ABLABLABLA

ABLABLABLA

Česko

1 2 3 4 5 6 14 27 39 52
    • 27.7.2015  11:25

Venku prší, já mám konečně volno z práce, učit se mi nechce.. co bych jenom tak mohla dělat? Už vím... třeba dohnat resty s komentáři od února:D Ehm.. ehm... Nevím, proč si je vždycky nechám tak nahromadit, ale když se podívám na nějaký film nechce se mi hned k němu psát komentář... musím si to nechat trochu uležet. Ovšem pak to dopadne tak, že to uležení trvá i pět měsíců :D "With humans they has the tendency to die." What we do in the shadows mě naprosto dostalo a chlamala jsem se snad od začátku do konce. Perfektní nápad natočit film o upírech v dokumentárním stylu o strastech spolubydlení, o nichž každý víme svoje. Třeba jako když někdo 5 let neumyje nádobí, nebo se musí chlubit tím, že zametl podlahu, když recykloval tak, že mrtvé tělo odtáhl do sklepa. Zametáním podlahy byste se neměli chlubit, to je přece automatické. Peterovi je 8000 let, Vladislavovi 862 let (aka ano ten "Drákula" ale spíše znám jako Vlad Napichovač), Deaconovi je 183 let a Viagovi asi nějakých 300 a takhle parta spolu bydlí a musí řešit všechny sračky, co k tomu patří jako schůze spolubydlících, potyčky s vlkodlaky a hlavně nového mladého upíra Nicka a jeho lidského kámoše Stu. Víte, co se stane, když upír sní jednu hranolku? Skoro jako požární hydrant vyzvrací tak 10 litrů krve. Nebo když řeší, jak uhořel jejich spolubydlící Peter jako detektivku. No a když proběhla "rekonstrukce" toho, jak se Stu proměnil ve vlkodlaka, tak to už byla jen třešnička na dortu. A konec byl opravdu kouzelný. "Some people freak a little about the age difference. There's thing like What's this 96 years old lady doing with the guy for times her age. They can call me cradle snatcher. Who cares."

• 12.2.2015  22:28
    Lucky Louie (TV seriál) (2006)

"Because god's dead and we're alone." Tohle je zlatý důl na hlášky a nejvíc vtipné scény. Zapněte jakýkoliv díl... klikněte kamkoliv a počkáte-li max. dvě minuty... BUM.... super gag. Btw. tam hraje Emma Stone - neměla jsem ani tucha a bylo to moc milé překvapení. "But my dick is too aware that your pussy is a chamber of financial ruin." ................... "Well, fireworks are merely an abstract expression of those guys (finding father guys) shooting their loads all over each others' faces." ................... "She's a teenager. She's not a person." ................ "I'm not an alcoholic. I'm just the fucking asshole." ......................... "With all these cunts, I mean, they had to come from somewhere. Where did they come from? - I guess they all come from ona big giant cunt. - Yeah and that's God."

• 12.2.2015  22:14
    Selfie (TV seriál) (2014)

Jeden z mála seriálů, u nějž mě trochu mrzí, že nenatočili ještě tu 2. sérii. I když je pravda, že takový konec je aspoň originální. Každopádně těžké rozhodování mezi 3-4*, ale vzhledem k tomu, že více než filmový fanda jsem seriálový maniak, tak dám ty 4*, protože to bylo zábavné a relativně svěží (ono co furt nového chcete natáčet?). P. S. Ty vole takovou aplikaci v telefonu by měl někdo vymyslet. Ano myslím tu na měření promile v krvi.... prostě dýchnu na telefon a je to :D

• 12.2.2015  21:46
    Naboso (2014)

Co na to říct? Prostě mě to bavilo každým záběrem. Bavilo aktuálně nemyslím, že jsem se smála jak blbá, ale jednoduše, že to celé fungovalo jak mělo. Na takové ty odpoledne, kdy prostě nevíte co by a nechce se vám dělat žádné povinnosti, nechce se vám ani vstát z postele, tak je nejlepší volbou Barefoot. Určitě jsem si se snímkem nepotykala naposledy a až mě zase popadne podobná nálada, ráda se zastavím na kus řeči.

• 12.2.2015  21:22
    Škatuláci (2014)

"Cheese, hats, boxes. They don't make you. You make you." Náhodou se mi to líbilo, rozhodně lepší než ParaNorman a rozhodně víc originálnější. Egg už jako maličké batole byl mistr ve střídání výrazů od jéééé to je krásné, který se během sekundy změnil na vrrr dej mi to a urvu tomu hlavu. Ano mluvím o tom hrajícím medvídkovi, jak si člověk myslel, že je to roztomilé a pak najednou není a pak zase je, když vyndal hrající strojek. Nejvíc roztomilé bylo, jak šli všichni Boxtrolls spát a udělali jednu velkou krychli a Egg byl úplně nahoře hezky zachumlaný. Největší záchvat smíchu jsem dostala, když "my weird little angel" sundala Eggovi krabici... Boxtrollové řvali strachy a on se mohl propadnout studem, jak se cítil nahý. Jinak je asi pěkně na hovno být alergický na sýr ve městě, které se jmenuje Sýrečkov a jí se tam hlavně sýr. Konec za titulky? The best. "What if our world is just like a tiny speck? - A tiny little speck. - And there are giants looking down on us? And every time we move... - It's actually them moving us. - Seems a bit tedious. - Like that, just there, me blinking. That would've taken them a day. - Me moving my arm, 500 men! - I mean, none of them are going home. They're having to do this bit. And now this bit. And this bit. I mean, this should stop. - I think it throws up notions of free will. - It's too much. And then they would've had to have done me talking about the blink, and it never ends. I think they make a meal of it, to be honest. I don't know how they get the time. They've got to have other jobs. It's more like a hobby. You know, like stamp collecting, something you do in your free time."

• 12.2.2015  20:50

Varování: Jestliže vám bude připadat, že jsem při psaní komenáře trochu šišlala, tak budete mít stoprocentně pravdu. Začátek snímku byl kouzelný, jak se ilustrace postupně objevovala a vykreslovala. Tento svět byl úžasně vymyšlený. Medvědi a myši. Každičký detail byl tomu přizpůsobený. V myším světě odbíjí hodiny tak, že na zvon ve tvaru medvědí hlavy mlátí dvě myšky kladivy. I ta škola byla jak z naší opravdové společnosti. Namyšlená naparáděná pipina, šprt, ten co furt spí atd. Noční stáže (ano mám na mysli kradení medvědích zubů), aby z ní byla myška zubařka? To je fakt jak realita... který medik nemusel v rámci praxe absolvovat noční? Takového nenajdete. Trošku mi vadily ale velikostní rozdíly. Ty myši byly oproti medvědům relativně velké... v podstatě skoro jako medvědí miminka, tak po kolena dospělému medvědovi. Nebo jak se kur*a (pardon já vlastně slíbila šišlání) vleze dospělý medvěd kanálem do myších nor a jejich školy? Célestine si mě naprosto získala už jen tím, jak s Ernestem hned při představení vymetla a sjela ho jak aminu. Poté při smlouvání - malou službu, velkou službu, obrovskou službu, největší službu na světě - jsem se jen smála. A především měla úplně senzační smích - za její namluvení patří herečce veliký potlesk (mám na mysli samozřejmě francouzský originál). Rodina, kterou se oba rozhodli, že zruinují měla skvělý byznys - otec medvěd prodává cukrovinky a mamka medvědice náhradní zuby za ty zkažené. Nejkrásnější scéna? Nejvíce nádherná symbióza hudby a malby, při které jsem se málem rozplynula? Jak hrál na housle a do toho běhaly po obrazovce barvy, čáry, kaňky, plochy - úplná ambrosie.

• 12.2.2015  20:25

Spoilery - jako vážně, tak to nečtěte před zhlédnutím. Náhodou mě Two night stand něčím překvapilo. Nečekala jsem, že má přítelkyni a nečekala jsem, že tam dají opravdovou scénu se sexem. Miles je fajn pohodář a sympaťák. Analeigh není špatná, má hezký zadeček, ale taková herečka, co lehce zapadne do zapomnění. Že skončí spolu čekal úplně každý, ale jakým stylem to asi ne. Co uděláte, když neznáte příjmení slečny, která se Vám líbí a zablokovala si vás na seznamce? Nevíte? No přece zavoláte fízly, že vykradla vedlejší byt a dáte jim její nickname a necháte ji zatknout. Pak vám přece odpustí, když za ní zaplatíte kauci a donesete balónek a kytici. Nebo taky ne, že?

• 12.2.2015  20:14

V podstatě vše, co jsem chtěla říci a napsat od líbivosti až k ptáčkům jako malá letadélka a jelenům v lese, kteří byli nejvíc super, už napsal D.Moore.

• 12.2.2015  20:11

I'm leaving. Spending the night at Alex's house so we can play a new video game. - Have whatever you want, honey. - You know what, I lied, actually.We're gonna ride our bikes out into the desert at night alone. Without supervision. - Okay, see you then, sweetie. - Also rob a bank. Go to Mexico. Maybe even start a new life. Evidentně jsem o hodně přišla, když jsem neviděla Super 8, o kterém jsem doteď neměla ani tušení a popravdě se na něj stejně nepodívám. Líbilo se mi to, zvláště ten konec při postupném vynořování částí lodi ze země, ale co mi hrozně kazilo pocit z celého filmu byl pan "kameraman". Teď nemyslím režii, ale toho kluka, co si na něj hrál a jeho neustále dude, come on man a další trapné prupovídky a hodnocení jak je to cool a insane atd. Zbytek dětského hereckého osazenstva byl fajn. Scéna, která mě jako jediná překvapila? Místo aby do nich narazil náklaďák, tak se rozložil na kousíčky, přenesl se za ně a pak se složil i s řidičem v kabině. I didn't see that one coming.

• 12.2.2015  20:00

Asi nebyl nejlepší nápad objednávat pizzu před tímto filmem. Ale jinak jsem si u té scény napůl cvrnkla do kalhotek záchvatem smíchu a napůl se schovávala do deky, jak to bylo vlastně nechutné.... což se mi v průběhu snímku stávalo dost často. Někdy převládla ta vtipná stránka, někdy ta nechutná... ale v podstatě celou dobu se mé pocity pohybovaly na velmi tenké hranici pobavení/nechutnost. Např. utírání záchodového prkénka svým pozadím na hajzlech, kam by nevkročila snad ani krysa? Rozhodně převládla stránka nechutnosti. Záběr, kdy olizuje kozu (nebuďme hned tak sexuálně chtiví.... mám na mysli kozu jako cvičební nářadí) už asi všem při olizování něčeho s podobným povrchem uvízne v hlavě - rozhodně stránka pobavení a taky zděšení se, aby se mi to posléze nevybavilo. Pokrevní výměna tamponů, nebo když se nabodla na židli? Bleh... u toho druhého jsem si musela zakrýt oči. Porod avokáda nebo když si ten borec vzal na oholení jejího přirození čelovku? Tak tam je to jasné - salvy smíchu. A potom přišel konec... ten hrozně přeslazený konec, který se tu absolutně nehodil a za to je velké mínus. Hrozně esteticky krásně se vyvedly přechodové záběry - řízne se při holení zadku a kape na zem krev a hned vzápětí záběr na pánev v kuchyni s kousíčky červené papriky... ach ta podobnost. A poslední věta komentáře patří její matce. Její matka byla největší p**a na světě. "Skoč" - malá asi pětiletá Helen se odhodlá a skočí... matka uhne a pak jí řekne do ucha "Nikomu nevěř. Ani rodičům. Radši rozbité koleno než později zlomené srdce."

• 12.2.2015  13:26

Ano byla jsem na půlnoční premiéře. Vím, že je to trapné, ale tak nemusela jsem platit, tak zas proč bych se nešla zasmát že? Knížky jsem četla... dokonce všechny tři a dokonce mi nepřišly jako odpad, ale dobrá oddechovka... ovšem žádné vzrušení, drastický sex nebo boření hranic se nekonalo. Prostě normální červená knihovna pro naivní patnáctky až dvacítky (podle toho, kdy u nich vymizí puberta) a znuděné 40leté maminy. O to víc jsem byla zvědavá, jak film dopadne... čekala jsem samozřejmě, že to bude tak o polovinu horší než knihy a taky že jo. Pokud to někdo nečetl, tak absolutně nemohl chápat řadu věcí (kousání rtu), skutečností (třeba že podle knížky se neobjevil v tom DIY obchodě ten samý den, co s ním dělala rozhovor). Asi tak prvních 150 stran knihy, které vysvětlují jednotlivosti, shrnuli do 2 minut filmu a pak to taky vypadalo ještě víc naivně a neuvěřitelně. Ve filmu přidali pár vtipných scén, ale jiné zase totálně pomíchali tak, že nedávaly smysl. Erotické scény? Ha ha :D Nechtějte mě rozesmát... asi 5x tam byl záběr na jeho hezký zadek a asi 10x na jeho břišáky a tím to končilo... Párkrát ji tam švihl a hlavně... což bylo už v knize naprosto unbelievable - se pokaždé udělala sotva se jí dotknul včetně jejího poprvé :D Výběr herců? Katastrofální. Herečka mi až na ty oči vůbec nesedla do postavy Anastasie a Jamie do role Grey taky ne... (hlavně bych ho vůbec nepoznala bez vousů... přitom v Out byl tak sexy, ale tady? Nop.) A tu chemii jsem mezi nima teda necítila. Nejvíc mě ovšem bavilo sledovat lidi, co na to šli... Vesměs jsem měla pravdu. Náctileté slečinky se stříbrnými škraboškami na hlavě (wtf was that?????), mladé páry do věku 25 let, kdy pánové šli doprovodit slečnu, ale naskytli se tam i takoví, kdy to bylo naopak. No a pak starší páry kolem 40let (ty byste napočítali na prstech dvou rukou). Ještě nesmím opomenout soundtrack. Ten byl famózní... to bylo opravdu něco, co se vyvedlo na jedničku. Shrnutí na konec? 2* z relativně objektivního hlediska bych si troufla říci a rozhodně marketingově to předčilo i Twilight - tohle, jak píše haribo11 je marketingový tah století /ne desetiletí/. P. S. Furt lepší než Nymfomanka. P.S.S. Teď jsem si vzpomněla, že měla naprosto ošklivé boty, bohužel ale ani na jedné fotce je nemůžu najít.. asi proto, že byly tak hnusné :D

• 8.2.2015  18:08

Komedie? Komedie? KOMEDIE? Kde? Já asi viděla jiný film. Film, jenž, na to o čem byl (o hovně, ne pardon... naprosto o ničem), byl setsakramensky dlouhý. Necelé dvě hodiny.... málem jsem se unudila k smrti. Ještě v životě jsem žádný film tolikrát nestopla a nešla si udělat např. svačinu, pedikúru, dokonce i něco málo do školy.... až tak byl tento snímek nudný. Jediné dvě věci, díky kterým nedávám odpad, jsou Zach Galifianakis bez vousů!!!!! (snažila jsem se najít nějaký screenshot nebo fotku z té části filmu a ani ta není dostupná!!!! Jen nějaká sto let stará.) a ta Laura Ramsey, kterou mimochodem vůbec neznám, byla moc přirozeně krásná.

• 7.2.2015  17:28

Ten klučina byl prostě fakt inteligentní a skvělý. Nejlepší herecký výkon. Až potom následoval Bill Murray. "Is that Vinc's? - Baby? - Yeah. - I like to stay away from whole situacion. Jsem hrozná měkota, protože při závěrečném ceremoniálu, kdy ho jmenoval svatým jsem brečela jak vůl. 4* si to rozhodně zaslouží už jen proto, že Melissa McCarthy je tu po hodně dlouhé době v relativně normální roli. "She died? - No she shrunk herself. She's living in this now. Rent free."

• 7.2.2015  17:15
    Laggies (2014)

Chovat se v necelých 30 jako puberťák? Já se obávám, že jestli nezasáhne nějaká síla z hůry boží, tak se mi to taky stane :D Ale je pravda, že na tom nebudu snad zas až tak totálně mimo jako ona. Ale rozhodně se nehodlám měnit a ani vyvíjet a jsem ráda, že už šest let je mi stále osmnáct :D Myslím, že Megan a Craig se hledali až se našli. On je sice už otec, ale jako takový nemá chybu.... naprostý pohodář a taky tak trochu v určitých věcech zaseklý v jistém věku. Viděli jste někdy létající želvu? Nebo želvu anorektičku? Anebo obojí v jedné želvě? Ne??? Tak to si hned pusťte tento film.

• 7.2.2015  16:57
    17 dívek (2011)

Celé to bylo takové nemastné neslané.. nijaké.. a tak jak nám to film podal, i velice nevěrohodné. Opakující se záběry na sedící dívky v pokoji čumící do blba, což mělo znamenat, že další jsou v tom. Pak záběry na pupky pod vodou, ogar co se nemůže rozhodnout, kterou těhuli chce mít, když je zbouchl obě. Starosti a deprese z toho, že jedna z nich nemůže otěhotnět, protože s ní nikdo nechce spát, jelikož ji považují za moc mladou.... no prostě kotel sraček a to jsem se na film opravdu těšila, protože vypadal velmi slibně, ale nakonec mě akorát tak zklamal. Asi jsem v těch dlouhých zamyšlených pohledech neviděla to jejich uvědomění si daných činů a nevím čeho ještě.

• 7.2.2015  16:51

Už je tu 5. Step up v pořadí. Spojili hlavní herečku ze 2. a hlavního herce ze 4. a je to tu zas a znova. Ač příběhově už od toho člověk nemůže nic čekat, tak hudebně a tanečně - o čemž tyhle hudebně-taneční filmy logicky jsou - je to zase něco kapku jiného a opět dobré. Srovnání všech od nejlepšího po nejhorší? Jednička, čtyřka za 5* a potom 2, 3 a 5 jsou tak na stejné úrovni za nějkteré 3,5 některé 4*.

• 7.2.2015  16:22

Kromě milionu gagu a vtipů k tomu nemám asi co dodat. Prostě je to dokonalá komedie, u které jsem se jen smála a smála a to už jsem ji během tří měsíců viděla dvakrát a ani to nezabránilo ochromení mé bránice. A teď? Teď se na to podívejte, protože to musíte vidět a nečtěte si tady ten komentář, jelikož bude následovat řada spoilerů, které by vám nic neříkaly, dokud to neuvidíte:P A nějaké zbytečné romantiky se bát nemusíte. Oni se za celý snímek políbili doslova jen třikrát a jednou z toho to bylo z donucení situace. Následuje nekonečný slet těch dle mého nejvtipnějších scének (hlášky ve slovenštině, jelikož německy neumím, jsou obšlehlé z titulků) :) "Teraz si niečo kreslite než príde televízor. - Môžeme aj tušom? - Pre mňa za mňa aj piercingom. - Môžeme použiť aj kryciu bielu? - Co? - Tú vlastne používať nesmieme. - Tak ju vynechaj." a celá třída si povzdechne......... "Pustite ma vy kurva. - Daniel kurva je podstatné meno ženského rodu." aneb neřešila, že učiteli řekl kurva, ale opraví mu gramatiku............. "Prisahám, že to bola tesnotka, pán Müller. Skoro som videla učiteľský sex." ............... "Pandora v skutočnosti neexistuje. - Prečo to teda bolo v 3D?" ............. "Vieš vyskúšal som nové anaboliká. - Vieš, že je to maximálne nezdravé? - Prečo? Beriem ich už od 11." ....... "Fuck. - Ha povedali ste fuck. Musíte dať 1 euro do jebáckej žaby." A ehm... no prostě Zeki Müller byl neskutečně sexy, jak usrkával pivo z krabičky na mléko a koukal se zmatenýma očima přes ty brýle. Ale měl hrozně škaredé tetování. Když střílel po těch hajzlících paintballovkou a ulovil i toho zdrhajícího smrada přes plot a potom jen "Zabudol si batoh." Jinak v té 10.B byli pěkně důmyslní hajzlíci. Oni ještě nevěděli, že je bude mít Müller jako třídní, ale už mu stihli dát peří do auta. Nejlepší učitel na světě... všecko mu bylo u prdele, kopal do báglů, kradl svačiny, čučel na zavřeného ogara v automatu a ještě do něho párkrát bouchl... o to bylo sladší, když se začal postupně starat aka.. víc jim nadávat, oplácet jim jejich sračky, kradl jim trávu a cíga, ale zároveň si bral víc zodpovědnosti, bral je na super exkurze k feťákům a šlapkám, přepracoval Shakespeara do feťácké verze puberťáků... btw. na takovou hru bych si aji zašla.

• 6.2.2015  21:59

"I'm gonna win this war in three days. - Why not two? That really impresses." Plné spoilerů. Tenhle film si ze mě dělal prostě prdel.. ani nevíte kolikrát jsem prohlásila, jasněěěě a tak určitěěěě. Proto tomu přizpůsobím i komentář. Naprosto fascinující a nereálná byla kamera, kdy jsme sledovali děj skrz ostří meče, které měl v sobě zabodnuté právě padající voják. Joo jasně sám v té bitvě porazil tisíce. Jasněěě ona po tom pádu z věže ještě žila, aby si stihli podívat do očí a říct si poslední slova. Jasněě jemu zbývala asi poslední minuta a mohl být zas v pohodě, ale kvůli pomstě se proměnil natrvalo. Ovšem ta scéna, jak šel sám pustinou za hromů a blesků vstříc armádě... to na mě udělalo dojem, málem jsem se polůlala smíchem. Jasněěě on roztáhne oblohu a všechny spálí na popel, avšak on sám jediný se nerozpadne a nejen to.. dokonce se znovuvzkřísí. No a pak ty vole až do naší doby žije... tak určitě. Jasněěě ona má i v jiném životě stejnou oblíbenou báseň. A největší jasněěěěěěěěě z celého filmu? Ten Master Vampire stále žije a jde ho pronásledovat s větou "Let the game begin."

• 6.2.2015  21:36
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Je hezké vidět, jak české pohádky rozdělují národ. Ač to tu většina haní a spílá na tento počin.. mě se to z těch vánočních líbilo nejvíce. Hlášek nesčetně. Nápadů bezpočet. Vtipů nespočítaně. Hejkal, polednice, vodník a vlkodlak byli nejvíc vtipní asi. "A to bylo všechno? Už jsou ryby pryč? To chce nějakou věštbu. - Ale dej jim do té věštby nějakou metaforu, jinotaj." Holení nohou na tržnici? Proč ne:D "Já jsem ztělesnění všehozla. Jsem Nikdáž." ........... "Připravuji mlživý, matoucí a nicneříkající projev Vaše Výsosti." ............. "Budu první princezna, která neuzvedne svého manžela." ................ "Já, expert na rybí kuchyni, se musím učit dělat kuře.".............. "Já nic. Já tučňák." ........... "Mě se líbíš i pohublá. Neva, že máš menší svaly než moje sestra." Nadávky, které na sebe valili vlkodlak a vodník aka Hafíku a Zelený vykouřený mozku. Ty chybové hlášky jako v Microsoftu, když ona hůlka nemohla vykouzlit ryby, byly nejlepším nápadem z celého filmu. "Pronikavý inteligentní výraz jako pan král? - Ne, normální. - Tak to jo. To má větší šanci." ........... "Viděl si Ludvíka? - Vypadá jako pitomeček? - Jo. - Tak ten je v cele jedna. - A ta je kde? - Máme jen jednu celu." Kdybyste nevěděli, tak v českých lesích máme i slony a rybodlak potom vůči tomu vypadá normálně. Prohlídka hradu - Chcete vidět vězení? Tak tohoto lva před 300 lety ulovil král.. blablabla.. :D Já mám prostě tyhle pohádky stylu Tajemství staré bambitky, Šťastný smolař atd. ráda (paradoxně se koukám že obě mají aktuálně 68%).

• 6.2.2015  21:20
    Princezna a písař (TV film) (2014)

Na Štědrý den byla zase taková slabota prostě... Nejslabší ze všech tří vánočních pohádek na ČT1 letos.... teda loni, jen jsem teď měla kapku zpoždění s komentáři :) Pár světlých vtipných chvilek tu bylo jako když si navlíkala punčochy a on se potají koukal a když si ho všimla, tak jen řekl "Vždyť už spolu utíkáme, tak co?" Tak to už jste na to rovnou mohli skočit, když už spolu utíkáte, co? "Hodně velké veselí? Mají třeba i lidi omdlévat radostí?" Tak takhle veselá jsem ještě nebyla... No kolem a kolem měli všichni naprosto strašné účesy - kolik na tento film muselo padnout příčesků a umělých vlasů u těch chlapů, to radši ani nechci vědět. Příběh téměř nulový. Dialogy téměř nevtipné. Napětí žádné.

• 6.2.2015  21:04

Nesnáším když předabovávají do češtiny slovenské herce ve dvouprodukčních filmech. Sice oficiálně se ČR na produkci nepodílela, ale je tam dost našich herců. No ale nejvíc mě dojalo, když jsem zjistila, že ve slovenské verzi předabovávali české so slovenštiny :D Já se teda koukla na tu slovenskou verzi, protože přece jen velká většina byli Slováci. Vím, že to má co dělat s nějakými nařízeními České televize a Slovenské televize, ale já myslela, že to se vztahuje jen na zahraniční filmy, že by se na Slovensku neměli pouštět třeba česky dabované americké snímky.. ale aby se to vztahovalo i na české a naopak.. kokotina. Velké mínus byl hlavní představitel prince/Tomáše. Tak - s prominutním - hnusného a nepřitažlivého prince jsem ještě neviděla. Další mínus - "hrozně inteligentní dialogy" - tohle bych dala snad do tří závorek, jak je to nadnesené. Další mínus - spousta naprosto do extrémní blbosti dovedených scén. Např. když utíkal Tomáš před strážema, tak nemohl běžet rovně a co nejrychleji, ale musel při tom smést snad každý stánek a zavadit o každého člověka, co tam po cestě byl a všechny je srážel k zemi. Nebo když tu Hanu honili vlci.. On ji zachránil tím, že řval "Běž rychleji." ehm... tím jí výýýýrazně pomohl a pak ještě lama hodil držku a jebl se do hlavy. No a když potom Hance říkal: "Ja niesom Tomáš. Volám sa Matěj a som kráľov syn. - Ma to nevadí." ... tak ještě aby ti to vadilo holka:D Ale jinak fajn... sice jsem na to teď snesla hodně kritiky, ale v závěru to byla hezká průměrná pohádka.

• 6.2.2015  20:02
    Hercules (2014)

"We share the same blood, but not same shade." Aneb synovec nemusí být stejně silný jako jeho strejda Hercules, víme ne? Tohle prostě byla dobrá komedie... asi i v těch scénách, kdy to nemělo být jako komedie myšleno. Amphiaraus měl supr dupr vylepšený vůz aneb jdu na vyjížďku a přitom sesekám pár hlav. "Amfiaráe, zemřeme v této bitvě? - Můj čas ještě nenadešel. Ale tvým si jistý nejsem. - Uklidňující." Nejvíc jsem se smála, když na konci na Amphiarause mířilo to hořící kopí a on rozevřel náruč a očekával jej.... "My time........ Hercules ho chytl a poslal zpátky.... Excuse me, that was my moment. My faith. - You're welcome." Totální shození "konkurenčního" Hercula? Success. "Which title sounds more terrifying to our enemies? Hercules, savior of Thrace or Hercules: The legend is born? - Both sound terrifyingly boring." Závěrečné titulky? Animace děs. Hudba bomba. Rozuzlení, jak vyzráli na všech těch 12 úkolů? The best.

• 6.2.2015  19:23

Aaaaaah zííííív. To naprosto vystihuje veškeré mé pocity, které jsem při a po zhlédnutí snímku měla. Jediné, za co je ta 1* je pár zajímavých myšlenek... řekněme snad i citátů a tady vám je přináším..... "We all look for that trans-formative thing that can happen in our lives and I think most people find it in some way or another and that's a place that they can forget who they are and become somebody else." Nepochopila jsem, proč si pozval francouzský sbor dětí na zpívání jedné věty v angličtině v jednom songu. "You've gotta understand your limitations. It's your limitations that make you the wonderful disaster you most probably are." Všimli jste si, že do svého textu jednoho songu zakonponoval jak Hannu Montanu, tak Miley Cyrus? "I can control the weather with my moods. I just can't control my moods is all." Ale tohle bylo nejhezčí vyznání lásky, jaké jsem kdy slyšela s vhodným videodoprovodem: "The first time I saw Susie was at the Victoria & Albert Museum in London and when she came walking in, all the things I had obsessed over for all the years - pictures of movie stars, Jenny Agutter in the billabong, Anita Ekberg in the fountain, images from the TV when I was a kid, Barbara Eden and Elizabeth Montgomery and Abigail, Miss World competitions, Marilyn Monroe and Jennifer Jones and Bo Derek and Angie Dickinson as Police Woman, Maria Falconetti and Suzi Quatro, Bolshoi ballerinas and Russian gymnasts, Wonder Woman and Barbarella and supermodels and Page 3 girls, all the endless, impossible fantasies, the young girls at the Wangaratta pool lying on the hot concrete, Courbet's Origin Of The World, Bataille's bowl of milk, Jean Simmons' nose ring, all the stuff I had heard and seen and read. Advertising and TV commercials, billboards and fashion spreads and Playmate of the Month, Caroline Jones dying in Elvis's arms, Jackie O in mourning, Tinker Bell trapped in the drawer, all the continuing, never-ending drip-feed of erotic data came together at that moment in one great big crash-bang and I was lost to her and that was that." P. S. Courbertův "L'Origine du monde" vidět naživo je zážitek. Je umístěn v Musée d'Orsay, je pro něj vyhrazena jedna místnost, zdi jsou temně šedivěfialové a vy vejdete dovnitř a tohle je to první co vidíte a taky to jediné. Zážitek. Což ovšem tento film ale nebyl.

• 6.2.2015  18:45

Takové hezké propršené odpoledne... To je tento snímek. Na tuto dobu je taky určen. Krásný odpočinek. Bez nějakých extra překvapení. Ovšem vtipný. Neokoukaní a příjemní herci. Zajímavé charaktery, které jsou striktně vymezeny, takže vás nečekají nějaké veliké zvraty a vy s nimi lehce proplouváte těmi 90 minutami. Přiléhající soundtrack. Místy nečekaně důvtipné detaily a myšlenky. Milé 3*.

• 6.2.2015  17:52
    Co s láskou (2014)

That's fucking gangsta movie. No jako ten konec byl drsný. Ne že jsem nebrečela (to se nenechte zmást hodnocením, já brečím u všeho), ale celé to bylo takové nemastné neslané - zvláště ta první polovina. Takový příběh už tu byl nejmíň stokrát a i v podobném zpracování. Od druhé poloviny byly ale docela dobré záběry, třeba nehoda s Bobbym (to jsem fakt na začátku filmu nečekala). Pak ale přišel konec.... tak strašně přehnaně přehnaný konec. Na jednu stranu fajn, že to neskončilo happyendem a že se fakt rozešla s manželem i vzhledem k situaci, ovšem moment wooohoooo ůůůůůůůůůůů a jeho srdce bude nadále žít v jejím synovi... ehm ehm. No tak nevím.. první polovina na 1*, druhá polovina tak na ty 3* a konec klišovitý odpad. Průměrem? 2,5* nejspíše. Silnější dvě hvězdy řekněme. Jsem prostě silně rozervaná a nevím, jak hodnotit.

• 6.2.2015  17:42
    Tři bratři (2014)

Prostě tři pohádky, které normálně trvají hodinu a půl každá, narvali do jedné veliké, která trvá těch 90 minut a k tomu spojili bratrským poutem hlavní mužské postavy. Z čehož Matěj aka myslivec byl jasný pedofil, když si nabrnknul Červenou Karkulku a taky schizofrenik, když slyšel mluvit laň "Myslivečku, kde je tady ten nový krmelec? - Jděte k modřínům a pak doleva. - Jo díky moc. My už ho tady hodinu hledáme jako blázni." Neeee... ale upřímně úsek s Matějem a Červenou Karkulkou byl nejvtipnější... Holuba (myslím zvíře) daboval Liška (myslím herec) a říká: "To jsem zvědav, jestli se přidá i vlk, ale počítám, že se nepřidá. - Holube, vlci se v naších lesích nevyskytujou. - Jeden se tu vyskytuje. Říkal jsem mu: Vlku jdi se vyskytovat jinam. - To je mi novina. Lišky jo, ale vlk?" Prostě tohle bylo nabité humorem. No a Pepa? Ten furt hledal a hledal až z toho furt jen zpíval (jako všichni ve 2/3 pohádky) "To myslíte jistě dceru tuhle, co má oči čené jako uhle. - Jak se tak na ni koukám, nejspíš ne. Spletl jsem si číslo popisné. Spletl jsem si, spletl jsem si, spletl jsem si číslo popisné." A dvanáct měsíčků mě taky lehce pobavilo. "Na místa. Někdo jde. Přepočítáme se. Leden zde. Únor zde. Březen zde. - Kde je duben. - Tady musel jsem na malou. Byla to jen taková přeháňka. - Tak dost, pěkně důstojně." No ale v závěru to byla prostě konina. Sice místy vtipná konina, místy ale trapná. 3* jsou adekvátní hodnocení dle mého.

• 6.2.2015  17:24
    Piráti! (2012)

"To nejlepší na pirátském životě jsou žranice." Paráda. PARÁDA!!! Nevím jaký větší akvivalent bych použila. Hned na úvod tu hodí jednu srandu, když se rozhodli přepadávat lodě, aby měl Kapitán prachy na zapsaní do soutěže o nejlepšího kapitána. "Jsme loď malomocných..... Jsme tu na zeměpisný exkurzi........ My jsme nudisté.... Jsme loď duchů." A další loď na přepadení? Charles Darwin a jeho zápis. "Nikdy si nenajdu dívku, jsem z toho nešťastný...... A teď na mě útočí piráti." Tohle byla jedna velká komedie. Bavila jsem se každou minutu filmu... doslova tady pršely nápady jako zlaťáky.... např. že příšery se kreslí na mapy jen pro ozdobu a poté jsme sledovali jejich putování skrz mapu... házení oranžových koleček za loď, aby na mapě zanechávali stopu.... prokopali si Panamský průsmyk..... když byl na mapě ohyb museli zabrat, aby ho přeplavali.... duty free v Calais... no prostě cestování po mapě bylo bomba. Věděli jste, že vzducholoď byla vynalezena především kvůli tomu, že z ní pánové lépe uvidí do dámských výstřihů? Nebo, že již královna Viktorie měla sluneční brýle, aby neoslepla ze záře zlata. A kdo by nechtěl slevovou kartu do Piratelandu??? Aplausometr je vynikající vynález, zvláště když maximum je Omdlévání dam. No a když potopili vlajkovou válečnou loď královny Viktorie - vlastně Titanic (ano vypadalo to tak) - jedlou sodou s octem, tak to už byl téměř závěr filmu a já se válela smíchy po zemi. Nemám tomu, co vytknout, protože to bylo do každého pididetailu dokonale promyšleno a pospojeno s moderní dobou naprosto originálně vtipným způsobem. "Vidíte to? Já to říkal. Prej že se ty příšery na mapy kreslí jen pro ozdobu."

• 6.2.2015  17:03

"Je to jediný syn Kliďase velikána. Následník blpského trůnu." No už rovnou to mohli nazvat město Blb no ni? Nemám slov... je to stejně luxusní jako jednotka a ta animace je the best. Tady se opravdu pochlapili, protože konečně vidíme v animované pohádce někoho opravdu zestárnout. Fakt je udělali o pět let starší. To Škytákovo chmýří na bradě bylo prostě vtipné a kupodivu sexy:D Bezzubka se ukázala jako nejlepší drak ever a evidetně má stále spoustu svých tajemství, co všecko umí. Škyták najde matku, o které si myslel, že je mrtvá, ale vzápětí přijde o otce. Prostě si řekli, že kdyby měl dva rodiče, byla by to nuda... ale pravda je, že to perfektně funguje. Jako jen kvůli tomu, že je to animák, by neměl nikdo umřít? Naopak. Dodává to tomu příběhu onu hloubku. Nejde jinak než 5*.

• 2.2.2015  20:12
    The F Word (2013)

"A pickeling is like embalming." Co ta animace tam? Takové podivné... u některých filmů to vyzní dobře a je to skvělé obzvláštnění, ale tady mi to úplně nesedlo. Ovšem ledničková poezie... to je úplně jiný šálek čaje... naprosto regulérně špičkový nápad... chci taky.. kde se dají takové magnetky koupit prosím vás? Jinak taky bych chtěla být takový cool teta, ale nemám nárok, když jsem starší sourozenec :D Koukat se na horory a jíst zmrzlinu, přijde matka dítěte aka jeho ségra, vezme schovanou zmrzlinu a zapne to video s hororem, co vypli. "Tremendous" - nejvíc boží slovo. Asi se řadí hned k "Abomination" k mým oblíbeným. K Shit Locker se asi vůůůůbec nevyjadřuju :DDD Nejvíc vtipné a přitom nejvíc nechutné. No byla to prostě komééédia - ten debil si sáhne do oka, když krájí feferonky, Wallace běží pro solný roztok a pak ho dveřma praští tak, že spadne z okna a když chce volat sanitku, tak mi vypadne mobil z okna :D (Ano tento komentář bude obsahovat velké množství smilíků.. deal with it!!!) "You don't know how to teleport, do you? Nějak mi nic nechybělo, tak proč nedat 5*? Btw. Adam Driver z Girls se poslední dobou objevuje dost často. Je to fajn herec a vždy hraje takové šílence, ale sedne mu to... už se těším na This is where I leave you. "So your advice is be sleazy, conniving or pathetic." P. S. Absolutně jsem netušila, jak se ty slova píšou:D

• 2.2.2015  17:58

"Cinema will die, if you let it die." Tak jo. Asi bych se měla stydět, protože jsem znala tak 5 režisérů z toho úvodního představování. Ale jinak WAU... wau... tohle jsem prostě nečekala. Nevěděla jsem vůbec do čeho jdu, jen že to je na počest Lumiérům a že se toho účastnila řada režisérů, ale wau... Natáčet Lumiérovou kamerou ty samé záběry jen v naší době a prostě si je přetransformovat podle svého režisérského stylu. Vlastně základ této "Hry" byly tyto tři pravidla: 52 sekund délka frekvence, žádná synchronizace zvuku, pouze tři záběry. Naprosto mě dostal smích J. Rivetta. Moc fajný byl úsek snímku, jak šel pás režisérů stojících u kinematographu a přitom jsme slyšeli jejich názory. Velmi povedená byla Millerova holčička mlátící lidi brašnou. Zhang /jeden z mála, kterého jsem znala/ měl teda slušnou šílenost. Ovšem nejkrásnější odpověď na otázku "Proč točíte" byla tato: "Nikdy se neptejte stonožky, proč chodí nebo zakopne." Claude Lelouch nám udělal krásnou přehlídku vývoje kamer. Corneau zase jako jediný skvěle kolorovanou verzi. No co k tomu říct na závěr? Aspoň se kamera Lumiérů naposledy podívala na svět a dokonce si ho i obcestovala.

1 2 3 4 5 6 14 27 39 52