• Krátkometrážní

Red 2 (2013)

"She has talents you and I will never have. - What talents? - People like her." Rozhodně slabší než první díl, ale zase ne o moc. Ovšem místy to bylo na mě spíše až moc trapné než vtipné a to jakou postavu hrála Parker mi bylo protivné.. jako sorry ale jestě víc naivní, bezbranná a poťouchlá být už nemohla že? Zase se tam však našlo pár úžasných scén, třeba jako nastupování do auta tentokráte místo vystupování - jak pro Franka přijela Katja a za jízdy ve smyku se přesunula na místo spolujezdce a on si v pohodě nastoupil na místo řidiče. Bomba:) "It's counting down. - Shut it of. - Shu.. shut.. yeah.. wi... with what? Acupressure? - I don't know. - Why is it my responsibility? Just do something... with my mister chemistry set? " 2,5*

Le Faux Pli (2003)

Ten nápad znázornění lidí je skvělý, stejně jako jejich pohyb, budovy atd... ovšem příběh prvního dne v práci, kdy honí nějaký papír a naprosto nepochopitelný konec už je značně horší. Na tyto postavy a celé tohle město by se dalo vymyslet něco mnohem lepšího. K vidění zde: http://vimeo.com/67553699

Yulia (2009)

Za prvé jsem nevěděla, že blesk do mě může udeřit u plotny - asi přestanu vařit. Za druhé jsem nevěděla, že když do mě udeří blesk, tak neumřu, ale přenese mě to do nějaké krabice s páčkama. Za třetí páčku s gaučem by si mohli strčit někam. Za čtvrté ten konec byl moc fajný a hlavně nečekaný a samozřejmě se na sebe musely hned vrhnout, že?:) A za páté jsem nevěděla, že srdce značící lásku má tvar kočičí hlavy. K vidění zde: https://www.youtube.com/watch?v=fu5m1fY4cg8

Second Wind (2009)

Boží keltská hudba, dědula, co ještě pořád umí kung-fu a já vůbec neměla z celého snímku husí kůži. Krásné. K vidění zde: http://vimeo.com/10019015

King of Fools (2004)

Tak tady už jde poznat Enckeho styl z Judas & Jesus. Jsem nevěděla, že žába se může nafouknout do velikosti a podoby pantera v barvách krokodýla. Chudák zkoušel všecko - být sám sebou, být namachrovaný borec, být nevinný romantik, být intelektuál, být vtipný, být roztomilý a nic. Korunování "trnovou korunou" už tu taky značně odkazuje na jeho budoucí nejlepší kraťásek. K vidění zde: https://www.youtube.com/watch?v=YsSV73YuxPA

Gack Gack (2002) odpad!

Chameleonovi Martinovi viselo na zdi něco na způsob Guernicy od Picassa. Jinak nechuťárna a nějak nechápu úplně pointu.. jakože je jedno, kdo vládne, všeci jsou svině (Německo či USA)? Nebo o sexuálním obtěžování sekretářek? Nebo o tom že každý zaměstnavatel je hajzl? K vidění zde: https://www.youtube.com/watch?v=x0-uJbvYY3Q

Ztracená věc (2010)

Obdivuju něčí fantazii, že dokázala vymyslet celou řadu podivných živočichověcí. To bylo milé i smutné, ale je to zbytečně dlouhé - chtělo by to být tak na 7 minut možná. Ke zhlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=_WOJ_xNklsw

This Land Is Mine (2012)

Já nevím nad čím se mám rozplývat jako první. Úžasný song, fantanskně dokonalá animace aka pohled z profilu jako Egypťané.. yes. A takové detaily jako když zpívá "Take my hand" a ten jiný mu ji usekne. Ti s kladivy neměli chybu. Jsem sama sebou možná trochu znechucena, že se mi to tak líbilo, protože je to tak nehorázně morbidní a kruté a vlastně smutné, ale na druhou stranu tak nehorázně vtipné. Jinak samozřejmě vzhledem k tomu, že je to reálná historie, tak bychom se opravdu měli zamyslet, jestli chceme vždy dosáhnout svého i přes ty hory mrtvol nebo ne, jinak země opravdu bude patřit leda tak poslednímu zahalenému zpěvákovi. K vidění zde: http://vimeo.com/50531435

Sight (2012)

Dalo by se říct, že to bylo takové vylepšení The Sims - celý život je hra a dokončování nějakých levelů. Při krájení okurky přece potřebujete, aby vám někdo psal jak to byl krásný řez. Nebudete potřebovat žádnou výzdobu bytu, žádnou technologii, nepotřebujete peníze ani platební karty, na co jídelní lístek atd. všechno to budete mít v hlavě. Ale jako teď vážně, docela děsivá a bohužel i možná budoucnost. Každopádně vizuálně to funguje perfektně, myšlenka taky skvělá. 4-5*. K vidění zde: http://www.videacesky.cz/kratke-filmy-online-zdarma/zrak