Ash vs Evil Dead (2015) (seriál)

I pokud bych si měl udržet odstup a udělat ze sebe neznalý hovado, pořád by to byla nejlepší hororová komedie minimálně letošního roku. Co se Evil Dead relationshipu týče, doplním po skončení série. Doporučuju, je to nářez! Update: Po třech dílech můžu s klidem říct, že je to boží! Valíme regulérní oldschool Evil Dead sadu pouze s tím krásným rozdílem, že jsme v civilizaci. Evil Dead ve městě, chápeš to! Navíc se od třetího dílu začínáme dozvídat víc informací o historii a původu oné knihy, takže už teď jsem si jistý, že se ještě máme na co těšit. Je děsně sžírající, že díly mají pouze 30 minut, ale pokud si AvED udrží svý tempo, bude něco neskutečnýho pustit si celou sérku v kuse. Těším se a doporučuju všem, co aspoň trochu ví, co to je Evil Dead. 100%

Ant-Man (2015)

Ant-Man těží stejně jako Strážci Galaxie z toho, že jde o seznámení s konceptem, v tomto případě je to ještě podtrženo odvyprávěním vzniku a tréninku Ant-Mana, což je sice žánrové klišé, ale taky nasmírně zábavná část. Všechno navíc násobí peckovní komediální pojetí Ant-Mana, který vsází na humor stejnou kartu jako na akci. Pro mě překvápko jak prase, i když jak už to bývá, případné pokračování to bude mít sakra těžké. Doporučuju, oddechovka jako blázen!

Hvozd (2015)

Několikrát jsem to přepl mezi čtyřkou a pětkou, ale nevidím důvodu šetřit, protože i když to na čistou pětku není, moc lepších čistokrevných hororů letos nevyšlo. Precizní vizuál irského venkovského forrestu a mysteriózno jeho starobylých obyvatel dodává Lesům tu správnou creepy atmosféru, kterou nakonec podtrhnou i samotné příšerky. Ty jsou něčím mnohem povedenějším, než jsem tomu mohli vidět v dřívějším letošním Dark was the Night. Zapracovat šlo na scénáři, který mohl obsahovat víc strašidelných scén, ale nebudu zbytečný puntičkář, protože takovýto tématický horor se zas tak často nevidí. Doporučuju! 90%

Wrecker (2015)

Low-bugdet variace na Duel, pěkně natočená, bohužel ničím nová. Na jedno mrknutí úplně v pohodě. 60%

Spectre (2015)

Já zas nejsem úplný znalec Bondovek, takže je nemám všecky v detailní paměti, ale tohle je zřejmě nejslabší díl s DC. V první polovině ještě film zaujme dost dobře, bohužel scénáristickou šeď, křehkost a klišé nevytrhl ani Sam Mendes, který ač asi se scénářem značně svázanýma rukama není ze Spectre cítit vůbec, což je pro mě největším zklamáním. Holt když musíte točit panorámata všeho druhu, blbě se soustředí na to, co umíte nejlíp, a tím je vytěžit hodně z mála. Toto mohl natočit kdokoliv, přičemž on se mohl pustit do něčeho hodnotnějšího. Akce je precizní a nemyslím si, že je jí málo, jenom bych zanadával na honičku v autech, která je tam jen z povinnosti, je laciná a především úplně zbytečná. V letošní konkurenci Kingsmanů, UNCLEů a Huntů Bond neobstál, ale ostudu svému jménu zase nedělá. 69%

Dárek (2015)

Joel natočil stalkerský light thriller, který sice není nervákem, u něhož si vykousnete ukázkovou manikúru, ale na žluči vás pošimrá. Premisou filmu je pointa, která v závěru mocně pumpuje průměrný pocit z filmu tím, že je patřičně moralizující a šokantní (spoiler jak kráva). Jako prvotina hodně dobrý. 75%

Věznice (1987)

Bezprostředně po zhlédnutí musím říct, že kingik je dement. Komentář v zápětí dodám....

Kam orli nelétají (1968)

I přes stejně ubíjející stopáž jsou Orli líbivější a poplatnější než Navarone. Bude asi bondovštějším nádechem. Jako britsky vychytralá špionážní akčňárna OK, ale jako válečný film pouze výsměch, ve kterém dělají z Němců blbce. 75%

Krvavá stopa (2002)

Zápletkově docela promakaná kriminálka, kterou ale sráží pár dementních prvků, jako je trapná milostná scéna a taky obsazení blbějšího. 65%

400 Days (2015)

Fejkovní sci-fíčko, které má skvělou vlastnost v tom, že v divákovi dokáže vybudovat perfektní pocit nejstoty. Velkým mínusem je ale fakt, že po celé té době, kdy vám hlavou lítá jeden možný scénář za druhým, sice k vývoji dojde, bohužel v závěru je z toho jen z prdu kulička. Osterman evidentně popustil udičku dál, než ji mohl zaseknout, ale určitě nemůžu říct, že jsem se nudil. 50%