• Krátkometrážní

Strážci vesmíru (1993) (seriál)

Když jsem byla malá (aneb taky ten komentář začnu jako polovina zde přítomných), tak jsem se na to vždycky dívala u strejdy. Doma jsem nemohla, tak to pro mě bylo úplně skvělé. Teď kdybych se na to podívala znova, viděla bych, jak je to příšerně natočené, nulové herecké výkony apod.,, ale to nechci, i když třeba by mě to furt bavilo. Kdo ví? Ale stejně je to tu jeden pokrytec vedle druhého.... píšete, jak jste to jako malí žrali, ale stejně tomu dáte odpad... kde je v tom logika? Btw. MORFUJEME!!!!!!!! :) Update rok 2013: V Manchesteru jsem potkala živé strážce vesmíru před fotbalovým muzeem.. Jupí jej... Prostě se jedna parta oblékla jako oni, sešli se na travnaté ploše a na zádech toho druhého proti sobě dělali nájezdy s košťaty ve stylu rytířských turnajů... A o tom to je... Morfování byla vždycky prča ;)

Slavnosti sněženek (1983)

Další z těch nezapomenutelných krásných českých filmů, které člověk může vidět stokrát a stále pro něho budou neokoukané. Rudolf Hrušínský st. a Jaroslav Hanzlík - dva hlavní představitelé, kteří postavám dodali to pravé ořechové. Film obsahuje jak notnou dávku humoru, tak pár smutných scén....aneb "Bylo by tu krásně, kdyby...."

Postřižiny (1980)

Nejlepší je samozřejmě strejda Pepin spolu s Rudolfem Hrušínským ml. :) chudák pokaždé dopadl blbě, když se mu Jaroslav Hanzlík snažil pomoct ....jinak vážně nádherný film a scéna na komíně je prostě legendární. Opravdu musím uznat, že Jiří Menzel jako dvorní režisér knih Bohumila Hrabala je asi ten nejlepší. Knihu dokáže pomocí obrazu a zvuku zachytit tak, že pak už ani není třeba knížku číst (i když má samozřejmě kniha své kouzlo). Asi nejlepší režisér točící podle literárních předloh.

Gladiátor (2000)

Nádherný film se smutným ale přitom krásným koncem. Vždycky se rozbrečím. Rozhodně ten pravý velkofilm, kde máte všechno. Radost, smutek, vraždy, boje, lásku, závist a zlo...prostě všechno. Ruseell Crowe tu podle mě předvedl nejlepší herecký výkon, jaký jsem kdy u něj měla možnost pozorovat. Vážně tleskám. I ostatní herci předvedli naprosto skvělé výkony, úžasná režie, kamera, oděvy vše... cítila jsem se, jako bych vážně byla někde ve starověkém Římě. I když film se skutečnou historií moc společného nemá, myslím si, že zde to nevadí. Ridley Scott si vymyslel vlastní historii a natočil naprosto skvělý film. BRAVO!!!

Poslušně hlásím (1957)

Opět srandy kopec stejně jako u jedničky. Nezapomenutelná česká klasika, která tu zůstane pro další generace. Opravdu líto je mi vždy Lukáše, jak se Švejka ne a ne zbavit. A když už si libuje, že je pryč, Švejk se zničehonic objeví a nadporučíka Lukáše trefí šlak :)

Princezna se zlatou hvězdou (1959)

Prostě klasika. Nádherná pohádka o myším kožíšku, kterou si nenechám nikdy ujít, když běží v televizi. Nejkrásnější okamžiky se ovšem odehrávají se řády zlaté šunky a jimi podobnými a s vařečkami samozřejmě. Pamatuju si, že když jsem byla malá, tak jsem nechápala, kde najednou vzal ten král ten řád, aby ho mohl kuchaři podat :)

Čert ví proč (2003)

Velmi pěkná pohádka. Dobře zahraná, tím pádem milé a dobře zvolené herecké obsazení, dobře natočené. Po delší době pohádka, která je natočená na úrovni. Člověk se pobavil, posmutnil, místy se bál, co když to dopadne špatně, ale jak to tak bývá, pohádka měla zase dobrý konec. Tato patří k těm, na které se můžu podívat i vícekrát.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Jak to říct jednoduše...prostě česká pohádka všech dob, naprostá klasika. Mám ji ráda, ale nepatří mezi ty úplně nejoblíbenější. Nezapomenutelná mladá Libuška Šafránková a ještě pohledný Pavel Trávníček. Krásně písničky, nádherné zpracování, krásný příběh..prostě nej.

Pyšná princezna (1952)

Prostě nádherná pohádka, na kterou mohou být Češi, Moraváci i Slezané pyšní. Alena Vránová jako mladá byla vážně krasavice a pyšnou princeznu, jako paK i napravenou zahrála výborně. Velmi se mi líbila "cesta na dřevech". Taky bych se projela. Nádherná krajina, kde bylo natáčeno (Dolský mlýn, Čertovy skály...). Byla jsem tam na dovolené a doufala jsem, že najdu tu skluzavku, ale bylo mi řečeno, že byla zničena už velmi dávno. Ovšem Dolský mlýn má snad ještě větší kouzlo než předtím.

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Naprosto perfektní divadelní hra. Má nejoblíbenější... Kdykoliv mám náladu se zasmát, okamžitě po ní sáhnu a směju se znova a znova těm výborným vtipům a hláškám. Miroslava Donutila jsem neměla moc ráda do té doby, než jsem uviděla tuto hru v televizi. Ale poté jsem ho začala jako herce, hlavně v komediích, brát. Předvedl zde naprosto excelentní výkon. Samozřejmě i ostatní herci byli skvělí. A musím dát poklonu i pánům muzikantům. Nejlepší scéna se dá těžko vybrat, protože nejlepší jsou všechny. Ovšem pudink ala pudlík a ratlík je nezapomenutelný... "No krásně to stojíte, opravdu grandiózně. Já se vám do toho nechci vkládat, ale kdyby tudy náhodou nedejbože šla bouřka, dejte ten kord takhle." Někdy jsem měla pocit, že M. Donutil improvizoval podle reakcí ostatních herců, což ale hru dovedlo k dokonalosti. Nejlepší divadelní hra a hned po ní následuje Matka v režii Františka Laurina z roku 1985.