:D Mimojiné jsem viděla řadu mnohem ale mnohem horších pohádek a to teda i zahraničních, nejen českých, které si zasloužily odpad a tahle to teda rozhodně není. 1,5* - ta půlka je za čerta, který se rozplývá nad krásou krajiny.

• 6.1.2014  12:58

"Just like our life. We appear and we disappear. And we are so important to some but we are just passing through. - To passing through." Poslední část je podle mě jednoznačně nejlepší a proto si zaslouží čistých 5*. Líbily se hodně ty jejich hry a divadílka a komunikace mezi nimi. Jde vidět, jak tím, že už nejsou vlastně cizinci, tak komunikace mezi nimi vyzrála. Jesse byl uvolněnější a taky vtipnější, protože už věděl, jak na co bude jeho partnerka reagovat (i když jak jí řekl mezi tím, co jí skládal poklonu, že hezky zpívá, o tom jak furt žvaní a stěžuje si, tak to moc nevychytal chlapec). S tolika myšlenkami se tu zase ztotožňuju. Například ohledně času - když je člověk mladý, tak chce čas zrychlit, aby konečně vypadl od rodičů a měl vlastní život, ale jak zestárne, tak ho chce zpomalit, protože mu přijde, že mládí mu utíká mezi prsty. "The best time of life is between we leave our parents house until we have kids. That's the only time your life is completely our." Nebo názor ohledně srovnávání se mužů a žen s významnými osobnosti. Muži se můžou přirovnávat ke slavným, že v 15 tenhle udělal tohle atd.., ale ženy ne, protože o všech, jež něco dokázaly se začne mluvit, až když jim bylo 50. A to ač jako žena nerada slyším, je bohužel pravda. Žena, pokud se nevzdá toho mít děti, nikdy nemůže být v něčem tak dobrá či proslulá ve světě jako muž, protože na to sakra nemá čas. Smutná pravda. Jinak tohle byla bezesporu ta nejukecanější trilogie filmová, co znám. Oni prostě pořád pořááááád mluvili a mluvili a nejlepší na tom je, že málokdy o ničem, vždy to byly témata k zamyšlení. "This is the natural human state. Always a little dissatisfied, perpetually discontented."

• 6.1.2014  12:41

Druhá část trilogie se mi líbila nejméně. Neříkám, že byla špatná, to vůbec, ale oproti první a poslední se mi zdála moc strnulá, oba dva tu byli dosti trapní (to sice není to přesné slovo, ale chápete, co tím myslím) a upjatí. Moc si tu hráli na kartu Osud a Jesse na mě působil trochu úchylným dojmem, byl takový divný pohublý vykuk s hnusným účesem a hrozně mi vadilo, jak pořád říkal "I'm joking. I'm kidding." i přestože to myslel vážně. Takové lidi já osobně nesnáším. Tak když už něco řeknu a myslím to tam, tak kvůli tomu jak se ta druhá osoba na to začne tvářit, hned neřeknu "No, no, I'm just kidding". Snad si stojím za svým názorem ne? A taky jak pořád dělal, jakoby se nic nestalo, ale přitom ho to zevnutř úplně užíralo. Ale názory a myšlenky, co zde proudily byly opět skvělé, 3-4*. "Baby you're gonna miss that plane. - I know."

• 6.1.2014  12:34

Tak rozhodně mě tato první část z trilogie dostala. Hodnocení jsem si záměrně nechala až potom, co uvidím všechny tři díly /čili zhlédla jsem je všechny za jeden večer:)/, abych si srovnala, jak na mě každý jednotlivý působil oproti ostatním. Tento je na druhé příčce - 4-5* (nemůžu se rozhodnout). Byl skvělý, ale něco tomu kapku chybělo, nebo spíše kapku přebývalo. Byla tu řada dle mého mínění trapných okamžiků. Nejtrapnější z nich byl v tom poslouchacím boxu - naprosto jednoznačně). Sice je jasné, že když vystoupíte z vlaku s cizincem a touláte se po městě, tak trapné okamžiky nastanou, tomu se nevyhnou, ale kolikrát už mi to přišlo až přehnané. Ale to je tak jediná výtka, co k celému filmu mám. Dvojice velmi sympatická. Myšlenky, co zde byly produkovány byly přímo famózní a kolikrát, jako kdyby mi tvůrce viděl do hlavy. Vůbec samotná myšlenka natočit film, o tom jak potkáte cizince ve vlaku a prožijete s ním jeden večer v cizím městě je geniální (stejně jako celý koncept trilogie). Hrozně se mi líbil konec, kdy jsme vlastně vůbec nevěděli, jak to mezi nima dopadlo. "I think that's why so many people hate themselves. They are sick to death of being around themselves. The only other way to lose yourself like that is dancing, alcohol, drugs and stuff like that. - Fucking? - Fucking? Yes."

• 6.1.2014  12:23
    Bublina (2006)

Snímek se snaží řešit tolik problému najednou, že leckdy to vyzní spíš jako nějaká párty jen tak z rozmaru mladých povětšinou homosexuálních lidí, místo aby tím proti něčemu mířili (což byl záměr té párty). Nelíbila se mi řada věcí, ale když to shrnu kolem a kolem, tak celkový pocit ze snímku byl odzbrojující. Je asi zbytečné, snažit se tu nějak rozebrat problémy této oblasti, rozporu náboženství, sexuality atd... ale přišlo mi naprosto absurdní, jak na pohřbu říkal ten starý pán otci zesnulé - "Alláh ji pomstí. Zabijeme jich stovky, tisíce." Tak prostě tuhle logiku já nikdy nepochopím a i kdybych přečetla Korán od začátku do konce, což určitě nikdy dělat nebudu, nejsem si jistá, jestli bych tam našla někde zmínku, o tom že by měli udělat genocidu kvůli pomstě. Je to rozhodně snímek k zamyšlení, i když ten konec mi přišel už kapku mimo mísu.

• 5.1.2014  15:57
    Brouk (2002)

Hned na úvod mě uchvátily skvělé titulky jako diagram. Hlavní heslo tohoto snímku? Vše na sebe navazuje. Z tohoto snímku jsem si vyvodila novou teorie. Brouk je vlastně něco jako motýl. Když zašlápnete motýla, tak snad všichni ví co se stane. Pokud ne, tak zde a zde a zde a tady jsou nahodilé příklady (vážně, těch snímku jsou kvanta). No a brouk je vlastně něco jako motýl ale v přítomnosti a budoucnosti. Takže když šlápnete na brouka, spustí se lavina na sebe navazujících a ovlivňujících se událostí v současné a budoucí době, vlastně něco jako ten diagram na začátku. A aby to bylo všecko hezky zaonačené a zabalené, tak ten klučina, co to spustil na začátku zašlápnutím brouka, to na konci i ukončí zavěšením telefonu s maminkou letécím na Havaj. P.S. Ehm to jako kdyby nějaký nezkušený technik dal do motoru letadla špatnou součástku, tak tím ohrozí životy všech na palubě? Doteď jsem se nikdy nebála letět... možná se ale bát začnu.

• 5.1.2014  15:47
    Bez doteku (2013)

Koukám, že nejsem jediná, kdo si myslí, že se autor nechal inspirovat Sucker punch. Taky mi to přišlo jako totální chaos, až na to že Sucker punch tam měl aspoň ty herecké výkony a akci a vůbec něco. Tohle bylo velké prázdné nic hrající si na vniterný pohled do užírající duše mladé dívky. Jinak některé scény jsem vážně umírala - nudou, nikoliv napětím - například scéna, kdy se celé tři minuty /nekecám, stopovala jsem to/ díváme na hlavní hrdinku (ještě ani nevíme, že je hlavní hrdinka), jak gebí na záchodě. Vážně by nestačilo tak 20 sekund? Asi ne. Každý tam akorát mele - teď jak to říct slušně bez použití slova sračky - věty postrádající jakýkoliv význam. No a na závěr asi jen, že bych nechtěla mít tu její kamarádku, která ani na chvíli nezavře zobák, ale vlastně žádnou větu nedořekne celou. Bravo! Zase jeden zbytečný český film.

• 5.1.2014  11:25

Hned na úvod - nikdy jsem to nečetla. Skončila jsem asi někde na 5. straně a stačilo mi. Doufala jsem, že mi to film zjednodušeně podá a místo toho jsem se pěkně během prvních 20 minut úplně ztrácela a topila v tom, co se to tam na tom plátně sakra děje. Byl to neskutečný maglajz a nejprve jsem nedokázala ocenit ten nápad s prostředím, ve kterém se to odehrávalo - divadlo, jak si asi každý všiml, ale postupem času se mi to začalo líbit ("I fond of it." - což tam vůbec tento výraz nepoužívali v každé 10. scéně) a ten nápad musím uznat je hodně geniální. Ale tím, jak je to scéna za scénou v rychlém sledu s rychle se měnícími kulisami a postavami, tak jsem nebyla schopna se vcítit do emocí postav... příběh je vyprávěn dobře, ale necítíte ty emoce. Ono taky narvat 877 stránkovou "nudnou" bichli do jen dvouhodinového filmu, je jasné, že to asi nebude to pravé ořechové. Tři postřehy: Za prvé - co to bylo za ten tanec s tím proplétáním rukou? Za druhé - udělat divadlo v divadle je více než originální. Za třetí - všimli jste si, že tam hrála modelka Cara Delevingne?