ABLABLABLA

ABLABLABLA

Česko

• 7.2.2013  12:59

Možné Spoilery. Eddie je fešák a umí hrát i když tady teda hraje pošuka no. Kristen je strašná, opravdu v každé roli se tváří úplně stejně, stejné chování, ta se snad vůbec nepřizpůsobuje postavám, začínám ji pomalu více nesnášet než Angelinu Jolie a to je co říct. A William tak k tomu nevím, co bych řekla, ale prostě hodně dobře zahrál životem zkoušeného propuštěného vězně - btw. celou dobu jsem čekala, co teda udělal, protože v rámci těch flashbacků to vypadalo, že ji zabil, ale nakonec se z něj vyklubal dobrák. Asi jedna z nejdivnějších road movie, co jsem viděla a rozhodně hrozně pomalu plynula, ale na On the road to svou nudností fakt nemá. Tohle je výrazně lepší snímek. Jako zamyšlení o životě je to dobré, možná že i ten pomalý náboj k tomu seděl a v konečném výsledku to byl dost zajímavý snímek, ale i tak dávám 3,5*.

• 7.2.2013  12:39
    Sezení (2012)

Zajímavý film s pár vtipnými okamžiky. Ten kněz je asi nejlepší postavou celého snímku, ale jen tak mimochodem takového bych chtěla teda naživo vidět... a počkat nejde to....neexistuje. Je ale bohužel fakt, že takový film člověku stačí vidět jednou v životě, ať už řeší sebezajímavější téma. I guess i through away that little speech. - No no, please, make the little speech. I'd love to hear it. - Ok here it goes. The meaning of love. Love is a journey. - I like it already. - That's it. That's all i've got. I told you it's short.

• 7.2.2013  12:15

Michael Jackson byl, je a bude úžasný, proti tomu žádná, ale tohle bylo úmorné. Užila jsem si pár chvil při některých písních - např. They don't care about us, Smooth criminal, Thriller, I want you back, Men in a mirror - a tanečních číslech, ale tohleto jako film nemělo být natočeno. Možná kdyby to bylo kratší tak o hodinu - ano 40 minutový dokument, to by bohatě stačilo a bylo by to skvělé. Takhle se to vleče a už vás ani některé ty taneční čísla nebaví, což jsem si myslela, že bych u Jacksona nikdy neřekla, ale bohužel. Každopádně ta show mohla být úžasná, na její nahrávku bych se s chutí podívala.

• 7.2.2013  11:51
    Bídníci (2012)

Z filmu jsem měla vcelku smíšené pocity. Nejprve mě to hodně zaujalo, ale potom jsem si říkala - no ty vole, to asi nezvládnu necelé tři hodiny zpěvu, i přestože muzikály mám ráda (ale ty normální, kde se mezi dialogy zpívá), ale tohle bylo hodně...za celý film, jestli člověk narazil na tři věty, které nebyly zpívané. To mě vcelku vyděsilo a následujících 30 minut jsem si říkala, že to nepřežiju. Pak se to ale začalo nějak spravovat a docela mě to chytlo a na konci jsem brečela jak blbá. Takže v závěru dávám 4*, protože přece jen to bylo dobré. A díky filmu jsem zjistila, že řada písní, které znám jen tak, pochází z muzikálu Bídníci aneb film mě donutil najet na wiki a vyhledat si všechno o muzikálu (ale na prknech, jež znamenají svět) a zjistit, že všechny písně jsou originál pro tento muzikál z roku 1980. A pokud by se někdo chtěl o původu dozvědět více jako já, tak zde má tu možnost. A btw. velké díky za titulky od uživatelky mata77, protože byly opravdu precizní a taky jsem se naučila nové slovenské slovo "hmlisto", které jsem slyšela, respektive četla poprvé v životě a to si myslím, že se slovenštinou jsem vcelku obeznámena.

• 7.2.2013  11:38

Pobavilo mě to a dost, i když film popravdě není úplně čistá komedie, hodně se tam řeší i závažnější problémy vhodné pro drama, ale možná právě to tomu dodalo tu šťávu, že vyniká nad ostatními komediemi s podobným námětem. A producenti nemohli vybrat lepší herce - Paul a Leslie v hlavních rolích válí a to samé jejich "dcerušky". I was just trying to go turbo for your birthday. My hard-ons are still in analog. This shit's digital. - I don't want a turbo penis. I like your medium soft one..............It's gonna give you nightmares. - I can handle a nighmare. You're a nightmare everyday for me.

• 7.2.2013  11:29

Bída. Hrozná slátanina všeho možného a úplně to kazí zpátečně i dojem z prvního dílu, který byl perfektní. Tohle vůbec neměl Disney tvořit natož vypouštět do světa. Neříkám, že tam nezůstala kapka té vtipnosti a zajímavosti, ale to co na to nabalili byl děs. Všem doporučuju, radši se na to nekoukat.

• 7.2.2013  11:26

Další z těch hodně dobrých a zajímavých animovaných filmů, mám vůbec pocit, že poslední dobou narážím na samé dobré - Lilo & Stitch, Planeta pokladů, Cesta na Camelot a jinak jsem opravdu hodně času teď strávila s animáky, to jsou totiž většinou filmy, u kterých nemusím moc přemýšlet a na zkouškové ideální. A tento byl skvělý. Nejlepší postava? Packardová, jednoznačně. A ta Atlantida byla kouzelná.

• 7.2.2013  11:14

Proč jsem si to pustila? Protože tu hraje má oblíbenkyně Kristen Bell, oblíbenec Bradley Cooper a taky hodně dobrý Dax Shepard a měla to být komedie. Docela hodně jsem se na film těšila, bohužel byl ale trochu zklamáním. Ne že bych se nebavila, ale nebylo to to pravé ořechové. Řekla bych, že je to zase jeden z těch snímků, kdy všechny dobré scény narvali do traileru a film už byl o ničem třeba jako Ted, ale každopádně dobrá oddechovka na večer.

• 7.2.2013  11:07

Tak tohle je animák podle mého gusta. Zajímavý nápad, skvělé zpracování, sympatické postavy, děj který plyne aniž by nudil, krásná animace a skvělá hudba. Nemůžu si pomoct, ale já byla udivená celý film, prolínání světů, všechny ty rasy živých tvorů...jednoduše jeden z nejlepších animovaných filmů od Disneyho, co jsem viděla. Domluvím se plynatinou. Klasické vzdělání..........Neopustím svého kámoše, Jimmy. Ledaže se na mě takhle zle koukne. P.S. Chci Morfyho!

• 7.2.2013  10:59

Jeden z těch hodně vtipných animáků, u kterých se zabaví myslím i dospělý. A vcelku jsem si dovedla představit, že tohle by bylo všechno, co bychom kdy se Stitchem viděli. Žádný druhý díl ani seriál podle mě není třeba, ale tak bohužel. Každopádně tento film mě hodně rozesmál a jako nápad mi to přišlo skvělé. A taky všimli jste si těch neuvěřitelně velkých lidí? Ty obří nohy a oči? Náš dům právě přepadli ufoni. Chtějí mi vzít psa. No prima pes táhne řetězovou pilu...........Nemáš si hrát se zbraněmi. - Tak dobře - Děkuji. Vždyť ty máš dneska narozeniny. Hodně štěstí. - Veselé Vánoce. - Žádné nejsou. - Šťastnou chanuku. - Není chanuka. - Ano. - Ne. - Ententyky. - Dva špalíky. - ...Afrika. Vyhrál jsem..........Kdysi jsem zachránil planetu. Namluvil jsem totiž mimozemšťanům, že ohrožený druh jsou komáři.

• 27.1.2013  13:26
    The Beauty Inside (TV seriál) (2012)

Tak k tomuto seriálu nevím, co říct. Podle mě dokonalý, neskutečně zajímavý nápad a výborné zpracování a je vcelku škoda, nebo možná, že je to pro něj i dobře, že není tak znám. Prostě jen tleskám všem, co se tohoto projektu účastnili. Je pravda, že ale i po skončení vyplývá na povrch řada otázek, ale to je právě jednou z ingrediencí kouzla této minisérie.

• 27.1.2013  13:22

Dobré. Já se bavila, takže komedie - check, každá z postav měla svou "temnou" a "dramatickou" historii, takže drama - check, a zamilovali se do sebe nakonec oba tito totální cvoci? Ano - romance - check. Splňilo to všechny mé očekávání, dokonce mě to i překvapilo, nečekala jsem až tak pošahaného Bradleyho nebo takovou šílenou Jennifer a naprosto nekonkretizovaný problém De Nira (tak trošku taky cvok ne?, řekla bych že to asi mají v rodině ti Solitanovi). Takže 5*, jo proč ne. Řada vtipných scén způsobena hlavně teda divnými charaktery postav a jejich divností jako I was having sex with everybody in the office. - Everybody? - I was very depressed after Tomy died. It was a lot of people. - We don't have to talk about it. - Thanks. - How many were they?

• 27.1.2013  13:10

Příjemný snímek na odpočinutí a trošku zamyšlení i pousmání. Výborní herci. Myslím, že na tom se tady musíme shodnout všichni. A překvapivě všichni dostali svůj prostor, aby představili své postavy a jejich charakter - a o těch postavách to především je, ne o ději. Já osobně mám hrozně ráda Billa Nighy (nikdy nevím, jak to příjmení skloňovat) - perfektní snad ve všem, v čem hrál a tady opět rozjel svůj šarm a vtip, i když pravda trochu umírněně. Judi Dench pro všechny známá hlavně jako M v bondovkách, si tady zahrála dámu, která se snaží najít svůj nový start do života a rozhodně jí to při tom sekne se vší noblesou. Maggie Smith, pro mě známá jako profesorka McGonagallová, tu zahrála skvěle protivnou starou babku s předsudky někdy z doby před kolonizací snad, ale nakonec se z ní vyvrbí dobrá duše, která konečně najde smysl svého života a nový elán. Toma Wilkinsona znám určitě už z nějakých filmů, ale popravdě mě teď žádný nenapadá, každopádně tu perfektně zahrál soudce, jež chce před smrtí řádně uzavřít všechny kapitoly svého života, zvláště tu milostnou. A poslední, kdo mě ve filmu zaujal a bavil je samozřejmě Dev Patel - jeho postava měla vždycky tak pozitivní přístup ke všemu, až se ot zdálo být nemožné a vyplývaly z toho takové frky, že by jeden nevěřil. Co se týče ostatních, tak jejich dějové linie jsem sledovala jen jakože, no tak tam jsou, ale nijak si mě nezískali, i když neříkám, že nebyly zajímavé. Prostě krásný snímek o stáří a jak se s ním vypořádat, ať už máte za sebou jakýkoliv život a jste jakéhokoli charakteru. Zasloužené 4*. Everything will be all right in the end. If it's not all right, it's not yet the end.

• 27.1.2013  12:39
    Madagaskar 3 (2012)

Tak tohle byla pecka. Popravdě předtím, než jsem se šla na film dívat, jsem se pokusila vybavit si, o čem byla jednička a dvojka. Jedničku jsem si vybavila, ale dvojka? Musím se podívat znova, protože kromě toho, že skončili místo Madagaskaru někde jinde v Africe si nevybavuju vůbec ale vůbec nic. Asi to byl hodně slabý snímek, že ve mě nic nezanechal. Za to tohle...tohle to je bomba. Za prvé ten příběh plynul neskutečně rychle, jedna akce za druhou, nenechal vás ani chvíli vydechnout a vstřebat všechny ty barvy, písně, akci, tanečky atd...Tak animace vynikající, že. Postavy už jsou dávno dané, ale ty nové, taky stály za to. Hlavně skvělá hudba od Zimmera (trošku mi to připomínalo místy noty z Transformers takovou tu výpravnou hudbu) a ten soundtrack aneb Anyway you want it, Time to say goodbye, Fireworks, Papa Americano (zvláště tohle zakomponování s vlakem bylo prostě skvělé), Everybody dance now nebo Wannabe v podání krále Jelimána aneb "Co je s těma světlama". Byla jsem okouzlena spoustou frků, scének, gagů, hlášek...težko vybrat nejlepší a vytrhávat je z kontextu ale tak např. Přišel jsem ti říct, abys mě nevnímala jako nějakou úctyhodnou autoritu a samozřejmě se k tomu musí vidět ta scéna, aby to někomu přišlo vtipné. Tanec. Nesmyslný pohyb, při kterém se nikam nedostaneš. Hudba mě navíc vždycky vyhodí z rytmu. Nebo jen takové oslovení jako Señorita Máničko. A úplný závěr taky neměl chybu, aneb trošku obrazové zakončení - tedy doufám, že to byl poslední díl, protože to tak vypadalo a opovažte se točit další - záběru na krabice mířící na Madagaskar. Byla jsem ohromena 5*. Každopádně se v nejbližší době musím podívat na dvojku a i možná jedničku. Je mi divné, aby mi trojka přišla lepší než první díl. To se moc často nestává (ovšem propadající druhý je skoro pravidlem).

• 27.1.2013  12:20

Ale no táák! To už se vám člověk fakt ničím nezavděčí? Vždyť to je taková krásná "muzikálová" pohádka typu Mulan, Anastazie, Princ egypský atd....všechny mám hrozně ráda a tahle se řadí hned k nim. Krásný starší druh animace, příjemné postavy, příběh má regulární spád a hlavně řekněte mi, který animák má jako hlavní postavu někoho slepého? Já nevím jak vy, ale já viděla příjemný snímek se spoustou úsměvných okamžiků a s krásným soundtrackem jako Celine Dion - The prayer, The corrs - On my fathers wings, LeAnn Rimes - Looking through your eyes....popravdě některé písně se mi líbí jak v originální verzi, tak v české, ale Looking through your eyes je podle mě mnohem hezčí v české verzi. Za to The prayer je líbivější v originále ještě když se Celine Dion zpívá Andrea Bocelli. Takže nevidím důvod, proč snímku nedat 5*, každopádně mě mrzí, že není v červených číslech. P.S. Nejlepší vedlejší postava byl ten kohout, poté proměněný v sekerokohouta. Just knighted.

• 21.1.2013  19:46
    Luau (1982)

What the hell was that????? Tohle snad není ani Burton a jestli jo, tak se hodně ztratil vzhledem k tomu, že v tuhle dobu za sebou měl už Vincenta a Stalk of the Celery. Popravdě se na to vůbec nedalo dívat, nemluvě o otřesné kameře. Jakože tříminutová tančící scéna? Tříminutová surfovací scéna? Vzhledem k tomu, že snímek má 32 minut..no....Některé scény asi byly zamýšleny vtipné, je fakt, že jsem si to asi u čtyř scének uvědomila, že tohle bylo zamýšleno jako vtip, ale nepřišlo mi to tak. Spíše jsem se nudila a modlila ať už to skončí. Je možné aby Burton natočil film, kde se polovinu z něj skáče a jásá radostí? Je. A co byl sakra ten vulkán? Radši už s tím nechci nikdy přijít do styku. Popravdě díky tomuto pozměním hodnocení u Doctor of doom. Tohle je odpad, Doctor of doom si zaslouží aspoň 1*.

• 21.1.2013  17:02
    Vincent (1982)

Tak tohle si myslím, že je ten pravý Burton a že z tohoto krátkého depresivního a bizardního přesto skvělého a zajímavého krátkého snímku se pak odvíjely ostatní filmy. Můžeme tu najít základy Frankenweenie, Corpse Bride a svým charakterem i další filmy a zároveň se určitě inspiroval Frankensteinem a samozřejmě Edgarem Allanem Poem - to je tu velmi znatelné nejen, že o tom mluví, ale vzhledem k rýmovanosti, ukončení Nevermore, několikrát zmiňovanému Raven a taky své temnosti, hrůzy a deprese. Myslím, že tady tomu není, co vytknout. Krása.

• 21.1.2013  16:40
    Rebelka (2012)

Joooo. Tak tohle je přesně ono, na co jsem se tak strašně těšila. Dokonce to ještě předčilo mé očekávání. O animaci pomlčím, co bych taky řekla jiného než, že byla skvělá, ale to už je skoro samozřejmost v dnešní době (i když ty perfektně vyvedené postavy podle jejich charakteru nejsou samozřejmostí, ale tady je nalezneme - nic nedokreslí povahu tak jako dobře odpovídající postava a rysy animované postavy). Neskutečně se mi líbily ty neposedné ryšavé vlasy Meridy a její bráškové byli taky pěkní kulišťáci. Možné SPOILERY. Vcelku hodně neobvyklý animák z krásného prostředí a zajímavými postavami. Vidět medvěda s pidi korunkou na hlavě snažit se jíst bobulky pomocí dvou větví jako nože a vidličky teda stálo za to a následná reakce "Našla si je u potoka co. Jsou to hadí třešně. Jsou jedovatý. Kde jsi vzala tu vodu, jsou v ní červi." se spoustou vyplivování. Co se týče konce tak i ten byl skvělý, protože tolik netlačil na pilu dojemnosti, ale byl naopak vtipný (no samozřejmě že kapka sentimentu se tam najde a nějakého toho ponaučení, to by jinak nebyl animovaný film). "Drahý jsem nahá, nahá jako malý dítě. Co na mě tak civíš. Udělej něco - Co to..co mi ji vočumujete chlapi, trochu úcty ne." Podle mě nejlepší animák loňska (je ale fakt, že jsem ještě neviděla Wreck-it Ralph, Hotel Transylvania ani Frankenweenie, na které se ještě těším). "Osud máme ve svých rukách. Chce to jen mít odvahu, abyste na to přišli."

• 21.1.2013  15:37

Hezký snímek s fajn herci. Délka 100 minut je naprosto adekvátní a film vás tak akorát nestihne nudit. Příjemní herci jako Emily Blunt, Paul Bettany, pro mě neznámý Rupert Friend (a popravdě, co jsem viděla fotografie z jiných snímků, tak mi přijde že tato role mu sedla asi nejvíce a zaujal mě v ní, ale podle jiných jeho rolí by se tak asi nestalo) a hlavně krásné kostými a troufám si říci, že snad i dobře vyobrazená tehdejší atmosféra. Myslím, že tu byla především dobře vykreslena role manželů aka princů královen - asi nezáviděníhodná činnost.

• 21.1.2013  15:20
    Divoši (2012)

Zajímalo by mě, jak moc opálenější barvu pleti a nepřirozenější barvu vlasů (zdálo se mi to, nebo ty vlasy tady měla do oranžova?), které se k sobě odstínem pomalu blíží ještě může Blake mít. Ale teď k filmu. Líbilo se mi to a vcelku dost, ale nebylo to zase nic extra. Prostě dobré akční drama na sobotní večer s popcornem v jedné ruce a svařákem v druhé. Vcelku příjemní herci, kterým jejich charakterové prvky postav opravdu věříte, zápletka normální ale zajímavě vyřešená s hlavně hodně dobrá kamera díky níž si tu akci ještě více užijete. Teprve asi třetí film, ve kterém jsem viděla Taylora-Johnsona a zatím ve všech třech byl skvělý (hádáte správně jedno z nich byl Kick ass) - velmi sympatický herec. Za to Kitsch je takový ten typický rváč, pro mě nic zajímavého, ale tady v kombinaci s Blake a Aaronem nebyl špatný. Co se týče Blake, až tak moc ji nemusím, ale uznávám, že není špatná herečka a z herců z GG se asi nejvíce rozjela, co se týče filmů vcelku i kvalitních, ve kterých hraje (přece jen Leighton hraje většinou v takových těch obyčejných béčkách až na Country strong). A do čtveřice všeho "dobrého" Salma Hayek - no tak tuhle herečku akceptuji, ale nevyhledávám a ani tady tomu není jinak, prostě se mi moc nelíbí a nepřijde mi, že by hrála nějak extra. Za to Benicio Del Toro tu střihl perfektního záporáka a co se týče Travolty, tak ten ať už jde do filmového důchodu (už dávno to měl udělat, nejlíp ještě před Hairspray).

• 21.1.2013  14:56
    Argo (2012)

Souhlasím s tím, že to není nic zase tak extrémně úchvatného, viděla jsem daleko více mnohem lepších snímků, to ovšem neznamená, že si těch 5* nezaslouží, protože podle mě to obsahovalo vše, co mělo a navíc mě snímek i překvapil. Ben Affleck se nám začíná rýsovat jako značně lepší režisér než herec - ne že by mu hraní nešlo, ale nijak prvotřídní ty výkony taky nejsou. Za to, co se těch tří filmů, co natočil (ten kraťas tu nezahrnuju), tak ještě jsem sice neviděla Gone baby gone, nějak mě to minulo, ale co se týče The town a Arga, tak mu tleskám a zároveň radím, aby točil a režíroval další filmy - to mu jde, ale aby už sebe neobsazoval do hlavní role. Jinak ta scéna na letišti byla asi nejvíce nervy drásající z celého filmu a pořád jsem čekala, že se něco zvrtne a že to nestihnou, stihli a tak si mohl Mendez zasloužit to vyznamenání. Myslím, že ten Zlatý glóbus si snímek vysloužil právem. Velké plus dávám za autentičnost (hlavně co se týče kamery) a to, že se člověk dokázal vžít do dané doby a pocitů postav.

• 21.1.2013  14:44

Překrásný snímek, který mě rozplakal. Naprosto upřímný snímek, kde, co se týče děje, se v podstatě nic neděje, ale odehrává se tu dokonalá souhra hereckých výkonů, skvělé kamery - opět mé oblíbené sluncem prosvícené pohledy vlévající teplo do srdíčka, hudby a písní, a vnitřních soubojů postav. O tom film vlastně je - o duši a o tom, co se odehrává uvnitř člověka. Jak už jsem zmínila, hemží se to tu výbornými herci, kteří předvedli skvělé výkony. Queen Latifah prostě role silných sebevědomých kyprých černošek sedí a vždycky, když je v nějakém filmu, kde má takovou roli, vnese mi podivný klid do duše, že vím, že všechno dopadne dobře....nevím, jak to dělá. Co se týče Dakoty Fanning, tak ta už je nyní jedinečná herečka, která si vybírá samé zajímavé role a málokdy je k vidění v nějakém braku nebo šumáku, a to je jí teprve 18, v tomto filmu 14 tedy. Omluvte mě, za tento neskutečně sentimentální komentář, ale mě se film dotkl a dlouho na něj nebudu schopna zapomenout. Na závěr krásná skladba, která ve filmu zazněla - Doncha know.

• 19.1.2013  15:36

Ne tohle nechápu a vůbec nevím, proč je to řazeno do Burtonovy filmografie. Předpokládám, že se jedná o nějaký studentský film nebo aspoň to tak vypadá a vypadá to teda strašně. I kdybych nebrala v potaz kvalitu kamery a zvuku, tak kvalita herců a příběhu je opravdu strašná. Jediné, kdy jsem si říkala, že tohle je vtipné nebo že mě to vůbec vzbudilo, bylo, když chtěl Burtona zničit knihou, ten se zasmál a pak ho s ní ale nejspíše budoucí ženich opravdu odrovnal. Jak tu někteří píšou, že se inspiroval Edem Woodem, nemohu potvrdit, žádný jeho film jsem neviděla, ale Eda Wooda od Burtona ano a podle toho rozhodně souhlasím, stejně nesmyslné a brakové. P.S. V jednom záběru byl vidět i kameraman (teď nemyslím ten konec). Změna z odpadu na 1* po zhlédnutí Luau (to je teprve děs).

• 19.1.2013  15:15

Nic moc tedy, ale rozhodně vás ty dvě minuty zaujmou, je určitě škoda, že se dochoval jen ten 2 minutový fragment a ne celý snímek, ale i tak je zajímavé vidět úplné počátky Burtona. Nejlepší část byla rozhodně, když jsem zjistila, že se jedná o rodinného zubaře a jak vstoupil do své čekárny, kde hrála pokojná hudba "Next please."

• 19.1.2013  15:05
    The World of Stainboy (TV seriál) (2000)

Tak všeobecně se mi líbil jednoduchý styl kresby a příběhy Stainboye, ale je pravda, že to není až tak úchvatné, jako jiné filmy (kraťasy ještě nemůžu posoudit, tohle byl první, co jsem od Burtona viděla, ale chystám se na další). Možné SPOILERY. První episoda (The girl who stares) mě vcelku nudila a nechápala jsem, o co jde a docela se mi to i nelíbila. Šla jsem si teda přečíst kdo je Stainboy, abych byla uvedena do kontextu. Druhá episoda (The toxic boy) už mě pobavila aneb jak porazit toxic boye? Vypálit mu cejch osvěžovače ve tvaru stromku na čelo. Třetí episoda (The bowling ball) byla do té doby nejvtipnější a nejzajímavější. Hlavně se mi líbily ty detaily, jako když Stainboy vítězoslavně vstanul na kouli a uklouzla mu noha. Čtvrtá episoda (The robot boy) byla taky dobrá. Pidi část s myší, jestli si ji někdo vůbec všiml, byla kouzelná. Aneb jak porazit Robotboye? Vypojením ze zásuvky. Vážně?:D V tomto dílu byl k vidění komisař bez trička aneb jeho spolek Cops without tops. Pátá episoda (The match girl) byl v závěru nejlepší díl ze všech. That should teach you once and for all that you shouldn't play with matches and it's much safer to play with yourself instead. Šestý poslední díl (Stainboys day off neboli The origin of stainboy) byl trochu divný a moc se mi nelíbil. Takže shrnutí nejslabší díly 1. a 6., nejlepší díly 5. a 3. Celkově hodnotím tak 3,5*

• 17.1.2013  16:36

Příběhem mi to trochu připomínalo Hair, šíleností a ztřeštěností Moulin Rouge a námětem zpracovat písně jedné kapely Mamma mia. Příjemné herecké obsazení aneb Jim Sturgess je pro mě od doby, co jsem viděla One day, neskutečně zajímavý a krásný herec. Na Evan Rachel Wood se taky dobře dívá a co se týče zbytku, tak můžu říct, že ani bez jedné postavy si muzikál nedovedu představit. Asi do půlky se to celé drželo ještě v mezích reality, ale to, co následovala potom, byla bouře všeho absurdního. Z počátku jsem si říkala, to zas bude další blbost, pak se mi to líbilo, pak mi to přišlo až moc ztřeštěné ale v závěru jsem stejně byla na konci tak oblblá a nadšená, že dávám 5*. Paráda a hlavně Beatlesáci jsou věční a nejvíc boží...jejich písně jsou prostě věčné.

• 17.1.2013  15:35

Překvapení. Na to, že Toma Cruise nemám v oblibě a filmy s Cameron Diaz taky nějak nevyhledávám, mě tento snímek až nečekaně bavil a líbil se mi. K hercům se dále zmiňovat už nehodlám, ani jeden nejsou můj šálek kávy, ale uznávám, že každý z nich má na kontě nějaké dobré role. Ale film měl velmi svižné tempo, byl napínavý, akční, zajímavý, nějaká ta milostná zápletka tam taky byla, humor to též nepostrádalo. Musím říct, že to prostě mělo všechno, co by taková akční komedie mít měla, takže si opravdu nemám na co stěžovat. Zajímavý mi přišel charakter Roye...choval se jako kdyby všechno bylo naprosto normální "Zastřelil jsem prvního pilota a ten toho druhého...no to se někdy stává" Trošku mi vadilo, že se chová k June jako k malému dítěti třeba při honičce v autech, jak jí pořád říkal, že si vede dobře, že dobře řídila, jak kdyby to bylo umění ječet v jednom kuse:D Ale jinak fajn snímek.

• 17.1.2013  15:26
    Na cestě (2012)

Achjo. Další zklamání. Road movie mám hrozně ráda, ale tento byl tak neskutečně nudný a ještě se svými 140 minutami se hrozně vlekl. Nepomohli ani herci aneb Kristen nesnáším, Sam Riley je naprostý opak sympatického fešáka, Garrett na toho se dá dívat, ale třeba více se mi líbil v Country strong, a také mi nijak nepřišlo, že by extrémně vynikal a to byl vlastně hlavní postavou té knihy Sala Paradise, jediný, kdo tu za něco aspoň stál, byl Tom Sturridge. Celý film byl taky řádně roztahaný, rozhodně ne klasická svižná zajímavá road movie, no svižná...aspoň co se týče toho, že jedou pořád dopředu. Tady se stále vracíme s hrdiny do jedněch a těch stejných míst, párkrát si mezitím zajdeme makat na bavlněné plantáže, pak zase zpátky do NY, pak zase vyjedeme někam s Deanem, pak zase do NY, Mexiko, NY, Denver atd...neskutečně nudné. Knihu jsem nečetla a přiznám se, že se k tomu snad ani nikdy v budoucnu nechystám.

• 17.1.2013  15:15

Krásný snímek s krásnými herci a skvělou hudbou. Není to úplně top a nejlepší, ale je to ve svém žánru jeden z těch mála filmů, které se vás skutečně něčím a nějak dotknou. Musím ale uznat, že krátce po zhlédnutí jsem měla neskutečně smíšené pocity a netušila jsem, jaké hodnocení udělím. Uvažovala jsem nad 3 ale i 5*, takže nakonec jsou zvolila zlatou střední cestu. Na jednu stranu mě snímek svou dlouhou stopáži pomalu místy ukolébával k spánku a příběh je vcelku obyčejný, taky až skoro do závěru jsem nechápala, proč se tam některé postavy objevovaly - třeba jako ten pedofil, ale potom člověk viděl, že měly svůj účel na celkové vnímání snímku.. Na druhou stranu velmi tleskám závěru, nebudu tu spoilerovat, ale vcelku mě to dost překvapilo - všechny jeho části, a taky skvělí herci a už jen to, že jsem si následující čtvrt hodinu přehrávala film v hlavě a přemýšlela o něm, značí, že mě nějak zaujal a uvízl mi v hlavě. P.S. Viděla jsem tedy verzi s dabingem a (to jen tak na okraj), když už se Američané strašně snaží do filmů a seriálů dávat aspoň malý dialog nebo frázi ve španělštině, asi aby si dokázali, že nejsou tak blbí - což mě ale vcelku irituje vždycky - tak nevím, jak je to v originále, ale český dabing zklamal, aneb když už je tam jen fráze "Café con leche" a "Madre" tak by to aspoň mohli správně nadabovat aneb [kafe kon leče] a ne [kafe kon leche].

• 17.1.2013  14:11

Neskutečně krásný, ale opravdu nádherný snímek, který na mě měl nečekaný vliv a vzbudil ve mně silné emoce. Tady se nejedná o prvoplánovanou dojímavost, ale naopak snímek je natočen s takovou upřímností, že ji vyvolá sám, ať chcete nebo ne. K tomu všemu ty výborné herecké výkony všech přítomných dam, paní a slečen ale i pánů a jejich postavy, která každá prožívala trochu jiný vztah a pocity, ovšem týkající se stejné věci - mateřství. V podstatě do posledních 10 minut jsem opravdu nevěděla, jak to skončí a že to skončí zrovna takto. Nemůžu hodnotit jinak než 5*, protože kromě toho, že snímek je naprosto dokonalý prostě se vším všudy - je zbytečné tu vyjmenovávat kameru, jednotlivé herce, střih, hudbu atd. - ale taky mě donutil zapřemýšlet se nad mými vztahovými peripetiemi a nemohla jsem jinak než, že jsem v podstatě od půlky filmu nebo možná od poslední 1/3 brečela skoro v kuse jak malá. Takže hodně silný zážitek. Rozhodně mě značně ovlivnil, avšak nejsem si jistá, jestli ho budu chtít vidět ještě někdy znova, protože se obávám, že takový nával emocí asi dobrovolně už nebudu chtít podstoupit. Krásná píseň Little one.