Adrian

ICQ: 265730582

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44
    • 23.5.2017  21:03
    Hikari (2017)

Poetické pohladenie po duši, ktoré s divákom komunikuje viacero tém s ľahkosťou čerstvého vánku občerstvujúce Vašu tvár, ktorá si hovie v posledných lúčoch zapadajúceho slnka.

• 23.5.2017  21:01
    Aknyeo (2017)

Na kórejské pomery tuším prvý vstup do vôd poetiky a la John Woo v príbehovej variácii na Brutálnu Nikitu a Kill Billa. V emočnej rovine to dosť zlyháva, ale vymazlené vizuálne prevedenie a hlavne hrátky s kamerou, ktorá si berie to najlepšie od Hardcore Henryho cez automobilové nahánačky z Matrix Reloaded a Raid 2, to celé posúva o level vyššie.

• 19.5.2017  16:27

Navoňané nič, ktoré sa celý čas točí v kruhu a máte pocit, že to celé trvá dvojnásobok stopáže, žial nie tým pozitívnym smerom.

• 19.5.2017  16:13

Keď vycibrené audiovizuálne prevedenie (napr. jedna z najintenzívnejších automobilových naháňačiek za posledné mesiace) predbehne chabo vystavaný príbeh o svetelné roky dopredu ...

• 19.5.2017  16:10
    Okja (2017)

Táto agitka by konvertovala aj vegetariána... .

• 14.2.2017  17:39
    Ryu san (2017)

Nevyrovnaná emociálna jazda, ktorá hlavne vo flashback sekvencii by sa mala výrazne prestrihať, na druhej strane dodáva viaceré silné momenty s vydareným záverom. 7/10

• 13.2.2017  22:47
    Wind River (2017)

Nie je to dokonalé, Sheridan je (zatiaľ) lepší scenárista ako režisér, ale to postupné budovanie napätia k vrcholnej scéne filmu, skvelé herecké výkony a tá ATMOSFÉRA tie malé nedostatky v mojich očiach spoľahlivo potlačili.

• 12.2.2017  20:07

Love letter to a magic called film from Mr. Frémaux.

• 30.1.2017  18:31
    Re:Born (2017)

Plusom je pochopiteľne "zero range combat" systém v jeho fyzickosti, mrštnosti, efektívnosti a dôraze, ktorý ponúka niečo, čo dokonca aj v tomto subžánri vidíte iba zriedkavo. Zamrzia občas až stroboskopicky bleskurýchle strihy, ktoré odsúdia viaceré kombá na detailnejšie študovanie až s vymoženosťou play/pause prehrávania. Príbeh sa snaží aj o akýsi twist, ale v porovnovaní so spomínanou choreaografiou hrá iba druhé husle. ____Akcia z hladiska prezentacie efektivneho (rozhodne nie efektneho) zneskodnenia protivnika pri optimalizacii pohybov a energie je naozaj impozantna. Ovsem prave takyto typ kontaktnej konfrontacie so sebou nesie aj riziko mensej prehladnosti pre filmove spracovanie v kombinacii s menej prehladnym strihom. A to sa u Re:born miestami objavuje. Ono vlastne ani to mozno velmi lepsie natocit neslo, ak chceli zachovat tu efektivitu a mrstnost zvoleneho stylu boja v jazyku hraneho filmu. ____ P.S: Preto ak chcete o danom systéme boja vedieť viac a aj si ho lepšie vychutnať pre študovanie, odporúčam rozhodne viaceré making-of videá k tomu filmu na youtube, ktoré bez limitov strihu hraného filmu ponúkajú väčšiu prehľadnosť. 7/10

• 14.12.2016  21:58
    La La Land (2016)

Zeby po dlhej dobe svitala v krajine snov nadej na nove, dokonale filmove herecke duo, ktoreho vzajomna zohratost robi ich spolocne chvile pred kamerou ked uz nie nezabudnutelnymi, tak aspon divacky velmi vdacnymi...?!? Crazy,stupid love a La La Land su v tomto smere viac ako radostnym prislubom. Here' s to them...!

• 8.10.2016  20:05
    Stanice Soul (2016)

V zásade som sa vyjadril v komentári u filmu Train to Busan... .

• 4.10.2016  17:44

Tento hraný follow-up animovaného Seoul Station (od toho istého režiséra) je práve lepšie doceniteľný až spätne, keď si ho spojíte práve so zmieňovaným Seoul Station. Vyniknú tak rozdiely v tom, čo mohlo a nemohlo byť naplno povedané v hranej verzii (s jasným ťahom na jeden z blockbusterov roka v krajine pôvodu, preto aj styčné trecie plochy sociálnej kritiky museli byť patrične uhladené) voči tomu, o čo lepšie v niektorých veciach šlape Seoul Station. Až v spoločnom kombe vyznie tento kórejský duo zombie príbeh v lepšom svetle.

• 24.9.2016  20:27
    Zásah (2016)

Iko choreaograf prehráva na body s Ikom vykonávateľom MA prostocvikov, čo nás analogicky posúva aj k výsledku Yayan vs. Iko = 1:0 (ovšem v jeho prípade to beriem ako proces učenia, bol to jeho prvý výraznejší počin a preto jeho snaha kopírovať aj veci od Yayana je pochopiteľná). Oveľa väčši debakel ovšem dostáva tvorčie duo Mo brothers npar. vs. Gareth (0:1) a to vo všetkých disciplinách - od samotného príbehu, jeho výstavby, dramaturgie a funkčnej uzavretosti, kde postavy v Raid (hlavne druhý diel) narozdiel od postáv v Headshot fungujú aj mimo fyzického sveta konfrontácie ruka-noha-lakeť-koleno-hlava. A tak sa dostávame späť k tomu, čo je hlavným lákadlom - MA scény. Aj napriek viacerým použitým štýlom je výsledok takmer až staticky nezáživný. Tu sa naplno ukazuje deficit toho, ak niekto nemá cit pre komponovanie MA sekvencií a využitie priestoru pred kamerou na maximalizáciu intenzity fyzickej konfrontácie protivníkov. Headshotu tak ostáva iba premrštená brutalita, ktorá vychádza iba z potreby lacno šokovať.

• 8.7.2016  15:00
    Ip Man 3 (2015)

Najlepšia paródia na Ip-Mana, našťastie so stále slušnou choreografiou i keď viac ako Donnieho ma bavilo pozerať na kvalitnú ekvilibristiku Max Zhanga.

• 7.7.2016  13:37

C-čková verzia Expendables s C-čkovými akčnými hviezdami zlatej éry VHSiek. Hues, Wilson, Gruner, Dacascos a aj Rothrock (ok, tá to dotiahla v čase najväčšej slávy určite do B-kategórie) si tu dali dostaveníčko, aby nám (ktorí sme ich sledovali v mladosti v prestávkach medzi novým Seagalom, Van Dammem a hlavne Arnieho so Slyom) pripomenuli, že sú ešte medzi nami. A to jediný dôvod existencie tohto dielka, ktoré sa dá ako tak pretrpieť na fast forwarde, pretože bojová choreografia (alebo pokus o ňu) je tu strašná a ťažkopádnosť tu dosahuje nový level. Napr. taký Hues keď beží ulicami Manilly, sa mi občas zdalo, že mu akýkoľvek pohyb spôsobuje ešte väčšie utrpenie ako keď Seagal v nových filmoch predstiera svoje kung-fu, pardon aikido. Tuším si znova po dvoch dekádach pozriem jeden z mojích najviac guilty pleasure (http://www.csfd.cz/film/131362-zelezne-pesti/komentare/) a pripomeniem si tak tú dobu o dve dekády dozadu -

• 23.3.2016  23:07

potesila identifikacia Lateefa v zaberoch a vacsi priestor pre Drazica, ktory od australskej strednej urazil kus cesty (skoda ze bez Anity, ta by bola pre mna vhodnejsou Wonder Woman) - ved modri uz vedia :), zvysok je naplnenim pribehu o psickovi a macicke, ktori zacali varit kasu ale skoncili pri nestravitelnom gulasi.

• 18.2.2016  21:41

Štýl, ktorý tvorcovia predstavili už v svojej výbornej prvotine "Dirties" je tu ešte viac vybrúsenejší. Podmanivé mockumentary o tom, že misia Apollo 11 - konkrétne pristánie na Mesiaci bol podvrh, je podaná zo zmyslom pre detail a dobový feeling. Matthew Johnson vie zároveň baviť i mraziť a prináša veľmi pevne konštrukčne zovretý celok, ktorý v prvej polovici možno až príliš šlape na pedál, čím potom záverečná scéna nemusí u každého vyznieť tak výrazne a správne "doťuknúť" celý príbeh. Výsledku naplno tlieskam a som zvedavý čo nám tvorca prinesie najbližšie.

• 2.2.2016  22:17
    Volejte Saulovi (TV seriál) (2015)

1. séria - 90%

• 26.8.2015  08:56

Malým film s veľkým srdcom. PS: Biele rybičky sú fakt super :-)

• 29.4.2015  13:22
    Chi dao (2015)

Komponované je to ako pilot k seriálu, hoci rozpočet je na tom poznať. Ale to je tak asi všetko - ostatok je tragédia - od scenára, vedenia hercov, nelogickostí. Keby to bola paródia na HKG akčné filmy a ich šablóny, bolo by to ako tak zábavné. Lenže je to celé predostreté smrteľne vážne a tak namiesto úsmevu nastupuje utrpenie...a to nehovorím o tom samotnom závere, ktorý je riadna facka divákovi...

• 28.4.2015  11:24

Od cias Moment to Remember som pre seba marne hladal nieco, co by ma tak romanticky a navyse aj komedialne pohladilo .... You are the apple of my eye bol chutny predkrm k tejto kave, alebo podobne ako jedna zenska postava vo filme - toto bol presne ten moj salok kavy!

• 26.4.2015  00:18

Hoci som mal zo zaciatku z tej zenskej upistanosti bolesti hlavy (a tie barbie kamaratky hlavnej hrdinky by som poslal na nutene prace), postupne sa mi Pangov trademark - vyborne dialogy dostaval zase raz pod kozu. A v momente ked zaznel Ennio som uz vsetky tie neduhy plynuce z cinskej produkcie zacal dost intenzivne ignorovat ... :). Darmo, zensky nacvicene "I haaate youuuuu" mozno plati na sikminkovych chlapov, ja som zas podlahol spominanemu uzitiu Ennia v perfektne nacasovanom stand-off.

• 1.4.2015  15:29

Slušný ponor do histórie akčného žánru v indonézskej kinematgorafii Vám ukáže, aká dlhá cesta vedie až k medzinárodným peckám a la Raid 2.

• 9.3.2015  22:30
    Chappie (2015)

SPOILER ALERT___District 9 revised v nadšeneckej transformácii low-budgetového Turbo kid do x-krát nafúknutejšieho budgetu. Inak povedané, obmieňa sa tu znova koncept transgresie ľudského vedomia v spojení s výmenou obalu/tela (District 9 poskytol plynulú metamorfózu, Chappie ponúka skokový prechod) ako potešujúci prídavok do rodiny pozdvihnutia povedomia o tom, že nie sme iba fyzické telo. Ten výrazné "iný" soundtrack v spojení s nezvládnutým vedením hercov (a žalostne zlou voľbou hereckého predstaviteľa v úlohe mladého vedca) mi pripomenul partizánske nadšenie pretavené do podoby hravej pocty určitého 80's subžánru v spomínanom filme Turbo kid. Lenže zatiaľ čo tam bola práve tá pocta a hravý odkaz nosným pilierom a skvele fungovala s obmedzeným rozpočtom, v Chappie tieto "amatérsko-nadšenecké" blbiny už ma dosť rušili.

• 2.3.2015  21:54
    Focus (2015)

Then a girl walked into ...and I'm buyin' it!

• 10.2.2015  00:56
    Slow West (2015)

Dobre zahrane, atmosfericke a zbytocne nenatahovane westernove podanie jedneho "tuctoveho" pribehu.

• 10.2.2015  00:50

Toto je nekomentovatelne...sanku som mal neveriacky cely cas na podlahe a na tento film nezabudnem. Veru, Blade Runner je niekde uplne inde :-)

• 10.2.2015  00:45

Totalne guilty pleasure, ktore nezabudne pouzit kazde klise svojho subzanru. Konieckoncov reziser a hlavny predstavitel Phillip Rhee s nim ma velke skusenosti (seria Best ofthe Best). A ked v zavere defiluje sutazna porota v zostave Richard Norton, Don Wilson, Dan Inosanto, Benny Jet Urquidez...tak to som uz s roztiahnutymi ustami kapituloval a naplno si tento Karate Kid team uzival...navyse v uplne zbytocnom 3D. Skoda len toho prdiaceho humoru.

• 8.2.2015  21:45

Dynamické, dravé v obraze s viacero zaujímavými obzvláštneniami celého toho filmového zombie univerza. Jedno z naj prekvapení začiatku roka 2015.

• 8.2.2015  21:37
    Turbo Kid (2015)

Stroj času existuje a s týmto filmom nás prenesie do obdobia 80's braku. Za málo peňazí veľmi veľa muziky a zdarilé, ultra low-budget dystopické scífko, ktoré je patrične uletené, detsky nákazlivé so skutočne famóznym a la 80's soundtrackom (kapela Le Matos).

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 33 44