Adrian

Beyond horizont of imagination

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45
    • 24.1.2020  19:15

To, čo chytilo za pačesy Riggsa s Murtaughom na prelome milénia, teraz nevyhnutne navštívilo aj Mikea s Marcusom. Našťastie pre nich, prinieslo im to doteraz najlepší diel zatiaľ trilógie. Cameo M. Baya mi na okamih privodil stav ohrozenia a infarktový stav, ale ten veľmi rýchlo pominul s uvedomením, že rejžo prvých dvoch častí neprišiel rozosievať svoj v poslednej dobe čoraz ťažšie stráviteľný bayhem, ale len symbolicky odovzdať štafetu next generation, ktorá sa o jeho dieťa postará lepšie ako on sám. Takže, palec hore za toto sympatické gesto a veľké ďakujem za potešujúce akčné prekvapenie hneď z kraja roka, ktoré ponúka chutný mix humoru, uvedomelého rozkročenia medzi starým a novým, ako i svižnú akciu a adrenalín pumpujúci soundtrack. Bad Boys for Life, alebo prinajmenšom do ďalšieho dielu, na ktorý sa už teraz teším.

• 14.12.2019  18:57

Nihilistický bordel, v ktorom okrem klasických režisérových filtrov a občasného záblesku šikovnosti parkour tímu Storror (plné vychnutnanie ich zručnosti deklasuje freneticky neorganizovaný strih) nefunguje zhola nič.

• 30.10.2019  23:35

Ripoff tych najpamatnejsich laskominiek z Cameronovho diptychu, ktory samozrejme prave na tieto svoje predobrazy nedosahuje, ale stale nechava za sebou vsetky tie nepodarky, ktore vznikli po T2. Linda mladu girl power prekonava rozdielom triedy a spolocne s Arniem krasne balansuju na hrane odkazu a vtipneho pomrkavania na minulost. Akcia v dnes bezpohlavnej digi dobe je pochopitelne tiez miestami digi a bordel, ale prekvapivo vie zanechat aj obstojnu pachut uveritelna a celkovo po T1 a T2 zatial jediny dalsi termix, ktory si pozriem znova. A ked trzby daju a Jim si popri modraskoch najde znova cas aspon na scenar a produkciu pripadnych dalsich pokracovani, rad budem pritom. 70%.

• 30.5.2019  13:20

V jednotlivostiach lepšie ako v celku. Presvedčivé oživenie konca 60's v spôsobe, ako ani nemuselo toto obdobie naozaj existovať, ale v akom si ho pamätníci, ako vtedy 6-ročný Quentin, chcú pamätať (niečo na spôsob ako si dnes mýtizujeme divoký západ skrz westerny), Caprio/Pitt výborný v tak vzájomnej interakcii ako i v sólo scénach, tradične výborný hudobný doprovod. Čo ovšem u mňa škrípalo bolo to prepájanie filmového/TV priemyslu, ruka v ruke s obdivnou reimagináciou niektorých konkrétnych filmov či seriálov (napr. zasadenie Capriovho Ricka Daltona do seriálu, ktorý je jasnou upomienkou na tento skutočný seriál - Lancer - z ktorého vo Once Upon a Time in Hollywood sú využité aj postavy, ktoré tu stvárňuje Luke Perry či Timothy Olyphant) s reálnymi udalosťami okoloho Mansonovho gangu a tragického osudu Sharon Tate. Samostatne obidve tieto polohy fungujú výborne, vo vzájomnom spojení to preskakovanie nemá tú príznačnú ľahkosť. Vedel by som si predstaviť skôr dva samostatné filmy, jeden ako režisérov loveletter k milovanej fimovej/TV produkcii jeho detských rokov a ku tomu ako kontrast spracovanie hrôzy onej noci v rezidencii Polanského a Tate, kľudne aj v štýle, ktorý je Tarantinovy vlastný. Ale možno práve ten chystaný nový dlhší zostrih, ktorý Tarantino plánuje pred uvedením do distribúcie, tento v mojich očiach zatiaľ neduh porieši spôsobom, že tieto dve polohy filmu budú spolu koexistovať v lepšie fungujúcom celku. Uvidíme v auguste...7/10

• 29.5.2019  14:08
    Avengement (2019)

Popri Undisputed najlepsi Adkins. V cisto body close-combat konfrontacii ma to bavilo o level viac ako posledny John Wick prave vdaka tej spinavej, casto k realnosti nebezpecne blizko sa bliziacej krcmovej brawl choreografii (tak to so mnou az take zle snad nebude, ze Lacike? :-) ) a vyborny ustredny hudobny motiv a la Morriconeho Chi Mai alebo spominana La Piovra!

• 8.5.2019  20:16
    Cobra Kai (TV seriál) (2018)

S01-80%, S02-80%

• 26.1.2019  20:42
    The Punisher (TV seriál) (2017)

1. seria - 90%, 2. seria - 60%

• 16.5.2018  18:21

Prislo to takmer na konci festivalu v Cannes, ale to cakanie sa oplatilo. Najsilnejsim zazitkom, ktory prekonava ostatne, je film, ktory naplno vyuziva ten najsilnejsi filmovy prostriedok - samotny obraz, je strhujucou vizualnou noir lovestory basnou. Tajomno a krasa obrazu v kazdom zabere, uhrancive prelinanie reality a snovej magie, kde sa pritomnost strieda s minulostou, ci mozno iba fikciou a velmi strohy, ale o to viac zapamatania hodny hudobny motiv. A potom pride zaverecnych cca 50min (ktore su iba v 3D) a ktore predstavuju ciru kinematigraficku slast. [Cannes 2018]

• 23.5.2017  21:03
    Záře (2017)

Poetické pohladenie po duši, ktoré s divákom komunikuje viacero tém s ľahkosťou čerstvého vánku občerstvujúce Vašu tvár, ktorá si hovie v posledných lúčoch zapadajúceho slnka.

• 23.5.2017  21:01
    Nelítostná (2017)

Na kórejské pomery tuším prvý vstup do vôd poetiky a la John Woo v príbehovej variácii na Brutálnu Nikitu a Kill Billa. V emočnej rovine to dosť zlyháva, ale vymazlené vizuálne prevedenie a hlavne hrátky s kamerou, ktorá si berie to najlepšie od Hardcore Henryho cez automobilové nahánačky z Matrix Reloaded a Raid 2, to celé posúva o level vyššie.

• 19.5.2017  16:27

Navoňané nič, ktoré sa celý čas točí v kruhu a máte pocit, že to celé trvá dvojnásobok stopáže, žial nie tým pozitívnym smerom.

• 19.5.2017  16:13

Keď vycibrené audiovizuálne prevedenie (napr. jedna z najintenzívnejších automobilových naháňačiek za posledné mesiace) predbehne chabo vystavaný príbeh o svetelné roky dopredu ...

• 19.5.2017  16:10
    Okja (2017)

Táto agitka by konvertovala aj vegetariána... .

• 14.2.2017  17:39
    Mr. Long (2017)

Nevyrovnaná emociálna jazda, ktorá hlavne vo flashback sekvencii by sa mala výrazne prestrihať, na druhej strane dodáva viaceré silné momenty s vydareným záverom. 7/10

• 13.2.2017  22:47
    Wind River (2017)

Nie je to dokonalé, Sheridan je (zatiaľ) lepší scenárista ako režisér, ale to postupné budovanie napätia k vrcholnej scéne filmu, skvelé herecké výkony a tá ATMOSFÉRA tie malé nedostatky v mojich očiach spoľahlivo potlačili.

• 12.2.2017  20:07

Love letter to a magic called film from Mr. Frémaux.

• 30.1.2017  18:31
    Znovu zrozen (2016)

Plusom je pochopiteľne "zero range combat" systém v jeho fyzickosti, mrštnosti, efektívnosti a dôraze, ktorý ponúka niečo, čo dokonca aj v tomto subžánri vidíte iba zriedkavo. Zamrzia občas až stroboskopicky bleskurýchle strihy, ktoré odsúdia viaceré kombá na detailnejšie študovanie až s vymoženosťou play/pause prehrávania. Príbeh sa snaží aj o akýsi twist, ale v porovnovaní so spomínanou choreaografiou hrá iba druhé husle. ____Akcia z hladiska prezentacie efektivneho (rozhodne nie efektneho) zneskodnenia protivnika pri optimalizacii pohybov a energie je naozaj impozantna. Ovsem prave takyto typ kontaktnej konfrontacie so sebou nesie aj riziko mensej prehladnosti pre filmove spracovanie v kombinacii s menej prehladnym strihom. A to sa u Re:born miestami objavuje. Ono vlastne ani to mozno velmi lepsie natocit neslo, ak chceli zachovat tu efektivitu a mrstnost zvoleneho stylu boja v jazyku hraneho filmu. ____ P.S: Preto ak chcete o danom systéme boja vedieť viac a aj si ho lepšie vychutnať pre študovanie, odporúčam rozhodne viaceré making-of videá k tomu filmu na youtube, ktoré bez limitov strihu hraného filmu ponúkajú väčšiu prehľadnosť. 7/10

• 14.12.2016  21:58
    La La Land (2016)

Zeby po dlhej dobe svitala v krajine snov nadej na nove, dokonale filmove herecke duo, ktoreho vzajomna zohratost robi ich spolocne chvile pred kamerou ked uz nie nezabudnutelnymi, tak aspon divacky velmi vdacnymi...?!? Crazy,stupid love a La La Land su v tomto smere viac ako radostnym prislubom. Here' s to them...!

• 8.10.2016  20:05
    Stanice Soul (2016)

V zásade som sa vyjadril v komentári u filmu Train to Busan... .

• 4.10.2016  17:44

Tento hraný follow-up animovaného Seoul Station (od toho istého režiséra) je práve lepšie doceniteľný až spätne, keď si ho spojíte práve so zmieňovaným Seoul Station. Vyniknú tak rozdiely v tom, čo mohlo a nemohlo byť naplno povedané v hranej verzii (s jasným ťahom na jeden z blockbusterov roka v krajine pôvodu, preto aj styčné trecie plochy sociálnej kritiky museli byť patrične uhladené) voči tomu, o čo lepšie v niektorých veciach šlape Seoul Station. Až v spoločnom kombe vyznie tento kórejský duo zombie príbeh v lepšom svetle.

• 24.9.2016  20:27
    Zásah (2016)

Iko choreaograf prehráva na body s Ikom vykonávateľom MA prostocvikov, čo nás analogicky posúva aj k výsledku Yayan vs. Iko = 1:0 (ovšem v jeho prípade to beriem ako proces učenia, bol to jeho prvý výraznejší počin a preto jeho snaha kopírovať aj veci od Yayana je pochopiteľná). Oveľa väčši debakel ovšem dostáva tvorčie duo Mo brothers npar. vs. Gareth (0:1) a to vo všetkých disciplinách - od samotného príbehu, jeho výstavby, dramaturgie a funkčnej uzavretosti, kde postavy v Raid (hlavne druhý diel) narozdiel od postáv v Headshot fungujú aj mimo fyzického sveta konfrontácie ruka-noha-lakeť-koleno-hlava. A tak sa dostávame späť k tomu, čo je hlavným lákadlom - MA scény. Aj napriek viacerým použitým štýlom je výsledok takmer až staticky nezáživný. Tu sa naplno ukazuje deficit toho, ak niekto nemá cit pre komponovanie MA sekvencií a využitie priestoru pred kamerou na maximalizáciu intenzity fyzickej konfrontácie protivníkov. Headshotu tak ostáva iba premrštená brutalita, ktorá vychádza iba z potreby lacno šokovať.

• 8.7.2016  15:00
    Ip Man 3 (2015)

Najlepšia paródia na Ip-Mana, našťastie so stále slušnou choreografiou i keď viac ako Donnieho ma bavilo pozerať na kvalitnú ekvilibristiku Max Zhanga.

• 7.7.2016  13:37

C-čková verzia Expendables s C-čkovými akčnými hviezdami zlatej éry VHSiek. Hues, Wilson, Gruner, Dacascos a aj Rothrock (ok, tá to dotiahla v čase najväčšej slávy určite do B-kategórie) si tu dali dostaveníčko, aby nám (ktorí sme ich sledovali v mladosti v prestávkach medzi novým Seagalom, Van Dammem a hlavne Arnieho so Slyom) pripomenuli, že sú ešte medzi nami. A to jediný dôvod existencie tohto dielka, ktoré sa dá ako tak pretrpieť na fast forwarde, pretože bojová choreografia (alebo pokus o ňu) je tu strašná a ťažkopádnosť tu dosahuje nový level. Napr. taký Hues keď beží ulicami Manilly, sa mi občas zdalo, že mu akýkoľvek pohyb spôsobuje ešte väčšie utrpenie ako keď Seagal v nových filmoch predstiera svoje kung-fu, pardon aikido. Tuším si znova po dvoch dekádach pozriem jeden z mojích najviac guilty pleasure (http://www.csfd.cz/film/131362-zelezne-pesti/komentare/) a pripomeniem si tak tú dobu o dve dekády dozadu -

• 23.3.2016  23:07

potesila identifikacia Lateefa v zaberoch a vacsi priestor pre Drazica, ktory od australskej strednej urazil kus cesty (skoda ze bez Anity, ta by bola pre mna vhodnejsou Wonder Woman) - ved modri uz vedia :), zvysok je naplnenim pribehu o psickovi a macicke, ktori zacali varit kasu ale skoncili pri nestravitelnom gulasi.

• 18.2.2016  21:41

Štýl, ktorý tvorcovia predstavili už v svojej výbornej prvotine "Dirties" je tu ešte viac vybrúsenejší. Podmanivé mockumentary o tom, že misia Apollo 11 - konkrétne pristánie na Mesiaci bol podvrh, je podaná zo zmyslom pre detail a dobový feeling. Matthew Johnson vie zároveň baviť i mraziť a prináša veľmi pevne konštrukčne zovretý celok, ktorý v prvej polovici možno až príliš šlape na pedál, čím potom záverečná scéna nemusí u každého vyznieť tak výrazne a správne "doťuknúť" celý príbeh. Výsledku naplno tlieskam a som zvedavý čo nám tvorca prinesie najbližšie.

• 2.2.2016  22:17
    Volejte Saulovi (TV seriál) (2015)

1. séria - 90%, 2. séria - 90%, 3. séria - 90%, 4. séria - 100%, 5. séria - 100%.

• 26.8.2015  08:56

Malým film s veľkým srdcom. PS: Biele rybičky sú fakt super :-)

• 29.4.2015  13:22
    Chi dao (2015)

Komponované je to ako pilot k seriálu, hoci rozpočet je na tom poznať. Ale to je tak asi všetko - ostatok je tragédia - od scenára, vedenia hercov, nelogickostí. Keby to bola paródia na HKG akčné filmy a ich šablóny, bolo by to ako tak zábavné. Lenže je to celé predostreté smrteľne vážne a tak namiesto úsmevu nastupuje utrpenie...a to nehovorím o tom samotnom závere, ktorý je riadna facka divákovi...

• 28.4.2015  11:24

Od cias Moment to Remember som pre seba marne hladal nieco, co by ma tak romanticky a navyse aj komedialne pohladilo .... You are the apple of my eye bol chutny predkrm k tejto kave, alebo podobne ako jedna zenska postava vo filme - toto bol presne ten moj salok kavy!

• 26.4.2015  00:18

Hoci som mal zo zaciatku z tej zenskej upistanosti bolesti hlavy (a tie barbie kamaratky hlavnej hrdinky by som poslal na nutene prace), postupne sa mi Pangov trademark - vyborne dialogy dostaval zase raz pod kozu. A v momente ked zaznel Ennio som uz vsetky tie neduhy plynuce z cinskej produkcie zacal dost intenzivne ignorovat ... :). Darmo, zensky nacvicene "I haaate youuuuu" mozno plati na sikminkovych chlapov, ja som zas podlahol spominanemu uzitiu Ennia v perfektne nacasovanom stand-off.

<< předchozí 1 2 3 4 12 23 34 45