Supersex (2024) (seriál)

Nedávno jsem zkoukla  Její tělo z naší české produkce, což je film, který ve mě nezanechal absolutně žádné emoce, byť je životní příběh hlavní postavy tak nervydrásající, že by u toho měl člověk na konci brečet jak kráva. Nic, absolutně nic. Oproti tomu je příběh Rocca tak nadupaný akcí, tak skvěle vizuálně zpracovaný, zahraný a podpořený dokonalým soundtrackem, že ho hltáze jedna radost a nemůžete se odtrhnout. Italové zase jednou dokázali, že filmy i seriály jim jdou a není to jen o tom, že se jedná o téma, které prostě lidi táhne, ať se Vám to líbí nebo ne.    Nejde tady o to, že byl umělec, jde tady o to, že to byl primárně člověk a i lidi, kteří se živí pornem jsou stále lidi s emocemi, životními peripetiemi a city.  Moje hodnocení: 9/10

Problém tří těles (2024) (seriál)

Tak nějak mám dojem, že všechny ty negativní recenze a dojmy plynou z toho, že to dotyční absolutně nepochopili. Na začátku to vypadá jako skvělé thrillerové drama - sebevraždy, šílenství atd, pak se do toho zamotají další a další věci, v návaznosti na super moderní helmy, skrze které je možné hrát jakousi hru o záchranu světa, ale ani to Vám nezaručí, že přežijete. A jako bonus se dozvíte, že celou naši planetu už dávno ovládá mimozemská civilizace, kterou jsme si sem sami pozvali a jen čeká na to, až sem opravdu za 400 let dorazí a všechny krom vyvolených zlikvidují. Že je konec bez vysvětlení je asi všem přemýšlejícím jasné, jelikož se čeká na další rérii. Mě osobně bavilo dost a velmi přemýšlím o knize.  Moje hodnocení: 9/10

Duna: Část druhá (2024)

V druhé části se Paul Atreides spojí s Chani a Fremeny a zároveň se vydá na válečnou stezku pomsty proti spiklencům, kteří zničili jeho rodinu. Čelí volbě mezi svou životní láskou a osudem známého vesmíru a snaží se zabránit strašlivé budoucnosti, kterou může předvídat jen on. (Vertical Entertainment)   Moje dojmy:Nejlepší sci-fi 21.století? Těžko říct, jestli se dá Duna hodnotit až takhle. Příběhově? Rozhodně, ale ruku na srdce, byť je to jeden z mála knižních počinů, které jsem se snažila x krát přečíst a stejně jsem to vždy vzdala, vím od knižních fanoušků, jak moc je to pro konzumenty filmu pozměněno. I přesto je ale Duna film, který je potřeba vidět v kině a mnohdy (v mém případě) rozhodně ne jednou. Nejsem úplně konzument sci-fi v jakékoliv podobě, krom Vetřelce, ale Duna se stala díky tomuhle vizuálnímu snu mojí velkou závislostí. Trošku jsem bojovala s tím, že Timothého jsem viděla na plátně naposledy jako Wonku, ale člověk si hodně rychle odvykne. Myslím, že nám ještě ukáže, co v něm je, protože role Paula jako by mu byla ušitá. Já osobně jsem samozřejmě ale tým bad boy, takže za mě na plné čáře vede Austin jako Feud-Ratha. Hans Zimmer opět nezklamal a soundtrack mi jede v uších téměř neustále. Duna je bezpochyby film, který je pro náročného diváka, což dokazuje i to, že se na ní pracovala téměř 3 roky. Miluju. Nemám slov. Moje hodnocení: 10/10

Elvis (2022)

V první řadě rozhodně nesrovnávat s Bohemian rhapsody, byť se jedná o film ze stejných režisérských rukou. Pro mě osobně je Elvis postava, která mne nechává absolutně chladnou, nikdy jsem ho neprožívala a neprožívám, narozdíl od Freddieho nebo Eltona Johna, jejichž filmy mě dostávají do kolen a hrnou mi slzy do očí. Elvis je bezpochyby zajímavých filmem nejen díky životním peripetiím, kterými si prošel, ale i díky vizuálu, v jakém se pohybuje. Tom Hanks mi tu narozdíl od ostatních v roli záporáka absolutně nevadil. Austin v Elvisově roli je k sežrání a soundtrack, na kterém si hodil sám pár jeho písniček je skvost. Na Feuda Rathu z Duny to ale prostě nemá, byť tu hezky ukázal, že umí nejen skvěle zpívat, ale i skvěle tančit.  Austin, vizuál a soundtrack mě dostaly do kolen. Elvisův život je mi ale i po zkouknutí tohoto filmu tak nějak šumák.  Moje hodnocení: 8/10

Griselda (2024) (seriál)

Griselda Blanco, jediná žena, které se bál sám Pablo Escobar, jehož citát celý tento seriál otevírá.  Kdo viděl Narcos a bude čekat stejnou akci, bude nejspíš zklamán. Griselda je v tomto podání spíš osobnostní drama o vývoji ženy, které se bál kde kdo a která si zcela podmanila drogový svět. Sofia Vergana ji ale zahrála naprosto dokonale a pro skvělý zážitek doporučuju originál znění s titulky a rozhodně ne dabing. Pro ty kdo o této ikonické ženě nemají ani potuchy doporučuju trochu zapátrat, nebo si poslechnout opravdové zločiny, kde ji holky zpracovaly dosti dopodrobna. Za zhlédnutí ale rozhodně stojí. Moje hodnocení: 8/10

Barbie (2023)

Barbie je něco, co mě v tom davovém šílenství, když vyšla absolutně minulo. Mám to tak se vším - čím víc je to vidět, tím míň mě to láká a musím si k tomu postupně najít cestu sama. A to se stalo. Nečekala jsem nic, i když jsem četla samé kladné a nadšené ohlasy z mého okolí. První půlhodinu jsem se zasmála nad vizuálem celého filmu a nečekala vlastně nic víc. A opak je pravdou. Barbie je film, který naše společnost potřebovala. Film, který nastavuje zrcadlo celkovému fungování a přesto film plný přátelství, naděje a lásky a především naděje v to, že sny se skutečně mohou změnit ve skutečnost.  Je to sice jeden z mála filmů, u kterého jsem díkybohu nebrečela, ale rozhodně má i těžší momenty k zamyšlení. Celou dobu jsem si ale říkala, jak moc se museli herci při natáčení nachechtat, protože některé scény jsou fakt bizár level 100.  Nicméně přesah a poselství tohoto filmu rozhodně nejsou určeny jen těm, kteří mají rádi Barbie. A Margot Robbie je prostě nádherná a tahle role ji neskutečně sedla.  Moje hodnocení: 9/10

Mladá modrá krev (2021) (seriál)

seriál, který jsem měla v hledáčku od doby, co vyšel. Young royal je drama, které v sobě snoubí problémy mladých lidí na soukromé prestižní škole, kteří jsou sice elitou národa, ale přesto řeší otázky svojí existence s dramatem dospělých, kteří jsou zcela závislí na tom, jak se tato generace bude chovat. Švédsko tyhle seriály umí, je to plné dramatu,smutku, tíživosti a naděje a doplněné o skvělý soundtrack a krásné záběry. Příběh mladého prince, který princem být nechce a chce žít jako obyčejný člověk s obyčejnými problémy protkaný tíživostí dospívání a zrady z řad těch nejlepších přátel. Herecké výkony a celková atmosféra i přes pomalejší tempo, které ale postupně graduje absolutně top. Pro mě rozhodně jedno z největších překvapení za poslední dobu.  Moje hodnocení: 9/10

Drž se blízko (2021) (seriál)

Coben je klasik thrilleru, stejně jako Nesbo někoho baví a jiné ne. Že se Netflix pustil do minisérií podle jeho knih je pro mě milé překvapení, i když jsem byla z počátku skeptická. Ale povedlo se. Jasně, má to odchylky, místy se to vleče a je to možná zbytečně natahované, ale do pozadí k práci, úklidu, nebo jen válení se v posteli s hrnkem horkého čaje se to dá. Zkouknuto na jeden zátah po chirurgickém zákroku v puse, kdy mě to hezky odvedlo od myšlenek na bolest. Pro fanoušky ne úplně akčních a brutálních thrillerů ideál. Twist na konci je zpracovaný skvěle.  Moje hodnocení: 7/10

Kluk spolkne vesmír (2024) (seriál)

Říkala jsem si, že po Pádu domu Usherů Netflix teď v nejbližší době nic tak dobrýho nevydá. A hele! Kluk spolkne vesmír to válcuje na celé čáře. Příběh rozpadlé rodiny, drogové gangy, chudoba a v tom všem jakýsi dětský nadhled hlavní postavy, která s každým dílem dospívá. Knihu jsem nečetla a ohlasy na ní nebyly nic moc, ale tohle je jízda. Pomalu jsem ani nechtěla, aby to skončilo jen minisérií, protože je to vážně škoda.  Herecké obsazení a výkony skvělé, atmosféra 80´a 90´na předměstí Austrálie výborná. Místy je to dost krvák, ale skvěle to tam sedne.  A ne, nečekejte oddechovku, ale drama, u kterého se rozpadnete a zase seskládáte dohrmady. Lehce to na mě působí jako Stranger Things, a rozhodně to sedne všem, co milujou dětské hlavní hrdiny.  Moje hodnocení: 10/10  - máme leden a tohle letos asi převálcuje za mě už jen málo co :)

V pasti (2018)

Kdo četl Bird Box, tomu určitě stejně jako mě běhala v hlavě myšlenka, že by to byl skvělý film, pokud by se chytil za správný konec.  Na jeho zhlédnutí jsem čekala 4 roky, až si přečtu Malorii (2.díl), abych měla ucelený obrázek. Ten čas nastal teď, v den, kdy mi trhali osmičku a já byla nucená být přikovaná v posteli. Nutno říct, že si s tím Netflix poradil víc než dobře. Nemůžete čekat horor, ale jako mysteriózní thriller s hororovými prvky to funguje skvělě a Sandra Bullock v hlavní roli je tu výborná. Chválím tvůrce i za vybudovanou atmosféru zla, které vlastně ve filmu nikdy neuvidíte až na pár skic obrázků člověka, které ho viděl.  Josh Malerman vymyslel příběh, kdy se na svět dostanou tvorové, kteří při našem pohledu na ně změní vědomí v šílenství a lidé se buď dobrovolně vraždí, nebo zabíjejí navzájem. Tihle tvorové jsou na celém světě a jediná možnost, jak se jim ubránit je žít s páskou přes oči a nikdy se na ně nepodívat. Kde se ale vzali? Jedná se o něco z vesmíru, nebo snad pekla? A jak tedy vypadají, když je nikdy nikdo neviděl... Atmosféru má film skvělou a i přesto, že jsem četla knižní předlohu mě bavil.  Moje hodnocení: 8/10