Desdemone

okres Praha
neprofesionální profesionál

<< předchozí 1 2 3
    • 27.5.2013  22:20

Další z řady filmů, jejichž účelem je povzbudit všechny puberťáky, kteří se cítí jiní, ale jen trošičku. Je to lepší než Oliver Tate, ale horší než 500 days of Summer. Všechno je ale v podstatě jedno, protože nejdůležitější je, že v tom hraje Emma Watson, která je dostatečně hezká a zbožňovaná na to, aby si nikdo nevšiml, že vlastně neumí hrát ani co by se za nehet vešlo. Uvěřitelnost filmu končí ve chvíli, kdy hlavní hrdinové, milovníci "staré hudby", neznají Heroes od Bowieho.

• 14.2.2013  14:54

V podstatě souhlasím s uživatelem Thomickem, nicméně uděluji pouze čtyři hvězdičky, neboť to chci přeci jen definitivně zhodnotit jako celek.

• 14.2.2013  14:48
    Hitchcock (2012)

Film dělaný především všem milovníkům díla, tvorby a osobnosti Mistra hrůzy. Jelikož se do této skupiny hrdě řadím, film pro mě byl velice příjemným zážitkem, který mě několikrát rozesmál či mile překvapil trefnými odkazy, např. na pověstné Hitchcockovy trailery či další jeho filmy. Síla snímku ale skutečně stojí na hlavních představitelích, proto ty dvě ze tří mnou udělených hvězdiček získávají H. Mirren a A. Hopkins, každý po jedné. Ta zbývající je za pohlazení na duši, nicméně objektivně je to zkrátka oddechovka, vysílaná na Nova Cinema v sobotu kolem čtvrté odpoledne.

• 10.8.2012  23:55
    Cosmopolis (2012)

Další Cronenbergův film se bude podle všeho jmenovat Houslisti, protože jemu už je všechno totálně jedno. Třeba diváci nebo to, že když adaptuje téma, který se na filmový plátno absolutně nehodí, je dobrý ukázat i trochu vlastní invence a ne jen nechat více či méně dobrý herce přečíst podtrhaný věty přímo z knížky. Paul Giamatti už to nevytrhne.

• 27.5.2012  23:54

Burtonovi zřejmě na posledních dvacet minut došly drogy, který bere normálně a nahradní mu moc nesedly. Jinak ale jo, proč ne? Eva Green a Chloe Moretz jsou nenahraditelně kouzelné, zbytek ansámblu odvádí standardně nadstandardní výkon, a že Burton v posedlosti vlastním stylem zabředl do průměru... No, proto jen tři hvězdičky.

• 10.4.2012  21:04

Čekala jsem komediální nářez s nádechem nostalgie a to jsem dostala. Není co řešit.

• 27.2.2012  15:43
    Sedm (1995)

Ani po několikátém zhlédnutí člověk nemůže popřít, ež to je pravděpodobně nejlepší detektivka všech dob.

• 4.2.2012  00:08

Můj zombie biják číslo 1, když už pro nic jiného, tak pro svůj ryze britský původ a přístup. Kromě Morana, který si konečně zahrál i něco jiného, než "jen" dalšího Bernarda je příjemné, že se tu sem tam mihnou jiní britští herci, jejichž účast ve filmu vždy potěší. Humorné scény možná nejsou prvoplánově komediální, jejich síla ale tkví v absurditě nastolených situací. Konec potěší, zanechá na tváři úsměv a dodá pocit, že zombie apokalypsa jednou možná nebude zas tak hrozná.

• 13.12.2011  23:41

Sentimentálně prohlašuji, že je prostě nejlepší.

• 13.12.2011  22:32

Během sledování se mi chtělo říct "Odeberte 15, 20 minut a máte milý film pro každého, kdo se cítí být jiným". Bezprostředně po titulcích na mě dolehla ona definice prvočíselných dvojčat a najednou se mi zdálo, že to je film, kterému se podařilo opravdu zhmotnit reálné city, jakékoliv. Jediná chyba Osamělosti prvočísel by mohla být v tom, že je zde mnoho nevyřčeného- a s tím stojí na hraně mezi pseudointelektuální slátaninou a mistrovským kouskem. Naštěstí zdárně balancuje.

• 3.12.2011  00:28
    Fantom opery (2004)

Očekávala jsem příběh, který mě dojme, doplněný o dobrou výpravu a hudbu, a to jsem taky dostala. Ale pořád mi nejde do hlavy, že si ta Christina radši nevybrala fantoma, když tak milovala umění. Jasně, byl to tak trochu magor - ale třeba by nebyl takovej magor, kdyby mu dala.

• 15.11.2011  23:14

Jestli si H. B. Carter takhle představuje šílenství, tak má Burton štěstí- ta ženská se z něj totiž jednou taky zblázní, no a jestli z ní bude jen takováhle vřískající, poskakující káča, který stačí jedna rána a je klid, tak to není tak hrozný.

• 15.11.2011  22:43
    Cherrybomb (2009)

V tomhle filmu, se podařilo nastínit moc dobré charaktery pro dané téma - slušně vychovaný mladík, který možná nemá v hlavě úplně nasráno, ale pro lásku by udělal vše, rádoby famme fatale, která se topí v depresi, že její rodiče na ní serou a bratrem - dealerem a v podstatě i otcem - zoufalcem týraný feťák, všichni v nejlepších letech. Zároveň je tu vykreslená skvělá atmosféra - léto, sex, drogy, mejdany, to vše spíše s nádechem zhýralosti a znuděnosti (druhou variantou by byla kalifornská pláž plná svalovců a blondýnek v bikinách). Mohl z toho být skvělý film, který by těžce dolehl na každého, kdo si občas sám připadá, že je vlastně nikomu nic nepřinášející zbytečnou parodií na člověka a kdyby umřel, nikdo by po něm nevzdechnul. Ale to by si to musel přečíst nějaký opravdový scénárista. Nevím, jestli to mělo šokovat, reflektovat nebo snad obojí, každopádně to postrádá jakýkoliv příběh, zápletku, vyústění, napětí. Posledních deset minut, které původně asi měly diváka nadzvednout ze židle svým rychlým spádem a překvapivým "zvratem", mi bylo NAPROSTO ukradených, dokonce jsem v sobě nenašla ani chuť se rozzlobit, že hodina a půl materiálu vyzněla totálně, ale totálně na prázdno.

• 9.11.2011  21:27
    Terapie (TV seriál) (2011)

Po prvních pěti dílech jsem nevěřila, že si někdo dovolil vypustit takovou zbytečnou a blbou věc. Po dalších pěti dílech jsem doufala, že to nakonec bude mít alespoň nějakou pointu, ale pak to spadlo zase dolů. Prozatím hodnotím takhle a obávám se, že názor nezměním. Je mi jedno, jestli v tom někdo vidí chudáčka terapeuta, jehož život se hroutí nebo spíš nervy drásající, "lidské" příběhy všedního dne. Já vidím mizerné herecké výkony, vysušeného Rodena, moc špatný scénář a rozpačitost, která teče z každé sekundy každého zhruba dvacetiminutového dílu.

• 18.10.2011  16:30
    Já jsem ty (2009)

Kdyby Ruth Bradley byla o trochu lepší a zkušenější herečkou, tak by její postava byla nádherně a mrazivě šílená, takhle je to ale jenom "tlustá píča, kterou bys zavřel". Kdyby se Simone North neustále nerozhodovala, jestli chce divákovi pomocí někdy velmi dobrých záběrů zajistit silný citový prožitek, jestli chce postihnout truchlící rodiče nebo jenom zhmotnit jeden případ šílenství, tak by to šlo, takhle to ale působí... No, jako tlustá píča.

• 11.10.2011  15:42
    Alois Nebel (2011)

Asi bych to nemohla napsat lépe, než uživatel Cival.

• 1.10.2011  22:37

Vzorová ukázka toho, jak můžete zkazit CELÝ film, když vsadíte na špatný závěr/pointu. Pokud rádi dokoukáváte filmy s pocitem obrovského zklamání, asi se vám to bude líbit. Já to ráda nemám.

• 30.9.2011  23:25
    Drive (2011)

Kombinace instrumentální hudby a lži(?)osmdesátkového popíku, dokázat překvapit protřelého diváka po celých 20ti minutách, Carey Mulligan, skvělá kamera, kombinace dlouhých zasněných pohledů se syrovým rozdupáním obličeje, Rob Perlman a mnoho dalšího, přátelé, to je Drive.

• 24.9.2011  21:35
    Single Man (2009)

Učebnicový příklad vizuálně a především hudebně geniálně zvládnutého snímku, který ale bohužel i přes všechny myšlenky a otázky, které vás bolestivě naplňují během jeho sledování, vyzní naprázdno.

• 21.9.2011  00:47

Mylsím, že když jdete na film - knižní adaptaci a JEDINÉ vaše očekávání/měřítko je, aby to bylo "**** (doplňte), jako kniha", chápete to už předem, jako nějaký doplněk - pouze doplněk knihy. V tom případě si tu knížku radši znovu přečtěte a do kina nelezte.

• 19.8.2011  23:10

Je s podivem, že se v tomto žánru podařilo natočit něco ještě horšího, než je Kapitán Amerika.

• 13.8.2011  23:27

Atmoška tak hustá od začátku do konce, že odpouštím i drobnou předvídatelnost, která možná spíše než předvídatelností je jediným možným závěrem, který si pohlceni světem triků dokážete představit. Jen těžko bych hledala film, kde se užití několika prolínajících se časových rovin hodí víc k dotažení snímku k absolutní bezvadnosti. O hereckých výkonech netřeba se rozepisovat, ať už hlavní či vedlejší role byly zahrány těmi nejlepšími herci a tím nejlepším způsobem. Pro mě je The Prestige po dlouhé době "dokonalým trikem".

• 25.7.2011  14:34
    Škola tance a šarmu (2005)

Je to podivné, že půvabná, co půvabná, nádherná a talentovaná Marisa a neméně talentovaný, a i když ne tak nádherný, rozhodně maximálně charismatický Robert se propůjčili k něčemu takovému. A ještě horší je, že ani oni to nepozvedli alespoň na jednu hvězdičku.

• 25.7.2011  14:31

Když ono je to tak hrozně vtipný!:) Vážně, nevím, jestli je to degenerace nebo stárnu (nebo obojí), ale začínám filmy orzlišovat na ty, u kterých se směju, na ty, které s trochou snahy nevypnu v půlce a na ty, u kterých usnu po 10ti minutách. Tenhle spadá naštěstí do první kategorie.

• 25.7.2011  13:49

Jak moc věrně to zobrazilo svou dobu nemohu posoudit, věřím ale, že snad docela dobře. Bohužel, to je všechno. Pustila jsem si to, byla jsem zlehka seznámena se čtyřmi životními příběhy čtyř hrdinů, pak se tam odehrálo něco, co se stalo i v reálu a najednou byl konec a já ani nevím, jestli to mělo vůbec nějaký příběh, nebo jestli to bylo vážně jen o té výpravě. Bohužel.

• 25.7.2011  13:42
    Fakulta (1998)

Moje nejmilejší "béčko"!

• 25.7.2011  10:42

Mám pocit, že jsem asi viděla úplně jiný film, než ostatní uživatelé csfd.cz. Tak debilní, tupou kravinu a urážku jednoho z nejklasičtějších komiksů, na které není dobrý příběh ani scénář a nejuvěřitelnější postavou je sekretářka, která po americkém hrdinovi vyjede okamžitě, jak zjistí, že stojí vedle ní, jsem dlouho neviděla. Atraktivní výprava a ta úžasná kombinace historického prostředí s komiksovými zbraněmi a vynálezy nezabrání tomu, že i když tam pořád něco bouchá a střílí, po 20 minutách jsem myslela, že umřu nudou. Říct, že "se to nebere vážně" je sice krásně alibistické a obranářské, já si ale film, který nikdo z tvůrců nebere zas tak vážně, představuju jinak. Minimálně si myslím, že sebeironie je sebeironií teprve tehdy, když není křečovitá a žalostně uboze předstíraná- což tady je. Jestli někomu stačí to málo, co tenhle film nabízí, tak je to asi v pohodě, ale od tak dlouho očekávaného "vlastního, pořádného" filmu jednoho z největších komiksových hrdinů vůbec jsem čekala opravdu víc, než jen rádoby vtipné hlášky a pár krásných dívek z doby, kdy ještě většina žen měla vkus. Ve finále jsou ty dvě hvězdičky jen za to milé překvapení po závěrečných titulkách. A za to, že Kapitán má i mnohem horší filmové verze.

• 23.7.2011  21:39
    Sucker Punch (2011)

Já a Zack bychom si rozuměli. Máme totiž úplně stejné fantazie.

• 16.7.2011  22:44

Díky, Yatesi, díky.

• 23.6.2011  23:33

Audrey Tautou je úchvatná sama o sobě i jako Amélie, Amélie je úchvatná postava, ale možná jsem se až příliš namlsala těch pochval, které na film pějí všichni a ze všech stran. Možná, kdyby to viděla dřív, než jiné, podobné filmy. Takhle je to pro mne ale průměrný snímek.

<< předchozí 1 2 3