Clerks 2: Muži za pultem (2006)

V komentáři k prvnímu dílu jsem zmiňoval něco jako Smithův cit k rovnováze, no ten se trochu vytratil, 12 let se strašně znát, ale na druhou stranu přibylo odkazování na všecko možné z jednadvacátýho století, což místy vyloženě rozsekává na padrť. Přičtu-li skvělou Rosario Dawson, hodnotím o půlstupínek hůře než díl první. Btw. patřím na stranu LOTRa!!! 85%

Mladí muži za pultem (1994)

Totální odstřel realitou všedních životů a jejich dní, respektive jedním z jejich dní. Jedná se o talky komedii, která ale není zas až tak minimalistická, přičemž absolutní premisou jsou vybroušené dialogy charakterních postav. Nejkrásnější na tom všem je Smithův smysl pro balanc mezi realistickým důvtipem a hulvátskou pubertální sprostotou. Pak už jen záleží na vašem poháru hulvátsví, jehož kapacita určí míru pobavení se. Bonusem budiž anime scénka s mrtvolou, které přesně dokazuje zmíněný Smithův smysl pro to, kam až jakým způsobem zajít. Kurva nářez, doporučuju!

Pressure (2015)

Minimalistický podmořský survival, který nevymýšlí žádný mekgájvrovský kombinace, čímž se může zdát nudný, ovšem při scéně s potopenou lodí mi přejel mráz po zádech, což vynáší Pressure poctivou třetí hvězdu. Kdo by si chtěl s potápěčema zakonspirovat, tak může třeba tady. 55%

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej (2007)

Rozvleklé, ne vždy nenudné, lehce depresivní. Od Lumeta jsem s danou skvardou čekal o něco víc, i když jako zoufalecký drama to použitelný je v pohodě. 60%

Podezření (1990)

Pointa zachraňuje čtvrtou hvězdu. 70%

Zapadákov (1973)

Malick zfilmoval tento cynický příběh až příliš cynicky, takže Kitova emoční prázdnota je bohužel transformována do divákovy emoční prázdnoty, což je u takového filmu jen těžko akceptovatelné. Zábavu si tady moc neužíváme (jako u zde zmiňovaných Takových normálních zabijáků), takže bez jakéhokoliv pocitu pohoršení na Badlands asi velmi brzo zapomenu. 69%

Wir sind die Nacht (2010)

Originální upířina, která je značným úletem, protože kombinuje klasickou hororovou tématiku s pařmensko-feťáckým tripem. Ze začátku jsem to jako fanoušek hororu i taneční hudby docela hltal, bohužel s postupem času s vývojem událostí bych tento pseudoraverskej dojče lesbo pokus nazval kokotinou. 50%

Blutgletscher (2013)

Rakušáci straší globálním oteplováním, které jim nejen zkrátí alpskou zimní sezónu, ale taky z pod ledu vypustí pár potvůrek, který směle našlápnou k takovýmu malinkýmu Alpskýmu jurskýmu parku. Námětem poměrně originální, scénáristicky už mírně klišoidní, zručností místy močopudné. Jako jednohubka fajn, snaha sousedů se ocenit musí. 55%

Kalvárie (2014)

Zvláštní talky film, líbil se mi. Spousta známých tváří, pochmurný drama příběh z irského venkova. Spokojenost, ovšem není to pro každého. 75%