Bitevní loď (2012)

Keby sa tento film dostal na plátna pred Transformerskou sériou bol by to hit. On to hit je aj teraz ale Berg sa nevyhne porovnávaniu s Bayom. Ale mňa ako značného odporcu pretechnizovaných transformerov , ktorí nemajú logiku, minimum charakteru, a takmer žiadny vtip, je Battleship presným opakom. Stále je to Hollywoodsky blockbuster, ale má aspoň trochu sebairónie a vtipu. A hlavne Battleship šlape ako namazané hodinky, nenudil som sa ani chviľu, aj keď musím povedať, že niektoré scény sa mi priečili (ten americký patriotizmus je až smiešny). Ťažké rozhodovanie medzi 3* a 4* , no nakoniec som sa priklonil k 4* , hlavne preto že tento film má Atmosféru.

Hunger Games (2012)

Značné sklamanie. Začiatok bol celkom slušný ale namiesto klasickej gradácie prišlo stagnovanie a postupný úpadok. Ešte pobyt v kapitole bol celkom zaujímavý ale v okamihu "vypustenia do arény" sa celý film rúti do záhuby. Tak a teraz nasleduje skrátený výpis záporov filmu : Akcia je minimálna, momenty ktoré by mali byť nabité emóciami sú nezáživné až priamo nudné. Postavy sú nevýrazné tvoria iba "krovie" pre ústrednú dvojicu. Vzťah ústrednej dvojice je gýčovitý a nezaujímavý. Chémia medzi postavami nefunguje. V aréne sa zabíjajú ako na bežiacom páse ale film nám neponúkne pohľad do ich psyché. Dej beži na bázi - ďalší človek mŕtvy dáme si obed a ideme na ďalšieho. Keby sa Gary Ross inšpiroval viac v Battle Royall mohol by to byť veľmi zaujímavý film (nemyslím násilie, ale psychiku postáv). A teraz plusy : Príjemný kapitol. Perfektne spracované mesto. Dychberúca chariot scéna a girl on fire. Charizmatický Woody Harrelson a Jennifer Lawrence. Konečné hodnotenie 30 % za Jennifer Lawrence a "Chariot parade" ale to je na dobrý film fakt málo...

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Zaujímavý film. Úplne chápem, že niektorým divákom sa tento film nepáči. Veď keď sa nad tým tak zamyslíte tak v podstate nemá dej, Depp vypadáva zo svojej role atď... Ale aj tak ten film má niečo do seba. Ťažko sa na ňom hľadajú nejaké špecifické klady, je to len ten pocit, ktorý vo vás Strach a hnus v Las Vegas zanechá. Za film ako taký 4* plus za hudbu jednu obrovskú *.

Válka Bohů (2011)

Príbeh je síce značne priamočiary ale aj tak zaujímavý Vo filme sa dajú nájsť aj momenty ktoré zdanlivo odporujú zdravému rozumu - Freida Pinto vychádza z provizórnej "sprchy" ale stále je dokonale nalíčená, atd. Čo mi ale najviac vadilo na Immortals bola hudba - proste mi tam nesadla. Dve hviezdičky dávam za výkon Mickeyho Rourka v prvej cca. polovici filmu, a za kvalitnú výpravu. Kto čaká ďalšiu vylepšenú 300-vku bude len sklamaný (tak ako ja). Po druhom zhliadnutí (už som vedel čo mám očakávať) zvyšujem hodnotenie o 1,5 * . Keď neočakávate epickú krvavú kúpeľ v štýle 300 je to celkom príjemný film. A nad niektorými WTF momentami teba prižmúriť oko.

Ocelová pěst (2011)

Veľmi príjemný film. Síce je to mainstreamovka ako vyšitá plná klišé ale aj tak som sa celkom slušne bavil. K celkovej atmosfére dopomáha charisma malého veľkého boxera (Dakota Goyo) a hlavne hudba Dannyho Elfmana. Pre mňa 80 percent.

Tři mušketýři (2011)

Čo získate keď zkrížite Matrix a literárnu klasiku odohrávajúcu sa v 17. storočí? Nepoznáte odpoveď? Tak to ste asi nevideli novú Andersonovu verziu Troch Mušketierov. Vzducholode nad Louvrom? A v 17. storočí? Tak to je moc aj na mňa. A samozrejme nezabudli ani na v poslednej dobe tak populárneho Leonarda da Vinci. Ale musím uznať, že vďaka akčným scénam som nezaspal. Pre mňa sa tento film vyšplhal ledva na 2* .

Tintinova dobrodružství (2011)

Tintinove dobrodružstvá sú vtipné, napínavé akčné, megalomanské a nabité efektami.... čo viac si priať. ALE. Polovica Tintinových monologických komentárov je úplne zbytočná. Komentuje to čo si hádam každý domyslí a nepotrebuje k tomu komentár hlavnej postavy v štýle : "Tak takto to myslel ten..." Aj keď chápem že film je určený pre širšie spektrum publika (zisk vždy na prvom mieste, nemám pravdu?) - od detí až po ich rodičov a pre deti je tento typ komentára možno potrebný. No celkovo pozitíva prevažujú. Animáciu na takejto vysokej úrovni som už dávno nevidel, tento film je jedným z mojich kandidátov na najlepšie spracovanú animáciu od minuloročného TRONa. Sánka mi spadla hlavne pri hre psov na starom zámku. Celý film je pretkaný situačnými gagy, ktoré sú väčšinou fakt vydarené. " No vidíte konečne ste střízlivý.... a stačil vám na to jenom jeden den na Sahaře." Celkové hodnotenie okolo 80 %.

Transformers 3 (2011)

Film som videl pred 3 hodinami v IMAXe. Jediné čo si z neho pamätám je dvojica malých "plecháčov" . Len oni držia celý film nad hladinou. Ináč z celého filmu mám pocit že Spielberg a Bay si zaplatili nikoľkostomiliónovú demoličnú derby. Priznávam že niesom fanúšikom Transformers ale to čo predviedli v trojke je na hranici odpadu. A Slow-Motion 3D súboje sú síce pekne spravené ale prestanú byť zaujímavé po prvej polhodine.

Firefly (2002) (seriál)

Firefly je vynikajúci seriál. Už po prvých dvoch dieloch som vedel že sa v mojom hodnotení vyšplhá veľmi vysoko. Momentálne patrí k mojim najobľúbenejším a tromfol dokonca aj Star Trek. Neviem povedať čo je na firefly také výnimočne... Jednotlivé postavy sú zahrané výborne a tak isto aj celkový život na hrane zákona. výborná výprava, výborne vymyslemé jednotlivé príbehy - proste excelentný seriál. Má len jednu maličkú chybu - bol ukonćený po prvej sérii.

Pařba v Bangkoku (2011)

Destilát jednotky. To čo bolo v jednotke vtipné a zaujímavé je v dvojke niekoľko krát umocnené. Celý film je temnejší a naturálnejší. U mňa jednoznačne lepšie ako jednotka a k plnému hodnoteniu chýba len trochu originálnejší príbeh. "Why do you think it is called Bangkok?"