7 minut (2014)

Jako prvotina úplně v pohodě film o průseru a loupeži. Příběh je jednoduchý, ale je dobře sestříhán, takže to ani tak do očí nebije, no podstatně hůř jsme na tom už s kamerou v některých scénách, kde film působí totálně béčkově. Utrpení to není. 40%

Četa (1986)

Dnes už klasickej Stone klasicky pálící do vlastních řad. Nepříjemný film. 90% za Vietnam trochu jinak.

Temný případ (2014) (seriál)

1.série: Ač přiznávám, že mě poslední díl první série, tedy rozuzelní a vypointování, značně zklamal, s klidem dávám plnej kotel už jen proto, jelikož True Detective je po hodně dlouhé době seriál, který jsem po pár dílech nezahodil. Ve znamení A+ filmařiny se na vlně drsné kriminálky pouštíme do filozofování o nástrahách rodinného, černoprdelnického, feťáckého i podivínského života, načež nemohu se stále ještě trvajícím přeludem obřích cecků Alex Daddario jinak než souhlasit s ilustrativním McConaugheyho výrokem "Někteří antropologové považují náboženství za jazykovej virus, kterej přepisuje mozkový pochody, a otupuje tak kritický myšlení." Mojí jedinou výtkou je až přílišná gradace předfinální fáze, díky níž jsem očekával spletitější finále, jemuž bych i tak nechtěl ubírat na hutné atmosférickosti. To hodnocení je zasloužený, ale kdo bude chtít, mušky si najde. 90% 2.série: Zklamání, končím s tímto. Story o sériovým vrahovi je úplně jiný kafé než americká Expozitura. Mizérie to není, ale s první sérkou se to vůbec srovnat nedá. Btw. to si to ten dement, co přeložil True Detective jako Temný případ pěkně naběh, co? 70%

Lekce temnoty (1992)

Audiovizuální ponurý masakr. 50 minut na tohle obětuje snad každý... ;)

Neřízená střela (2010)

Jonathan Lynn v nejlepší formě dává vzpomenout na Mého souseda zabijáka. Nighy tradičně bezkonkurenční, Grint bude hrát hňupy asi už nadosmrti, jen ta Emily Blunt vypadá jak dolarová rozkuřovačka. Ale to je úplně jedno, protože strohým černým humorem se nešetří, a to mě baví moc. Milé překvápko za silných 80%.

I Love You Phillip Morris (2009)

Když se zrovna necicmají, tak je to nadprůměrná podfukářská zábava. Carey vynikající. 69%

Charlieho farma (2014)

Tak tak průměrný hixploitation, který na Austrálii zůstává za případnými očekáváními (já žádná neměl). Na jedno podívání to jde, ale kdo si čas neudělá, litovat nemusí. Nic moc. 55%

Creep (2014)

Poctivý dvě hvězdičky dávám za ideu, která je sama o sobě naprosto funkčně znepokojující, bohužel já bych ocenil, kdyby daný obsah byl vměstnán do poloviční stopáže. Být to nakoncetrovanější středně dlouhý kraťas, šel bych klidně na čtyři. Takhle si Creepu i vážím, ale částečnou nudu popřít nedokážu. 40%

Poltergeist (2015)

Nechcu tady dělat ramena, jak mi z původního Poltergájsta půlky strachem cvakaly desítku drát, ani náhodou, ale tam jsem jakous hravost a úsměvnost mohl připsat době vzniku. Remake bohužel na hororovosti nepřidal ani ň, takže pokud bych k paralele použil například remake Evil Dead, měl by ve smysluplnostním smyslu slova kurevsky navrch. Nedá se svítit, tento remake se zařadí k těm pomíň povedeným a především totálně zbytečným. Kdo se chce žertovně pobavit, pusťte si origoš, kdo se chce bát paralelního haunted house světa, pusťte si Insidious, kdo chcete mět na hoďku a půl pokoj od 10tiletých parchantů, pusťte jim toto. Slabota. 40%

Dogma (1999)

"Tak počkat, vy jste protestanti?!?!" - "To jako ti vořežpruti s obrázkama mrtvejch děcek? To teda kurva ne, tělo ženy je jen její věc!" - "Tak co tu děláte???" - "Balíme kočky!" - "Prosím?!?!" - "No na potraty choděj ženský, co rády šoustaj, jinak by tu nebyly, ne!" - "Aha......Tak díky za pomoc a nashle...." Vynikající komedie, která si dělá prdel z černoprdelnictví, tohle fakt můžu. Překvapí spousta známých tváří. Doporučuju!