ABLABLABLA

ABLABLABLA

Česko

1 2 3 4 5 14 27 39 52
    • 31.7.2015  11:22

No original songs? Samé covery a mash-upy... ale tak strašně ohraných songů, že byste je nechtěli už slyšet ani v originále, natož jako cover. Osobně se považuju za velkého fandu animáků, ale tenhle byl vážně hrozný. Když už já dám animáků méně než 3*, tak to vážně musí být strašné. Bylo to především o písních a zamilovávání se, ale jak už jsem psala, to byly covery otřesných songů. Přišlo mi, že tvůrci zadali do google "song with world love in it" nebo "song about love" Nekecám.. tak se podívejte na soundtrack... Can't help falling in love, I'll never fall in love again, I Wanna dance with somebody who loves me, What doesn't kill you etc. Jediné velké pozitivum je, že se kráska-bojovnice, zamiluje do toho "zlého a ošklivého", ale co ta závěrečná scéna aka kaleidoskop?

• 31.7.2015  11:08

Milý snímek, jehož zhlédnutí rozhodně nelitujete, ale víckrát si to už nezopakujete. Herecké výkony byly úplně the top, jak Costner, tak O. Spencer a mladá slečna taky hrála dobře. Vlastně je to naprosto o ničem.. o jednom soudním sporu, ale jsou tu moc hezky vykresleny pocity, které postavami mávaly a prostě tak... ale to herecké obsazení udělalo hodně. Pobavila mě scéna, kdy služebná jedla večeři a se strachem v očích pozorovala, jak Elliot aka Costner prohledává celou kuchyni, dokud pod dřezem nenašel láhev se svým oblíbeným chlastem, který mu tam schovala. P.S. V obsahu je zásadní chyba... nejprve přišel o dceru a tak se s manželkou starali o vnučku a pak až přišel o manželku....

• 31.7.2015  10:36

Docela to celé fungovalo. Popravdě je trošku těžké se koukat na film, kdy je vám hlavní postava dost nesympatická, ale dá se to zkousnout, když se soustředíte na story a postavy kolem. Samozřejmě tu nesměla chybět rádoby směsná postava, která vůbec nebyla vtipná a rozhodně jsem se nedivila, že mu jeho manželka plilve do kafe aneb "I'm gay dad. Not blind." Jedna užitečná rada z filmu vyplývá - když si chcete s někým promluvit, nechte mu pod polštářem kresbu zátiší mísy s ptáky (ne těmi okřídlenými). A taky nůž noste v kabelce zásadně otevřený a bez jakéhokoliv obalu!

• 31.7.2015  10:25

Jaká to hrozná kravina! Ale kravina, která Vás prostě na jedno zhlédnutí pobaví a pak ji vypustíte z hlavy a za rok si nebudete vůbec pamatovat, o čem to bylo. Jen že Reese tam chodila v prďáckých kalhotech a Sofía tahala kufr plný lodiček z bílého stříbra, diamantů a nevímčehoještě. Ty dvě spolu překvapivě v těchto rolích tvoří docela dobrou komediální dvojku, i když na druhou stranu vás někdy zase iritovaly.

• 31.7.2015  10:01

Co na to říct, asi se mnou mává ovulace, že jsem tomu dala 5*, protože první měsíčky už máme hodně dávno za sebou, takže tím to být nemůže. "The condom came off inside my vagina and in present I'm not able to locate it. - That's way more information than I need it." To prostě chcete, ještě když pak váš ošetřující doktor se jmenuje Dick. Sorry, ale tu byla prostě řada scén, které byly přesně stvořené pro infantilní jedince jako já, aby se na nich zasmáli. Jako třeba odvádět svou dceru první den do školy a přitom mít k zápěstí připoutané čelo postele. Nebo iracionální matku, která Vám nechce dovolit jít na vysokou tak daleko, protože kdo by Vám pral a co byste jedli? To je prostě směšné, že si to tak naivně představujete. Nebo rozhodně chcete otěhotnět po sexu, kdy si kluk nasadí kondom a pak rychle rychle rychle.. asi aby se neudusil nebo co a do 5 sekund je hotov... yes... fakt king a samozřejmě poté ještě výše zmíněná story... prostě to určitě budete vyprávět jednou dceři, jak byla přivedena na tento svět. A víte co? Tequila je fakt svinstvo... S její story se naprosto dokážu sžít... výplach žaludku mě naštěstí minul, ale stejně mě sanitka do nemocnice odvezla a nechali si mě tam až do rána.. ehm.. :D Fuck you. (Jop ten song je super.) P.S. Pamatujete ten naprosto promyšlený záběr, kdy byli na pláži jako mladí ještě, zaostřeno bylo na jeho obličej, ale v popředí byl zadek Bethany? V krátké lehké sukýnce, kterou nadzvedal vítr? Ne? No tak si to pusťte znova.

• 27.7.2015  19:22
    Modelky s.r.o. (2014)

Může být nějaký film víc trapnější??? Nemůže.. teda neviděla jsem Babovřesky, tak těžko říct, kdo by vyhrál. Nechápu, jak se do toho nechalo upíchnout tolik herců i neherců? Vždyť i ti špatní herci mají přece nějakou svou důstojnost ne? Chápu, že tu "hrají" lidi jako Moravcová, Martucci, Magnusek, Novotný a podobní... to je totiž "film" přesně pro ně. Ale že se tomu nechal upsat třeba i zpěvák Albert Černý? Nebo Jiří Štěpnička? Takže pokud chcete vidět film s největším počtem nejhorších herců v ČR, který je tak stupidní, že i mravenečník, který se zamiluje do lenochoda je chytřejší... a do komedie to má tak daleko jako žirafa, která si usmyslí, že chce být pumou, tak si to pusťte. I dare you! P.S. Vím, že to přirovnání nedává žádný smysl, ale to ani tenhle film a krom toho se hrozně těším do zoo...

• 27.7.2015  19:09
    Pohádkář (2014)

V žádném jiném snímku neuvidíte tolikrát postavy platit účet. Většinou se tento proces relativně opomijí, ale tady platí vždy a všude a pořád... ale hlavně!!!! bezkontaktně... mobil, karta - to je fuk, ale bezkontaktně. I blbé struny za 80 kč na kytaru platí mobilem, každou kávičku, všechno... Hlavně, že je to mastercard - tak nenápadná reklama jako sáňky v létě. Film si hraje na hollywodskou detektivku říznutou nějakým tím drámem a s nějakou tou super záhadou. Pravda? Nuda, šeď a bída v nečase (tím myslím, že čas pro scénáristy evidentně neexistuje, protože vás rád nechá tápat, co je skutečnost, co dávná minulost, co bližší minulost, a pak zase uděláme skok dozadu.. no jako... ehmm... a to srovnávání se detektiva s údajně pohřešovaným a údajně mrtvým Márou/Kamilem/Macháčkem bylo více než zmatečné.

• 27.7.2015  19:00

To pardon, ale asi jsem se dostatečně nevžila do postav a jejich psychiky. Co mě upoutalo především na prvních dvou dílech byla samozřejme akce, ale hlavně ta překvapení (bez té akce bych tento díl i přežila). Tady ale ani žádné překvapení nebylo... jenom až na konci s Peetou. U jejich vlasů - Katniss aka Jennifer - jde poznat, že je to paruka, protože vypadají naprosto strašně v každém záběru. Co se mi ale nejvíc nelíbilo a kvůli čemu to nejsou ty 4* (protože jako pořád to bylo dost dobré a jsem hodně zvědavá na poslední část), tak bylo Katnissino rozhodování, koho vlastně miluje... to je už jako relativně pasé. Tento díl mě prostě nepřesvědčil, protože mi přišlo divné, aby byla Katniss tak psychicky zajíknutá jako kotě v koutě, když přežila dvoje hry. Proč se teď tvářila celý film, jak kdyby nebyla schopná si ani sama zavázat tkaničky? No uvidíme, co nám předvede za výkon v poslední části.

• 27.7.2015  18:42
    Pako mých snů (TV film) (2011)

Ach bože. Ten dabing byl strašný a silně pochybuju, že originál byl lepší. Ale víte co? Učila jsem se na státnice a tohle byl přesně ten pitomý oddechový film k obědu, abych se neuučila k smrti, čili svůj účel splnil... A i trochu toho vtipu tam bylo. Ovšem to sako mu neslušelo, ta bunda už jo aneb "je fajn, když se mnou holky mluví, i když nechtějí pomoct s úkolem z matiky."

• 27.7.2015  18:33

"How about giving blow jobs to any guy, that asks? That mean you're nuts? - No. That's generous." Komedie, která je místy naprosto neuvěřitelná a šokující a místy průměrná jako ty nejobyčejnější. Jeden z vtipných okamžiků? Vidět Evana Handlera aka Charlieho z Californication s vlasy (bohužel nemůžu nikde najít screenshot, abych to dokázala, tak se na to budeme muset holt podívat sami). Uvidíte i názorné parkování blondýny.. naprosto prázdné parkoviště a ona se strefí přesně na čáru, aby zabrala dvě parkovací místa. Tomu se říká umění. Místy dost morbidní, když si nikdo nevšimne, že jim týden na stromě visí mrtvola. Ale spíše takový dobrý černý humor, který rozhodně stojí za to vidět. Celá tahle rodinka je prostě potrefená a šílená, ale baví.

• 27.7.2015  17:56

První Horrible bosses byli skvělí. Druzí? No ten čas strávený sledováním, se mi už nikdy nevrátí. První úsměvný okamžik filmu byl, jak čekali než přejede vlak, aby je poldové neztratili při pronásledování a jedli ty pendreky (15 minut před koncem snímku). První vtipný okamžik byl, jak projeli s autem ofačovaným síťovanou branou a za nima několik aut policajtů a Rex jen seděl v autě na křižovatce, čuměl, jak ho míjeli a řekl "Shit"... a víte, kdy to bylo? 10 minut před koncem filmu.. Je to komedie a první vtipný okamžik byl až 10 minut před koncem snímku... K tomu asi není co dodat, ne?

• 27.7.2015  17:49

Sněhové radovánky s názvem frozen fever pokračují aneb Anna slaví další narozky. Víte, co se stane, když sněhová královna Elsa, které z rukou šlehají paprsky zmražení a taky umí postavit paláce z ledu a udělat si šaty, dostane rýmu? Kašle pidisněhuláky :D A právě pidisněhuláci jsou těmi malými rošťáky, co málem zničí narozeniny, stejně jako kůň a chameleon málem zničili svatbu v Tangled Ever After. Pidisněhuláci byli všude, Kristoff je shazoval Olafovou hlavou jako kuželky a nejlepší byl konec, kdy zabušil Kristoff na dveře Ledového zámku, otevřel super velký zlý sněhulák-strážce a on mu jen řekl, Don't ask a dovnitř vcházeli ti pidižvíci, přičemž je Olaf všechny pojmenovával :D Nejkrásnější úsek písně? Refrén narozeninového songu jen za tleskotu (4:12) A ano uhodli jste, skoro celý snímek je vlastně jen ta píseň - si to spočítejte - song má 5 minut a snímek i s titulky 7.

• 27.7.2015  17:38

Tak popravdě nevím, co tady na tom většina vidí jiného, než průměrnou romanťárnu s nádechem humoru typu "Já vím, že zvítězím" a za ní byl v pozadí Vítězný oblouk v Paříži. Meg Ryan je fajn a prima, ale pořád dokola v podobných rolích se docela omrzí a tady tomu nebylo jinak. Ta stejná písnička furt dokola - zloduch, co se zamiluje do Meg, zatímco ta se snaží získat zpět svého nevěrníka, protože je naivka. K tomu si přihoďte supr dupr hadry z 90 let, kdy i ženy vypadali jako muži, protože nosily úplně stejně střižené rifle, široké sakovité bundy, košile a k tomu si Meg přidala čupr pletenou vestu a lennonky.

• 27.7.2015  17:32

Je dobře, že scénáristi vybrali pouze jedno období v jejím životě, avšak ani to nedokázali podat dostatečně "oslnivě". Celým filmem totiž prostupuje nicota, nezajímavost, bezobsahovost, průměrné herecké výkony a i ten lesk a sláva tomu naprosto chybí kromě úvodního momentu. Bylo fajn v něčem, zase vidět hrát Milu, ale ač to vypadalo při jeho vstupu na scénu, že tam bude mít nějakou roli, tak byl hooooodně v pozadí, respektive nebyl tam skoro vůbec. Lehce stravitelný a taky lehce zapomenutelný snímek.

• 27.7.2015  17:01

Viděno v rámci Muzejní noci. Wau... tohle byl tzv. brilantní příběhový dokument. Sledoval jednotlivé osoby či předměty a tím zprostředkoval komplexní obraz fungování muzea. Jako student dějin umění si dokážu asi kapku lépe představit, jak muzeum funguje než jiní, ale tohle jsem si nikdy nepředstavovala. Všude vládne byrokracie - to víme, ale tím trpí sbírky. Zmenšují rozpočty na výstavu. Málo úložných prostor, čili díla se tím ničí, když nejsou ve vhodném prostředí, ale holt nejsou prachy. Musí se investovat jinam. Především do PR. Důležitější je totiž vybrat, jaká trojka bude na roční vstupence... takhle je totiž moc agresivní, tahle působí přívětivěji.. ehm... Taky jsem nevěděla, co vše se dá říct o blbém fondu písma, kde vidíte minimální změny. Postavení kustodů, zde bylo velmi názorné a přesné - jsou nejníž ze všech, nemají absolutně žádný kontakt s ostatními odděleními, neví vlastně vůbec nic, co se děje, protože nikdo jim to nedá vědět. Pak tu jsou zobrazeny i takové rutinní ale důležité věci, jako procházení pastí na moly - pas 9, 6 molů a prostě představte si takhle zkontrolovat všechny pasti v ku*** velkém depozitáři. Vytrhávání plevelu u piedestalu budovy. Důsledné čištění vitrín a uhlazování látky... každá prkotina a věci, co běžný smrtelník nevidí. Zároveň jsou ve snímku naprosto vynikající záběry. Např. když došel řemeslník doprostřed prázdné místnosti a začal rozkopávat rýčem (nevyznám se v nářadí, možná to bylo něco jiného) parkety. Nebo aby si pracovník zrychlil vzdálenost mezi místnostmi enormně velkého skladu, tak používal koloběžku a jak ho kamera následovala. Taky práce kurátorky - jak přehazuje obrazy, aby to působilo tak akorát. Není to žádná sranda a člověk pro to prostě musí mít cit. Nebo jak dlouho si někdo pohrává s rozmisťováním nádob v jedné vitríně, aby to bylo tip top. Super bylo i navštívení aukce a jak je pro muzea těžké získat věci z aukcí do svých sbírek, protože nemají na to, aby přehazovali takové soukromníky jako hrabě Kinský. No a nejvíc smutné mi přišlo, že se daleko více řeší, jak bude probíhat otevření nového sbírkového fondu - kdo kam v jakém pořadí jde, co dělá atd... než opět, aby již získané sbírky měly správnou péči. Tohle vše a více snímek skvěle zobrazil a já můžu jen doufat, že se k němu ještě někdy dostanu. P.S. Taky jste si všimli, že u té kustodky, co si dovolila vystoupit proti vedení, bylo v titulcích, že již umřela? Že by v tom něco bylo? :)

• 27.7.2015  16:36

Ač fotbal nesnáším a nechápu, co na něm kdo vidí, kromě chlapů honících se na velkém zeleném hřišti za míčem, tak tohle bylo famózní. Bavilo to, jednotlivé postavy přesně odpovídaly svým charakterovým rysům a měli jste tam přehlídku od šikanizéra, přes blbečka, chytrolína, emaře, babi z vesnice, zlodějíčka, kněze, macha až po namakaného policajta s hláskem holčičky. Když Ace kopl Amadea do nohy, tak jako sorry.. ale s těmi jeho hůlčičkami, by mu dávno uletěla, ne že ji měl jen zlomenou. Taky to mělo plus, že jsem si zase po delší době procvičila španělštinu (a taky pro mě naprosto nové slovo futbolín - zní to jako nějaký český/slovenský novotvar zdrobněliny, ale je to fotbálek ve španělštině) a rozhodně všem doporučuju podívat se na to v originále, protože to tomu dodá úplně jinou atmosféru. Nejlepší scéna byl však výbuch laboratoře... zpomalený záběr, jak padá šroubek do stroje, vznikne jiskra, spojí se s těmi výbušnými plyny a buuum.. a pak lítajícíc panáčci a zpomalené záběry.. Olé oleoleole, hořící paruka až po Čauuuuu.

• 27.7.2015  16:17

Má vůbec cenu komentovat "herecké "výkony""? Hlavní hrdinka vypadala, jakože je konstatně zhulená a dokonce i tak mluvila. Hlavní hrdina byl debil, který zamkne zbrusu nové kolo u pouličního osvětlení, ale stylem, že bych mu to možná zvládla šlohnout i já a pak se diví, že tam to kolo později není. Story je nečekaně tak jednoduchá, jak jen může být. Jediný důvod a taky proč, si to zaslouží ty 2*, je za ten parkour, co tam předvedváděli. To bylo naprosto boží a díky bohu to tvořilo tak polovinu filmu. Zbytek byl sračka. Jo a víte, jak se jinak řekne krádež? Zboží změnilo majitele.

• 27.7.2015  16:02

"Who are you? - I am." Jestliže jste ještě neviděli snímek s hodně namyšleným a arogantním Bohem, tak se na tuto blbost podívejte. Mojžíš a jeho žena - poznají se, baví se o kozách a ovcích, pak ji stalkoval, vzali se, konečně jedna zajímavá scéna, kdy se měli políbit a oni tu scénu vystřihli a nejen to... dokonce vystřihli 9 let. Potom Mojžíš odejde a jde zachránit svůj lid.. haha.. no pak mu konečně jeho brácha dovolí je odvést... tak jdou.. je tam moře... je to divné... nekoná se evidentně žádný pořádný zázrak, jako rozestoupení moře, ale ono prostě pomaličku vyschne... i tak se musíte brodit skrz vodu až po uši kolikrát a pak buuuuum brácha ho pronásledoval... přijde bouřka s několika tornády, které ženou příliv a oba je to spláchne. Pak se navrátí domů, vytesá desky desatera a pak střih najednou je šedý staroch a veze se na voze s bednou s deskami, když "jeho lid" putuje dále. The end. Jako sorry, ale víc nudnější historický film jsem v životě asi neviděla. Nevidím v tom žádný přínos. Většina postav mi byla naprosto protivná včetně postavy Boha, Mojžíše i Ramsese a tohle je rozhodně to nejubožejší zpracování této události.

• 27.7.2015  15:48
    Pošťák (1994)

"Metafory? Kdo tě naučil říkat takové těžké slova? Jaké metafory ti udělal?" Krásně poetické. Sic bych to v žádném případě nenazvala komedií. Veliké plus tohoto snímku jsou herecké výkony. Philippe Noiret prostě téměř negramotného pošťáka/rybáře žijícího s otcem a toužícího po ženě, která umí hrát stolní fotbálem zahrál naprosto skvěle.

• 27.7.2015  15:41

Viděno na AFO 2015. S Tiny Giants byl tohle pro mě nejlepší snímek letošního AFO a zároveň i posledním, na který jsem v rámci festivalu šla. Umístěn v jednom z menších sálů, v podstatě ne moc přizpůsobeném ke sledování filmu, ale jak byl narvaný. Lidi seděli všude kolem na zemi, polovina z nich ani nemohla na plátno pořádně vidět. Ale rozhodně to stálo za to. Já, na židli (haha, máte chodit včas :P), se perfektně bavila. Pseudodokument o sestavení stroje času byl podán velmi delikátně, velmi citlivě.. kecám, byl to snad nejvíc vtipný dokument, co jsem vedle What we do in the shadows viděla. SPOILER. Nejvíc asi všechny bavilo, jak se vždycky něco posralo. Když už se mu podařilo zbudovat první stroj času, aby zachránil manželku před smrtí na obrnu, vrátil se do jejího dětství a očkoval ji, tak pak stejně umřela při porodu. Potom sestavil vlastně první stroj času, aby zabránil manželčiné smrti, přežila porod, porodila druhého syna, ale pak umřela při autonehodě. Potom sestrojil vlastně první stroj času... ovšem opět marně, jelikož manželka spáchala sebevraždu, jelikož měla pocit že ji stále někdo honí a bodá do ní jehlu :D atd... Pak přišli na řadu synové.. rodiče byli zabiti, nehoda v laboratoři a bylo by to vlastně super, kdyby se jim podařilo vynalézt stroj času, nebýt výbuchu laboratoře. "One small step for Russia, big step for communism." aneb Stalina se strojem času nechcete, protože potom vytvoří Time spies. Konec SPOILERU. Tento snímek musím ještě někdy v životě vidět.. protože vidět ho jen jednou je málo.. to si ho prostě dostatečně nevychutnáte.

• 27.7.2015  15:28

Viděno na AFO 2015. Zdeněk Burian byl pro mě malířskou osobností. Dle jeho kreseb si pravěký svět představovala nejedna generace. Tady vidíme, jak spolupracoval s muzejníky, paleontology atd... díky lebce či obrázku lebky si dokázal Burian představit, jak takový dinosaurus nebo pravěké monstrum mohlo vypadat a zde vidíme proces, jakým nechával tyto monstra ožít. Bohužel je to moc povrchové a vlastně jsou tu jen záběry, jak Burian maluje, nebo jak něco konzultuje s odborníky.

• 27.7.2015  14:09

Viděno na AFO 2015. Ten film byl přesně jako téma, o němž se mluvilo. Naprosto přesycený informacemi, zvukem, obrazem... až tak, že ke konci už jsem to nedokázala ani vnímat a chtělo se mi zavřít oči a utéct ode všeho. Ale taková je i dnešní doba a celý internet. Přesycený informacemi, daty a neskutečným množstvím blbostí. Ovšem, asi jsem byla úplně mimo, ale o dark web jsem doteď téměř neslyšela. Super snímek, ale prostě těžce stravitelný. Perfektní citát od Eduarda Galeana "The Church says: the body is a sin. Science says: the body is a machine. Advertising says: The body is a business. The Body says: I am a fiesta."

• 27.7.2015  13:46

Viděno na AFO 2015. Jako ani popravdě nevím, o čem ten snímek byl, protože to bylo tak strašně natočené a taky tak strašně reprodukované, že jsem nic jiného nevnímala. Hudba byla hlasitější než mluvené slovo, takže jste nic neslyšeli. Španělský originál přes nějž zněl anglický dabing.. hádejte, co nebylo vůbec slyšet? Ano ten anglický dabing. Jako španělsky trochu umím, ale tohle se fakt nedalo. A především to byla hrozná nuda. Asi v životě jsem neviděla tolik lidí v průběhu promítání snímku na AFO odejít... při závěrečných titulcích, tam z plného sálů zbyla tak 1/4. A ano já to vydržela až do konce díky mé stupidní zásadě vidět všechny filmy, na něž se začnu dívat, až do konce. A co jsem z toho měla? Vůbec nic.

• 27.7.2015  13:41

Viděno na AFO 2015. S papoušky je sranda! Papoušci kakadů jsou totiž neuvěřitelní hajzlové. Nikde jinde neuvidíte, jak Oskárek kakadu dává chlapovi francouzáka. Další takový hajzl je krkavec Boris. Boris totiž mlčí, dokud je vše, jak má být. Ve voliéře si jako hrabě Monte Cristo budoval léta díru z vězení. A proč? Protože Boris je trpělivý hajzlík (slovy jeho majitele, nikoliv mými) a budoval si tu díru, ne aby zdrhnul, ale aby vytrhával chloupky psovi, když se přiblížil k voliéře. Většina scén dokumentu byla vtipná. Kombinace papoušků, chovatelů papoušků a jejich příběhů, záběry kreseb a recitování poezie Edwarda Leara... ale dva druhy záběrů mě neskutečně štvaly. Takové ty s lebkou a papouškem na poli. A pak záběry "papoušku zpívej" - no tak to mi v hlavě zůstalo po zbytek dne. Jsem měla chuť jim vzít ty flétny a omlátit o hlavu. Velkou pochvalu si ale vysluhuje i titul snímku. Velice originální a netušíte, co vás čeká.

• 27.7.2015  13:32

Viděno na AFO 2015. Vskutku interesantní snímek. Věděli jste, že 60% lidí umírá na nepřenosné nemoci? Nebo že v roce 2030 všichni zkrachujeme kvůli bankrotu zdravotnictví, který nastal kvůli nákladům na léčení? Věděli jste, že lidské tělo obsahuje 10x více mikrobiotických buněk než těch lidských? Čili, že jen 10% ze všech buněk v našem těle je lidských? Nebo, že plesnivý meloun je výborným zdrojem penicilinu? Jojo... tohle a mnohem více se tu dozvíte... jako po zhlédnutí snímku máte velmi divný pocit, že jste úplné nic, úplně nemocní a všichni brzo zkolabujeme. Taky si vemte ponaučení, že zásadně rodit normálně. Když rodíte císařem, už tehdy vašemu dítěti dáváte malou šanci k tomu, že bude naprosto zdravé. Nebo roďte císařem a pak mu přetřete ksicht a celé tělo látkou, kterou jste vytřeli při porodu vaginu matky... jooo.. já tu nechutná nejsem, to tam fakt bylo.. názorně... Ne ale vážně je tu spousta zajímavých faktů, zajímavé studie atd., ale v závěru to vlastně nevyznělo úplně, jak by mělo. "You are what your grandmother ate."

• 27.7.2015  13:19
    Nespoutaný Nil (TV seriál) (2014)

Viděno na AFO 2015. Viděn tedy jen první díl ze tří, ale nepřišlo mi to zase bůhvíjak ohromné. Ano byly tu krásné záběry přírody jako ten roj much nad Viktoriiným jezerem, který byl fascinující. Nebo i místy vtipné jako Operace Eukalyptus a i poučné.. aneb chameleoni mají fakt divné nohy. Je tu i snake alert - nečekaně. Ale když to vezmu kolem a kolem - nic extra.

• 27.7.2015  13:06
    Cukr-blog (2014)

Viděno na AFO 2015. "Narozeninové dorty jsou jako převozník přes řeku Styx každý den. Přibližují nás smrti a když sfoukáváme svíčky, tak vypadají jakoby hřbitov.." Nebo prostě něco v tom smyslu, tam říkala. Všichni víme, že cukr je špatný. Všichni víme, že bychom ho neměli. Všichni víme, že je skoro ve všem. Ale taky si snad všichni museli všimnout, jak tento dokument tlačí na pilu... tím, že do toho zapojila své děti jako aktivisty boji proti cukru... těmi řečmi atd. no prostě to bylo všechno moc proactive a naprosto otevřená a průhledná reklama. A to mi právě na snímku vadilo. Byl zajímavý, poučný, ale moc silně a prvoplánovaně útočil na naše emoce a všechno bylo hrozně přehnané a samozřejmě chyběl názor protistrany, která zde byla označována v podstatě za vrahy. Btw. živit se jako food detective? Co to sakra je? Ale scéna, kdy její syn dostal od babičky lentilky a ona se ho zeptala "Co s tím uděláme?" a prostě ten jeho ztracený a rozpolcený pohled a vzápětí, když řekl "Mami, já nevím." Tak to bylo opravdu silné.

• 27.7.2015  12:58
    Pidiobři 3D (2014)

Viděno na AFO 2015. "Jsou to jeho vlastní zážitky, které dělají z křečka muže." Chcete vidět super boží akční vtipný naučný animovaný dokument ve 3D? Tak jednoznačně volte Tiny Giants. Jakmile uslyšíte výt křečka, tak už se nikdy nepřestanete smát. Naprosto skvělý soundtrack. Ta westernová hudba u jedne bitky, nebo útěk křečka před vodou. Všeobecně musím říct, že story o křečkovi mě bavila více než o čipmankovi, ale i tak je to tak na 10*. Bacha snake alert - i když je pravda, že ten let křečka před otevřeným chřtánem hada byl vtipný - aneb měla jsem zakryté oči, jakmile se tam objevil jad, ale ten smích publika mi nedal a musela jsem se podívat a stálo to za to.

• 27.7.2015  12:42

Viděno na AFO 2015. Velmi dobře nakombinovaný a natočený dokument o panelákové kultuře. Paneláky jsou teď in... Velké betonové šedé krabice, ve kterých bydlí nejméně polovina obyvatel ČR jsou prostě hitem, ač nám to nepřijde. Ale když se podíváte na tento dokument, tak pochopíte, že opravdu mají své kouzlo. Například paneláková kolonie Les Courtillières v Pantin - zde, zde a zde. No řekněte, že to je nádhera? Záběry z demolice města Starého Mostu v roce 1967 byly opravdu k pláči. Tolik nádherných budov a všechno to šlo dolů jen kvůli těžbě. Snímek, ale taky pobavil například párem s knihami a manželkami a muzikál Čerjomuški prostě musím vidět. A víte, co je nejsmutnější? Že člověk - Raymond Camus-, díky němuž vznikly prefabrikované betonové desky, základ všech paneláků, v nichž bydlíme, nemá ani heslo na wiki a vůbec se o něm na netu dočtete velmi málo.

• 27.7.2015  11:50
    Interview (2014)

"This is 2014. Women are smart now." Jedno tenhle film dokázal.... Zničil mi písničku od Katy Perry.. hajzl jeden. Ještě ve chvíli, kdy ji Dave Kimovi zpíval a on se rozbrečel v televizi, tak to bylo snesitelné. Ovšem, když začala znít píseň se slovy Baby you're a firework a do toho ve zpomaleném záběru James Franco z tanku napral střelu do vrtulníku s Kim Čong-unem a při slovách boom boom boom even brighter than a moon moon moon mu postupně uhoříval ksicht až mu vybouchla hlava... jooo díky The interview. Totálně si mi pokazil tak krásný song. Pokaždé když tento song uslyším, tak si na to vzpomenu. Ale jako komedie to byla relativně dobrá, únosná míra nechutnosti a Seth Rogen bavil, James Franco o něco méně.

1 2 3 4 5 14 27 39 52